Prebijeni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 26 pro 2006 00:24

Moderní bezdýmák přece nešpiní prakticky vůbec (leda by navlhnul a špatně se spaloval, anebo byl vysloveně nekvalitní). Mnohem spíš bych uvažoval o zápalkách, co by míň špinily. V moderních nábojích jsou to hlavně zápalky.


Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 26 pro 2006 04:43

Moje skušenosti takovy No.5 ten špini jako prase mo 100 vystřelech je pistole špinava jsou tam zbytky nespaleneho prachu , BA9 ten je v klidku čisto.
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
jolky palky

Příspěvek od jolky palky » 29 pro 2006 17:30

Dobry den,
Mam dotaz,lze nejak "vypiplat" stroj tak abych pri prebijeni nemusel nic vkladat?Aby se strely a nabojnice dodavaly automaticky?Jen tahat za paku.Tak jak je to mozno udelat u LEE Load Mastera kdyz prikoupim ty serepeticky?
Ale aby to byla jina firma nez LEE?Resim jinou firmu kvuli materialu.
Co tak ctu,tak nejlepsi je zelezo a ne hlinik.....
Cenove se mi libi DILLON.....A jaka je kompatibilita mezi firmami?
Abych si koupil stroj a ten me vydrzel do konce zivota?
Budu vdecen za kazdou radu....Popr.kde nejlepe nakoupit(Praha).

Diky
Uživatelský avatar
Tomáš Krejčí
Příspěvky: 37
Registrován: 06 říj 2006 12:20
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Tomáš Krejčí » 02 led 2007 11:10

V Praze jedině Anděl. http://www.andelreloading.com/
Ale nedá se říct že by byl nejlevnější, nadruhou stranu má hodně skladem, takže máš většinou možnost si to předem ošahat.
jolky palky

Příspěvek od jolky palky » 02 led 2007 18:50

No a kde nejlepe kdyz vemu globalne celou CR?
Jen by me zajimalo jake jsou zkusenosti s DILLON,nebo Hornady?estli je lepsi posetrit a vzit to nez LEE.Popr jaka je kompatibilita.Abych s tim mohl i pozdeji prebijet puskove naboje....a nemel proste obavy estli se neco nevysere.....proste takovy poloautomat.:-) dekuju u Lee mam obavy u vydrze casti.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 02 led 2007 18:54

Kup Dillona 650tku, na to se dá namašlit všecko, ale vyjde tě to na poměrně velký peníze. Matrice jsou kompatibilní s matricema od LEE (kromě Dillonu SDB).
Dillon Ti sežene buď Martínek nebo možná i Marcínek na LIMITu. Ale asi si na něj nějakej měsíc počkáš, já čekal na SDB 3 měsíce.

Puškový náboje většinou přebíječi přebíjí na jednooperačních lisech, protože jde spíš o kvalitu než kvantitu.

Předpokládám že máš zájem o něco takovýho:
http://www.doublealpha.biz/shop/images/kiss1.wmv
jolky palky

Příspěvek od jolky palky » 02 led 2007 22:37

Jo neco takoveho,a kdyz to vemu z druheho konca:
Co se mi muze podelat na Lee load masterovi?Tak moc aby byl duvod ho nekupovat?Hlinik by taky mel neco vydrzet ne?A kdyz se k tomu budu chovat slusne tak by to melo dlouho vydrzet ne?Nejake plastove dily se lamou?Otazka je jak moc.A jestli konecne vysperkovani neprijde nakonec na plnohodnotny Dillon... a co RL 550? nebo Square reloading machine?

Vypada to na tom videu pekne...ale je to nad moje financni sily(to aby si clovek delal municni sklad).Libi se mi to jak to ma udelane LEE.....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 led 2007 12:36

Já s LEE nemám zkušenosti, začal jsem rovnou u Dillona, ale vím že spousta lidí co mají LEE mají problémy se zápalkováním. Takže i na poloautomatu zápalkují ručním zápalkovačem, např od RCBS.....

Prostě LEE má takovou reputaci, že ho nechci.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 03 led 2007 13:11

Taky přemýšlím co koupit a hledal jsem okolo LEE a údajně nové LEE CLASSIC už zápalkují líp
jolky palky

Příspěvek od jolky palky » 03 led 2007 15:17

RL 550? nebo Square reloading machine?To jsou taky poloautomaty ne?
Takze LEE nebrat a radsi si posetrit a kupit neco ineho?
A znate nekdo ten Hornady ten Lock n Loap nebo jak se ot menuje?
Kdyz asi 15k stoji stroj?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 led 2007 15:33

RL 550 Bude asi dobrej, ajko každej Dillon :) O Square reloading machine jsem ještě neslyšel, nemáš náhodou na mysli Dillon SDB (Square Deal B)? Pokud ano tak ten mám, můžu Ti ho detailněji popsat pokud budeš chtít.
jolky palky

Příspěvek od jolky palky » 03 led 2007 16:12

Jo to je presne ono jsem jedno velke ucho:-) Cena vypada slusne.
Jak to funguje co je v zakladu,co je dobre co je spatne,co se da prikoupit.atd atd.....diky moc
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 led 2007 16:27

SDB je nejlevnější poloautomat od Dillonu určený pro přebíjení pistolovejch ráží. Puškový na tom asi moc nejdou, ani nevím jestli se vůbec dodávají matrice. V ceně základu je zásobník zápalek (na velký i malý, druhej zápalkovač), bzučák, prachovnice s nastavitelnou dutinou a sada matric pro jednu ráži. Matrice jsou už seřízený. Funguje tak že vždy vložíš nábojnici a kouli, hrkneš pákou a vypadne náboj. A znova a znova :) Bohužel na tento lis nejde dopasovat žádnej podavač hylzen a koulí, ale co bys taky chtěl za ty prachy. Stroje kde to jde se pohybují v trochu vyšší cenové skupině. Důležitý je že to dávkuje přesně a spolehlivě zápalkuje. Za zhruba 8-9 tisíc nábojů co jsem s tím udělal se mě nepodařil udělat selhač.
Nevýhoda je ta, že má nestandartní matricovej závit, takže musíš používat matrice Dillon. Kompletní konverze na jinou ráži stojí kolem 3,5 tisíce.
Přikoupit se dají různý serepetičky typu kontrola minimální hladiny prachu v dávkovači atd., což ale podle mě je zbytečnost, prachovnice je průhledná tak to přece vidím.
Jsem s tímhle lisem maximálně spokojenej. Mezi náma, taky bych chtěl lis kde jen hrkám pákou a padají náboje, ale když se nad tím zamyslím, tak tohle mě naprosto stačí. Když se s tím nesereš tak uděláš přes 300 nábojů za hodinu. Já jich dělám tak 200 za hodinu, ale to je taky tím, že 20 miut z hodiny strávím na ICQ, takže se nedělá :)
jolky palky

Příspěvek od jolky palky » 03 led 2007 16:43

No rikas ,ze to slape pekne....Ale skoda ze tam nejde udelat aspon ten privadec hilzen....A nevis estli na 550 by ten privadec sel?Aspon na ty hilzny.
At se s tim clovek nemusi tak srat.Jinak asi uvazuju teda o nejakem tom Dillonu.Pac bych chtel aby me vydrzel do "konce zivota"...A nemusel pak nic kupovat dalsiho.Kdyby se to rozpadlo.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 led 2007 17:21

Na RL 550B nelze instalovat podavač nábojnic. Dokonce nemá ani automatickej posuv matricové hlavy, musíš s tím motat ručně :(
Podavač na Hylzny jde až do XL650 a stojí přes 8000 Kč. Teď jde o to jestli se to vyplatí obyčejnýmu přebíječi.
Jeden kořeň prodával SDB s podavačem nábojnic samodomo, ale neviděl jsem to jak je to udělaný. Zkusím od něj vyžebrat fotky.
Odpovědět