Nove puskohledy v nabidce GunShop

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 18 bře 2004 22:26

Co je to za puskohledy, co se objevily v nabidce GunShopu?

Puškohled 3-9x50ET - světelný bod, výrobce není uveden ..???

A jeste lepsi ceny, ovsem take bez vyrobce .. zde: www.outdoorworld.cz

mate s nimi nekdo nejake zkusenosti?


Návštěvník

re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 26 bře 2004 10:00

Uvazuji o koupi puskohledu s variabilnim zvetsenim, muzete nekdo doporucit? Chci to na vzduchovku, takze by mi stacilo 3-9x40,50. Mate nekdo vlastni zkusenost se zminovanymi puskohledy "noname"?
Návštěvník

re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 13 čer 2004 22:28

Myslim, že na vzduchovku ti to stačí vrchovatě
Návštěvník

re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 26 čer 2004 19:20

Aha nejaky profik .. i se vzduchovkou strilim na vetsi vzdalenost (az 40m) a puskohled je nesrovnatelne presnejsi .. mozna by bylo lepsi i vetsi zvetseni nez jen 3-9x .. problem nebude se zpetnym razem, ktery nekvalitni levne puskohledy nevydrzi, ale problem muze byt ve zpracovani puskohledu (zmeni se nastreleni pri zmene zvetseni, paralaxe, atd) .. tak si prosim odpovedi typu "to ti bohate staci" nechte nekam do hospody! Chtel jsem nazor od nekoho, kdo neco vi..
Návštěvník

re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 30 čer 2004 10:41

Ja mel na vzduchovce variabl 3-9x od me zcela nezname znacky a bylo to priserny. Nedrzel nastrel. Muselo se porad "cvakat" a soustrel byl jednou dobrej, jednou spatnej... Ted strilim vzduchovku jenom s pevnejma miridlama. Na jak velky cile chcete strilet?
Návštěvník

re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 02 črc 2004 13:47

Zalezi take na zbrani .. chci strilet do terce, soustrel je nutny a optika musi drzet nastrel .. ale je take mozne, ze soustrel neumi Vase vzduchovka .. nekonzistentni strelba je vadou pistovych vzduchovek (Gamo, Slavia, ...)

Jste si jisty, ze to bylo puskohledem? .. s jinou optikou se problem vyresi nebo ne? Dosahujete lepsich vysledku s mechanickymi miridly nez s tou NONAME optikou?
Návštěvník

re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 02 črc 2004 22:12

S pevnyma miridlama jsem dosahoval soustrelu okolo 1cm na 10m (bez opory) a to s puskohledem neslo. Ted strilim malorazkou s puskohledem 4x a dosahuju soustrelu okolo 3cm na 50m (z leze bez opory) - pokud si nalepim na stred bilou zaslepku tak jeste lepe - tezko se totiz s puskohledem presne urci stred terce. S pevnejma miridlama bez problemu dosahuju ze stejne polohy soustrel okolo 5cm. Jeste dodavam, ze mam 1.6kg na spousti - s tercovnici s remenem (a dioptrem)je to o necem jinym...
Návštěvník

re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 15 črc 2004 14:36

Zvažuji koupi nového puškohledu na kulovnici ráže 308 W. Nejlépe variábl s čeveným bodem. Nemáte někdo zkušenosti s puškohledy značky Fomei? Případně kterou značku doporučujete.
Návštěvník

re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 26 črc 2004 14:36

Kup MEOPTU. Podporis domaci produkci :-)
Návštěvník

re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 30 srp 2004 08:52

Meopta bude určiě dobrá, ale bože ta cena.
Návštěvník

re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 31 srp 2004 06:22

Tak jsem si zavolal do Meopty Přerov, kde vyrábí puškohledy řady Artemis a dozvěděl jsem se od technika prodeje puškohledů, že všechny puškohledy jsou nastřelovány na ohniskovou vzdálenost 100 metrů, protože na menší vzdálenost se strřelba nepředpokládá.
Když jsem mu řekl, že s tím chci střílet na 50 metrů z malorážkou Varmint, tak mi řekl, že za přípaltek 500-600 kč přeladí ohniskovou vzdálenost né od 100 metrů, ale od padesáti.
Další co mě překvapilo, bylo, že u objektivů, které mají proměnlivé zvětšení , tedy zoom dochází vždy ke změně nástřelu.
Čočky totiž při pohybu zleva do prava mění o 00nic své postavení vůči sobě. Ale i ono 00 nic stačí, aby i jejich nejdražší řada vykazovala rozdíl v nástřelové elipse až o 6 cm na 50 metrech.
Dál je zajímavé, že změnou teploty se tubusy puškohledů smršťují a zase natahují a dochází tak k rozladění optiky, proto se u těch dražších osazjuí buď čočky zákluzně do hliníku, nebo se osazuje bimetalový protitah materiálu.
A samozřejmě, jsou puškohledy se staveny a utěsněny ve vakuu a naplněny antirosivým suchým dusíkem.
Čím je levnější optika, tím je horší souosost čoček, větší rozladění při zoomu, silnější mlhotvornost a rozdíly v nástřelu na jednotlivé vzdálenosti.
A to jsem se bavil o puškohledech od 8000Kč nahoru.
Teda ten zoom bude na přesnost asi velkej prevít.
Možná zkusím Fomei, nebo jěště Nikko Sterling, než se rozhoupu vysolit 10 000 za Artemis i když typuju, že budou po těch ruskej asi nejlepší.
Dokonce si můžete u každýho typu vybrat clonu z motivem.
Ale slyšel jsem chválu i na Nikko.
Tak lidi dobrej výběr....

Martin
Návštěvník

re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 17 pro 2004 15:03

Kdo poradí zda na vzduchovku slavia 631, jde namontovat puškohled MEOPTA ARTEMIS 4-32A a jestli to má nějaký efekt na vzduchovce.
Návštěvník

re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 20 pro 2004 13:15

De to a efekt to ma bombastickej. Zejmena takhle na fotografii pod sklem. SUPER!
Návštěvník

Re: re:Nove puskohledy v nabidce GunShop

Příspěvek od Návštěvník » 30 čer 2005 08:37

Anonymous píše:Zvažuji koupi nového puškohledu na kulovnici ráže 308 W. Nejlépe variábl s čeveným bodem. Nemáte někdo zkušenosti s puškohledy značky Fomei? Případně kterou značku doporučujete.
Neznám jejich puškohledy, ale firmu Fomei už jsem potkal a je to rozhodně zajímavá firma- špičková kvalita Made in Japan (ale skutečně Japan, ne China) za relativně přijatelnou cenu. Jestli jsou jejich puškohledy stejné, jako můj dalekohled, stály by za úvahu.
Návštěvník

MEOPTA na Slavii

Příspěvek od Návštěvník » 01 črc 2005 20:34

Jde namontovat připlácnutím modelíny a efekt to má - zůstane tam mastný flek. A o tom to je, ne? Když po výstřelu zbude jen mastný flek, tak je to maso, ne?
A teď vážně - puškohled na vzduchovku musí být odolnější než puškohled na větrovku nebo malorážku, protože vzduchovka hrozně hází dozadu, nahoru a dolů (těžký píst). Na vzduchovku nepatří nejlevnější puškohled - pokud ho tam dáte, budete mít jen problémy.
Odpovědět