Barva na vzduchovku - S631

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Joe_Perry
Příspěvky: 13
Registrován: 02 led 2007 01:23

Barva na vzduchovku - S631

Příspěvek od Joe_Perry » 17 led 2007 21:33

Ahoj, mám jen trošku povrchově zrezlou S631. Mám v plánu to jemným smirkovým papírem přejet ale vím že to sedře tu černou barvu....Navíc po demontáži pevných mířidel jsem si udělal koncovku na hlaveň z bílého silonu. Takže to bych chtěl taky na černo...Uvažuju o nějakém normálním spreji - nejspíš matném....Nebo mi doporučíte něco jiného ? Nic dražšího se mi kupovat nechce....Díky za každou radu.


Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 17 led 2007 22:02

Vzhledem k tomu, že cena renovace brynýru puškařem by mnohonásobně převýšila hodnotu vzduchovky, nic jiného než barva ti nezbyde. Ale je to prasečina. Osobně bych zrezivělá místa šetrně ošetřil a na škrábání brynýru se vykašlal. :)
Joe_Perry
Příspěvky: 13
Registrován: 02 led 2007 01:23

Příspěvek od Joe_Perry » 17 led 2007 22:50

Voris píše:Osobně bych zrezivělá místa šetrně ošetřil a na škrábání brynýru se vykašlal. :)
Šetrně ošetřit.....Jak to myslíš?
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Barva na vzduchovku - S631

Příspěvek od tomcat » 17 led 2007 22:59

Joe_Perry píše:...Mám v plánu to jemným smirkovým papírem přejet ale vím že to sedře tu černou barvu....
po tom ako to opracujes smirglom odporucam este pouzit pastu na brusenie a lestenie, je toho vela druhov...
daco takehoto http://www.micronplus.cz/accesories.htm, alebo http://www.techcentrum.cz/obchod/index.php?idk=58. Ceny su rozne aj je viacero druhov tej pasty, viacero vyrobcov, ale ako vidis cena je prijatelna, zvykne sa to pohybovat okolo 100Kc/kg. Pekne nech je to hladke a leskle ako psie gu.e . A potom na to tu farbu alebo cernidlo na zbrane... samozrejme este pred cernenim nezabudnut odmastit... ak to budes striekat klasickou farbou, tak urcite v co najtensich vrstvach. ja osobne by som dal prednost cernidlu aj ked je to drahsie (cca 300Kc/20ml) a neviem ci to na hlaven a ostatne kovove diely postaci... Ozaj a videl som ho ako v tekutej podobe, tak aj ako pastu, ale neviem co je lepsie.
este som to nikdy nerobil, ale predpokladam ze ked to cernidlo mas vo forme roztoku, mohol by si to nanies stetcom, ak ako pastu, asi mekku handricku

ma niekto skusenosti s cernenim zbrani? mohol by sa k tomuto vyjadrit co je lepsie pouzit, a pripadne ake ma skusenosti? vydrz cernenia, postup pri praci, comu sa vyhnut, na co dat pozor...

diky
Naposledy upravil(a) tomcat dne 17 led 2007 23:07, celkem upraveno 1 x.
Joe_Perry
Příspěvky: 13
Registrován: 02 led 2007 01:23

Příspěvek od Joe_Perry » 17 led 2007 23:07

Taky by mě zajímalo to černění. Takže jestli to někdo zkoušel, snad se tu s náma o tom podělí :D
fredy

černěni

Příspěvek od fredy » 18 led 2007 00:33

fakt 100 procentně je lepši to černěni než barva, černidlo prodavaji v BVS 60ml za 200 kč, je to velmi jednoduche stači nanest na vatu a pěkně potirat vysledek je okamžity, akorad to musiš perfektně odmastit aby to dobře oxidovalo, když si stim pohraješ tak to vypada dobře skoro jak brynyr. To množstvi ti v pohodě vyjde na celou vzduchovku. Tod vše.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 18 led 2007 07:37

http://www.aa.cz/galvanika/index7.htm
Černění není zase tak drahý, když tu rez nějak šetrně odstraníš a necháš to přečernit v galvanice (hlaveň a píst, ostatní předpokládám není nutný) tak budeš max na 100Kč a výsledek mnohem lepší než nějakej sprej. Než to barvit, to bych raději pušku pořádně nakonzervoval, otřel hadrem a nechal jí bejt - ono někdy když použiješ olej a důkladně šůruješ hadrem tak by ses někdy divil jak ta flinta prokoukne. Prostě se to o ní chce starat.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: černěni

Příspěvek od tomcat » 18 led 2007 12:56

fredy píše:...když si stim pohraješ tak to vypada dobře skoro jak brynyr.
Ja som myslel ze cernidlo a brynyr je to iste. To su rozne chemikalie? Vie niekto v com sa lisia?
fredy

Příspěvek od fredy » 18 led 2007 14:58

origo brynyr se děla v horke lazni je černějši takovy syty, za studena takovy neudělaš, ale jak řikam když to pořadně odmastiš a budeš dobře šudlit vatou tak to taky nevypada špatně.
Uživatelský avatar
Svaťa
Příspěvky: 311
Registrován: 23 srp 2005 18:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Svaťa » 18 led 2007 16:38

Koupil jsem na izerát v SR černidlo a tmel, který lze čenit. Tmel jsem ještě nepoužil, ale černidlo funguje. Tedy v tom smyslu, vyčištěná a velmi jemně ošetřená plocha se výrazně neliší od okolí. Doporučuji použít pouze na opravy. Celo zbraň bych s tím nedělal...
Vzd. pistole: FWB 65, LP 2, LP 53, CP 2, Webley, Anschütz..., zkrátka klasika a historie.
Dospělé krátké: PP / PPK, HSc, 2 x perkus
Přivítám kontakty na sběratele vzd. pistolí.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 18 led 2007 17:36

Taky sem černil vzduchovku tym modrým roztokem. Ve finále to nemám nijak sytě černé, ale spíš do hněda. Sprej bych nikdy nepoužil. PS: hlavně pozor na otisky prstů!!!
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 18 led 2007 17:48

Pánové ja opravdu nevím co řešíte, zkuste zavolat do tý galvaniky a pozeptat se, podle mě když si tu vzdůšu připravíte, tak se to samotný černění musí vejít do 100Kč + samozřejmě čas strávený cestou tam a zpět, protože na počkání se to nedělá. Předpokládám, že by se zadával pouze holý válec a hlaveň zbavená veškerých prvků - čepu, aretace, těsnění. Asi se při brynýru musí zašpuntovat aby to neudělali i zevnitř, ale s tím už si snad poradí. Já tam dával hliníkový nástavec na CZ200S - asi 12cm 20mm v průměru, do týdne udělali černý elox, který vypadá velmi pěkně (je ale tmavší než brynýr) a stálo to 10Kč :wink:
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od mikiki » 19 led 2007 14:04

To Silencer: Můžeš mi dát info, kde jsi si to nechal dělat ten černý elox? Je to v Praze? Díky Miki
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 19 led 2007 15:13

mikiki píše:To Silencer: Můžeš mi dát info, kde jsi si to nechal dělat ten černý elox? Je to v Praze? Díky Miki
hore dal na to odkaz... http://www.aa.cz/galvanika/index7.htm

mal by som este jednu otazku, mozem tym cernidlom spravit viacero vrstiev? cize spravim normalne prvu vrstvu, neham uschnut a potom spravim este jednu, pripadne viac vrstiev... bude to lepsie, cernejsie, alebo stale do hneda?
miesto tej vatovej tycinky nebude lepsie pouzit stetec?
aka je trvanlivost takehoto "cernenia"? zosucha sa to? ako rychlo?
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Cernenie

Příspěvek od Fifo » 19 led 2007 23:48

Ja pouzivam Gun Blue od:
http://www.outers-guncare.com/products/ ... vents.aspx
Predavaju to v DeasArms v BA a v navode pisu: pozadovany odtien ziskate nanasanim viacerych vrstiev po zaschnuti, opakujte 2-5x.
Sice nie najlacnejsia vec, ale je to komplet sada na opravy ciernych povrchov zbrani v cene 890,-SKK

vid.foto
Odpovědět