Jak na naboj v komore

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 28 pro 2006 16:11

CZ 50,75B i margolin,bez problému.Ale zasouvám taky přez zásobník :lol:


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 pro 2006 16:33

Dydla píše:...jsou to všechno hezké zkušenosti / jak to "jde " /, ale každý puškař vám řekne ,že se to tak dělat nemá a riskuje se zničení vytahovače.
Teda já nevím, ale ten vytahovač musí přes okraj nábojnice pokaždé přeskočit i při normální střelbě, ne?
Tak proč by mu to mělo vadit při zastrčení náboje rovnou do komory a nevadit při normálním zasunutí náboje ze zásobníku? Vždyť je to to samé.
Nějak ten drápek IMHO prostě přes okraj nábojnice musí přeskočit vždycky.

EDIT: blablabla
Kecám blbosti, teď jsem to zkusil. Když to podává ze zásobníku, tak ten náboj vleze už pod vytahovač.
Ale co se tak dívám na browninga, tak ten drápek je zepředu pěkně oleštěný, takže možná jak kdy.
Každopádně když dám náboj přímo do komory, tak to vklidu jde, ten drápek přeskočí úplně lehce i jen silou pružiny závěru.
Naposledy upravil(a) Kubajzz dne 28 pro 2006 16:47, celkem upraveno 1 x.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 pro 2006 16:43

Není to to samé. Když podáváš náboj ze zásobníku, tak jde zespodu a drápek vytahovače je tvarován tak, že náboj pod vytahovač zajede. Kdežto když ho máš v komoře a vypustíš závěr, tak vytahovač na náboj natvrdo narazí a pak se přes něj přesmýkne.....
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 pro 2006 16:48

2Alfonss:
Kruci ty seš rychlej. :wink:
Už jsem to zkusil a připsal si tam edit.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 29 pro 2006 12:45

Teda lidi, já žasnu - tyhle starosti bych chtěl mít. Kamarád tvrdí, že nosit plný buben v revolveru je zbytečné - komu nestačí 4 patrony na vyřešení všech možných problémů, ať to nenosí. A já se k němu připojuji.
Na střelnici je čas na přebití vždycky a až se někdy potkám s člověkem, který musel při řešení nějaké faktické situace vystřílet plný zásobník a ten poslední náboj mu strašně chyběl (a je schopen trefit stodolu, je-li v ní zavřen :D), rád si to nechám vyprávět.
Já jsem si spíš kapacitu zásobníku použitím silonového podavače snížil. :o
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 29 pro 2006 13:27

Já nosím kapacitu zásobníku bez toho +1,protože mi 12 knedlíků taky stačí a když potřebuji vybít tak alespoň pak nenosím ten přebytečný náboj v kapse,ale znáš to:Proti Gustě žádnej degustát... :lol:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 pro 2006 13:53

No já se přiznám, že mě ani nikdy nenapadlo tam ten +1 zkusit dát. Poprvé jsem to zkusil včera, když jsem tady o tom čet. :lol:
Podle statistiky stačí dvě rány. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
venda

Příspěvek od venda » 02 led 2007 09:42

je to prasárnička a dělat se to nemá. ano mohu mačkat spoušť na prázdno, ale nedělám to že. budete snad střílet stylem. vhoď náboj zacvakni a výstřel. muškety? to je ale blbost. :lol: :lol: :lol: :lol:
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 led 2007 09:56

Dulezity je rict, ze u vetsiny zbrani to sice v pohode je, ovsem u nekterych ne... A to ve me implikuje myslenku: "co kdyz i u te me, kde je to vetsinou v pohode to zrovna nevyjde?".
Vzhledem k tomu, ze naladovani je vzdy dost casu, tak pokud bych chtel nosit plny zasobnik + naboj v komore, nabil bych pres zasobnik, vydal jej, doplnil naboj a pak vesele vyrazil ven...
Kazdopadne - setrim si pruzinu, nosim G17 (nebo K100) - obe zbrane s kapacitou 17 naboju - v obou mam naladovano 15+1.
Pokud by mi ani 15+1 nestacilo, je to beztak predem prohranej boj.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 02 led 2007 10:01

Osobně považuji způsob přes výhozné okénko za naprosto zbytečnou komplikaci. U Kevina, kde si nadlepšuji kapacitu 6ti nábojů jedním v komoře, to dělám ze zásobníku.
Uživatelský avatar
joska
Příspěvky: 24
Registrován: 01 bře 2006 09:32
Bydliště: brno

Příspěvek od joska » 03 led 2007 11:50

Myslý že u některých zbraní je to schválně možnou alternatyvou, že je drapák vytahovače sklopný, upotřebytelné to jen když se stratí zásobník.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 03 led 2007 14:06

Já láduju na plnou kapacitu (CZ 75 B, tj. 16+1) tím způsobem, že komoru nabiju přes výhozní okénko a závěr nespouštím "z výšky", ale spustím ho ze záchytu, rukou dotlačím dopředu a pak ho lehce postrčím, až se to uzamkne. Je to jednoduché a vytahovači nic nehrozí (leda by byl z másla).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 03 led 2007 15:10

Boha Josko, to se nedá číst. V takhle krátký větě tři děsný hrubice. To pak úplně přebíjí věcný obsah toho co sem napíšeš :(
bartus

Příspěvek od bartus » 03 led 2007 15:49

Takhle nabíjet poslední náboj jsem viděl akorát Mela Gibsona ve Smrtonosné zbrani, ale on to dělal na berettě 92, což může být docela pohodlné, narozdíl od typů s malým výhozným okénkem.
Lidi jsou hrozně zblblí filmama. Čekám, kdy uvidím někoho natahovat závěr tlakem ukazováčku na čelo závěru, jako to dělá Segal.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 led 2007 16:01

1911ctka pokud máš natáhlej kohout jde :)
Odpovědět