CZ 858 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od AREYOU » 29 led 2014 13:39

FTC
já přece nepsal, že sis něco vymyslel :-) co blbneš?! A není to mnou uvedené číslo, ale citace z knihy. :roll:


Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 29 led 2014 13:43

V pohodě, já se nehádám :D . Jen ta životnost je ve skutečnosti někde jinde. Možná ty hlavně bez chromu mají nižší životnost, ale nevěřím, že tak dramaticky o moc nižší.

Dovedete si při srovnání životnosti představit ARko s více jak 20000 ranama na původní hlavni, já teda ne :lol:
rebel 2007
Příspěvky: 117
Registrován: 10 kvě 2007 23:33

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od rebel 2007 » 29 led 2014 21:44

FTC- promin ale ještě poznám origo starou smradlavou zaschlou vazelínu. Ve vnitřku nic neobráběli jenom přivařili kostku, byli jenom opucované hadrou s hrubé vazelíny.
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Milan Praha » 31 led 2014 09:20



co si o tom myslíte ? ještě jsem četl o užití jarové vody + pak klasika ... chci se o ní starat poctivě, koupil jsem bigbore
(poprvé v životě - na suhlku bych ho neužíval ale :) ) a teď se chystám to pořádně vyčistit než s ní půjdu
Abdulexe
Příspěvky: 80
Registrován: 15 pro 2008 15:10
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Abdulexe » 31 led 2014 10:40

vidím prvně... nevím
Walther P99, H&K P30, Sa vz. 58 Sporter - CARBINE od CSA
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Igrlik » 31 led 2014 17:07

Podľa dlhej hlavne je to zrejme "kanaďanka", teda bez tvrdochrómu v hlavni. A mokré čistenie horúcou vodou je v "emerických zemích" zakorenené od dôb čierneho prachu s korozívnymi účinkami jeho povýstrelových splodín. Takže ak Ťa to bude baviť a obetuješ svoj čas, kose určite neublížiš! Ale sú aj oveľa jedoduchšie postupy... :D
Epicop
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2012 20:28

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Epicop » 31 led 2014 22:36

Mám pouze jednoho perkuse a čistím ho jedině jarovou vodou, resp válec a hlaveň. vydrbe se to takhle perfektně, pak důkladný vysušení a pak konzervace. Perkuse mám po tátovi, takhle mě to naučil s tím, že tyhle flinty se takhle čistěj, takže u týhle jediný zbraně dělám tuhle vyjímku a je pravda že je to účinný čištění. Ostatní zbraně by mě nenapadlo takhle čistit, mám zažitý klasický čištění a voda se mi moc nezamlouvá, zvlášť když zbraň je mnohem složitější a nebyl bych si jistej důkladným vysušením ve všech místech, záhybech apod. Jsem na čištění hodně pečlivej, kosu po střelbě čistím klidně 4 hodiny u televize. Je to možná zbytečný, ale čistím každej záhyb, baví mě to, má dobrej pocit z toho že zbraň je čistá, nakonzervovaná a zároveň tedy spolehlivě připravená k použití či k delšímu pobytu v nehostinnej podmínkách. Je to také tím, že víc čistím než střílím, kdybych chodil 2x měsíčně na palebnou čáru, tak by mě to určitě přešlo. Jednou jsem čištění zanedbal a nechal jsem kosu po střelnici 3 měsíce bez povšimnutí. Vše jsem pak v pohodě vyčistil, ale bohužel plynovej nástavec byl zevnitř pěkně zrzavej, pucoval jsem ho hodně dlouho, ale stejně je "chycenej". Na funkčnost to nemá žádnej vliv, to je jasný, ale trošku mě to sere, kdybych to vyčistil hned, tak vypadá úplně jinak. Ale o čištění jarovou vodou............ :? myslím že je to zbytečný a komplikovaný.
Epicop
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2012 20:28

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Epicop » 01 úno 2014 21:00

Musím se podělit o dojmy z instalace kompenzátoru AW od Gunexpertu. Byla to pro mě trochu velká neznámá, nenašel jsem k němu v podstatě žádný uživatelský informace, takže jsem kupoval malinko zajíce v pytli, ale po pár prvních ranách jsem nadšenej :D . Jelikož nemám prakticky žádný střelecký zkušenosti s kosou, tak to nemůžu ani porovnat s jinými typy kompenzátorů, ale pouze s průběhem střelby kosy bez kompu. Raději jsem od toho nečekal kdejaký zázraky, ale o to víc jsem byl mile překvapenej :mrgreen: . Mám pocit že střílím s jinou flintou, je to teď takový nekomplikovaný, příjemný, jako kdybych měl nějaký oslabený střelivo, no těžko to popsat. Na zkoušku jsem použil krmení od STV Group, se kterým jsem střílel i předtím bez kompíku. Pocitově zbraň nikam "neutíká", drží rovinu, no zkrátka paráda. Je to můj první doplněk k tomuhle železu a věřím že smysluplný. No posuďte sami, prvních pět ran s "násadou" :D



Možná je ještě brzo to nějak uživatelsky hodnotit, vše ukáže čas, jen jsem to musel vyzkoušet, ale rozhodně mohu doporučit :wink:
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od cover72 » 04 úno 2014 00:52

Mimochodem, k té životnosti -- bývalý technický ředitel CZUB se nechal slyšet, že to lidé většinou chápe špatně. Životnost -- minimálně u zbrojováckých zbraní -- neznamená "počet ran, po kterých se zbraň rozpadne", ale -- přesně podle ČSN -- počet ran, po které má zbraň garantovanou spolehlivost dle normy (v procentuelním počtu různých poruch na počet výstřelů).
Takže pravdu tu nejspíše mají pánové oba, resp. všichni.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od PB » 04 úno 2014 02:03

Epicop píše:Musím se podělit o dojmy z instalace kompenzátoru AW od Gunexpertu. Byla to pro mě trochu velká neznámá, nenašel jsem k němu v podstatě žádný uživatelský informace, takže jsem kupoval malinko zajíce v pytli, ale po pár prvních ranách jsem nadšenej :D . Jelikož nemám prakticky žádný střelecký zkušenosti s kosou, tak to nemůžu ani porovnat s jinými typy kompenzátorů, ale pouze s průběhem střelby kosy bez kompu. Raději jsem od toho nečekal kdejaký zázraky, ale o to víc jsem byl mile překvapenej :mrgreen: . Mám pocit že střílím s jinou flintou, je to teď takový nekomplikovaný, příjemný, jako kdybych měl nějaký oslabený střelivo, no těžko to popsat. Na zkoušku jsem použil krmení od STV Group, se kterým jsem střílel i předtím bez kompíku. Pocitově zbraň nikam "neutíká", drží rovinu, no zkrátka paráda. Je to můj první doplněk k tomuhle železu a věřím že smysluplný. No posuďte sami, prvních pět ran s "násadou" :D



Možná je ještě brzo to nějak uživatelsky hodnotit, vše ukáže čas, jen jsem to musel vyzkoušet, ale rozhodně mohu doporučit :wink:
pěkná střelnice :mrgreen:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Hanz Gruber
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2009 16:42
Bydliště: Východní Čechy

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Hanz Gruber » 04 úno 2014 08:28

Jako v Americe :D A když je to bez sousedů, tak proč ne... :wink:
Epicop
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2012 20:28

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Epicop » 04 úno 2014 08:51

skoro na samotě, bez sousedů, bezpečně do vysokého svahu, jen 5 ran, ono se to nepos....Při zachování všech bezpečnostních zásad v tom nevidím problém. Na pořádnou zkoušku se těším samozřejmě na normální střelnici. I když je pravda, že ačkoliv střelnice je možná bezpečná vůči lidem okolo, tak už jsem na střelnicích setkal s dost nebezpečným chováním střílejících, nejradši jsem na palebný čáře sám, nebo s někým koho znám. Nevím jak to mají v USA, ale když koukám na různý videa, tak mi přijde že si každý střílí kde chce s čím chce :shock: .
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 04 úno 2014 12:41

To nic nemění na tom, že tady nejsme v americe, kde v některých státech mají hodně benevolentní zákony. Taky to nic nemění na tom, že porušuješ zákon, protože nestřílíš na místě k tomu určeným.
Epicop
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2012 20:28

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Epicop » 04 úno 2014 13:01

Já si taky neberu státy za vzor, naopak tu benevolenci nechápu. A porušování zákona? Ve státě kde se dělá zbroják stejně jako řidičák v autoškole, odstřelovačku si koupíš na ohlášku a můžeš si koupit třeba 30 zbraní aniž by někoho aktivně zajímalo na co to potřebuješ? Asi se půjdu prásknout, abych měl čistý svědomí.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od PB » 04 úno 2014 16:05

USA jsou velká země, pokud nebydlíš zrovna v NY tak těch odlehlých míst je hodně. u nás to je bohužel trochu složitější, tak proto jen ty schválené střelnice... nicméně tu nejsme abychom tě soudili.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Odpovědět