Nejlepsi vzduchovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 11 dub 2005 16:07

Pánové, to už bych i nazval týrání zvěře. Střílet vzduchovkou králíky a kočky. I kdyby měla těch 32 J (o čemž dost hodně pochybuju).

Malorážka: v roce 1967 na střelnici v šumperském okrese přestřelil jeden příslušník LM při střelbě malorážkou val a zasáhl o 670 metrů dál zemědělce, kterého usmrtil. Odseděl si pět let za zabití z nedbalosti. V té době se vedla velká diskuse, zda je vůbec možné aby se něco takového přihodilo. Experimenty bylo dokázánio, že to možné je.


Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 11 dub 2005 16:42

Tak pro toho kaspara s Gamovkou: "lovec a sniper amater" .. no to jsem se nasmal ..

Malorazku jsem uvedl jen jako priklad, aby sis dovedl predstavit, jaky to muze byt, kdyz te nejaky nedodelany polointeligent trefi tak, ze te pouze zrani ale nezabije .. to totiz pociti tipuju 4 z 5-ti zivych cilu, na ktere vystrelis s tou svoji tuningovanou hrackou.

Uz sem prosimte necpi ty svoje nesmyslny blaboly o super vysledcich .. kazdy kdo trochu premysli si udela obrazek uz z toho, jakym stylem pises.
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 11 dub 2005 16:49

Fakta:Tovarni ustova rychlost vzduchovky Hunter 5.5mm je 770 ft/s(234m/s)+ pruzina delana na zakazku ze silnejsiho dratu a specialnim stoupanim prida 25procent vykonu=770+154=924 ft/s(282ms/s)Takze skutecne fantazie? Asi jo,trosicku...merili jsme vykon u znamyho na chronografu a vyslo nam pouze 276m/s s diabolkou JSB Exact-Jumbo...ale kdyz je nekdo neverici Tomás...tak je to jeho problem :))
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14 čer 2005 17:41

Mám slavii 634 a z vlastní zkušenosti vím, že není jen tak k sehnání. Mám vyrobní číslo 1600 a z toho šlo určitě hodně na export, takže v republice jich zatím moc není, snad se to časem zlepší. mam ji zatim jen krátce takže žádné informace o dlouhodobé spolehlivosti nemůžu poskytnout ale vystřílel jsem zatim cca 500 ran a silnejsi a presnejsi vzduchovku jsem nikdy nevidel. jesti by jí chtel někdo používat jako loveckou mohu jen doporučit- potkany kosí spolehlivě, na to ale kupuju raději diabolo boxer.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 09:30

Potkany prosím, nic proti, ale rád bych apeloval na váš rozum a požádal vás, abyste zůstal JENOM u potkanů, krys, myší, holubů aj. vyslověně škodlivých, přemnožených a hlavně DOSTATEČNĚ MALÝCH živočichů.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 28 čer 2005 14:59

Nemá niekto skúsenosti so vzduchovkouBIAKAL MP 512 synth 4,5mm výrobca uvádza 316 m/s.
čo vy na to???
Martin

Příspěvek od Martin » 29 čer 2005 07:32

Co se "vzdůši" Baikal MP 512M (důležité je tam to M) týče, tak jsem na ní koukal. Jen jsem přemýšlel, jak ji sem do republiky dostat. :) V Rusku totiž, aspoň co vím, mají max. povolenou hodnotu bez ZP - držte se: 7,5J. Na zbrojní velmoc je to celkem málo,ne? Ale jsou to informace od kolegy z Ruslandu.:) Jak ji tedy dosta sem do ČR, aniž by do toho musel někdo namáčet někoho se ZP...? Rád bych ji taky zkusil...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 čer 2005 09:40

Myslim, ze to nestoji za to. To uz radeji RWS nebo tak neco. Mel sem ruskou pusku a zaplat panbu ze je pryc z domu (nicmene to nebyla vzduchovka).
Air Gun

RWS-54 (Diana model 54)

Příspěvek od Air Gun » 02 črc 2005 23:51

S Gamo Hunter 440/4,5 som vystrielal uz asi 3000 brokov. Najlepsie boli Diabolo boxer. Po troch rokoch som zistil ze je nesuoso zalozena hlaven tak som si nechal zo Spanielska poslat novu cal.5,5. O presnosti mozem povedat len tolko ze je absolutne nestabilna a znicil som na nej uz 4 dalekohlady. Uvazujem o kupe RWS-54. Viete my niekdo k nej povedat svoj nazor ?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 03 črc 2005 19:44

Najlepšia vzduchovka je malorážka
bendy

Re: re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od bendy » 04 črc 2005 00:34

Anonymous píše:Fakta:Tovarni ustova rychlost vzduchovky Hunter 5.5mm je 770 ft/s(234m/s)+ pruzina delana na zakazku ze silnejsiho dratu a specialnim stoupanim prida 25procent vykonu=770+154=924 ft/s(282ms/s)Takze skutecne fantazie? Asi jo,trosicku...merili jsme vykon u znamyho na chronografu a vyslo nam pouze 276m/s s diabolkou JSB Exact-Jumbo...ale kdyz je nekdo neverici Tomás...tak je to jeho problem :))
Mám na 440ce Hunteru originál píst i pružinu.Poradí někdo kde nechat nebo jak udělat silnější pružinu?Teď mám kolem 23J s novou pružinou (220m/s).Dík
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 06 črc 2005 11:10

to Martin: ten Baikal mám možnosť zohnať nový. Neni problém.

Asi si ho kúpim ale najskor by som chcel otestovat ako to lieta.

ako mám porovnať silu s Gamo. nemám možnost ich skúsat súčastne.

nerozumiem prečo výrobca udáva min. 200 max.316 m/s.

čo znamená min a max. je to podla použitého streliva???
a udávajú energu up to 25 J

Aká vzuch. je RWS-54?
Návštěvník

Air Gun 54 (24 Sk )

Příspěvek od Návštěvník » 06 črc 2005 14:04

Klikni sem a uvidis :
http://www.eddiecolwell.tzo.com/RWS-54.htm

Najviac ma nej laka ze je nezlamovacia a pretoze udajne nehrkne pri vystrele tak by mala byt presna ako vetrovky.
Ale tych 500-660 EUR je naozaj vela ?
bendy

Příspěvek od bendy » 06 črc 2005 14:58

Anonymous píše:to Martin: ten Baikal mám možnosť zohnať nový. Neni problém.

Asi si ho kúpim ale najskor by som chcel otestovat ako to lieta.

ako mám porovnať silu s Gamo. nemám možnost ich skúsat súčastne.

nerozumiem prečo výrobca udáva min. 200 max.316 m/s.

čo znamená min a max. je to podla použitého streliva???
a udávajú energu up to 25 J

Aká vzuch. je RWS-54?
Za kolik se dá ten bajkal sehnat (i s "dovozem" atd.)?
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Air Gun 54 (24 Sk )

Příspěvek od Sidewinder » 06 črc 2005 15:07

Anonymous píše:Klikni sem a uvidis :
http://www.eddiecolwell.tzo.com/RWS-54.htm

Najviac ma nej laka ze je nezlamovacia a pretoze udajne nehrkne pri vystrele tak by mala byt presna ako vetrovky.
Ale tych 500-660 EUR je naozaj vela ?
Nechci Vam brat iluze, ale je jedno zda je napinana pomoci zalamovani hlavne a nebo pakou, stale je tam pist, ktery ma dost malou ucinost, tedy musi poradne prastit a tim padem bude velky zpetny raz a tim padem se presnosti vetrovce nemuze vyrovnat. (i kdyz pevna hlaven je pro presnost urcite lepsi nez zalamovaci, a navic RWS ma pruzne ulozeny valec, ktery zpetny raz zmensuje)
Odpovědět