Walther G22 / Remington 597 /Cz 452

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Flavius

Walther G22 / Remington 597 /Cz 452

Příspěvek od Flavius » 29 čer 2005 23:34

Rád bych Vás požádal o srovnání těchto malorážek.Uvažuju o koupi a rozhoduji se mezi těmito zbraněmi. Zajímaly by mě rozdíly např. v dílenském zpracování u CZ, pak jka moc je velkej handicap nesamonabíjecí malorážka nebo respektive jak veljkej přínoc má samonabíjecí malorážka pominu li rchlost střelby. Dále bych rád uvítal vlastní zkušenosti majitelů. Díky


Návštěvník

Bude to obranu, sport, nebo na jiné účely, pane Garrisone?

Příspěvek od Návštěvník » 30 čer 2005 05:32

452 je ověřená klasika, jdi do ní. Pokud chceš závodit, tak s jinou tě tam ani nepustí. Měl jsem CZ511 a je to hezká hračka, ale tím to končí. Dokud se neobjeví více závodů ze samonabíjecích malorážek, jsou ty první dvě, co uvádíš, jen na hraní. (Snažím se pochopit tvoje "jka moc je velkej handicap nesamonabíjecí malorážka nebo respektive jak veljkej přínoc má samonabíjecí malorážka pominu li rchlost střelby" - myslels, jako že budeš mít na závodech víc času na míření??)
Zdenek

Příspěvek od Zdenek » 30 čer 2005 05:47

Mám také jednu malorážku napodobeninu M16 od Armscore v samonabíjecí verzi a musím souhlasit s předchozím příspěvkem, je to spíš na hraní. Střílí z ní syn a vždy to dopadne tak, že se snaží vysypat co nejrychlej celý zásobník jak ze samopalu. Jen mrhání střeliva a nic se nenaučí. Už bych si samonabíjecí.22 nepořizoval.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 30 čer 2005 06:40

Hmm,

Já nevím, k čemu tu flintu chcete.

Jestli chcete střílet do konzerv a chcete si při tom připadat jako Brambo, tak si kupte G22. Četl jsem recenze na zahraničních webových stránkách a všicni se shodují, že ta zbraň není nic moc (tak trochu P22).

Remington 597 je pěkná zbraň, ale opět, co s ní chcete dělat? Na klasickou terčovou střelbu to není, "snad" pro střelbu pro radost.

Čz 452 - To je klasika. Na závody Vás s tím pustí, ale chcete závodit, nebo si jen tak zastřílet.

Rozhodněte se, co chcete s tou zbraní dělat a podle toho si vyberte zbraň.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 30 čer 2005 08:50

Já bych si koupil: Pro radost: G22 nebo Remington, podle toho, co se komu víc líbí (mně osobně je celkem sympatická koncepce bull pup u G22- dělá ji to zajímavou); Pro zábavu: ZKM 452; Na závody: pořádnou malorážku s těžkou terčovou hlavní (klidně i levnější sovětskou- jsou překvapivě kvalitní, i když je potřeba je znát- třeba taková SM-2 velmi nemile překvapí tím, jaká je to pouťovka; navíc se dají sehnat bazarové prakticky zadarmo- viděl jsem i za 1000 kč). Jinak z mého hlediska je handicapem spíše naopak samonabíjecí konstrukce, protože náboje .22 LR se vyrábějí ve spoustě různých laborací a jedině s opakovačkou nebo jednorankou mám jistotu, že vystřelím bez problémů cokoli, co do zbraně nacpu (vč. několika stovek "odpadních" .22 Short). Představte si, že si tu zbraň koupíte a pak zjistíte, že pořádně chodí jen se střelivem RWS. To by se vám ten koníček pěkně prodražil.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 30 čer 2005 10:39

Souhlasím s tím, že samonabíjecí malorážku ne. Ale být Vámi volím mezi 452-kou a 456-kou .. obojí bude jak pro zábavu tak na soutěžení.

Jinak jsem své zkušenosti s malorážkami CZ 452 napsal na stránky. Třeba Vám to pomůže při výběru, i když ještě nejsou úplně hotové. Najdete je na www.volny.cz/cz452 :wink:
Flavius

odpoved

Příspěvek od Flavius » 30 čer 2005 11:03

Děkuji Všem za tak rychlé odpovědi. Asi bych měl naopsat k čemu tu flintu chci. Předně ji chci jako cvičnou zbraň pač uvažuju do budoucna o koupi kvalitní kulovnice se kterou bych se věnoval třeba IPSC a nebo nějaké terčové střelbě, třeba něco na styl sniper :-)
Malorážku jsem vybral proto, že je levná munice a můžu s ní střílet na každé střelnici, ovšem jsem omezem vzdáleností.třeba 25m je nic.když jsem u toho nevíte o střelnici v Brně či okolí s dráhou aspoň 50 m? já vím zatím o dvou, jedna je v pisárkách a druhá na autodromu, ale obě jsou kryté, nevíte o nějaké venkovní?
No a druhý důvod je ten nácvik střelby, získat takový ty základní návyky.Vlastním krom toho brokovnici a kulobrok (dědictví) a tak jsem si říkal, že bych zatím kulobrok mohl využívat jako kulovnici v kombinaci s malorážkou. Samotná příprava by mě tak vyšla levněji než se cvičit jen s kulovnicí velké ráže. např. 50 ran dám z malorážky a 5 z kulobroku.

Doufám, že to co jsem teď napsal není blbost, pokud ano tak mě prosím opravte.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 30 čer 2005 11:11

Vse jiz bylo receno. Nejlepsi bude sportovni malorazka z bazaru... tezka hlaven. Za par korun hodne muziky. Velkou flintu doporucuji TIKKA VARMINT. Sam mam TIKKA HUNTER a strili paradne. Varmint je ale jine "kafe". Cenova relace kolem 30tis.
Flavius

Příspěvek od Flavius » 30 čer 2005 13:58

No ještě k těm střelnicím nebylo řečeno nic. Nemá někdo tip na střelnicj v Brně či v okolí. Díky
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 30 čer 2005 19:07

Bohužel tě zklamu. V Brně nic není, nejbližší venkovní střelnice je ve Světnově až 300m a je maso.
(Světnov je mezi Žďárem n. Sáz. a Svratkou)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 30 čer 2005 20:08

Tak a co rikate chlapci na Sidewinderovi novy stranky o CZ452? Libi?

PS: Hlavne nepiste ze vetrovka je lepsi :-))
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 01 črc 2005 14:28

Andy píše:Tak a co rikate chlapci na Sidewinderovi novy stranky o CZ452? Libi?

PS: Hlavne nepiste ze vetrovka je lepsi :-))
Já jsem naprosto nadšen, jen tam nějak chybí informace o tom jak když s touto nebezpečnou zbraní chtěl zastřelit slona tak musel střílet skrz 20mm panceřového plechu, jinak by totiž hrozil průstřel a ohrožení obyvatel v 50 km vzdálené křovácké vesnici... :lol: No snad to uvede v té dosud nehotové sekci. To víte, když je to 10x silnější než ten děrovač tanků větrovka, tak už je to hukot. :D :lol: :D
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 črc 2005 14:32

Dědek Plesnivák píše:
Andy píše:Tak a co rikate chlapci na Sidewinderovi novy stranky o CZ452? Libi?

PS: Hlavne nepiste ze vetrovka je lepsi :-))
Já jsem naprosto nadšen, jen tam nějak chybí informace o tom jak když s touto nebezpečnou zbraní chtěl zastřelit slona tak musel střílet skrz 20mm panceřového plechu, jinak by totiž hrozil průstřel a ohrožení obyvatel v 50 km vzdálené křovácké vesnici... :lol: No snad to uvede v té dosud nehotové sekci. To víte, když je to 10x silnější než ten děrovač tanků větrovka, tak už je to hukot. :D :lol: :D
Jo derovac tanku "vetrovka" je peknej kanon :-) No ale udelal to pekne ne? Co?
HanuIv

Příspěvek od HanuIv » 01 črc 2005 17:09

Pánové!

Byli by jste tak laskavi a vrátili se k tématu tohoto fóra! Na ty Vaše blbiny si založte vlastní téma!!!!
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 01 črc 2005 18:54

HanuIv píše:Pánové!

Byli by jste tak laskavi a vrátili se k tématu tohoto fóra! Na ty Vaše blbiny si založte vlastní téma!!!!
Velice se omlouvám, asi jsem nepochopil význam tohoto fóra. Teprve po pečlivém prostudování jsem zjistil že musím vyzvednout výkon větrovky a pronést moudro o tom že Glock vydrží 100 milionů ran, celoplášťové střelivo je mnohem ranivější než poloplášť a že největší orgie je střílet na megastickou vzdálenost 50m s optikou 32x44 a mít při tom malorážku ve svěráku. Také není od věci občas někomu poradit nějakou pitomost a tvrdit že Slavia 631 už se nedá sehnat. Ještě jednou se omlouvám a muj další příspěvek se ponese již zcela jistě v tomto duchu. :oops: :shock: :D
Odpovědět