Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 06 říj 2006 14:05

Alfonss:

:lol: To bylo hezky receno. Nemusim se jiz znovu pachtit s klavesnici :twisted:


Crazy George

Plynovky

Příspěvek od Crazy George » 06 říj 2006 14:54

Jo jo, plynovku sem si kdysi taky z rozmaru pořídil. Po čase sem zjistil jak je to super skvělá věc. Ale jenom na odstartování závodu a vystřelování světlic na silvestra. :lol:
Jimmmy

Příspěvek od Jimmmy » 06 říj 2006 15:00

Jak sem rek pohoda ale musite potvrdit ze ty flash naboje sou dost dobre o moc lepsi nez nejake slzne nebo jen nonivamid vlastne to oslepi a ty muzes utikat. jo a co se tyce te moji gramatiky tak prohlasuji ze ti lide co umi cist a co to pochopi jsou normalni lide a ostatnim se nevismivaji ale ti lide co se vysmivaji nekomu komu to nejde a vubec to rozebiraji tak sou chudaci !!!
coltmen
Příspěvky: 53
Registrován: 17 bře 2006 18:48
Bydliště: Ostrava

plynovka

Příspěvek od coltmen » 12 říj 2006 09:14

Navíc pokud na tebe půjde skupinka a po Tvým výstřelu nikdo nepadne k zemi celej od krve, tak ostatní Ti dají solidní nakládačku, tomu věř. S plynovkama je v dnešní době obeznámena spousta lidí a on i ten šroub zepředu laufu je docela vidět. Já osobně bych se bál tímhle bránit.
Překážka v hlavni je vidět jenom u plynovek Umarex,Alfa.Italské Kimary/Bruni ji mají asi upostřed takže nemáš šanci rozpoznat jestli je ostrá. S tím že je s plynovkama dneska obeznámeno spousta lidí to není moc pravda, většinou když někdo ví že máš zbraň tak na tebe koukají jinak, pro člověka který nerozumí zbraním je "zbraň jako zbraň". Každopádně přiznávám že plynovku nenosím, mám jimi vyzdobenou skříň, a na silvestra si z každé vystřelím aspoň krabičku nábojů a světlic. 8)
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 12 říj 2006 09:26

Jimmmy tady se ti nikdo nevysmíval. Fórum by prostě mělo mít nějakou informační hodnotu a určitou kulturu. A když napíšu: Jsem rád že jsem zdraví tak to je prostě smutný :( . Psal jsi že bys šel za profesionálního vojáka. I k městské policii se už v některých městech píše test z Češtiny a ti co neprojdou mají smůlu. Armáda má nést název profesionální ne proto, že to bude skupina zaměstnaných lidí co to chtějí dělat, ale pro to, že to bude skupina placených profesionálů (vzdělaných, zdatných, odolných....), kteří to povolání mají rádi a chtějí ho dělat.
Nikdo ti názor na plynovku nebere, spíš se snaží v dobrým poradit že jsou situace kdy s plynovkou můžeš dopadnout hodně špatně. Pokud to nejsi schopný akceptovat tak je to čistě tvoje věc. Pak se ale nesnaž přesvědčovat o svém názoru zdejší přispěvatele.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 říj 2006 10:00

Silencer:

Nema cenu mu uz psat. Uz "umrel". Leda by prisel jako reinkarnovanej. :lol:
d3agl3

situacia

Příspěvek od d3agl3 » 12 říj 2006 12:42

Hmm mate pravdu ze to nemusi dopadnut dobre. ale treba uznat ze za inych okolnosti mu to moze ale aj zachranit prdel.
spomenul som si ked nas z bratom zastavila este za sociku partia romov.
Brat vytasil staru startovaciu pistol. taku tu s hranatou hlavnou.. :wink:
Bola pokazena a este z hlavne trcali spredu tri klince :lol:
romaci usli a mi sme skoncili bez modrin.....
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 12 říj 2006 13:22

Já to plně akceptuju, ale on nepochopil základní princip o co jde. Nebudu to dál rozmazávat, měl jsem snahu, ale bylo to jako házet hrách na zeď. Choval jsem se korektně a výčitky mít nebudu. Andymu děkuju že už ho umlčel 8)
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: situacia

Příspěvek od S474N » 12 říj 2006 14:42

d3agl3 píše:Hmm mate pravdu ze to nemusi dopadnut dobre. ale treba uznat ze za inych okolnosti mu to moze ale aj zachranit prdel.
spomenul som si ked nas z bratom zastavila este za sociku partia romov.
Brat vytasil staru startovaciu pistol. taku tu s hranatou hlavnou.. :wink:
Bola pokazena a este z hlavne trcali spredu tri klince :lol:
romaci usli a mi sme skoncili bez modrin.....
Svuj zivot mam natolik rad, ze radeji vsadim na jistotu, nez na "ine okolnosti".
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
bartus

Můj názor

Příspěvek od bartus » 13 pro 2006 22:11

Přečetl jsem si pečlivě celou diskuzi a rád bych také sdělil svůj názor.
V současné době rovněž zvažuji nákup kvalitní plynovky (jednu už mám) a to proto, že ji považuju v mnoha ohledech za velice praktický obranný prostředek.
Byl jsem deset let vlastníkem zbrojního průkazu, který jsem si udělal hned poté, co vstoupil v platnost nový zbrojní zákon ještě z roku 1995.
Měl jsem tři palné zbraně, dva revolvery a jednu pistoli. Revolvery byly sportovní zbraně a k obraně se nehodily, takže jsem u sebe nosil pistoli.
Celých deset let jsem se bál, aby mě někdo nedonutil tuto zbraň vytáhnout a nedejbože ještě použít, což se naštěstí nestalo, ale přesto jsem byl stresován, že by k tomu mohlo dojít a kolikrát jsem byl nakonec klidnější, když jsem ostrou bouchačku u sebe neměl a měl jsem jen plynovku, nebo vůbec nic.
O zbroják jsem přišel vlastní blbostí - neprodloužil jsem jeho platnost a on tudíž automaticky propadnul a zbraně jsem musel odevzdat.
Napřed jsem to považoval za tragédii, ale pak jsem si uvědomil, že mi to vlastně ani moc neschází, že střílet už jsem poslední roky stejně moc nechodil a na obranu už jsem raději nosil jen tu plynovku.
Výhody plynovky třeba oproti spreji jsou jednoznačné. Tyto zbraně mají větší dosah a účinnost než spreje a u zbraně navíc funguje velký psychologický efekt, kdy pouhá hrozba zbraní, případně ještě použití varovného výstřelu může odvrátit (jak vím z vlastní zkušenosti) většinu potenciálních útočníků. Hluk a záblesk výstřelu spolehlivě zaplaší i většinu psů, snad s vyjímkou speciálně cvičených a navíc tento hluk může i přilákat pozornost případných svědků, kteří mohou být nápomocni, což se o sykotu spreje nedá říct. Pokud hrozba nepomůže, má plynovka oproti ostré zbrani samozřejmě obrovskou nevýhodu v malé účinnosti, ale na druhou stranu nejsou následky použití plynovky tak fatální a tudíž ani následná dohra nemusí být tak vážná.
Naproti tomu sprej nezastraší nikoho, ani útočníka, ani zvíře a prakticky jediná možnost je jeho okamžité použití.
Zkoušel jsem tekutý pepřový sprej a řeknu vám, že mířit a zasáhnout cíl (případně ještě v pohybu) bylo prakticky nemožné. Naproti tomu plynovka při výstřelu vytvoří oblak až 1m v průměru, což je víc než dostačující a pokud ne, je možno výstřel zopakovat.
Argument, že pokud použiju plynovku, může útočník použít ostrou zbraň, je k smíchu a každý musí vidět, jak z něj trčí ta vykonstruovanost. Nebo vám snad nepřipadá představa útočníka, který má během útoku svoji ostrou zbrań ukrytou kdesi pod kabátem absurdní? Kolik takových případů bylo?

Abych to shrnul. Plynovky se samozřejmě nemohou účinností rovnat ostrým zbraním, ale pokud nemáte možnost držet či nosit ostrou zbraň, pak mně osobně připadá plynovka nesrovnatelně účinnějším obr. prostředkem, než různé paralyzéry, spreje, obušky a ostatní věci.

A mimochodem, dvakrát mi plynovka pomohla, ostrou zbraň jsem naštěstí nemusel nikdy vytáhnout.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 pro 2006 12:09

2bartus:
JJ, dobře napsáno.
Já si myslím to samé.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Davson

Příspěvek od Davson » 31 pro 2006 17:44

Zdravím,

plynovky jsou pěkné hračky, modely pro sběratele, ale myslím, že mají své opodstatnění i v sebeobraně. Nemohou nahradit ostrou zbraň, přesto jejich psychologický efekt může být v kritické situaci účinný.
Známý byl napaden na zastávce nočního autobusu partou výrostků a jen díky plynovému revolveru, který na ně namířil, neskončil okradený a zbitý.
Z vlastní zkušenosti mohu uvést příklad, kdy výstřel z plynové pistole zahnal rozdivočelého vlčáka, který napadl malého psa mého kolegy.

Vždy záleží na situaci a nejde říci, že vytažení plynovky v nebezpečné situaci = smrt. Samozřejmě nebudu plynovkou hrozit ukrajinským mafiánům nebo osobám, které jsou evidentně ozbrojené a nebezpečné, ale na agresivního opilce nebo útočícího psa plynovku bez obav použiju.
KRAXX 02

Příspěvek od KRAXX 02 » 31 pro 2006 19:46

mam svuj nazore na italsky a nemecky a v nemecku je vic firem co vyrabi plynovky ale urcite kdyz nekdo tvrdi ze ilasky plynovky sou na hovno tak ma pravdu a jstli bych mel malo penez a vybiral bych jenom z italskejch tak bych bral beretu me se sice nelibi ale vydrzi nejvic stech vykopavek italskech co se tyce nemeckejch tak je to lepsi ale musi pocitat stim ze maros s kterych to vyrabeji tak je to blato a tezky to myslim nemecky a italsky takze kdyz ti to spadne na zem tak se treba nediv ze mas zaver jako banan ohlej to se me stalo u italskyho glocku to je takovej sunt ze sem pak tech penez litoval dohromady sem mel asi pres deset plynovek a skazdej sem nasrilel hodne cos nemyslil co vedcina lidi prumernej clovek vypali tak krabic za rok a to mozna ale mozna rikam a ty italsky maj debilne vyresenou konstrukci tak proto se serou napriklad kdyz vezmes nejakou italskou treba glock cz 75 tak kdyz natahnes zaver do zadni polohy tak ty vyjedou levi saale uplne zdraze a vlastne zaver v ramu drzi jenom v pravejch sanich (drazkach) a to se pocase tak vylagruje ze to tam praskne a zaver pak vypadava v zadni poloze to sem uz videl a ne u jednej italskej plynovky kup nemeckou nakou
KRAXX 02

Příspěvek od KRAXX 02 » 31 pro 2006 19:57

omluvte ty chyby v pravopisu ale to se stava kdyz to posobe neprectete ale kdybych si koupil nemeckou na obranu tak to bude od firmy walther pistoli walther pp mel sem to a spokojenej sem byl nesekalo se to ani moc a drzelo to tvar furt ja ted mam walther p22 (3200kč) walther p99 (5000kč) oboji je lepsi nez nakej ital jenomze je to taky ze slitiny a co rano tak zivotnost dolu s kazdej sem nastrilel tak minimalne za 2500kc naboje slepi z jedne a co se tyce munice poplasne tak italsky naboje delaj velkej bordel a slusny plameny ale maj zeleznou nabojnici takze ta pistole hodne rychle umira velkej tak a ta nebojnice vyrejpava doliky do zaveru jak ji zasunuje do komory ty nemecky delaj hovno rany a bez planemu ale maj mosaznou nabojnici to je ale kdyz chces aby ti to tu pistol tak nevirizovalo tak nemeckou munici ale bez efektu ja strilim ty italsky ale musim si furt kupovat novy a novy plynovky ale me to neva
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 02 led 2007 22:08

Davson píše:Vždy záleží na situaci a nejde říci, že vytažení plynovky v nebezpečné situaci = smrt.
Ovsem to rovnitko mezi to zde nikdo nestavi. Naopak, nicmene vis co je zakon schvalnosti, ne? Jednou ti to vyjde a podruhe uz treba nemusi. U takovychto veci je lepsi vsazet na jistotu.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Odpovědět