sberatelstvi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 28 čer 2008 11:42

tou otázkou jsem se taky zabýval a vlastně je to (trezor) stav,ve kterém jsem nyní.Pokud máš moderní zbraně,pak to tak bohužel musí zůstat.Jednak kvůli zákonům,jednak pro absenci umělecké hodnoty těch výrobků.Pokud jde o zbraně historické,byla by to škoda.Proto tu sháním rozumy.
...Zatím mám dojem,že všechna muzea své exponáty vystavují špatně-mlčí a nehýbou se.Takže zážitek z mrtvého domu.Navíc nudný.Exponáty by se měly asi otáčet nebo vykonávat funkční pohyby,protože život je pohyb.Doplnění hudbou ve vhodně adaptovaném interiéru by mělo vytvořit ten správný dojem.
..Estetika zbraní je zrcadlem příslušné doby par excellence.Vztah maskulinní části populace ke zbrani jako takové vnášel do zbrojařského řemesla právě tu míru sexuálního podtextu,která je vždy potřebná k podnícení zájmu nadaných jedinců,kteří se pak v tomto (zbrojařském)díle umělecky realizují.Současná zbrojařská tvorba svou racionalitou stojí vůči umění zdánlivě v protikladu,nemůže však překročit stín svého lidství a proto tímto protivenstvím vytváří jen další směr umění,technoart.Nemáme ovšem od něj dosud odstup,takže současné výrobky svou případnou uměleckou hodnotu projeví později v dalších generacích.


Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 28 čer 2008 12:20

celkem pěkně to mají udělané v muze SNP v Bánské Bystrici.Jak to najdu tak hodím fota
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 28 čer 2008 13:51

Hlavne tú pušku zarastenú v strome :wink: .
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 28 čer 2008 14:50

ta se mi nějak nezdála,muselo trvat dlouho než zarostla to znamená že musela být zrezlá na sračky a bez pažby :shock: leda že by ji zrestaulovali i s tim špalkem .3koda že zrušili ve vestibulu dole tu dlouhou prodklenou vytrínu ,to byl masakr :twisted:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 15 črc 2008 01:09

Já se chystám udělat si vystávní vitrínu za sklem, jen nemám teď moc času a nechci to uspěchat, zatím řeším jak je nejlépe pověsit, prodávají se kovové ozdobné háčky ale ty se mi moc nelíbí. Pokud by měl někdo fotku jak to vyřešíl tak bych byl rád za inspiraci.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: sběratelství

Příspěvek od maldigola » 26 dub 2010 18:58

Zdravím všechny sběratele a ostatní taky.Rád bych se zeptal na značku -ovál s písmenky ELG a s korunkou versus totéž bez korunky.Problém spočívá v tom,že ovál s korunkou byl podle seznamu značek ze Stř.revue ,používán po roce 1890 zatímco ovál bez korunky do toho roku.Tedy- korunka na oválu by měla znamenat,že je zbraň vyrobena v Belgii po roce 1890 a tudíž je třeba ZP.ALE!!!mám perkusní zbraň (Colt Navy belgická mutace)se značkou oválu s korunkou ,která v žádném případě nemohla být vyrobena tak pozdě-byla by už totiž beznadějně zastaralá.Mám tu taky obrázky zbraní firem,které po roce 1890 už neexistovaly nebo dělaly úplně něco jiného a opět mají ovál s korunkou.Může mi prosím někdo závazně říct,jak mám takovou věc posuzovat?
verze jsou tyto:
a)-věc vyrobena dříve a tormentována až po r.1890
b)-ovál s korunkou byl používán už před r. 1890
c)zbraň byla tormentována a tedy i vyrobena po roce 1890.
Díky M.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Re: sběratelství

Příspěvek od koník » 14 led 2014 23:29

Zdravím sběratele a omlouvám se, že obnovuji přes tři roky neaktivní vlákno.
Potřeboval bych poradit, jak zachránit zevnitř praskající dřevěnou střenku. Z venku to zatím není moc znát, ale časem jistě bude. Podle fotek to asi nebude moc znát, ale kdyby byl někdo z Prahy nebo okolí, někdo kdo má zkušenosti v oblasti restaurování, mi mohl poskytnout radu, byl bych moc rád. Jedná se o víc jak 150 let staré dřevo a nerad bych nechával dělat nové střenky. Dík
DSC00025.JPG
Přílohy
DSC00029.JPG
Naposledy upravil(a) koník dne 15 led 2014 22:28, celkem upraveno 1 x.
existují jen tři místa, která řídí celý svět
koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Re: sběratelství

Příspěvek od koník » 14 led 2014 23:31

...a další
Přílohy
DSC00032.JPG
DSC00031.JPG
existují jen tři místa, která řídí celý svět
koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Re: sběratelství

Příspěvek od koník » 14 led 2014 23:34

...a ještě jedna z vnější strany. ...žádná nebude :evil: . ...to je úplně k hovnu upravovat fotky k velikosti xxx na xx a přizpůsobovat na OS 98!!!!!!... Admini, trochu se zamyslete. Je rok 2014 a ne 1998 :!: ...se s toho po...
Přílohy
dsc00023.jpg
existují jen tři místa, která řídí celý svět
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: sběratelství

Příspěvek od Igrlik » 15 led 2014 12:03

Kamarát, ktorý robí s drevom (misky, ozdoby, úžitkové drobnosti, ...) navrhuje:
Asi by som tú vnútornú prasklinu začistil a postupne vylial kyanoakrylátom (sekundové lepidlo), alebo nejakou dostupnou syntetickou živicou ktorú by som pred aplikáciou zafabil na farbu dreva.
:idea:
koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Re: sběratelství

Příspěvek od koník » 15 led 2014 13:11

Taky mě napadlo to vylít nějakým lepidlem, nebo tu prasklinu zbrousit do ztracena. Ale radši se poradím, než abych udělal nějakou nevratnou chybu.
existují jen tři místa, která řídí celý svět
Odpovědět