Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
hotofsom
Příspěvky: 136
Registrován: 14 úno 2010 11:10

Re: Plynové pistole

Příspěvek od hotofsom » 14 říj 2013 14:56

hodiny a hodiny pátrania po nete za kvalitou, ešte si zaplatiť a čakať na skutočný a neskonalý rešpekt!?!

http://www.mojevideo.sk/video/1c4cf/pok ... zilii.html


White Widow
Příspěvky: 1
Registrován: 20 říj 2013 01:05

Re: Plynové pistole

Příspěvek od White Widow » 20 říj 2013 01:19

Zdravim, prosim vas poradte mi ktoru plynovku by ste zobrali ....Walther PK380 alebo Weihrauch HW94? dočital som sa tu že vraj obe su kvalitne ale predsa ku ktorej sa viac prikláňáte??? bola by to moja prvá plynovka. doraz kladiem hlavne na kvalitu prevedenia a spolahlivost...vopred diki za odpovede.
Panther2304
Příspěvky: 1
Registrován: 26 pro 2013 02:25

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Panther2304 » 26 pro 2013 02:41

Hello Guys from Czech,

i am from Germany and i got a very important Question to you all.

I want to celebrate this New Year's Eve (2013) in Czech with some of my friends. I own a signal gun (Walther P99) and want to take it with me to fire up some pyrotechnics. Could you please inform me about the Czech gun law in detail about using and owning a signal gun (I've only found a few vague informations on the internet) ? How old do you have to be / do you need some special licence ? Can you fire up pyrotechnic everywhere (espeically in the city) ?

Thank you in advance.

With best regards,

Panther2304
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 01 led 2014 12:52

Zdravím všechny fandy plynovek - mám prosbičku, neválí se někomu doma nějaká K.O. pistole Ekol Agent / Volga - která má ovšem v pohodě vodící tyčku ? Včera se mi poroučela na věčnost, vím že díly na plynovky prakticky nejsou takže spíš jestli se někomu neválí trosky týhle pistolky doma. Díky.
Přílohy
IMG_5635.JPG
IMG_5631.JPG
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kentan » 01 led 2014 13:15

tyčku udělej z hřebíku....
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Fatalita » 04 led 2014 18:48

Zdravim.
Chcel by som nieco ucinne na ochranu hlavne proti psom a divym zvieratam. Takmer denne chodim v noci na bicykli a v dedine sa to len tak hemzi psami. Uz som sa 2x stretol i s vlciakom.., s toho raz ma skutocne i napadol, ale nastastie sa mi nic nestalo.
Tak som sa rozhodol ze by bolo na case si kupit nieco na ochranu (aj ked zatial mi to nebolo treba, ale to stastie nemusim mat navzdy). Tak som rozmyslal ci by ste mi vedeli poradit co by bolo najvhodnejsie.

- Rozmyslal som najprv nad nejakym sprejom, ale neviem ci je to vhodna volba. Kedze napln byva tak 50-70ml (co je asi za 2-3minute a nemam sa cim dalej branit, zatial co zbran ma viac nabojov/zasobnikov) a pri rozprasovacom spreji do dostrek dost mali, a zasa zo sprejom co strieka prud bude asi problem v strese strafit pohybujuce sa zvira presne do oci. Dalej je to asi najhorsie i pri vetre (kedze ma slabsi prud ako zo zbrani). A za posledne tie spreje su skor na ludi, tak maju asi slabsiu latku ako je Nonivamid.

- Potom som videl i Jet Protector http://www.army-shop.cz/produkty/obrann ... /8302.html
co ma asi lepsi dostel ako sprej, ale taktiez ma len 2 rany a predpokladam ze taktiez to bude asi menej ucinne ako Nonivamid, kedze je to primarne na ochranu proti ludom (ale zasa je asi toho viac ako v naboli 9mm).

- No a nakoniec su tu plynove pistole kde sa da pouzit i spominany Nonivamid, a mam k dispozicii aj 10 ran (su i zo 16timi ranami, ale radsej by som mal nieco mensie a lahsie...nepotrebujem vzhlad, ale nieco praktickejsie). Len neviem ako je to s obsahom latky v nabojoch, ci to ma i nejaky mensi rozptyl, alebo musim uplne presne zamierit. No a nakoniec okrem toho ze je zbran dost tazka a asi najmenej prakticka (ak vobec vojde do vacku), tak casto na videach roznych plynoviem vidim ze sa zvyknu zasekavat, co by bolo to posledne co by som pri obrane potreboval... mozno by sa vsak dal pouzit i revolver, ktory myslim ze sa nema ako zaseknut.

Zaujimalo by ma co by podla vas pri zhrnuti kladov a zaporov bolo proti zvery najvhodnejsie z pohladu ucinnosti a pripadne i z pohladu praktickosti.
No najviac ma zaujima ten rozdiel medzi ucinkom spreju 10% OC (pripadne je aj nieco lepsie?) a Nonivamidom 120mg.
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Fatalita » 25 led 2014 08:46

Rozhodol som sa nakoniec na zaklade rad v inach vlaknach tohto fora kupit plynovku Zoraki 914.

...no zaujimalo by ma ci mi viete niekdo povedat presne ktory zakon sa tyka nosenia plynovych zbrani (D skupina), a teda co vsetko by som si mal prestudovat.
fanlan
Příspěvky: 32
Registrován: 31 srp 2011 22:20

Re: Plynové pistole

Příspěvek od fanlan » 25 led 2014 18:11

Zákon o střelných zbraních a střelivu, Zákon č. 119/2002 Sb, a co se týče nošení, tak nosit skrytě.tj nesmí být vidět že nějakou zbraň u sebe máš.
Najdi si Hlavu.3 , paragraf 15.
DomBoy9
Příspěvky: 1
Registrován: 30 led 2014 22:09

Kopě plynovky

Příspěvek od DomBoy9 » 30 led 2014 22:26

Zdravím, potřebuji vybrat plynovku jako "funkční maketu" pro natáčení jednoho, řekněme "amatérského filmu". Byl bych moc rád kdyby jste mi poradili jakou zvolit.

1. Pistole vs revolver.
U normálních zbraní platí většinou že revolvery mají větší zpětný ráz něž pistole, platí to u plynovek také?...
Já jsem spíš pro revolver, jednak protože bude pro mé účely "vypadat lépe" a navíc si myslím že je více "odolný" než pistole, nerad bych aby se mi plynová pistole rozsypala po 5 ranách. Co si o tom myslíte? Opravdu je revolver "odolnější" ?

2. Ráže....
Rád bych aby mi na tento bod odpověděl nejlépe někdo kdo má zkušenosti jak s ráží 6mm tak 9mm. Ovšem budu si cenit každého názoru a rady.
a) Je mezi nimi nějaký rozdíl ve "světelném" a hlavně "hlukovém" efektu? Popř. jak velký (je mi jasné že 9mm bude pravděpodobně "hlasitější", ovšem pokud tam je rozdíl jen pár % tak bych se spíše přiklonil k 6mm kvůli ceně)
b) Co zpětný ráz? Je reálný popř. alespoň podobný skutečné zbrani?
-Střílet by se měli jen startovací (slepé) náboje (popř. flash defence, pokud bude "reálnější efekt")
-Jde mi o co nejreálnější chování zbraně

3. Výběr:
http://www.kuplevne.com/produkt/205402- ... c-6-plast/
-zástupce 6mm revolveru, lákají mě na nějakém podobném modelu 2 věci.. 1. cena munice a 2. cena samostatné zbraně
http://eshop.esako.cz/cluny_a_lode/zbra ... r-25-cerny
-zástupce 9mm revolveru, vypadá nejbytelněj
http://eshop.esako.cz/cluny_a_lode/zbra ... -black-9mm
-Taky by to nemusela být špatná volba, ale pochybuji o bytelnosti konstrukce této zbraně, ovšem nejsem odborník a rád bych vyslyšel váš názor.
Uživatelský avatar
wolf00
Příspěvky: 275
Registrován: 15 kvě 2011 20:23
Bydliště: kladno Ceska Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wolf00 » 01 úno 2014 12:04

tu brnuni olympic [v plastu] mam doma: vyhodou je ze se v ni daji pouzit jak .22 long akusticke tak i .22 flobert start ... nekope alespon podle me,hlucna moc neni... ekol mayor ma znamy doma a u nej je problem ze cas od casu neodpali nabojka a kousne se nabojnice

http://www.gunshop.cz/cs/3367-atak-arms ... p-a-knall/ pridej si na tuhle zorku je to dobry pomer cena/vykon/spolehlivost
"hatsan 90 .177"
"crosman 3576w .177
crosman tt .177
cz 236 .177
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 02 úno 2014 00:56

DomBoy9 - Plynovky nekopou, nebo alespoň ne tak aby to bylo nějak poznat. Odolnost revolver vs pistole záleží na tom jakou si koupíš, ale paradoxně pistole obvykle vydrží víc a to i celkem levná. Na netu najdeš i pár týpků co dělají testy na výdrž - obvykle na 1000 ran pro pistoli a 500 pro revolver.
V rážích je rozdíl akorát v hluku 9 mm je hlasitější než 8mm a ta je hlasitější než 6mm to je logické. Pokud ti jde o to aby z hlavně "šlehaly plameny" jdi do revolveru, ten je dělá lépe. Pokud nabiješ Flash-defence bude ještě větší plamen.
Ještě k tomu "zpětnému rázu" ten u plynovky nehledej.

K tvému výběru - Bruni Olympic jsem měl dokonce dvě - obě měli problém s odpalováním nábojů v režimu DA , v SA bez problémů. Je to roztomilá pistolka, ale nepůsobí moc reálně.
Ekol Viper je celkem fajn, ale když koupíš jeho bráchu Zoraki R1 uděláš lépe, má daleko lepší zpracování.
K tý pistoli, o bytelnost se neobávej je to prakticky "nezničitelná pistole" .

wolf00 - s tou 914 naprostý souhlas - podle mě je to asi nejlepší a nejspolehlivější plynovka, ale myslím, že se vyplatí připlatit si tři kila a koupit automat - je s tím opravdu sranda.
A k tomu Ekol Major - taky jsem s ním střílel a naprosto bez závady, ale jde o to čím to krmíš.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
wolf00
Příspěvky: 275
Registrován: 15 kvě 2011 20:23
Bydliště: kladno Ceska Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wolf00 » 02 úno 2014 01:26

no ty fd nabojky s temi bych byl opatrny uz par lidem to odepsalo zbran.djbarrel:chtel by jsem si poridit plynovku v 8mm bud revolver nebo pistol,nemel jsi vhodne doporuceni?
"hatsan 90 .177"
"crosman 3576w .177
crosman tt .177
cz 236 .177
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 02 úno 2014 16:25

No ráže 8mm je dost na draka. Oproti 9mm žádná výhoda, jen negativa. Pokud to chceš na sebeobranu, tak jediný smysluplný řešení je revolver Ekol Arda, je to takovej jednoduchej mrňavec, neutrhne kapsu a efekt má stejný jako kilová pistole. Pak snad už jen Bruni P38 a to jen proto, že je to jediná replika P38, takže fajn třeba do vitrínky. V 8mm mě nic jinýho kloudnýho nenapadá.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
Wema
Příspěvky: 205
Registrován: 13 pro 2012 22:38
Bydliště: Prostějov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Wema » 02 úno 2014 16:46

Kluci, já měl v 8mm RECKA Perfectu ..... a musím říct, že po tom, co jsem vyřešil problém s vyhazováním nábojů (unavená pružinka na drápku) to byla poměrně paráda. Přišlo mi to, jako neskutečně reálné - tím myslím akustiku při výstřelu. Včera jsem střílel z KIMAR mod.75 (Kopie CZ75) a musím uznat, že to moc reálné nebylo. Neskutečně kovový zvuk závěru (předpokládám, že závěru) a ráda a efekt nic moc - v tom případě bych řekl zlatá osmička. Ale možná jen špatný dojem. Jsem z ráže 9mm právě docela v rozpacích. RECKA jsem poslal v týdnu do Kopřivnice na dobírku a zájemce nereaguje a balík si nepřevzal. Pokud by měl někdo zájem a vrátí se mi (což by mě naštvalo) bude k mání ...
Slavia CZ 630 Cal.177 rv."03 + zakázková montáž KZK + Delta Optical Entry 4x32AO

Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - n.p. Strakonice 64953
Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - Zbrojovka Brno 10120
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 03 úno 2014 09:55

Já měl jak Perfectu v 8mm tak jeho bráchu Goliath v 9mm a oba mi vyhazovali dobře. Tak ten zvuk závěru to je jasný, ona ocel zní o dost líp než zinek, s tím se ale prd nadělá, že :D
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Odpovědět