Nejlevnejsi naboje .22 LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od JuroNR » 29 čer 2013 12:22

Snipers, všetky winchestry som vyhodil do koša,jak subsoniky tak aj ostatne -velmi nekvalitna vyroba. Lapui su dobre a presne,rychlosť maju 315m/s,ale ťažko sa zhaňaju,nemaju ich všade. RWS su tiež presne a kvalitne,bohužial maju malu rychlosť len nejakych 305m/s,ale maju ich všade.


snipers
Příspěvky: 44
Registrován: 02 lis 2012 08:03

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od snipers » 10 črc 2013 06:58

Tak po zkušenosti s Remington Subsonic - nedoporučuji!Nesourodá navážka prachu v náboji. Nepodávají stejné výsledky.
U jednoho náboje dokonce nebyl prach vůbec a zápalka jenom vytlačila kulku kousek do hlavně. Naštěstí jenom kousek za komoru, takže to šlo snadno vyhodit.
Uživatelský avatar
Taxxi
Příspěvky: 39
Registrován: 27 čer 2013 16:34

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od Taxxi » 10 úno 2014 18:52

Téma je to sice už staré, ale snad to sem pořád patří 8)

Koupil jsem S&B .22LR REX za 1 Kč / kus. Zasouvání do komory i odpálení probíhalo (u čtyř kusů, pak jsem přešel zpátky na osvědčené náboje) spolehlivě, ale po vystřelení nejdou nábojnice vytáhnout. Okraj nábojnice je navíc docela rozmačkaný od zápalníku, po vytáhnutí je navíc nábojnice odřená.. Nemá někdo tušení, čím to může být a co s tím? Jde o klasickou opakovačku Norinco JW15. Ten popis je asi blbý, ale víc mě nenapadá :)

A ať nejsem mimo téma, já bych doporučil jako nejlevnější (a normální) American Eagly :) Nejlevnější jsou asi fakt S&B REXy a Remington Subsonic, ale ty se hodí maximálně na plinking..

EDIT:\ Oprava.. Remington Target jsem ještě neměl příležitost vyzkoušet, tak se uvidí.
„ Že jsem se stal konstruktérem zbraní, za to dávejte vinu nacistům. Já jsem vždycky chtěl navrhovat zemědělské stroje. "
-M. Kalašnikov
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od tomasek » 11 úno 2014 11:01

Ty rexy fakt nebrat, koupil jsem 2 krabičky, mám sportovní pi. PS600, tu druhou jsem ani nestřílel.

Nešlo to nacpat do zásobníku, tak jsem je cpal po jednom, utrhávalo to dno a dokonce mi zbytek nábojnice bez dna zůstal v hlavni.

Neplechu to dělalo i v beretě 70/71

Obrázek
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od Jim » 11 úno 2014 11:53

Tomasku, máš taky vymletou komoru, podívej na tu výduť dole u utržené prdelky.To není normální.
Myslím, že by nebylo na škodu střelivo lehce prostříknout WDčkem. Když jsem vystřílel z PPK kolem 50-ti nábojů, začlo drhnout samonabíjení. Prostříknutí střeliva WDčkem vše uvedlo do původního stavu.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od chramst » 11 úno 2014 21:51

Já mám rexy doma staré asi 15, 20 let a žádný problém v Rugru a Holek.
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od tomasek » 12 úno 2014 10:31

Jim píše:Tomasku, máš taky vymletou komoru, podívej na tu výduť dole u utržené prdelky.To není normální.
Myslím, že by nebylo na škodu střelivo lehce prostříknout WDčkem. Když jsem vystřílel z PPK kolem 50-ti nábojů, začlo drhnout samonabíjení. Prostříknutí střeliva WDčkem vše uvedlo do původního stavu.
Ahoj Jime, ta fotka je pouze ilustrační, není moje, je to jen odkaz na příspěvek z jiného fóra, moje sportovní pistole je v pořádku.
Sheerif
Příspěvky: 133
Registrován: 20 říj 2009 10:53

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od Sheerif » 12 úno 2014 11:38

Kolegové,všiml jsem si teď tohoto tématu a poradím Vám jen jedno,co by letitý puškař.Tak velmi staré LR do pušek ne!!Možná,že kdo má nějakou levnou Pi,no tak ať si s tím levným starým postřílí,když nastane třeba výduť,malá škoda.Osobně jsem na závodech byl i u toho,když se utrhlo dýnko po výstřelu u starých Eley Tenexů.A bohužel to bylo právě u těch,co byly známy svou vynikající rozptylovou kvalitou.Konkretně to byly serie WB a WC/s touto serií vyhrál Míra Varga 1988 OH/a možná někteří střelci je ještě mají.A varuji,třeba je šetří na špičkový závod pro svého potomka.Tyto zastaralé serie hlavně nedávejte,pokud to někdo má, dětem,aby jste pak nelitovali.Stalo se totiž,že po utržení dýnka,to střelci stříklo do oka/možná si to někteří pamatují ze závodu v Chaloupkách,byla to dívka a LR měla od jednoho našeho nesvědomitého repre.je to již dost let dozadu/.Tak už končím,nějak jsem se rozkecal,pořád mám syndrom,jako "starej"někomu radit.No je to asi něco podobného,jako dnes s levnou uzeninou.Tak dobrou chuť a postřílení.Jo a to dýnko u st.Tenex jsem jsem již zažil 6x.
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od zaxxon » 12 úno 2014 17:19

Já nevím, ale asi bych takovýhle starý náboje už vůbec nestřílel a hlavně nekupoval. Koupil jsem teď na pistolový zábavný střílení plechovku sypaček Lapua SK, je to balený po 500 kusech a stálo mě 840,- Kč, to je teda 1,68 Kč za náboj, což mi nepřijde tak moc a jsou to kvalitní spolehlivé bezproblémové náboje s dostatečnou přesností na sranda střílení a určitě i víc, taky rozhodně nezasíraj vývrt olovem, jako levný hávéčka typu Remington Thunderbolt apod. Kvůli ušetřeným pár korunám pak řešit takovýhle věci by mě asi nebavilo. Jinak souhlasím že z toho nejlevnějšího střeliva jsou dobrý American Eagly, jenže osobně hv moc nemusím.
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od chramst » 12 úno 2014 22:30

Sypačky Lapua jsou opravdu dost dobré na přesnost i spolehlivost, jen mě mrzí, že je po nich dost nespáleného prachu v hlavni.
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od Milan Praha » 19 kvě 2014 13:18

Zdravím,

mám dotaz, kde v Praze na levnou 22 Lr na plinking, do flinty nešetřím, tam jenom zelené ELEYky nebo Lapuiky matche,
ale tohle je na plinking s P22 fakt škoda, ideál nějaké SB Cluby kolem koruny nebo cokoliv rozumného ?
Nemohu nikde v Praze sehnat sypačky SB co sem před hodně lety kdy jsem se střelbou začínal užíval v Buckmarku ...
Růža
Příspěvky: 53
Registrován: 08 led 2009 09:01
Bydliště: Praha 4

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od Růža » 19 kvě 2014 18:51

No, sypačky SB se už opravdu dlouhou dobu nedělají :).Jak je uvedeno v předešlých příspěvcích nahradit je lze sypačkami
Lapua.Náboj za korunu se Ti bude shánět dost špatně.Pro tvojí potřebu bych použil AE nebo Blasery(cca 1,50kč).
Nabízí je třeba Brýmová nebo Alliancze.Určitě bych se nepouštěl do starejch Rexů a pod.
Uživatelský avatar
vtipálek
Příspěvky: 1
Registrován: 21 kvě 2014 14:51
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nejlevnější náboje .22 LR

Příspěvek od vtipálek » 21 kvě 2014 15:07

Jsem tu nováček, mám CZ 122 sport koupila jsem jí s American eagle, teď mám Standard plus - krabička 110,- (píšou germany) nestěžuju si ani na pistoli ani na náboje, ale cena versus kvalita mě také zajímá - kdyby někdo poradil nebo doporučil. O této pistoli jsem si tu nepřečetla nic hezkého, ale za sebe můžu říct, suprová věcička, velmi přesná i v rukou nemehla a to až na 25 metrů a při skoro 150 vystřílených ranách téměř v kuse, na střídačku 3 druhy nábojů, ty poslední nevím někdo donesl cosi k dostřílení, vím jen že byli víc cítit střelným prachem než ty ostatní. Také uvítám dobré rady na údržbu této pistolky a příslušenství. Díky
Zbraň není hračka :)
Odpovědět