Weihrauch HW97k (HW77)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dak23
Příspěvky: 36
Registrován: 23 čer 2013 12:15
Bydliště: Opava

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od dak23 » 07 bře 2014 08:46

Zdravím pánové, já jsem mé HW 97 osadil, kvůli lepšímu přístupu (a taky trošku kvůli designu) do nábojové komory vysokou montáží od BKL http://www.nv-optics.cz/montaze_na_zbra ... _bkl_301_s, původní montáž byla střední od Vipera. Minulou sobotu a neděli jsem konečně zastřílel, pak 500 ran, po té pouze kontrola dotažení. Ani se nehne. Byl to sice balík za ty montáže, ale myslím, že se to vyplatilo.
Přílohy
IMAG0002.jpg
IMAG0002.jpg (21.96 KiB) Zobrazeno 1736 x


HW 97 KT - STL .177/ Optisan Viper 10x44 MD
Diana 48 Professional .177/Optisan Viper 10x44 SCB/Caldwell XLA 6-9"
Jokr12
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2014 10:56

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od Jokr12 » 08 bře 2014 22:17

Chlapci díky za uvahu o montáži na HW 97. Jak vidím, je to přecjen věda i potřebná zkušenost. Člověk nezkušený jako já, vybírá víc podle vzhledu a ceny. A to nevede vždy k dobrému výsledku. Uvažuji, že ty oka se zákluzem na jednotné montáži tu asi nikdo nepoužívá, tak to asi není to IN. Inspirovala mne ta dvojmontáž, co má dak 23, ale v černém kabátě a otvorem na tubus na 1" palec. Mám za to, že takto dělená /"naříznutá"/ montáž lépe zachycuje zpětný náraz, než jednoduché provedení a tak i nahrazuje zákluz montáže nedělené. No, ještě to dám do úvahy. Moc díky za rady a už se těším,až to bude všechno doma. Ahoj, míru zdar!

Nakonec jsem zvolil BKL 260 H MB, je to krasavec, ale do peněženky je to rána:
http://www.nv-optics.cz/montaze_na_zbra ... l_260_h_mb
Wikuki
Příspěvky: 16
Registrován: 10 bře 2014 10:52
Bydliště: Třinec

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od Wikuki » 12 bře 2014 16:23

Zdravím všechny,
dostal jsem se ke staré dobre S630 po dědečkovi, na které se podepsal zub času a nešetrné používání vnuků. Původně jsem ji chtěl udělat generálku, ale když jsem to rozebral a viděl v jakem je stavu, tak mě to přešlo, vyměnim pouze nezbytné součástky aby byla "střelby schopna" a zůstane mi na památku.
Díval jsem se po novějším modelu s634, ale při promítání threatu s634 jsem narazil na par zmínek o hw97k.

To mě dovedlo až k tomuto threatu, který jsem za 2 dlouhé večery pročetl.
Mám jasno v tom čím a jakou munici budu střílet. Na 95% rozhodnut pro koupi hw97k provedení buk.
Pokud bych kupoval z Německa, automaticky počítám také s koupi V-mach.
Ale vůbec nemám jasno v optice, montazi a kde koupit.

Jako takový nějaký zlatý střed mám prozatím vybranou optiku NS airking 4-12x42 AO.
Nechci nějaký úplný křáp za par kaček a taky nechci nějakou profi třídu.
Podle recenzi a zkušenosti uživatelů by to mohlo byt v pohodě pokud se uplne nerozhodnu jakým směrem se moje střelba bude ubírat.
Ohledně montáže jsem pochopil, ze ta původní je k ničemu. Proto bych si nechal nějakou doporučit abych nebyl zklamaný postupným uvolňováním a nebo by bylo pro mě nemožné vsunovat diabolky do hlavně. ( nejsem zrovna drobek ... 196cm 120kg :oops: )
Zbraň chci používat hlavně pro střelbu na terč 20-40m a odstřel škůdců.

Další věc je ten již zmiňovaný nákup. Drtivá většina z vás nakupovala u schneidera, není třeba se obávat nějakého problému při připadne reklamaci nebo jiné komunikaci? Jsem němčinou totálně nepolíben a na google translate bych nechtěl moc spoléhat.
Mate někdo zkušenost s českým/slovenským e-shopem, který by byl schopny zbraň sehnat za rozumnou cenu jako se dá sehnat na německých eshopech? Připadne jestli jde s majiteli vyjednávat?
Klidně uvítám jakékoliv tipy a rady tady nebo v SZ.

V okolí nemám bohužel žádný armyshop, kde by měli nebo byli schopni zbraň sehnat.

Díky za názory a reakce.

W.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od greywolf » 13 bře 2014 15:31

Ahoj..
Zkus se podívat na e-shop..vzduchovky.cz..Mají tam HW 97 ve všech možných typech od 10 600-11 OOO,-Kč,což je o 2 500,-Kč míň,než jinde...,možná se jedná o doprodej,nevím...
Ale mají 16 J exportní pružinu...sice to není V-mach,ale pro začátek jistě stačí...ten upgrade kit můžeš koupit kdykoliv a záruka v Česku je k nezaplacení...Taky nad ní uvažuju,páč jsem se zklamal v anglické BSA...Přeju šťastnou ruku při výběru....
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od Harryk » 13 bře 2014 17:19

I přes to, že vlastním HW97, klidně bych ti doporučil na chlup srovnatelnou, jak na přesnost, tak na vzhled, právě ted prodávanou na bazaru MartinemK AA TX200 za výbornou cenu a tomu věř, že ji má Martin vymazlenou.
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Runner
Příspěvky: 190
Registrován: 22 říj 2013 20:27
Bydliště: BRQ-MUC

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od Runner » 13 bře 2014 17:27

Zdar,
ja kupuji u Schneidera, protoze je bleskovy dodavatel i co se ruznych dilu tyce Zarucni opravu jsem nemel ale bude to
jiste v pohode.Tu optiku bych moc nedoporucoval mel jsem ji, ale nedrzela nastrel a brzy zmizela osnova. Lepsi bude nejaky optisan ma osnovu vyleptanou do skla, NS ma nalepene dratky.Jen jeste takova malickost mozna ze to pro tebe nema
vyznam ale ta od Schneidera ma to (F) v petiuhelniku to je pro tebe neco skoro jako zbrojak to musis v Nemecku na
vzduchovce mit,nebo zbrojak a nebo vysoka pokuta a zabavena zbran. Chtel jsem si take koupit HW97 ale vim jak to je, za nejaky cas to zacne svrbet a budu chtit zase neco lepsiho. Koupil jsem HW100T zati ji jeste nemam ale v nedeli
si pro ni pojedu k Alexxxovi. Rozmysli si to dobre.
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od Termit » 13 bře 2014 19:26

Na záruku u Schnedera bych nespolehal. Tri mesice jsem rešil prasklé natahovací táhlo na Hw97 kupovanou tam. Strohá komunikace z jejich strany. Musel jsem napsat vyhruzny emal aby se neco zaclo dit. A nakonec nové táhlo poslali na adresu puvodniho majitele,i když spravnou měli . Moc jsem to nechapal. Kdyz chces neco noveho tak ti to prijde za 3 dny....

Odesláno z mobilního zařízení...
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od Harryk » 13 bře 2014 20:26

To Runner:
Myslím, že je to úplně jedno, ty zase za nějaký čas se svou PCP poznáš, že tě začnou svrbět ruce a budeš pokukovat po kvalitní pružině :lol: :lol: tak to prostě je u většiny z nás. Je jedno od které začneš, ale nakonec stejně bude mít doma pružinu i PCP. Hlavní je, že Wikuki přeskočil tu skupinu hezky se tvářících pružin typu Gamo...Hatsan apod. A rovnou vybírá z těch kvalitnějších. Ušetří si do budoucna spoooooustu peněz :D to už známe...... :D
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Runner
Příspěvky: 190
Registrován: 22 říj 2013 20:27
Bydliště: BRQ-MUC

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od Runner » 13 bře 2014 22:08

Haryk, v tom mas urcite pravdu, ja mam pruzinovku slavku 634, Je mi jasne ze HW97 je nekde jinde. Strilim momentalne s HW40 na 10m a kdyz jsem vzal po delsi dobe do ruky moji slavku tak se libilo prave to kopnuti, coz mluvi prave pro pruzinovku. O tech pruzinovkach co jsi jmenoval jsem nikdy nic dobreho neslysel
Runner
Příspěvky: 190
Registrován: 22 říj 2013 20:27
Bydliště: BRQ-MUC

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od Runner » 13 bře 2014 22:19

Termit,
ja si na Schneidera nemuzu stezovat, mozna ze tvuj dil nebyl skladem ale 3 mesice cekat to je mazec.Doposud byli velice
komunikativni i na otazky odpovidali temer okamzite. Nejsem jeho advokat a dost mne to prekvapilo, hlavne to ze nekomunikoval to je nezvykle
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od pellerm » 14 bře 2014 13:58

Greywolf, chtěl jsem se zeptat co tě zklamalo na BSA. Taky o ní uvažuju,tak mi to zajímá nebo se mi líbí i HW 97 kt
Wikuki
Příspěvky: 16
Registrován: 10 bře 2014 10:52
Bydliště: Třinec

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od Wikuki » 14 bře 2014 16:33

Díky za tipy.
Zkusil jsem napsat par mailu a zavolal do některých e-shopu.
Ve zadnem, kde psali ze ji mají skladem ji skladem neměli a nabízeli mi jiné varianty od hw40 po hw95 :))
V jednom mi pan dokonce nabízel hamerlli hunter nebo gamo, prý jsou daleko kvalitnější než vzduchovky od Weihrauchu, které nejdou sehnat protože smejdy nechce dovážet :D
Ještě si pročtu nějaké vlákna tady abych si dokazal udělat ucelenejsi obraz o optikach a typu střelby.
U optiky jsem uz skoro změnil názor na mtc viper 10x44.
Tak doufám ze mě to jeste nezvikla z pružiny na pcp :lol:

Slávka je uz po generalce a střílí jako nova :) je sice o dost hlučnejsi než si pamatuju, ale na vypálení mezery než bude nova hračka zatím stačí :))

W.
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od Harryk » 14 bře 2014 20:17

Wikuki, můžeš tu zveřejnit, ze kterého obchodu jsi dostal tu informaci o Gamu a HW? Já jen abysme věděli, u kterého lháře, podvodníka a technického diletanta nemáme pro příště nakupovat :D
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od greywolf » 14 bře 2014 21:25

pellerm:..zdarec,vybíral jsem pružinu lepší než GAMO,Hatsan atd...Podle recenze padla volba na BSA.Zaprvé,anglická firma,za 2.opravdu pěknej dizajn..3.kladné recenze a cena pod desítku..Takže jeden level pod HW a AA TX...a BSAčko ve dřevě je opravdu pěkná puška.První jsem měl pružinu a prakticky nešla rozumně nastřelit na 15m..Když se vyloučila chyba optiky,tak se pátralo po chybě v pušce..Hlaveň v uzamčené poloze měla dost tragickej vakl do stran..Byla mi bez problémů vyměněna za novou,tentokrát GasRam...s tou jsem odstřílel cca 1500 diabolek,zezačátku cestovala optika,pak docela dobrý.Soustřel na 23m pod dvoukačku...stříleno s JSB exact 4,52...Jenže to vydrželo asi 200 ran a rozptyl se začal zase zhoršovat a nešel vůbec srovnat.Vyloučila se chyba optické soustavy a opět byl problém v pušce..Hlaveň měla opět vakl,ale jen nepatrnej...Alexxxus ji otestoval a obě pušky frčej zpátky do Great Britain..Bez jakýchkoliv problému mi byly vráceny peníze,v dnešní době dost nestandardní postup od obchodníka..A to nemluvím o tom,že jakmile se potíže vyskytly,tak se mi Aleš okamžitě věnoval a problém řešil..Tímto mu za všechno děkuju :wink: ..Nemyslím si,že bude BSA úplně marná,spíš jsem měl nehoráznou smůlu na 2 špatný kusy,ale do třetice jsem to už neriskoval a dneska jsem si koupil od MartinaK naprosto vymazlenou AA TX200...abych nebyl ještě víc OT,tak svoje první dojmy s touhle anglickou kráskou šoupnu do příslušného chlívku..

Edit:Jestli neřešíš peníze,tak zcela určitě jdi do HW...nebo AA...Po dnešku vím,jakej je to ohromnej rozdíl,určitě nebudeš litovat :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: Weihrauch HW97k

Příspěvek od greenie » 14 bře 2014 21:34

Wikuki píše: ... hamerlli hunter nebo gamo, prý jsou daleko kvalitnější než vzduchovky od Weihrauchu, které nejdou sehnat protože smejdy nechce dovážet :D ...
Jak som sa z chuti zasmial ... :lol: ... hlaska ako od "nasho slavistu" ... :mrgreen:
na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
Odpovědět