Nastavenie puskohladu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Grinch » 12 led 2014 14:01

dykmore píše:
Grinch píše:Tim nam vznikna vztazna soustava, ktera JE NEMENNA A DANA!!!
Když už takhle ultimátně, tak bereš v potaz i rozdílný průběh roztažení pružiny při každém výstřelu, možný rozdílný chod pístu vlivem tuhnutí mazací směsi při různých teplotách nebo vlivem znečištění, nebo jakýkoliv další faktor, který u jiných zbraní než pružinovek není? Já nechci být za hlupáka, to co píšeš, má hlavu i patu a je to pravda, ale stejně tak mi přijdou rozumné i protinázory. A spíš mi přijde, jako bys "nechtěl pochopit" a chytáš za slovo...
Samozrejme, ze to co pises je pravda. Z mechanickho hlediska to ovlivnuje vystrel... stale vsak nikoli BALISTICKOU KRIVKU a tedy to ZADNE NULY NIKAM NEPOSOUVA...

Nicmene posun bodu zasahu zpetnym razem je jasny... o to se nepru! Jsem jen proti michani jablek a hrusek v takto zavaznych a dulezitych pojmech, jako jsou ony NULY...

O vulgarnich vykricich "vychodnaru" se tu zrejme nema cenu bavit, protoze se hodi nekam do ghetta a ne mezi civilizovane lidi... (nic proti jinym bratrum Slovakum, kteri zde maji rozumne a relevantni pripominky)

S rozumnymi lidmi debatovat budu, o tom zadna...


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Furt
Příspěvky: 11
Registrován: 02 led 2014 14:02

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Furt » 12 led 2014 14:42

balistická krivka sa jemne mení zmenou námeru a mení sa aj jej poloha v priestore.
zpětný ráz neni rozhodujúci faktor, skor ráz dopredný.
ževraj niektoré pružinové fajky mali nejaký protipiest ktorý mal tieto negatívne vibrácie eliminovat... :wink:
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Grinch » 12 led 2014 15:21

Furt píše:balistická krivka sa jemne mení zmenou námeru a mení sa aj jej poloha v priestore.
zpětný ráz neni rozhodujúci faktor, skor ráz dopredný.
ževraj niektoré pružinové fajky mali nejaký protipiest ktorý mal tieto negatívne vibrácie eliminovat... :wink:
S prvni casti zasadne nesouhlasim - balisticka krivka ZUSTAVA STEJNA!

Zadny mechanicky vliv se neprenasi na balistickou krivku! Jedine co lze ovlivnit mechanickym razem pistu je OSA ZAMERNE! Proto vam to chodi jinam, protoze tesne po vystrelu vlivem narazu pistu vam to proste cukne (coz chapu) a dojde k posunu zamerne mimo cil - a tedy dojde k posunti bodu zasahu!

Ale balisticky se nic nemeni! Osa zamerne a draha letu strely ma vuci sobe neustale stejnou polohu, nebot k zadne zmene dane vztazne soustavy nedoslo - pouze ke zmene stavu vztazne soustavy vzhledem k okoli (stav pred vystrelem a tesne po vystrelu je diky razu jiny)

Chapeme se?
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od madbugie » 12 led 2014 16:54

nič sa nedá robiť... budem musieť predať Prosporta... mám proste nejaký divný kus... ;-) možno ako tie superštajere s krivýma hlavňáma...

a neboj sa udržať ju udržím, ja som jedničkár :D :D :D (111 kg 1,88m) mne 5 kilové flinty problém nerobia...

všetkým bratom Slovákom aj Čechom sa ospravedlnujem, že som pošpinil forum slaboduchými myšlienkami a už budem len tichúčko a budem šúchať nožkami...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Grinch » 12 led 2014 17:09

Prodej :) bude to asi lepsi, kdyz nepochopis zakladni principy balistiky a co ma a nema vliv na balistickou krivku anebo nastrelne nuly/protnuti osy zamerne a drahy letu strely...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Furt
Příspěvky: 11
Registrován: 02 led 2014 14:02

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Furt » 12 led 2014 18:16

Grinch
takže ty nesúhlasíš s tým, že pri zmene námeru (elevácie) sa mení tvar balistickej krivky?

a ked sa vplyvom rázu piestu zmení zámerná osa a súčasne je zameriavacie zariadenie pevne spojené so zbraňou, nezmení sa aj osa námerná?

teoreticky sa može zbran pootočit okolo osi hlavne, v tom prípade sa zámerná mení a námerná nie. ale to asi nebude náš prípad :wink:
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Grinch » 12 led 2014 18:24

Precti si radky vyse...

Je nutne rozlisovat osu zamernou, osu namernou/vystrelnou a potom balistickou krivku!!!

Pri zmene nameru menis samozrejme osu zamernou a take osu vystrelnou... v konecne fazi se meni i krivka balisticka (v extremnich pripadech nameru)

Bohuzel i tak zustava poloha prvni a druhe nuly na tomtez miste :-) osa hlavne a optiky je totiz ve stale stejne pozici a korekce se pri vystrelu take nemeni...

Zmena balisticke krivky ovlivnena extremnim namerem se totiz LEHCE meni az ve znacne vzdalenosti a daleko za obema nulami (ty jsou totiz u vetsiny zbrani velmi blizko vzhledem k balistickym vlastnostem streliva)

Proto se totiz pro strelbu pod uhlem pocita se sikmou vzdalenosti - dostanes tak totiz vzdalenost delsi nez primou a tim pak vyloucis vliv namerne... a staci potom jenom kouknout do tabulek ktere jsou stejne jako pro primou vzdalenost... zadny jiny vliv namerne u zadneho typu strelby v potaz neberes :-)

Tolik k namerne a jejimu ovlivneni bodu zasahu - ano ovlivnuje jej, ale pomoci standardni balisticke krivky, pouze to musis prepocitat pro jinou vzdalenost... balisticka krivka zustava stejna
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od mojedx » 12 led 2014 18:41

dykmore píše:No střílet to bude, ale jinam než obvykle... prakticky jsem si to dneska osvědčil na srazu na blbé slávii 634. Z kleku vcelku tam, kam chci. Ze stoje trochu pod záměrnou. S oporou úplně do prdele. Když v kleku sevřu pravou ruku a pušku "podložím" levou, jde to. Když sevřu předpažbí levou a pravou zcela uvolním a jen stisknu spoušť, lítá to nahoru. Bavíme se o střelbě s nic moc puškohledem 4x32, samozřejmě pokud vyloučíme chybu v puškohledu, což nezaručím. Ale kamarádovo zjištění s jeho vzduchovkou je velmi podobné.

Je možné nebo spíš jisté, že prosport je uvnitř lépe vypočítán a chová se při výstřelu k diabolce civilizovaněji.
Je to všecko tím, že Slávie nemá osu hlavně v ose pístu. Proto je tak strašně citlivá na jakoukoli změnu úchopu - a na naučení je to jen dobře. Diany, co mají hlaveň v ose se chovají úplně jinak, ale kupodivu Slávie snese na hlavni ne zrovna lehkou baterku (18650 s větším reflektorem) a to bez pozorovatelné změny nástřelu, Diana nikoli (nechtěl jsem vrtat do pažby, ale budu muset) a hlavně (zřejmě díky zákluzu) to s tou baterkou úplně rozhodí přesnost a to i na 10m (zřejmě protože není upnutá "na krev" jako puškohled, baterka se uvnitř hýbe atd).
Uživatelský avatar
Furt
Příspěvky: 11
Registrován: 02 led 2014 14:02

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Furt » 12 led 2014 19:08

grinch
pleteš sa snad vo všetkom. :mrgreen:

týmto to z mojej strany ukončím, nemá to zmysel. posledné slovo ti nechám, nezabudni na vela vykričníkov. prajem pekný večer. :wink:
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od deef » 12 led 2014 19:19

Než použít kvalitní argumenty, je jednodušší napsat, že se oponent plete úplně ve všem :roll:
Uživatelský avatar
Furt
Příspěvky: 11
Registrován: 02 led 2014 14:02

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Furt » 12 led 2014 19:58

to jo, sorry :cry:
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Kodiak » 15 led 2014 14:48

Teda Grinchi máš můj obdiv! Tvou trpělivost bych označil za legendární :D .

Docela by stálo za to vytvořit novou složku v diskuzi - Hitparáda nesmyslů - je to složka, která velice pěkně funguje na Loveckém foru a jak je patrno, tak tady by se taky hezky rychle plnila :roll: !
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od onevan74 » 15 led 2014 16:05

Ahoj Grinchi, já vím, že do problematiky dost vidíš. Jen jsem ti chtěl napsat, že:
1. moje hobby nejsou vzduchovky, takže do toho nekecam
2. ale někde tu někdo psal, že zpětný ráz zbraně se projeví až poté co střela opustí hlaveň a to není pravda. Ten začíná už když zahoří prach a střela opouští nábojnici (taky jsem si kdysi myslel, že to není pravda)
3. vliv na soustřel a umístění soustřelu má bohužel uchycení zbraně. Záleží na typu nožiček vpředu, na třetí noze vzadu, bag, na tom jestli se do flinty opřeš nebo taháš k sobě. Záleží jestli jí necháš jen volně odskočit. Ono je asi totiž jedno jak tu celou soustavu uchopíš ale podstatný je abys to dělal pořád stejně. Musí se zkusit jak to chodí nejlíp a pak to opakovat.
Takže asi záleží i na tom jak svírá střelec i tu pístovou vzduchovku.
Já to mám odzkoušený na normálních zbraní.
Jinak hodně úspěchů s Razorem (už je nová verze) a plnotučnou Tikkou :-)
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Grinch » 15 led 2014 17:50

Ahoj!
Konecne diky za fundovanou odpoved! Se vsemi tvymi body naprosto souhlasim!

Ad 1/ vim o tom :-)

Ad 2/ ano psali to tu a souhlas s tebou - i u ostrych a dospelych zbrani dochazi k tomu ze je strela ovlivnovana vystrelem jeste v hlavni a neplati, ze je strela davno pryc

Ad 3/ samozrejme ze je to na tom zavisle, jinak by se technika spousteni a strelby vubec neucila a jen bychom mackali. Osobne mam odzkousenou techniku spousteni a prace se zbrani od magpulu a nemuzu si ji vynachvalit. U malorajdy to tak znat nebylo ale u velke na vetsi vzdalenosti je to znacne znat.

Chapu, ze pokud to drzis vzdy stale stejne (i treba jako prase kost) tak se naucis kam to chodi a dokazes trefit.

S cim ale nesouhlasim je, ze zmenou uchopu posouvas nastrelene nuly a de facto tak mechanicky bez zasahu do sestavy menis balistiku drahy strely... hybes celou sestavou, ne jejimi castmi...

Diky za prani, ale razor jde pryc a o novou verzi bohuzel zatim zajem nemam - jaksi ocekavam Deon March FX :-)

Doufam ze se brzo potkame :-)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od onevan74 » 15 led 2014 19:52

Ho hó :-) Ty s tím Deonem chceš dohlédnout dál než dostřelíš co? :-)
Já to myslel s tím odskokem tak, že se může dít následující:
- například budeš mít zbraň ve svěráku (velice pevné sevření zbraně) a nastřelíš na 100m střed terče
- no a pak to veme do ruky střelec, kterýmu vyhovuje volnější ůchop a ta zbraň má třeba nožičky položený na betonu a prostě při výstřelu poskočí mírně do strany a takhle odstřílí celou položku a bude mít dobrej soustřel ale bude ho mít třeba 5 cm vlevo od nástřelu

jasný je že balistika se nezmění ale pozice nástřelu jo

A někteří střelci to mají vyzkoušený a proto si třeba na závodech podkládají i Harrisky nějakou měkkou podložkou aby jim to střílelo stejně jako to mají nasťrelený místo aby to měli rovnou na betonu jako ostatní.
Odpovědět