Zbrojovka Brno s bocni pojistkou

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jirka80
Příspěvky: 40
Registrován: 20 srp 2012 14:36
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Zbrojovka Brno s boční pojistkou

Příspěvek od Jirka80 » 24 zář 2012 18:52

Ahoj,

http://vzduchovka.cz/prehled/53000/53000.html

prošel jsem témata týkající se vzduchovek, ale o téhle jsem tu nic nenašel. Mám tuto vzduchovku asi 20 let a teprve dnes jsem dohledal co je to za typ. Je na ní povrchová koroze, ale funguje pořád bezvadně.
Nevíte jestli se na ni dají někde sehnat nějaké díly jako pružina, těsnění atd. Popřípadě jestli na ni pasují tyto díly z ostatních typů? Jakou může mít cenu?


RBMK
Příspěvky: 10
Registrován: 10 čer 2012 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojovka Brno s boční pojistkou

Příspěvek od RBMK » 24 zář 2012 21:28

Taky jí mám, pružina je vnitřním průměrem menší a kratší, než 620ková, tak je potřeba jí zkrátit a možná upravit zadní vedení pružiny, já jí měl s nepůvodním, tak nevim, jak to máš ty.
Těsnění se tam dá dát kožené, ale to nevim kde sehnat, já našel náhradní mezi věcma na vodoinstalaci. Vyzkoušej plastové za 30kč, nebo jedině nechat vysoustružit nějakého vhodného materiálu (silon, guma?).
Cena nic moc, viděl jsem jí párkrát neprodanou na aukru kolem tisícovky.

byla ta tvoje taky zbastlená kratší pružinou?
Sharp Innova 1110 celoplast
Lov2 - Flusbrok celobakelit
ČZ Z II
ČZ s boční pojistkou
Stella 523
lubomír
Příspěvky: 66
Registrován: 12 čer 2008 16:35
Bydliště: Olomouc

Re: Zbrojovka Brno s boční pojistkou

Příspěvek od lubomír » 25 zář 2012 06:59

Kožené těsnění koupíš v cyklo do pumpy.
Uživatelský avatar
Jirka80
Příspěvky: 40
Registrován: 20 srp 2012 14:36
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojovka Brno s boční pojistkou

Příspěvek od Jirka80 » 25 zář 2012 07:14

Díky za reakce.  Jestli je v ní kratší pružina netuším, protože jsem ji nerozebíral.  Pořád střílí dobře a dalo by se říct, že i přesně.Včera jsem ji akorát pořadně nastříkal Balistolem a trochu vyčistil hlaveň, ale pořád v ní zůstal nános, který mi nejte ven.  Dělal jsem to jen špejlí s omotaným hadříkem.  Vývrt v hladni je dost zanesený tak budu muset vykoumat čím to rozpustit a pročistit.  Nechám ji pak synovi až doroste na blbnutí a sobě si pořídím něco silnějšího, jen zatím nevím co.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Zbrojovka Brno s boční pojistkou

Příspěvek od PEPAN » 25 zář 2012 08:49

prostříkat olejem, a kus hadříku pak protahovat zvonkovým drátkem :wink: nejúčinější improvizovaný řešení- protlačování moc nefunguje
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Jirka80
Příspěvky: 40
Registrován: 20 srp 2012 14:36
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojovka Brno s boční pojistkou

Příspěvek od Jirka80 » 25 zář 2012 11:21

Díky, odpoledne to doma vyzkouším.
Uživatelský avatar
Jirka80
Příspěvky: 40
Registrován: 20 srp 2012 14:36
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojovka Brno s boční pojistkou

Příspěvek od Jirka80 » 28 zář 2012 09:32

Tak jsem ji včera rozebral do posledního šroubku. Bylo to poprvé tak jsem se jen modlil ať to zvládnu dát vše zpět, ale zjistil jsem, že je to fakt jednoduché. Uvnitř byla vazelína a neskutečné množství bordelu jako malinké hřebíčky, malé broky atd. Pružina vypadá dost zachovale, ale určitě bude za tu dobu zkrácená. Vše jsem pořádně pročistil, naolejoval (Balistolem) a složil zpět dohromady. Párkrát jsem z ní vystřelil a z válce do hlavně pořád lítal nějaký bordel. Nevím odkud, ale znovu jsem to pročistil a je to v pořádku.
Uložil jsem ji pod skřín, kam na ni nemůžou děti a teď přemýšlím co koupím nového. Rozhoduji se mezi S631 a S634. Mám to jen tak pro srandu takže žádná precizní mířenka a na myši na chalupě.
Uživatelský avatar
Wema
Příspěvky: 205
Registrován: 13 pro 2012 22:38
Bydliště: Prostějov

Re: Zbrojovka Brno s boční pojistkou

Příspěvek od Wema » 06 kvě 2013 23:20

Kluci, marně scháním tenhle plátek hledí. Jako jediný mi chybí do mojí Brněnské frajerky ... je to opravdu drobnost a třeba se někomu válí doma ... rád odkoupím ... případně nabídněte díly na tuto vzdochvku .... případně poraďte kde sehnat.

Hledí vypadá takto:
http://www.vzduchovka.cz/prehled/53000/hledi_shora.jpg

Díky Vojta
Slavia CZ 630 Cal.177 rv."03 + zakázková montáž KZK + Delta Optical Entry 4x32AO

Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - n.p. Strakonice 64953
Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - Zbrojovka Brno 10120
pisa.filip@seznam.cz
Příspěvky: 1
Registrován: 27 bře 2014 20:24

zbrojovka Brno vzduchovka s bocni pojistkou

Příspěvek od pisa.filip@seznam.cz » 27 bře 2014 20:36

Zdravim, prosim o tip, oprasil jsem pro dceru tuto vzduchovku s bocni pojistkou a chybi mi v hledi ten ukazatel, s drazkou a ciselnikem, prosim kde nebo od koho koupim to hledi, nebo si ho muzu z plochacku vyrobit.? Coz jiste dokazu, prosim o pomoc? Moc dekuji vsem.pisa filip tel 723771370
Odpovědět