CZ 858 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Epicop
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2012 20:28

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Epicop » 27 led 2014 18:37

Ještě k montáži toho kompíku............ :shock:

V návodu k montáži ke kompenzátoru Zendl doporučujou : "Doporučujeme,aby po dolícování a dotažení chyběly ještě asi 1 až 2mm k zapadnutí odpružené západky na zbrani do drážky v kompenzátoru. Po vystřelení několika desítek ran se kompenzátor usadí a bude jej možno dotáhnout do správné polohy bez rizika, že se uvolní."

Nevím, nevím, jestli se držet tohoto doporučení, co když se "neusadí" a budu muset znova na soustruh, aby se to dotáhlo dokonce? :? . Rozhodně nebudu mít možnost přímo u soustružníka vystřílet pár desítek ran, aby byla jistota. Navíc 1-2mm nechat fóra mi připadá celkem dost, moc nevěřím že se to o tolik usadí. Nejsem žádný nástrojař, nemám technický vzdělání, ale když se montuje dohromady např. motor, tak se to prostě smontuje na určené dotahovací momenty a drží to. A stejně tak jako u tý zbraně tam funguje určitá tepelná roztažnost apod. Tak díky ještě za postřehy, rád bych to měl udělaný pořádně :)


Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Milan Praha » 27 led 2014 18:45

mno já u kompíku mám ten problém, že bych naopak potřeboval přejet dál ... když dojedu do zarážky tak
tam je vůle aby přejel dál, řešeno to je provizorně podložkama na míru, ale to se mi nelíbí ...

asi taky návštěva soustružníka .. nebo jinej nápad ?
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od PEPAN » 27 led 2014 19:06

Hmm,kdybych ten návod přečet neudělal bych tu blbost znova, dopiloval jsem ho nadoraz a uvolnil se, tak sem napakoval závit inštalatérskou šnůrkou, a drží znamenitě..
Nejde!Prostě NNe
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Milan Praha » 27 led 2014 19:33

aha to je dobrej nápad, mám tu kvalitní pakovačku loctide takt o tak udělám taky
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 27 led 2014 21:04

Teda, těžko radit... Návod od gunexpertu je dobrej a s tím dolícováním je taky třeba info brát lehce s rezervou. K soustružníkovi vezmi kompa i s kosou a zkoušej ho po ubrání postupně dotahovat. Když dobře opracovanýho kompa pořádně utáhneš, tak se nepovolí. Snad nejste hloupí, abyste si s takovou věcí a soustužníkem neporadili!!?? Řešit montáž kompíku a jeho vůle lepidlem, nebo pilníkem je zhovadilost. Lepidlo na kosu nepatří vyjma zajištění mušky vůči uvolňování, ale i tak mám radši lak na nehty. Komp se opracovává na soustruhu a ne pilníkem proto, aby byl v ose s hlavní a aby střelci kosa potom nerozbila hubu. Pokud na pasování nemáte, přenechte práci radši zbrojířovi. Kosa není vzduchvka a na takto malý kulový náboj má v podstatě vysoký komorový tlaky, což dělá cca v max. povolených hranicích lehce přes 3500 Barů. Úsťový tlaky jsou podstatně nižší, díky pístu, ale i tak tohle stojí nad zamyšlením před takovými úpravami na koleni.
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Milan Praha » 27 led 2014 22:34

ja si soustruh chtel poridit.ale neni na to cas.problem je spis sehnat sikovneho soustruznika.podle zkusenosti z prace remeslo umrelo.na montazich nakonec ja jako inzenyr montuju kotvy aby se na to dalo koukat
rebel 2007
Příspěvky: 117
Registrován: 10 kvě 2007 23:33

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od rebel 2007 » 27 led 2014 23:54

Milan Praha píše:tak jsem také majitelem 58, teda já koupil hermexe z důvodu lákavé ceny a pěkného příslušenství :)

mám dotaz, kde všude jsou výrobní čísla, co sem se dočetl tak se všechny vybrousili a zavařili a jen
se dávalo 1 nové, to já mám frézované na boku spolu s nápisem czh nad zásobníkem
ale zarazilo mne že jinde jsem jej na zbrani nenašel,
zkušebna je nad hlavní /klasicky
Udělals dobře s hermexem! To byl jediný výrobce co použil opravdu uloženky s beden,ostatní jsou přeleštěné skládačky :wink:
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od AREYOU » 28 led 2014 22:11

Měl bych dotaz na Sa58, furt slyším o výběrovkách od pana P.... z Brna a o uloženkách oproti přeleštěným skládačkám a vystřílených krumpáčích a podobné, ale v čem se to jako pozná? Já mám Sa58 Gazela což jsem slyšel, že jsou "kosy 3 kategorie" kupoval jsem na krámě nebyla to žádná "zaručená výběrovka"a funguje naprosto exelentně vystříleno za poslední rok přes 3.000 nábojů a to jsem kupoval ty nejlevnější co jsem sehnat a bez jediné závady!
Tak by mě teda zajímalo v čem je problém, přesnost cca stejná jako všechny kosy, díky za vysvětlení.
rebel 2007
Příspěvky: 117
Registrován: 10 kvě 2007 23:33

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od rebel 2007 » 28 led 2014 22:38

Všechno to střílí dobře žádný rozdíl mezi něma není, jenom se vždycky říkalo že 858 jsou funglovky a hermexi šroty,přitom hermex byl první co použil opravdu uloženky na prodejnách tehdy byli ještě od vazelíny :wink:
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od PEPAN » 28 led 2014 22:46

mam taky hermexe, dřív zlobil ale mohlo to být střelivem (skříplé nábojnice závěrem) střelivo wolf
jestli byl nový nevim, co je důležitý tak měl novou hlaveň, ta půjde do kytek stejně dřív než pouzdro a ostatní jde koupit :wink:
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 29 led 2014 09:59

Všechno jsou to starý krumpáče, ať je to gazela, 858, hermex, nebo FSN...
Některý jsou tak dobře ošetřený, že to pořádně není poznat, když člověk nehledá specifický znaky opotřebení. Je jen VELKÝ štěstí, když člověk při výběru najde opravdu nepoužitý kus, tím myslím tělo a hlaveň, což je u zbraně nejdůležitější. Jinak, už to tu bylo několikrát řečeno a samotná hlaveň vydrží mezi 50-80 tisíci výstřely a tělo několikanásobně víc, obzvlášť když jsou součástky dobře zaběhnutý podle těla. Takže když si jde člověk koupit skládačku, tak pochopitelně hledá tu nejlepší.

2 rebel: nevím, jak hermexy byly oproti ostatním jinak vybíraný, ale je jasný, že jsou taky skládaný a ne pečlivě vybíraný z uloženek. Po složení musely jít jako všechny ostatní klony na úpravy pro zcivilnění - odstranění dávky + navaření toho bloku podobnýho jako u 858 a na následnou tormentaci. Takže ta vazelína o který ty mluvíš nebude originální z uložení, protože by byla po zcivilňovacím procesu zasraná od obrábění a spalin z tormentace... Připadá v úvahu, že úpravce CZH před vydáním na trh pušky vyčistil a nakonzervoval. Moje první 858 byla taky napatlaná vazelínou a zásobníky ještě víc, byť některý díly byly dříve používaný!
------------------------------------------------------------------------------------------

Jsou to starý a levný skládaný stroje, který jsou pro běžnýho střelce nezničitelný, tak tady pořád neřešte, jestli některý z klonů jsou výhradně dělaný z nikdy nestřílených uloženek! To, že gazely jsou na tom kvalitativně nejhůř se klidně podepíšu, už jsem psal, že jsem ještě z cca 10-ti ''nových'' kusů neviděl žádnou, která by se mi alespoň trochu líbila.

I když koupíte jetou kosu a nevyklepete 10000ran a víc ročně, tak ta kosa vás určitě přežije.

Zdar J.
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od AREYOU » 29 led 2014 12:44

Podle knihy ČESKÁ ZBROJOVKA - Historie výroby zbraní v Uherském Brodě je napsáno o Sa58čce cituji "Přechod na novou ráži provázelo stanovení velmi přísných parametrů : hmotnost 2700 gramů bez zásobníku, provedení jak s pevnou pažbou, tak se sklopnou ramenní opěrou, celková délka 850 mm, kapacita zásobníku 30 nábojů, životnost hlavních součástí 15.000 ran."
Osobně nikoho neznám kdo má z kosy vystřeleno více jak 15.000 ran takže těžko soudit....Vy jo?
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Kublajchán » 29 led 2014 12:57

AREYOU: ta životnost 15000 ran se vztahovala na střelby bez čištění nebo pro zbraň pravidelně čištěnou?
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od AREYOU » 29 led 2014 13:18

To bohužel v publikaci není uvedeno jen to co jsem citoval.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 29 led 2014 13:25

Možná by bylo dobrý vědět, že tebou uvedený číslo není životnost hlavně, ale plánovaná výměna hlavních částí, jako je lauf, veškerý pružiny a další dle opotřebení. Prostě taková nařízená generálka stanovená zbrojovkou. To číslo 50-80 mi taky potvrdil zbrojíř, kterej mi mění hlaveň u druhý 858, takže to jsem si fakt nevycucal z prstu.

Taky jsem psal, že já mám na gunexpertce vypráskáno 13000 a OPRAVDU není opotřebovaná a soustřel se nezhoršil!
Odpovědět