ZP skupiny A

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

ZP skupiny A

Příspěvek od Ludas » 12 zář 2012 17:41

Chci si udelat zbrojak a kdyz uz ho budu delat tak vsechny skupiny (krome te s vykonem povolani).
Cetl jsem, ze pokud nekdo vlastni zbran skupiny A tak policajti muzou kdykoliv kontrolovat bez povoleni k domovni prohlidce.
Vztahuje se toto jejich privilegium i na to kdyz mam ZP sk. A a nevlastnim zadnou zbran sk. A ?


Uživatelský avatar
Das semi-Auto
Příspěvky: 51
Registrován: 07 zář 2012 11:57

Re: ZP skupiny A

Příspěvek od Das semi-Auto » 12 zář 2012 18:05

Zákon 119/2002 Sb.
§29 Povinnosti držitele zbrojního průkazu
n) umožnit příslušnému útvaru policie vstup do obydlí za účelem kontroly zabezpečení zbraní, je-li držitelem zbraně kategorie A.
§58 Zabezpečení zbraní a střeliva
(8) Příslušný útvar policie je oprávněn u držitelů zbrojních průkazů provést kontrolu zabezpečení zbraní kategorie A; při této kontrole je oprávněn vstupovat do jejich obydlí.
§ 76a (4) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E, držitel zbrojního průvodního listu pro tranzit zbraně anebo střeliva nebo držitel evropského zbrojního pasu se dopustí přestupku tím, že
d) neumožní příslušnému útvaru policie vstup do obydlí za účelem kontroly zabezpečení zbraní, je-li držitelem zbraně kategorie A


Čili odpověď na tvou otázku zní : NE
Uživatelský avatar
Drepheuss
Příspěvky: 6
Registrován: 29 lis 2013 16:31
Bydliště: Liberec

Skupina A - proč?

Příspěvek od Drepheuss » 29 lis 2013 16:37

Zdravím všechny střelce,

již dlouho uvažuji že si k narozeninám pořídím ZP, tak jsem začal zabředávat do problematiky. Rád bych jen takovou informaci danou Vašimi zkušenostmi:

- je v praxi ZP sk. A k něčemu?

Prosím bez různých odkazů na výklad zákona, čistě Vaše zkušenosti. Ne, že bych chtěl tak dychtivě ušetřit pětikilo, ale rád vím "proč". :)

Díky.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: ZP skupiny A

Příspěvek od Bonanza » 29 lis 2013 18:47

Pokud chceš jenom sbírat, tak ano, jinak je nejvhodnější skup. ABE.
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Skupina A - proč?

Příspěvek od Piggy » 30 lis 2013 08:59

Drepheuss píše:- je v praxi ZP sk. A k něčemu?
Skupina A v kombinaci (s B a E) dává navíc dvě možnosti: žádat o výjimku na zakázané zbraně a registrovat zbraně bez platné zkušebny. Pokud nic z toho nemáš v úmyslu, nemá praktický význam.
Samotná skupina A se co do oprávnění liší od skupiny B hlavně omezeným množstvím střeliva a nemožností přebíjet.
Mmch. sk. E od 1.7.2014 může přebíjet, takže B proti E umožní navíc už jenom nákup libovolného střeliva bez PZ.
Podtrženo a sečteno: jak pravil Bonanza - nešetřit a ABE :)
Uživatelský avatar
Drepheuss
Příspěvky: 6
Registrován: 29 lis 2013 16:31
Bydliště: Liberec

Re: ZP skupiny A

Příspěvek od Drepheuss » 30 lis 2013 18:43

Díky za odpovědi :)

B a E se určitě chystám pořídit... spíš právě zvažuju, jestli pro mě má smysl i Ačko.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: ZP skupiny A

Příspěvek od Bonanza » 01 pro 2013 11:30

To je třeba teď zvážit, protože každé rozšíření skupin ZP znamená novou zkoušku = další peníze a trápení. Jinak teď bys to měl vše při jedné zkoušce a pouze o 500,- dražší. Mne již mnohokrát mrzelo, že jsem si neudělal ještě D.
Odpovědět