Vyber kolimatoru

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od Pixly » 12 úno 2014 18:55

To že na dlouhé zbrani to žádný problém nebude, je celkem jasné - máš ho dále od očí a víceméně v rovině. Osobně mám ten Fomei a nemůžu říct, že by byl špatný. Na přesnou střelbu stačí tečku umístit ZHRUBA doprostřed, což je jen o zvyku.


zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od zaxxon » 12 úno 2014 19:27

Jo dá se s ním asi taky střílet, ale spíš asi na pušce a je to fakt rozdíl oproti tomu Valiantu co teď mám, tam se opravdu ten bod po cíli při pohledu z různých úhlů nehýbe, stejně jako u těch tubusových kolimátorů. Ale zase na ten Valiant taky teď nadávám:-) protože v něm byl strženej ten pojišťovací červík, tak nevím jestli to bude ten nástřel držet, jestli ne, tak ho budu muset asi reklamovat, ale ještě jsem neměl čas to pořádně vyzkoušet.
Taky by mě zajímalo jak je to s nastřelováním kolimátoru, já jsem si ho nejdřív nastřelil asi na 4-5 metrů na desítku vzduchovkového terče a střílelo to v podstatě na flek, myslel jsem si jak je to pěkně nastřelený a pak jsem šel střílet asi na 20 metrů a nemohl jsme vůbec trefit terč o průměru 30cm. Když jsem si za něj pak dal velkou desku, tak jsem zjistil, že střílím asi 25 cm nad terč..
Pak jsem si to teda nastřelil na těch 20 m a v pohodě. Ale zarazil mě ten obrovský rozdíl kam to střílelo, když jsem to původně měl nastřelený na těch 5 metrů, asi je to ale na ten kolimátor moc krátká vzdálenost, nevím jak to přesně funguje. Ale zase jestli to teď bude střílet na 5 metrů vzdálený terč 25 cm pod záměrný bod, tak mi to nepřijde moc dobrý..
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od Pixly » 12 úno 2014 19:41

Tak stačí se nad tím zamyslet diabolka letí nějakých 20m skoro rovně, pak již výrazně zakřivuje dráhu. Dobře je to popsáno od Kubajzze zde: http://www.fieldtarget.cz/clanky/ostatn ... rivka.html
Zastřelení je naprosto shodné s puškohledem. Když je zastřelen na 5metrů, tak je pomyslná osa kolimátoru hodně šikmo dolů, když na 20m, tak již daleko méně. Přečti si ten článek, bude Ti to jasné. Já to na Fomei právě řeším tím, že bod podle vzdálenosti záměrně "umístím" do vrchu, nebo spodu.

PS. Otázka je jak vysoko máš "osu" kolimátoru od hlavně - čím výš, tím je samozřejmě víc na "křivo osa kolimátoru". Asi nejlépe si to představíš takto: Zkus si ze středu kolimátoru dát provázek na k ústí hlavně (jako by zastřelen na 1cm) a pak na 10m - že se ten úhel provázku proti hlavni razantně změnil. :shock:
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od zaxxon » 12 úno 2014 20:20

jj, díky, přečtu si to, ale už podle toho co jsi napsal je mi to asi jasné:-), dík za info
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od Pixly » 16 bře 2014 19:15

Ahoj všem,
měl bych na Vás prosbu, prodal jsem kolimátor Fomei a člověk, který ho ode mně koupil ještě ten den co ho dostal s ním zašel k nějakému prodejci a ten tvrdí že je to kopie. Přiznávám že na Čínských E-eshopech vypadají některé kolimátory podobně, ale tento byl kupován v Eshopu v ČR za cca 2300,- bohužel doklad nemohu najít. Důvod k vrácení udává, že na něm není nápis Fomei - což na většině eshopů je obrázek kde opravdu žádný nápis, ani sn není, na druhou stranu na některých stránkách zase je. Nevíte jak to s tím je?

Předem moc děkuji za pomoc.
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od mojedx » 17 bře 2014 00:03

Řekl bych, že kupující si to vyzkoušel, zjistil, že se mu blbě hledá bod, nebo ho nějaký známý odkázal do armyshopu s ACM činama, co vypadají a fungujou úplně stejně a teď vymejšli, jak se ho s nejmenší ztrátou zbavit a zkouší, co zabere. Protože jsi v právu, tak buď asertivní a ne*er se s ním.

EDIT: A ještě se můžeš dočkat toho, že ti vrátí kopii a ten tvůj si ponechá.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od Apevia » 24 dub 2014 20:38

Nějaké zkušenosti s Deltou MiniDot na kose na nadpažbí?
Cogito ergo armatus sum.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od Pixly » 24 dub 2014 21:31

Všechny tyhle MiniDoty ať už je na nich napsáno cokoli jsou jak přes kopírák Číňani. To by ani tak nevadilo, ale kvůli miniaturnímu rozměru a váze jsou spíše vhodné na pistoli. To sklíčko je opravdu malé a bod se musí často hledat. Já mám klon na pistoli a nebýt té váhy a rozměru, tak bych ho nechtěl.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od Apevia » 24 dub 2014 23:02

Mě jde právě také o jeho kompaktnost... Kolega si ho nedávno pořídil na jednušku na naháňky a zatím je celkem spokojený. A ostatně jsem na loveckých zbraní slyšel celkem dobrý ohlas.
Cogito ergo armatus sum.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od duffioso » 25 dub 2014 08:53

Jo,ale kolik toho nastrili beznej zelenej blazen v lese?Na strelnici vetsinou tak tri rany,kvuli cene streliva.A v lese toho nebude vic,takze na tech muze vydrzet i levnej kousek.Ale kosa a ty razy nosice,jsou vrazedny.Ikdyz treba Artifexovi,uz jeho cinan drzi par tisic ran.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od Pixly » 25 dub 2014 17:23

Já když jdu na střelnici, tak je to ratatatatata :lol: Na cenu střeliva až tak moc nehledím. Nicméně na samopal moc nevidím důvod jestli o trožku těžší, nebo lehčí. Stejně samopal držíš obouruč. Mi teda co se týče komfortu daleko více vyhovoval Fomei, ale myslím že jsou i daleko lepší kolimátory typu oko.

Edit: Něco jsem našel - http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/85 ... mator-oko/
sa58ipsc.jpg
sa58ipsc.jpg (25.68 KiB) Zobrazeno 3141 x
http://www.oktarget.cz/IPSC.html
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od Apevia » 25 dub 2014 21:26

2doffinso: Právě proto se ptám i na zkušenosti sportovních střelců... Na loveckou kuli proč ne, tak nevidím nejmenší problém...

Fomei je klasická čína jako cokoliv jiného, mám ho na 243Win...
Neřeším váhu, na tý mi nijak extra nesejde, jen to, že se mi klasický OKO nelíbí a myslím si, že to není ani nic úplně extra...
Když na to přijde, tak bych nejradši šel do Vortexe, jenže ten je zase vejš cenově a to teď dohromady nedám...
Cogito ergo armatus sum.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od Pixly » 26 dub 2014 08:10

Že je Fomei Číňan už vím, ani ho nikomu nedoporučuju, ale rozdíl v přesnosti mezi tím Fomei a teď co mám MiniDot je propastný. Jestli je ta Delta stejně nepřesná neumím posoudit, jen vypadá úplně stejně a tak bych to první raději pořádně omrkl. Já z pistole střílím do 20m a tam to nebude takový rozptyl jako na 50m.
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od krouzik » 26 dub 2014 19:40

co tenhle: http://aukro.cz/kvalitni-kolimator-4-dr ... 52106.html ,ale za jinou cenu na aliexpresu!

nebo tento:http://www.aliexpress.com/item-img/Holo ... 98593.html#
tak co?dobrý nebo nebrat?
chci to na Zoraki-nekope
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Výběr kolimátoru

Příspěvek od Pixly » 26 dub 2014 19:53

Na Zoraki je dost těžký, já právě z toho důvodu použil MiniDot.
Odpovědět