M9 berreta 92f 9mm

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 led 2007 18:49

Che, to je typicky středoevropsko-východoevropský postup, zkoumat zda je cokoliv oprávněné. V západní Evropě (a v dalších slušných zemích) v dobách nedávných (a jistě i dodnes) totiž platilo, že zákazník je člověk, kterému se věří a priori. Pouze pokud je nad slunce jasné, že zákazník je podvodník, tak se mu trošku nevěří.

To jen z Moskvy a přilehlých gubernií přišel názor, že zákazník je šizuňk a poberta, který chce chudákovi obchodníkovi ublížit (protože v CCCP neexistovala záruka výrobce, jen záruka prodejce).

Takže: zákazník je slušný a dává nám (výrobcům) peníze (které mohl dát někomu jinému). Ať koupil jeden kus zbraně, nebo tisíc kusů zbraně. Za to se k němu chováme slušně pomáháme mu (říká se tomu podpora) Ten zákazník, co koupil 1000 ks zbraně se zve na semináře, dávají se mu dárky (třeba navíc zbraň k osobnímu použití) a pod. Ale moskevský zvyk dávat úplatky praktikují jen nečestní výrobci. Ono totiž dát někomu úplatek v Západní Evropě je docela složité.

Vyjímkou v tomto postupu je fy Glock, které si může malým zákazníkům srát na hlavu. Ostatní výrobci jsou rádi za každou prodanou zbraň i když to pro ně neznamená kdovíjak velký zisk (třeba co když ten zákazník, co koupil, jednu bouchačku rozhoduje o nákupu desítek, stovek, tisíců kusů). Glock si myslí, že zákazník k němu stejně příjde. Ale dřív, nebo později Glock zjistí, že zákazník chodí jinam...


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Vik

Příspěvek od Vik » 04 led 2007 19:32

Dobrý no. Já taky reklamoval Hk,ale kvuli kroužku v hlavni. Taky dobrá historka.
Dal sem to do obchodu. Po 30 dnech se mi ozval, ze potrebuje prodlouzeni jednatel te firmy, protoze v HK maji dovolenou. (bych rad videl)
Tak ji dostal, neb sem člověk na kterým se dá dříví štípat(ale jen do určité meze, pak dotyčnému sekeru seberu a zatnu ji do něj :twisted: ). To bylo prodloužení o šest týdnů. Pak bylo ticho po pěšině. Dva týdny po uplynuti te prodloužené, když se mi nikdo neozval sem šel do obchodu, kterej, jak sem s překvapením zjistil, zrušili. Dalši jednáni byla vedena už jen po telefénu. No zavolal sem tedy tomu jednateli, co vyvádí s tím mým Hekem. Dozvěděl sem se že teď čekali pro změnu na licenci, a že to ještě dva týdny potrvá. To sem jen obrátil oči v sloup (takhle :roll: )
Zavolal sem pro jistotu asi za tři. Dozveděl sem že právě odeslal pistoli do Německa a že za tři týdny to bude. Kupodivu sem nevybuchl vzteky, ale poděkoval a zavěsil. Pak neustále sliboval, že za dva týdny to už bude, a že mi vyměnili hlaveň. No když sem pistoli za celkem čtyry a pul měsíce od reklamace obdržel(poslal mi nakonec na alfa-proj normálně poštou), byla uplně stejná, jako když sem ji odeslal, akorát příšerně zasraná. No a ani nedodal žádné potvrzení od Hecklerů, že to prohlídli, a zkonstatovali, že je zbraň v pořádku, pravil že jim nic neposlali. Naštěstí sem ho několikrát upozorňoval, že předpokládám, že mi dodá nějaký dokument, ve ktrerém uvede že to na reklamaci bylo, takže mi poslal papír jen za svoji firmu. No zlatička ti naši obchodníci.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 led 2007 19:57

Víte, rozdíl mezi ČR a US není jen ve velikosti trhu :? , ale hlavně v rychlosti práce soudů. Kdyby se Vám stalo něco podobného kdekoliv jinde v solidní zemi, tak:

1. zažalujete prodejce za nedodržení prodejní smlouvy (jejíž součástí je ze zákona i záruka).
2. zažalujete výrobce za bedodržení záručních podmínek, ke kterým se zavázal dobrovolně (to snad ani ČS právní řád nezná vymahatelnost písemného slibu).
3. Uděláte oběma velmi mnoho ostudy.
4. Soud proběhne do 2 až 3 týdnů, jelikož by asi kauza byla jednoduchá, nebylo by co soudit tak za 40 minut.

Proto se záruka v Evropě řeší mnohdy víc s výrobcem (exkluzivním zástupcem), než prodejcem. Aby prodejce nemohl vnášet do jednání své "folklorní prvky".

Ach jo! Když tady nefungují soudy, nemůže fungovat nic dalšího.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
venda

Příspěvek od venda » 12 led 2007 09:16

vím, že to sem nepatrří, ale nebudu zakládat znovu. nový olej metaltec-1,
má snim někdo zkušenosti?
venda

Příspěvek od venda » 12 led 2007 09:47

používám WD40, ale rychle vyprchá, měl sem zálusk na youngs 303, ale nemůžu ho sehnat. poraď te
Odpovědět