Navrh zmeny v pravidlech ISSF

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Kodiak » 05 bře 2013 12:45

harpplayer píše:V dnešním finále žen VzPu se opět ukázala nespravedlivost nového finálového systému. Srbka Maksimovičová postupovala z kvaldy do finále jako první s náskokem 3,3 bodu na poslední postupující, Italku Martinu Picu. Jenže ten náskok jí byl za současného systému k prdu a protože jí nevyšla 7. rána, vypadla z finále jako první, tzn. skončila 8. Taliánka měla kliku a tak se dohrabala na 2. místo. Bohužel se nedá aní kalkulovat případný další vývoj, kdyby Srbka měla možnost střílet dál. Je docela slaboduchý, když úspěch 60 ran kvalifikace může zdiskreditovat jediná špatná rána ve finále. Někdo by možná řekl, že v tom je to kouzlo, ale já tvrdím, že je to pěkná pakárna. :evil: Blicí smajlík tu bohužel není. :roll:
Přesně jak jsem tady už jednou psal, jedná se o vědomé poškozování závodníka!
Myslel jsem si, že cílem závodů je najít nejlepšího střelce a ne střelce, který má největší štěstí!


Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Chiko » 05 bře 2013 13:21

V neposlední řadě bude taky záležet na výkonu(rozptylu)současných vzduchovek.Vůbec si netroufnu typovat jejich soustřel.Vzduchovku jsem už nestřílel hodně dlouho,ale měli jsme ve středisku FWB300 a ta měla soustřel 5-5.5mm.stříleno vleže s oporou.Pak jsem měl FWB 600 ata měla o trošku horší 5.5-6 ale celkový dojem a charakter výstřelu byl o několik tříd jinde.
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Chiko » 07 bře 2013 10:41

Myslíte si někdo, že tenhle způsob(střílení Kvalifikace na desetiny)ovlivní výrobu střeliva a materiálu?Nebo spíš psychiku,taktiku,popř.techniku samotného střelce?Mám na mysli to, že např.teoreticky může vyhrát závod ten,který střídá rány 9.9 a 10.9 a ne střelec který střílí 10.2-3.Těžko soudit co je spravedlivější.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Vaskent » 12 bře 2013 14:28

střelivo atd se měnit bude jen těžko, takže vše bude spíše o té taktice střelby a boje s psychikou...
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Chiko » 22 pro 2013 21:14

Ahoj
Jak hodnotíte s odstupem roku změnu pravidel?Co je pro vás lepší a co naopak horší?
Co se týká mé maličkosti,tak mě asi nejvíc vadí ten patnáctiminutovej nástřel.Neumím to dobře načasovat.Nikdy nevím kdy se nastřelím.Buďto málo času nebo naopak hodně.Pozitivní se nakonec ukázalo přehození disciplín.Klečákem se mi dobře začíná a následný ležák se mi střílí celkem pohodlně s pocitem roztřílenosti.Navíc mi vyhovují ořezané podrážky,protože si můžu při klečáku podzadeční nohu krásně naklopit podle potřeby.Předtím mi to moc nešlo, nebo jsem na to nemyslel.Takže moje hodnocení:Klady převyšují jednoznačně zápory.
Tak se ozvěte,signatáři petice!
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od harpplayer » 23 pro 2013 07:02

Standard už nestřílím, takže výhody změny pořadí poloh nemohu posoudit. Mimochodem, co ta podprdelní podložka - ta ti nečiní problém?
Co se týká střelby vleže, mám možnost to posoudit hned ze tří pohledů:
Stanovisko pořadatele: Přípravný čas 15 min, dále 15 min nástřel a po té čas na závod 50, resp. 60 min. značně prodlužují závod a zejména na střelnicích s menším počtem stavů v jarních a podzimních závodech je problém závod odstřílet v regulérních podmínkách pro všechny.
Stanovisko závodníka: S limitovaným časem na nástřel mám podobný problém jako Chiko. Když začnu s nástřelem na začátku čtvrthodiny a neobjeví se problém, tak 7 až 10 min. tvrdnu na štandu bez rány. Vystydne flinta, vytuhnu já. Když si dám na začátku "fóra" a začnu střílet po 7 - 8 min. a náhodou se objeví problém, závod pro mě končí, protože mi nezbyde, než problém řešit na soutěžních terčích, což většinou vede k průseru.
Stanovisko diváka ("sledovatele" výsledků): Střelba na desetiny bodu, která je možná pouze na elektronických terčích, s jistotou přinesla zvýšení objektivity ze strany hodnocení a náročnosti z pozice střelce. Značně ale znepřehlednila sledování nástřelů položek . Dřív, když to bylo 98, věděl jsi, že tam jsou buď 2x9 nebo 1x8. Dnes, pokud vidíš jen součet, víš prd.

Na základě shody (neboli - jak se dnes s oblibou říká - koncensu) několika okolních klubů zejména ve stanovisku pořadatele (viz výše) jsme se dohodli, že alespoň na regionáloních závodech II. kategorie by bylo užitečné spojit čas na nástřel a soutěžní čas do jednoho bloku 65 min. s možností volby střelce, kdy ukončí nástřel ((jako to bylo v minulosti) a zkrácení přípravného času na 10 min. Ze zkušeností víme, že naprostá většina "regionálních" střelců přípravný čas 15 min. nevyužívá a končí ještě před závodním časovým limitem. Často v součtu ušetřeného času to dá ještě na další směnu, takže se tím zvětší propustnost střelnice pro závod. Samozřejmě, že to má svoje klady i zápory. Chceme v tomto smyslu komunikovat s ČSS a žádat o povolení výjimky pro tyto závody ikdyž to zatím příliš schůdně nevidím, zejména ve vztahu k udělení VT z takovýchto závodů. Otázkou je, jaký má smysl pro střelce "regionální úrovně" VT získaná na závodě II.nebo III. kategorie (snad kromě pocitu z jejího dosažení).
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Chiko » 24 pro 2013 15:53

No na posuvy to ještě jde, tam jsou 3-4nástřelný terče.Ale mě se stalo to,že při střelbě na placky jsem začal brzo do nástřelu a po 10min. a 12-15 ranách mi vypadla celá vnitřní devítka.Vůbec jsem nevěděl jak jsem nastřelenej a abych se nenudil tak sem do tý ďoury střílel a střílel.Závod jsem začal 2x9.6-7 vlevo,trochu cvaknul a jelo se dál.Myslím že střílení na placky nelze v žádném případě přiblížit starým,natož pak novým pravidlům ISSF.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od harpplayer » 28 led 2014 10:19

Četl jsem hodnotící zprávu st. trenéra pistolových disciplín p.Šafránka z IWK Mnichov. Dle jeho informací je nově od 7. finálové rány povoleno "fandění" (já bych spíš řekl rozptylování střelců) hlukem - řehtačky, bubínky, pokřik. To je docela "sado-maso". V Bundes lize je to asi normální, ale připadá mi to absurdní, jako kdyby při tenisu povolili "fandění" během hry. Co na to zkušení střelci?
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Kodiak » 29 led 2014 10:56

Pro mne je to takové dost nepříjemné, skoro bych řekl, že zase vymysleli hovadinu a silou jí prosadili (nebo se spíš nikoho neptali na názor). Další z trapných pokusů pár jedinců, kteří mají právo rozhodovat.
Nedokážu si představit, že bych si jako fanoušek střelby užil finále s vuvuzelou u hlavy anebo s timpanem za krkem. Mám rád na to klid, abych si mohl vychutnat to soustředění střelců ve finále. Jistě mi dá za pravdu každý střelec, že na finále nejde jen o výsledky, ty si můžu přečíst na výsledkovce do pár minut po finále, ale jde tam především o to napětí a vše co k tomu patří. Věřím tomu, že Ti, kteří budou finále sledovat, budou soudní a zachovají atmosféru, která panovala do teď.
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Chiko » 01 úno 2014 20:10

Ahoj.Nejde mi do hlavy jak někoho napadla zrovna sedmá rána a né třeba šestá nebo osmá.Párkrát jsem střílel finále a úplně mi stačil ten upřený pohled zasvěceného diváka,který jsem za sebou cítil.Nepotřebuji víc než jen zatleskání po pěkné ráně. Klidně se obejdu bez bouchání petek o lavice nebo nějakých "troubit na trumpety by se nám líbilo.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od harpplayer » 04 úno 2014 14:26

Zřejmě to souvisí s vylučováním po 8.ráně a dále po dalších dvou - nejslabší, máte padáka, tak aby se ten psychický tlak projevil už v poslední ráně, kdy jsou obsazeny ještě všechny finálové posty.
dawe
Příspěvky: 9
Registrován: 08 říj 2013 18:04

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od dawe » 05 úno 2014 23:33

Svět se v (_._) obrací... Na MS ve fotbale v Brazílii zakážou bubny, ale u střelby se bude fandit :roll:
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od harpplayer » 17 kvě 2015 09:36

Přátelé, může mi někdo dát vysvětlení k následující situaci? Ve Fort Benningu (USA) se aktuálně střílí závod Světového poháru v ISSF disciplínách. Po prvních závodech v puškových disciplínách byl po kvalifikaci LM60 diskvalifikován Tomáš Jeřábek a v rámci eliminace SM3x20 Adéla Sýkorová - oba naši reprezentanti, excelentní střelci - klidně se dá říci, to nejlepší, co v těchto disciplínách máme. Údajně byl nějaký blíže nespecifikovaný problém s výstrojí. Nevím, jak střelkyně Sýkorová (tu jsem ve výsledkových listinách nenašel), ale střelec Jeřábek před Světovým pohárem střílel mj. 1.kolo KZR a Cenu osvobození v Plzni, dovolím si předpokládat, že ve shodné výstroji, se kterou odjížděl na Světový pohár - střelec přece nevymění část výstroje těsně před důležitým závodem. Jak probíhala přejímka na těchto, pro reprezentanty důležitých, přípravných závodech? Nedávám vinu závodníkům, ale ptám se, na co jsou všechny "přípravné" podniky, když musíme poslat naši reprezentaci až do USA, aby se tam dověděla, že výstroj není podle nových pravidel. Na co pak jsou všichni členové realizačního týmu sportovním ředitelem počínaje přes státní trenéry, komisi rozhodčích a výkonnými rozhodčími na "sledovaných" závodech konče, když výstroj mimo pravidla musí odhalit až jejich kolegové v Americe? Mimochodem, sledoval jsem závod na internetu - střelec Jeřábek byl diskvalifikován až po odstříleném závodě. Docela by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby se mu povedlo vystřílet QP pro olympiádu a následně dostal DQ. Je mi jasné, že reprezentační střelec nemusí znát všechny nuance pravidel do detailů - jeho úkolem je přece co nejlépe trénovat a střílet, ale pro členy realizačního týmu je dle mého názoru povinnost tyto změny sledovat a starat se o to, aby reprezentační střelec byl vybaven v souladu s platnými pravidly.
Členem ČSS jsem od jeho založení (v průkazu mám trojciferné r.č.), ale po tomto excesu nějak ztrácím chuť podporovat svými příspěvky podobný šlendrián.
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Kodiak » 18 kvě 2015 12:08

Okouknul jsem taky trochu výsledky chlapů a je teda na co koukat - myslím ty s DSQ.
Jako když je tam i JUNGHAENEL a Martynov - dva z nejlepších střelců LM60, tak to je pěkný mazec :-/. Doufám, že se naši papaláši na to nebudou odkazovat!!!
Možná, jestli do měření nezasáhla všemocná ruka politiky?! Je možné se zbavit konkurence pro své střelce? Ale to je jen myšlenka. Pak se teda nabízí i další otázka - jde proti tomu podat protest?
Všichni to jsou závodníci, kteří objezdili ve své výstroji všemožné závody po celé planetě a že by na to zrovna přišli až v morálně nejčistší "USAmerice"?
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od qwer » 18 kvě 2015 22:29

No comment! Vše časem vyplave na povrch, a nebude to zas tak dlouho trvat.
Odpovědět