Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mattees
Příspěvky: 17
Registrován: 01 dub 2013 08:43

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Mattees » 07 srp 2013 11:36

Ahoj...pokud ti vzduchovka funguje neni treba se do ni poustet a rozebirat. V domacich podminkach se da vse a tato vzduchovka neni nic sloziteho na rozebrani jen je potreba dodrzet postup. Moje puska je dva mesice po celkove repasi od cloveka ktery je x let obsluhoval a servisoval u SVAZARMU a zna je jak vlastni boty. S jeho praci jsem max spokojen a puska vypada jak ma a funguje 1A...obcas se i nejaky ten kour ukaze ale porad je to princip stlaceneho vzduchu a proto obcas kouri. Pokud tedy jak pises vzduchovka funguje a nemizi vykon je vse ok. Staci pouze mazat (otvor na prave strane pred natahovaci pakou) a cistit hlaven (napr. po kazde vystrilene krabicce)...Tot má rada a zkusenost.


AIR GUN (vzduchovka) vz. 47 01188
medved
Příspěvky: 1
Registrován: 07 srp 2013 11:44

Opravit či nepravit

Příspěvek od medved » 07 srp 2013 13:51

Zdravím Vás přátelé,
14 dní zpět jsem se dostal k nabídce koupě vzduchovky vz.47 a z důvodu určité části nostalgie ( otec mě z ní učil sřílet ),jsem neváhal a koupil.Pozorně jsem pročetl 53 stran diskuse a získal řadu podnětů a poznatků.Každý den chodím do garáže a sřílím.olejuji,leštím. ( K velké nelibosti mé ženy,která je zarytý nepřítel zbraní - a za ty považuje vše od startovacího budu - kuchyńský nůž ).Koopil jsem příslušné broky,čištění a ......ted´to přijde.

1 ) Jako v každé garáži vlastním několik typů olejů ( WD,konkor,silikonový,.....) a vyvstává u mě otázka,jaký olej je na promazávání nejvhodnější.Nejraději mám konkor,ale nevím,zdali je vhodný.Asi jsem to s tím olejem přehnal,nebot´po natažení při střelbě se ze vduchovky hulí,jak ze starého mercedesu.

2 ) Dá se teoreticky poznat,je-li tato krasavice ( nemyslím tím svou ženu ) v dobré kondici ? Nápad s prstem na hlavni a vystřelení se mě moc nelíbí.Jediný můj poznatek je ten,že to střílí a celkem přesně.Přemýšlím o repasi,ale zase nevím,jeli to vhodné.Neznám minulost vzduchovky,ale můj bratr hovoří - " funguje to ?Ano ? Tak se do toho ne..r." Zase si říkám,že cca 63 let stáří a neznalost minulosti by si to zasloužilo,nevím.Vyrazil jsem za klidného počasí na klidnou vodu a při vodorovné poloze a z podřepu jsem určil dostřel cca 160 metrů ( určeno podle rybářských bojek,jejiž vdálenost přesně znám,protože jsou moje ). Tak nevím,nevím.

3 ) Broky č.10 - zakoupil jsem 1 500 kusů a říkám si,jestli se používají ještě někde jinde a kdy na trhu dojdou . Nevíte,zda-li se ještě někde používají a nebo je Kovohutě dělají jen pro těch nás pár nakažených? Pak bych msel ještě nějakou zásobu pořídit. Spíš by mě zajímalo,je-li tato velikost broků potom sehnatelná třeba od jiných výrobců,i když jsem na nic nenarazil.

Prosím,nesmějte se mojim dotazům,protože jsem od přírody prostějšího ducha.

Přeji všem pohodu a hezký den.
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od S634 » 08 srp 2013 12:46

konkor rozpouští olovo a to je u hlavní pro vzduchovky nežádoucí. Silikonový olej pod tlakem uhýbá, tedy nemaže, pouze uvolňuje usazeniny a vytěsňuje vodu - ako konzervace do hlavně je dobrý.

Broky č.10 mají průměr 4,46mm, ty lze od kovohutí koupit na kila, ceník přiložen. Počítej cca 200-250 za poštovné (podle toho kolik jich vezmeš). Lovecké broky do toho ale neber, zřejmě by ti ucpaly hlaveň (tedy pokud je čokovaná; pokud není, tak z ní vyletí).
Přílohy
Broky 2013.xls
(32 KiB) Staženo 288 x
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od tomcat » 08 srp 2013 13:22

S634 píše:konkor rozpouští olovo...
si si isty?
vies co by to muselo byt za chemikaliu aby rozpustila olovo...?
schvalne ponor diabolku do toho konkoru alebo do hociakeho oleja ktory udajne rozpusta olovo, a skust pozorovat ako sa to olovo rozpusta, mozno aj zosedivies pri tom

treba zastavit to sirienie bludov a nez sa nieco napise, treba skusit si o tom nieco precitat, napr. mne google hodil hned niekolko odkazov, namatkovo http://www.grandstudio.sk/kvalitan/sk/t ... sti/olovo/ a http://www.ruvzbj.sk/oddelenia.files/pp ... redie.html

co z toho vyplyva? olovo sa rozpusta napr. v kyseline...

rozpustat a uvolnovat su dva rozne pojmy a neznamenaju to iste...

pre dalsiu diskusiu by sme sa mali zrejme presunut do isteho vlakna s inymi legendarnymi vyrokmi... tu mi neodpovedaj lebo je to mimo temu tohoto vlakna
Mattees
Příspěvky: 17
Registrován: 01 dub 2013 08:43

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Mattees » 08 srp 2013 17:23

Panove je to uplne jednoduchy nez tady resit nesmrtelnost brouka...je to zbran jako kazda jina a proto nikoho nezabije utratit par korun za olej primo na zbrane (ballistol nebo browning legia napríklad).... Mate doma kousek s hodnotou 4000 az 6000 dle stavu a tech cca 100 az 150 korun vas neznici.
AIR GUN (vzduchovka) vz. 47 01188
MarioW
Příspěvky: 15
Registrován: 23 črc 2013 08:47
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od MarioW » 29 srp 2013 10:21

Ahoj - hlásím se do klubu 47 :D
Včera jsem pořídil funkční kousek vyrobený (dle označení) v brněnské zbrojovce.

Zkoušel jsem několik výstřelů na terč - k mému překvapení funguje celkem přesně - ovšem překvapení přišlo, když po vložení 5 broků do násypky po třetí střele už nic nevyletělo.. tak jsem otevřel násypku - dal do ní další 2 broky - natáhl a hup, po prvním tam dolů sklouzl i ten druhý - výstřel, zkušební krabicí prolétly dvě kulky těsně vedle sebe..
Jako laikovi se mi nezdá, že by zbraň byla nějak upravovaná, dírka v násypce není nijak "vyleštěná", je černá.. tak nevím. Broky mám v ráži 4,46 - české v balení po 300 v krabce.
Přílohy
47.jpg
Air Arms S510 + NS 4-16*44 GameKing
..CZ vz. 47, 620, 630, 631, 634, Haenel 310, DUO II
Wombat
Příspěvky: 2
Registrován: 01 zář 2013 19:15

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Wombat » 01 zář 2013 20:27

Vz.47 je opravdu krasná, ale mám jeden protivný problém - přední muška cestuje, už jsem jí i podložil pliškem z plechovkz od piva, ale to pomohlo jen chvilku, co stim?
MarioW
Příspěvky: 15
Registrován: 23 črc 2013 08:47
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od MarioW » 04 zář 2013 08:04

..tak problém s propadáním kuliček už má vysvětlení - vstup do hlavně je vyběhaný od hubice a tak z násypky nepropadne 1 kulička čekající na posunutí hubicí - ale hned 4. Takže by to chtělo vložit nějaké pouzdro, vložku, která o něco málo zúží ten vstupní kanálek..
Air Arms S510 + NS 4-16*44 GameKing
..CZ vz. 47, 620, 630, 631, 634, Haenel 310, DUO II
milovicak
Příspěvky: 52
Registrován: 27 čer 2011 15:21

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od milovicak » 22 říj 2013 16:15

Pěkný den všem. Na zdejším bazaru teď prodávám svojí starou vz.47, než se s ní rozloučím (bude-li jí někdo tedy chtít...), chtěl bych se optat zdejších znalců. Je značena jako výrobek ze Strakonic, viz. foto.... Byl nějaký rozdíl mezi výrobky z jiných továren? Vyráběla se součastně, nebo se výrova stěhovala? Děkuji.
Přílohy
vz47b.jpg
Demokracie je rozdat zbraně lidu.
artvandal
Příspěvky: 1
Registrován: 23 říj 2013 08:24

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od artvandal » 23 říj 2013 08:29

Ahoj, nikde jsem to nenasel, tak se zeptam jestli to nekdo nevi. Chtel bych ke svoji vz 47, ktera ma pazbu z pusky vz 24 pridelat remen jako byl na pusce vz 24 (typ pro pusku vz 95 s kozenym poutkem misto prezky). Bohuzel jsem narazil, protoze vubec netusim jak remen provleknout pres ocka, protoze jsou moc uzka. Je mozne ze ocka na vzduchovce vz47 jsou mensi nez na pusce vz 24, prestoze mam original vyvlozkovanou pazbu?
fchransus
Příspěvky: 1
Registrován: 04 pro 2013 21:41

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od fchransus » 04 pro 2013 21:55

Zdravim
Hladam niekoho kto by mi pomohol/urobil repas na vzduchovke vz 47 a priviedol ju do funkcneho stavu. Hlaven je zapchata, odstrojil som ju z pazby a neviem co dalej...
Idealne niekto na trase Bratislava - Lucenec, kedze sa tadialto casto pohybujem.
Vdaka
vz 35
Příspěvky: 86
Registrován: 24 čer 2010 13:19

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od vz 35 » 04 led 2014 09:19

Máte někdo ve sbírce vojenskou vz 47 s přejímkou lidové milice značeno u násypky broků LM?
bzricho
Příspěvky: 1
Registrován: 14 led 2014 13:06

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od bzricho » 14 led 2014 13:41

zdravím

stal som sa šťastným majiteľom vz 47. no vzduchovka nieje zas tak šťastná. stála len pár eu ale stav je viac než žalostný. niekto sa na nej zrejme pekne vyzúril zničil a následne niekto nesmierne šikovný sa to snažil opraviť.

a teraz zháňam náhradné diely. toto vlákno som si prečítal asi do polovice veľa podstatného som sa dozvedel no chcem sa opýtať či je niekto zo slovenska kto by mi vedel predať náhradné diely. z čiech budem objednávať až v poslednej možnosti.

potrebujem diely ako :
piest (celý piest je nahradený hrubou kožou a podložkou)
krúžok piestu
tiahlo vzduchového valca
spúšťová páka
lúčik spúšte k tomu šrúby
samotná napínacia páka
spruha (pružina) spúšťovej páky
pružinu piestu

a ďaľšie ďakujem
vz 35
Příspěvky: 86
Registrován: 24 čer 2010 13:19

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od vz 35 » 16 led 2014 08:59

Dá se z nějakého jiného typu vzduchovky nahradit bicí pružina ve vojenské vzduchovce? Vím, že se dá nechat udělat v pružinárně, ale to se mi neosvědčilo.
borodin
Příspěvky: 1
Registrován: 13 dub 2010 14:20

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od borodin » 12 úno 2014 21:47

odpověd na díly na 47,pozor ale posílají jen nad 500kč.
http://www.bvs.cz/soucastky_dily_cz_47.html
Odpovědět