nedovolene ozbrojovanie

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 20 pro 2006 09:23

Silencer píše:...Proč někoho soudit za to, co MOHL udělat...
Teda nevím, jak vás ostatní, ale kdyby mě soudili za to, co jsem mohl udělat, tak už jsem dávno v kriminále (a ani bych nemusel mít ZP).
A kdyby mě měli soudit za to, co bych občas chtěl udělat, tak už jsem nejznámější odsouzený masový vrah v historii této planety. I Adolf Hitler by puknul závistí :lol: . Jen to, co bych udělal s duem Kočárník+ Dyba by vydalo na pár trestů smrti :wink: .
Takže souhlasím- děda nikomu neublížil, ani není zřejmé, že by to měl v úmyslu. Tzn. trest, srovnatelný s trestem za x-násobnou vraždu, je dost přehnaný.


Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 20 pro 2006 10:23

No, jsem přesvědčený, že za to, co mohl udělat, ho nikdo neodsoudí. Bude souzen za nedovolené ozbrojování a ze zákona je to tedy v pořádku. Jde o to, kolik za to dostane. A tady bych se přimlouval za propadnutí věci + podmínka. 8 - 10 let je nesmysl, to by bohužel nedostal ani za vraždu. To je ale na jinou debatu.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 20 pro 2006 10:47

tiež by som bol za miernejší trest. Ale ked beriem do úvahy že to nemal asi zabezpečené tak ako by mal mať, t.j. v uzamykateľných skyňach a rozobraté. Podľa toho čo ukazovali boli všetky v perfektnom stave steľby schopné. Keby ho niekto vykradol tak si môže založiť kľudne teroristickú skupinu.... :roll:
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 20 pro 2006 10:58

ss2men
ako vieš,že ich nemal zabezpečené??? A čo sa tým mení ak by ich aj mal zabezpečné?? Nikto si nedovolí tvrdiť v akom stave ich mal.
No ty to vieš presne :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 pro 2006 11:04

No kdoví jak to všechno bylo. Kdyby měl ty zbraně doma ve sklepě a jenom je chodil pravidelně leštit, tak se o tom nikdo nedozví, a tím pádem ani sousedi nemůžou nic prásknout.
Ale jestli s tím machroval po celém okolí nebo nedejbože si občas šel ze sapru prásknout k lesíku, takže se to o něm všeobecně vědělo, tak není divu, že se to časem dostalo až k policajtům.
No a jestli dokonce vyhrožoval zbraněmi sousedům, tak bych hajzla práskl i já. :evil:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 20 pro 2006 12:33

Kubajzz píše:No kdoví jak to všechno bylo. Kdyby měl ty zbraně doma ve sklepě a jenom je chodil pravidelně leštit, tak se o tom nikdo nedozví, a tím pádem ani sousedi nemůžou nic prásknout.
Ale jestli s tím machroval po celém okolí nebo nedejbože si občas šel ze sapru prásknout k lesíku, takže se to o něm všeobecně vědělo, tak není divu, že se to časem dostalo až k policajtům.
No a jestli dokonce vyhrožoval zbraněmi sousedům, tak bych hajzla práskl i já. :evil:
Kubajz-nekaž mě názor na Tebe.Já mám rád všechny milovníky zbraní i ty kteří zbroják nemají,pokud s něma nevylupujou banky a nestřílej děti ve škole.Já mít takového souseda a vědět to co má,tak jsme asi velcí kamarádi i když porušuje zákon a ten porušuje snad každý z nás i když jenom třeba rychlou jízdou v obci. :lol:
Miso

Příspěvek od Miso » 20 pro 2006 17:04

Viem, ze je moznost dostat vynimku. Len mi to pripada take nepravdepodobne, ze by ju dostal aj obycajny clovek (myslim tym radovy obcan bez znamosti).

Tak isto je aj moznost, ze si podam ziadost o vydanie ZP kat. A, (primerane zdovodnim) a dolozim dokumenty co treba, spravim preskusanie a dostanem.

Ale je mozne sa stretnut aj s tym, ze mi povedia, nech sa na to vykaslem, lebo mi to nedaju, resp. to podmienia dakou inou vecou (napr. uplatok). Uprimne poviem, ze uplatok nedam, lebo som zatial taky idealista, ze nedam. A stazovat sa nebudem tiez, lebo nepotrebujem byt vystaveny problemom, ktore by nastali po tom (falosna kolegialita existuje vsade).

to cybernetic: Uplatku som sa branil tak, ze som ho nedal a na ZP za takychto podmienok kaslem.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 20 pro 2006 17:06

Kubajzz píše:...Kdyby měl ty zbraně doma ve sklepě a jenom je chodil pravidelně leštit, tak se o tom nikdo nedozví, a tím pádem ani sousedi nemůžou nic prásknout...
Hele, ty fakt nevíš, co toho lidi nakecaj? :twisted: :evil: :evil: :twisted: ? Já nedávno potkal kamaráda. Dlouho jsme se neviděli, tak jsme trochu pokecali a já se mu kromě jiného zmínil, že jsem nedávno byl na střelnici s pistolkou. Dokonce jsem ani nespecifikoval, o jakou pistolku se jedná. O pár dnů později jsem se náhodně dozvěděl, že ten maniak každému, kdo je ochoten ho těch pět minut poslouchat, vykládá, jak jsme spolu na poli stříleli ze Škorpíka :roll: :lol: :twisted: . Vůbec netuším, kde vzal zrovna Škorpiona :roll: , ale je to tak. Takže děda se možná v hospodě pochlubil flobertkou, lidi o něm začali vykládat, že má doma PT kanón, a ona to náhodou byla pravda :evil: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 20 pro 2006 17:38

Miso
ako som písal mám všetky sk.ZP ,okrem poľovníka,a nebol najmenší dôvod mi ich nevydať ,ak splńam požiadavky dané zákonom.
Čo sa týka týka jednania policajtov,oni zákon "nerobia",oni by ho mali v prvom rade dodržiavať .Neviem z ktorého mesta si/ak ti nerobí problém napiš mi do súkr.správy/ rád by som totiž vedel,kde takto zneužívajú svoju právomoc.

trochu OT: potreboval som lekárske potvrdenie na rozšírenei ZP a moju lekárku zastupoval iný lekár.Ten mi odmietol dať lek.potvrdenie citujem:"pretože zastupuje pani doktorku".Tak som sa ho opýtal či ,tých ľudí,ktorí sú v tejto čakárni bude liečiť a vydávať recepty ,odpovedal, že áno.Tak ,hovorím, nevidím najmenší problém v mojej veci ,pretože moju zdr.kartu máte pred sebou.V opačnom prípade žiadam do potvrdenia uviesť dôvod,pre ktorý toto odmietol a do 15 dní sa odvolám a bude to aj s muzikou.
Zmeral mi tlak,vyšetril zrak a za 2 min.som bol vonku s lek.potvrdením.

bratia češi hovoria: lína huba ,hotove neštestí...
Eladrin

Příspěvek od Eladrin » 20 pro 2006 18:23

Pokud budu upřímný, musím říct, že kdyby po mě při žádosti o výjimku chtěli úplatek, tak bych o tom vážně přemýšlel - ona je to totiž oboustraná spokojenost. A tohle korupční prostředí umožňuje právě ta slovíčka "může povolit" v zákonech. Ať někdo stanoví jasná pravidla kdy ano a kdy ne.

Další čistě hypotetická situace - kdybych měl doma po dědovi MP40 a chtěl ji během amnestie přihlásit. Bez výjimky v ruce by byla hloupost ji tam nosit. A naopak přijít tam a požádat o výjimku je věc dost podezřelá. Kdyby si byl dědula jistý, že by ji přihlásil, tak by si podle mě sbírku zlegalizoval.

Jinak doufám, že ji nerozřežou - to by bylo barbarství zákon, nezákon.
Uživatelský avatar
kapula
Příspěvky: 35
Registrován: 04 led 2007 23:13
Bydliště: Orava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kapula » 10 led 2007 03:33

no mna by asi piclo, keby mi odmietli dat ZP, ja uz sa na to psychologicky pripravujem, a ak by som narazil na nieco taketo, tak vobec neviem ako by som to riesil. Asi by som si zistil ci nemam niekde v PZ nejakeho znameho :) ale to asi nemam. Vies Miso upresnit v ktorom okrese to bolo?
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 13 led 2007 15:47

Jak koukám (na ten úvodní záznam), tak novináři jsou na Slovensku asi stejní pitomci, jako v Čechách. Moderátor tam tvrdí, že ve sbírce byly hlavně zbraně sovětské armády. Já tam ale viděl pár Krnkovek 1907, nějaké 27ky a kromě toho samopalu taky pistole převážně německé. Ruský tam byl vidět jen bubnový zásobník (nejspíš Děgťarev, Špagin měl víc prolisů). Krásná sbírka veliké ceny!
Ale zarazilo mě to množství nábojů - to bude škody, ty půjdou ke zničení, protože ty stát ani nedá do prodeje, když je zabaví!

Měl jsem kamaráda - ročník 1906, ten celý život sbíral flobertky - pistole (měl jich asi tři bedny) všechna vývojová stádia od těch úplně prvních. Udal ho soused, sbírku zabavili a on na kolenou prosil šéfa kriminálky, aby to dali někam do muzea, aby to nešlo do hutí.
Naštěstí narazil na rozumného člověka, který zavolal experta z Krim. ústavu a ten mu dal za pravdu, takže ta sbírka nebyla zničena, je někde v depozitu ústavu. Jirka tenkrát dostal nějakou podmínku, ale byl úplně zničený!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 13 led 2007 16:01

To se nedivím že byl zničený, takoví "skvělí sousedi" jsou zralí na přeražení prstů a čelisti, aby nemohli stížnost ani zavolat ani napsat.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 13 led 2007 16:55

Hehe, to mám jiného kamaráda, ročník 1935 a ten dělal kdysi předsedu tehdy u nás ještě neexistujícího klubu platikového modelářství - v celém světě to bylo, tak u nás (i když oficiálně ne), tak pro styky se zahranicím byl jeden nadšenec určen.
No, využíval toho fest, měl nádhernou sbírku a mj. taky na zdi plastové kity zbraní - nádhera, parabela měla zásobník s plastovou pružinou, plastové náboje to podávalo, štafle chodily jak měly - no senzace! :shock:
Protože to měl na zdi a otevřeným oknem to bylo z protějšího domu vidět (měl tam kromě pistolí i samopal Thompson a takové výkřiky), tak jeden Pavka Morozov odnaproti ho taky prásknul a přijela na něj přepadovka - tenkrát ještě nebyly ty jednotky, co teď, ale i tak to stálo za to! :shock:

Vtrhli mu tam s plnou parádou, jen tak tak že nestříleli. :roll:
Jé, to bylo voooostudy!!! :D :D :D
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět