Vyjimka: kategorie "A"

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jolky palky

Příspěvek od jolky palky » 06 led 2007 21:47

No ja jsem zas takovy nadsenec ze si pro toho "tommika" pujdu klidne i do Ostravy-Vitkovic v 11 vecer prevleceny za ku-klux klan


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 led 2007 21:49

Ale to tam běž až s "tommíkem" radši :)
jolky palky

Příspěvek od jolky palky » 06 led 2007 21:53

Jo to jo.Ono hlavne zalezi jak se k tomu postavi pani policajti a hlavne jak by to kontrolovali kdyz studuju 360km od bydliste....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 led 2007 09:24

přijeli by vlakem :)
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 07 led 2007 11:51

No vypadá to, že jste v podstatě shrnuli moje temné myšlenky a obavy - hlavně teda co se týče nových zákonů a naprosté nevyzpytatelnosti našich imbecilních "paskvilodárců" ... :roll:
Buďte sami tou změnou, kterou chcete ve světě kolem sebe vidět. Mahátmá Ghándí
jolky palky

Příspěvek od jolky palky » 07 led 2007 11:58

No to se pak vytribi ,kdo je takovy silenec ze to snese hlavne,aby sveho automatickeho milacka mel.Ja to treba snesu.Uz jenom proto abych se s "tommmmmikem" mohl mazlit.Ale hllavni zadrhel je co na to pani Poldove.... :?
Uživatelský avatar
Tomáš Musil
Příspěvky: 43
Registrován: 10 čer 2005 22:09
Bydliště: "v dobrým okresu"

Příspěvek od Tomáš Musil » 07 led 2007 12:00

Mám výjimku na zbraně kategorie A na okrese Nymburk a vlastním "Škorpiona" a "Špagina" ve full auto.Získání výjimky byl poměrně maraton,ale po splnění všech podmínek nakonec výjimku vydaly.V Nymburce jsou na oddělení lidé vstřícní,i když jak už psal někdo přede mnou-rozmlouvaly a rozmlouvaly a rozmlouvaly,že to bude problém s Prahou a také byl.Dodal jsem atesty od trezoru,dále jsem jim doporučeným dopisem oznámil rekonstrukci domu s výměnou oken,ve kterých jsou osazeny folie,mám alarm.Nakonec s nimy na okrese vůbec nebyl problém,naopak mě podpořily,protože Praha to zamítla,ale ze zákona má pravomoc rozhodnout Okresní ředitelství a to rozhodl,že ano.Vystavily výjimky a já zakoupil zbraně.Na kontrole již byly,přijely ve všední den,dle zákona ukázaly příkaz okresního ředitele,prohlédly uložení zbraní,vše nafotily,sepsaly protokol-já podepsal a odjely.mám s nimy velice dobré zkušenosti a proto jim díky,protože toto je vzor úředníka,který určitě chápe,že je tady pro nás.Zbraní mám desítky a jejich přístup ke všem věcem je vždy korektní a slušný-např. nákupní povolení,registrace,atd.Jinak s těchto zbraní je možno dle jejich vyjádření střílet až po udělení tormentační zkoušky a samozřejmě pouze na střelnici,kde je to povoleno.Výjimku na zakázané střelivo dávat nechtějí,lidé je prý nedodržují a musí se evidovat každý kus.Pro jiné okresy-pokud splníte veškeré požadavky zákona a vyhlášeka povolení nevydají,je možost podat žalobu k soudu a ten stejně rozhodne,že máte nárok a výjimku nařídí.Vše samozřejmě platí pouze pro sběratele,nikdo Vám nedovolí to nosit na ulici.
jolky palky

Příspěvek od jolky palky » 07 led 2007 12:08

Mam dotaz.Co musim vsechno splnovat ohledne zabezpeceni?Kdyz si kupim fungl novou skrin na zbrane a bude to ulezene treba v 6 patre panelaku?Co musim este poresit?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 07 led 2007 12:23

Většina těchto dotazů a z toho vzniklých debat je zbytečných. Zákon jasně definuje potřebu zabezpečení uložených zbraní.
zde je jeden z mnoha odkazu na znění zákona.
http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp ... d=76&typ=r
Bohužel, výklad zákona se liší. Ale technické parametry jsou jasně dány normou. Jen je potřeba sehnat výrobce s patřičným certifikatem.
Tam kde si nejsem jist, tak prostě jdu na místní oddělení PCR a zeptám se.

Vyjímky na "A" zbraně. Není tak úplně pravda, že na zbraň kategorie A vám nikdo povolení na nošení nedá. Pokud si žádám o vyjímku, tak k tomu mám důvod, pokud tento důvod je typu toho, že tuto zbraň musím nosit na veřejnosti, tak ji dostanu i na nošení. Je to jen otázka zdůvodnění (převozy peněz, zbraní apd.). Většinou to ale vyžaduje koncesi na podníkání v daném oboru.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět