pistole ALFA Combat 9mm Luger

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
zdeněk kov

pistole ALFA Combat 9mm Luger

Příspěvek od zdeněk kov » 12 bře 2006 22:52

Má prosím někdo osobní zkušenosti z touto zbraní, případně jaké jsou vaše názory. Uvažuji o zakoupení. Za vaše příspěvky vám už teď děkuji. Zdeněk


cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 13 bře 2006 22:56

Za tu cenu dobry...
Da se nova sehnat za 11.000, je to zbran podle me kvalitativne zhruba na urovni CZ75 (tech klasickych, jasne ze SP-01 apod... uz jsou zase o tridu dal) a cenou je to tam, kam to zhruba patri.
Proste zadnej luxus, zadny vypousteni kohout, manualni pojistka...
Na druhou stranu - za tu cenu dostacujici presnost a spolehlivost.
Smazaný uživatel 344

Alfa

Příspěvek od Smazaný uživatel 344 » 14 bře 2006 12:32

Nemohu soudit Alfa Combat. Ale v listopadu jsem si pořídil od Brymový Alfa Defender 9mm Luger za 11000,-. Za ty prachy na to moje každodenní nošení a jednou za měsíc vypráskat 50 nábojů mi to bohatě stačí. Každý ať si koupí co se mu líbí. Už dlouho tady u nás probíhá Glockománie. Byl jsem s kamarádem na střelnici, ještě než jsem si dělal zbroják. Má Glock 19. A přitom jsem na Glock prachy měl nachystaný. Moc pěkná pistolka, ale prostě mi nesedla do ruky. Tak jsem zkoušel jiný Glocky, ČZ 75 i D Compact a nakonec jsem zastavil u Alfy. Někomu to přijde jako blbost, ale mě se prostě líbí klasický vzhled pistole. Ten Combat je v podstatě italská Tanfoglio ČZ75 :) . Co jsem mluvil s těmi kteří ji mají, tak se z ní střílí moc pěkně a soustřely jsou kvalitní má i příjemný zpětný ráz. Ale jsou to jen zprostředkovaný informace. Ještě jsem z nevypálil ani ránu. Můj Defeder není ani moc vybíravý na střelivo. Krmím ho hlavně S&B a pak přebíjenky (olovo-komolý kužel). Jen ta spoušť by mohla být trochu lehčí. Ale já se do toho hrabat nebudu a puškaři u nás ve městě nebudí moc respektu. P.S.: Každýmu se líbí a sedí něco jinýho. Slušný obchod tě nechá aspoň v ruce vyzkoušet jakoukoliv zbraň, co bude mít na skladě. Nemá smysl kupovat něco, co jsi viděl jen na obrázku. Toť můj názor.
medved

Příspěvek od medved » 15 bře 2006 22:48

Také vlastním Alfa Defender, již několik let k plné spokojenosti. Zbraň je spolehlivá, zatím s každým střelivem bez jediné poruchy. Nevyhovovala mi spoušť, ale není problém ji vyměnit za standardní z CZ 75. Za ty peníze mohu jen doporučit.
Uživatelský avatar
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Příspěvek od Rys » 08 zář 2007 23:14

Přemýšlím, čím si udělat radost ke svým jarním narozeninám (zatím dost času na klidné rozmyšlení, ne? :) ). Nejraději bych SP01 Shadow, ale na to mý prasátko nebude stačit. Tak mě napadlo jít do Alfa Combat 9mm. A nejraději IRON (plasty fakt nemusím, zarputilý GLOCKaři laskavě prominou 8) - díky ). Můžete napsát svý zkušenosti? A případně porovnat s CZ 75 nebo třeba s K100??
Díkes.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 09 zář 2007 00:44

kdyz jsem byl v brne v kasarnach na sumavske kde se nak casto nedostanu tak jsem se stavil vedle do prodejny alfy a vzal jsem do ruky jak combat tak defender a lip se mi drzel defendr ale koupil bych radsi combata a nasadil hogue nebo neco na ten zpusob. bylo to v dobe kdy jsem zrovna spekuloval co si koupim za pistoli v 9 PARA a nakonec to teda dopadlo nasledovne- ja nerad plasty tak jsem sehnal hodne peknou CZ 85 combat i s pouzdrem na opasek s origo kufrem naky patrony, cisteni, 2 zasobniky a jeste jsem usetril 2000 proti alfe a myslim ze CZ je prece jen o neco lepsi- aspon ta moje je celkem OK. jinak pokud chces alfu tak myslim ze neudelas chybu protoze je to prakticky v konstrukci CZ 75 :wink:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Příspěvek od Rys » 09 zář 2007 01:00

Chtěl bych si jednou koupit novou pistoli. Alfa je i proto pro mne přijatelná. A i když plasty nemusím, zaujala mne i K100. Z Alfy si prásknu v TRIGGERu až se tam stavím, ale K100 tam nemají, to je škoda. :? (kdyby se našel někdo z Jm.kraje, nebo tak do 50 km od Boskovic co by mi umožnil dát pár ran, tak bych to přivítal)
Tukan

Příspěvek od Tukan » 09 zář 2007 12:28

Mám asi 3 roky Alfu IRON Combat v 45. a jsem naprosto spokojen, přesná příjemná, spolehlivá, dobře udělaná......doporučuju
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 09 zář 2007 14:08

Měl jsem Combat v 9. Na můj vkus velké vůle, domeček "chodil" snad na všechny světové strany. Nelíbily se mi moc vysoké a hranaté mířidla a pojistka - to je ale jen můj názor - nemám rád pojistky. Navíc ta pojistka šla vcelku lehce a občas jsem nechtěně zajistil při rychlém tasení a to považuji za největší problém. V ruce sedí dobře. Spolehlivost bez závad, přesnost velmi dobrá. Po delším nošení se uvolňoval první náboj v zásobníku a po vyndání zásobníku ten náboj vypadl. Osobně bych za ty peníze raději jetého glocka, na druhé straně pokud někdo chce novou zbraň za 11 000, proč ne.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od BETTER » 10 zář 2007 13:53

Taky uvažuji nad koupí nové zbraně. Chtěl jsem prodat stávající CZ 110 a koupit jinou, ale rozhodl jsem se 110 si ponechat protože vlastně nemám důvod ji prodávat. Je to skvělá zbraň na obrannou střelbu. Takže si ji nechám a počkám si pár měsíců než našetřím a koupím jinou. Uvažoval jsem nad opěvovaným glockem,CZ 75d compact, coltem 1911 od Norinca, Alfou Combat, GP K100, SW MP9, SIG 2022, HK USP, Walter P99, Taurus 24/7. Jsou to určitě všechno dobré zbraně ale teď jen budu chodit po střelnicích a zkoušet tyto vypsané zbraně abych zjistil která mi sedne nejlépe. Zatím jsem měl možnost si vyzkoušet Glocka 22 ale nesedil mi až tak dobře v ruce, jinak výsledky sním byli pěkné to ano. Dále jsem zkusil Alfu Combat, ta mi sedla lépe vruce a výsledky nebyli také špatné. Seděla mi lépe než ten Glock. Dále jsem vyzkoušel Norinco 1911 a ta mi neseděla vůbec a aní výsledky jsem sním neměl dobré. Zkoušel jsem ještě CZ 75 d compat a k té zbrani nemám výhrady žádné. Pro mne je skvělá. Zbylé zbraně se chystám vyzkoušet postupně. Udělám si celkový obrázek o každé a pak se rozhodnu co koupím. Zatím můžu šetřit a testovat. Nedám jen na to co píšou v časopisech a na internetu, ikdyž ktomu budu přihlížet ale myslím si že by měl každý kdo kupuje zbraň ji vyzkoušet na střelnici a zjistit co mu sedí nejlépe a né to uspěchat a koupit něco co poradili ostatní nebo se ohlížet na rozdíl ceny 2-4 tisíc. Raději počkat a koupit to co je pro každého nej! To je jen můj názor. :D
Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
Milda

Alfa Iron Combat

Příspěvek od Milda » 17 zář 2007 14:02

Mám ji přes rok a naprostá spokojenost , ani jedna závada, kromě těch simulovaných, a za ty peníze lepší nekoupíš, snad jen hmotnost u celokovové je na nošení horší asi koupím ještě v plastu 45 :-)
smudla
Příspěvky: 11
Registrován: 29 lis 2013 19:21

Re: pistole ALFA Combat 9mm Luger

Příspěvek od smudla » 29 pro 2013 10:44

Kupoval jsem ji v roce 2001 jako novou ALfa combat 9 mm, fakt že moc nestřílím, nastříleno do 5000 . Za tu dobu ani jedna závada, a ani jedno zaseknutí zbraně. Zbraň má trochu větší vůle , ale zato jí nevadí nečistoty. Přesnost dobrá, držení dobré.
Stála mě tenkrát necelých 15 tisíc korun.
Vzduchule DUO II od Franty Duška z Opočna
Alfa combat 9mm luger
Browning 6,35 - CZ
Slavia 631
GAMO Black Cat 1000
SPA - CP2 .177
Odpovědět