Levna, primerene kompaktni a spolehliva pistole 9mm Luger

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od pelanj » 04 lis 2013 11:40

Včera jsem byl zkusit Walther PPQ, PPS a PPX. PPQ mi docela sedla, PPS bych si dovedl představit na nošení, ale na střílení do terče to moc není. Nejvíc mě zaujal model PPX, možná i kvůli tomu, že má "klasické" ovládání vypouštění zásobníku. Sice je velký, zato ale sedí v ruce. Nosit skrytě bych to nechtěl, ale střílení bylo příjemné, mířidla vyhovující. Cena je přijatelná.

Oproti předchozímu příspěvku jsem trochu přehodnotil kritéria. Velikost a hmotnost není tolik důležitá, bude to zbraň na střelnici a eventuelně na obranu domova. Pistole na nošení teď není prioritou, ta přijde na řadu až později (PPS, možná:).

Je nějaký závažný důvod, proč nekupovat PPX?


pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od pelanj » 11 lis 2013 12:50

Ještě bych upřesnil svoje požadavky - měl jsem v ruce plynovku Zoraki 914 a velmi dobře mi sedí v ruce. Docela bych si dokázal představit nosit pistoli v téhle velikosti. Má sice menší rozměry, ale je trochu širší a proto se mi dobře drží. Dělá se něco podobného v 9 mm L? Třeba Walther PPS je zhruba stejně velký, ale moc placatý...
RedneckBear
Příspěvky: 1
Registrován: 30 bře 2020 19:36

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od RedneckBear » 30 bře 2020 23:45

POZN.: Hledal jsem vhodné a aktulální téma, nenašel, ale nové mi nebylo schváleno, proto píšu sem.


Ahoj,

zbroják mám pár let, ale až teď jsem se definitivně rozhodl, že si zakoupím vlastní zbraň. Může za to pandemie - ne, že bych se připravoval na rabování, ale při práci z domova mi zbylo nezdravě mnoho času na brouzdání po netu. :)

Mám střední až menší ruce, takže kvůli tomu i kvůli případnému nošení (zatím nemám v plánu, ale časem třeba ano) koukám spíš po kompaktech. Full-size nevadí, miniaturní subkompakt nechci.

Na střelnici jsem byl jen párkrát a zkoušel jsem nejvíc CZ 75B a Glock 17. Zkoušel jsem tedy i pár jiných, ale výběr vykrystalizoval právě na značky CZ a Glock. Čezetu tam mám i proto, že přípravu i zkoušku jsem dělal se 75B, mám ji nejraději a sedí mi doteď asi nejvíc. Zároveň se cítím líp, když vidím kohout a mám pojistku nebo decocker (ve výběru koukám spíš po decockeru).

Zase Glocky mi připadnou (z toho co jsem četl a slyšel) spolehlivější (tím nechci vyvolávat flame) a blbuvzdornější, což mě z jakéhosi neznámého důvodu láká. Slyšel a četl jsem o Glocích něco v tom smyslu, že to nejsou úchvatné zbraně, ale prostě fungujou. Ovšem nějak mě vždycky znervózňuje, když nevidím kohout a že je nemohu zajistit ani u nich spustit kohout. Asi psychická porucha ... :roll:

Takže v užším výběru teď mám v podstatě Glocky 19 a 48. A pak Čezety - z nostalgie 75B (s decockerem), P-01, P-07, ne DUTY. V tuhle chvíli jsem nejvíc nakloňený P-07, a to na základě recenzí na YT, na druhém místě je G19 kvůli kapacitě (těch pár mm u 48 mi za to nestojí). U te 75 si rikam, ze ji chci jen z citovych pohnutek a at se na to vykaslu. :-)

Jinak z těch P nejsem úplně moudrý, jsou v nich vlastně jiné rozdíly než 1ks v kapacitě a toho, že 1 je slitina a 7 je polymer (za mne možná lepší slitina, ale jak říkám, zatím vítězí 7).

Rozpočet na zbraň tak do 20k. S první hromádkou nábojů a příslušenství (pouzdro, čištění, nějaka kovová zamykací schránka na uložení - potřebuju ještě něco?) do 25k. Moje priorita je solidní spolehlivost, nízká poruchovost, popř. dobré zkušenosti s reklamacemi. Střílet plánuju něco co nejlevnějšího, podle nabídek eshopů SB. Já ani kamarádi nepřebíjíme.

Budu rád za jakékoli postřehy. :-)
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Zajic » 01 dub 2020 00:46

Zda se, ze jsis odpovedel tak nejak i sam :)
Dulezite je, co se ti libi a jaka zbran ti dobre sedi v ruce a ovladani je tak nejak prirozene.
Urcite bych se nebal te CZ P07. Ty posledni generace jsou ocividne uz vychytane, takze by te nemelo nic zleho ocekavat. Predpokladam, ze budes kupovat novou, takze tady vzit proste nejakou z posledni vyroby (2019-2020) at mas jistotu, ze to neni nejaky lezak, z prvnich serii.
Predpokldam, ze toho moc nenastrilis, takze ti urcite vydrzi i ta CZ dlouho.

Ovsem je tu jeste moznost, poridit si treba HK P30. Tohle je uz podstatne kvalitnejsi zbran, nez CZ a neni zase o tolik drahsi :P

Nejlepsi je, ale si to nekde osahat a vyzkouset. Pripadne si procist konkretni fora, na tu a tu konkretni pistoli.

Nic mene, kazdy kdo zacinal strilet, tak si rikal, ze vystreli par krabicek a bude to stacit. Jenomze tomu tak neni, a kdyz to cloveka chytne, tak neni problem vystrilet nekolik tisic rocne.

Potom je samosebou lepsi, mit odolnejsi zbran, u ktere se nemusim strachovat, ze tam neco odejde. A to ani nepisu to, ze kdo vic strili, tak ho to donuti i prebijet :lol: :mrgreen:
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od skagerak » 01 dub 2020 15:32

Hljako bych ten dotaz uz cetl na jinem foru (na tom neni nic spatneho).

Za mne glocka (17/19) , ale vyzkouset jednak jak do ruky a jestli vyhovuje spoust, glock ma glockovskou spoust , treba bude potreba nasusit...
Pro pripad noseni taky popremyslej kam chodis co nosis za obleceni, a jak minis nosit kver....
(At nekoupis neco co nebudes schopen/ochoten nosit)
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Zajic » 01 dub 2020 16:42

skagerak: Jo tak G-ecko je overena klasika, i kdyz ta kvalita uz neni jako driv.

Jenze On psal, ze nechce primobezny udernik :twisted: Takze ho asi Glock neoslovi, navic drzeni pro vetsinu populace neni idealni. A i kdyz si majitel tak nejak zvykne, tak kdyz chytne treba CZ,HK,K100... tak chrochta blahem, jak se to krasne drzi :)

Kdybych chtel za slusne penize, slusnou zbran s primobeznym udernikem. Ktera se dobre drzi a ma lepsi spoust nez Glock, tak bych snad sahnul i po CZ P-10C :P

Jenomze jak uz vice lidi tady vi, ac se doporucujou konkretni zbrane a zduraznujou se vyhody a nevyhody, konkretnich znacek a modelu. Tak tazatel si stejne asi ze 70% koupi uplne neco jineho :twisted: :lol: :mrgreen:
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od skagerak » 01 dub 2020 19:16

To že nechce přímoběh v tom nevidím ...

ad kvalita asi máš pravdu, bylo už i líp...

imho podívat se po bazarové G19 (nebo 17 nebo...)cca kolem 10tis Kč by nebyl špatný nápad, v případě nespokojenosti lze prodat bez výrazné ztráty....
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Zajic » 01 dub 2020 19:29

Ja to tam vidim :wink:

Kratky vycuc z jeho prispevku:

Zároveň se cítím líp, když vidím kohout a mám pojistku nebo decocker (ve výběru koukám spíš po decockeru).

Zase Glocky mi připadnou (z toho co jsem četl a slyšel) spolehlivější (tím nechci vyvolávat flame) a blbuvzdornější, což mě z jakéhosi neznámého důvodu láká. Slyšel a četl jsem o Glocích něco v tom smyslu, že to nejsou úchvatné zbraně, ale prostě fungujou. Ovšem nějak mě vždycky znervózňuje, když nevidím kohout a že je nemohu zajistit ani u nich spustit kohout. Asi psychická porucha ...
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od skagerak » 01 dub 2020 19:38

asi to máme jinak s výkladem (ještě že nejsme orgáni při výkonu :twisted: )

to, že se cítí líp, nebo, že ho něco znervózňuje neznamená že to nechce ( tys nikdy nechtěl něco a zároveň byl z toho nervózní ?)

no abych ještě doupřesnil doporučení, tak za cenu kolem 10 glocka, pak přebíjení a pak trénovat trénovat trénovat
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Zajic » 02 dub 2020 10:14

Jooo, tak to uz nekdy chodi, ze se da neco chapat ruzne :P

Tak ja to posuzuju podle sebe, me osobne proste strike fired moc neberou. I kdyz teda mam i jednu z pistoli, s primobeznym udernikem. ALe stejne jsem stale verny DA/SA, coz mi podstatne vice vyhovuje, jak na noseni, tak i na strelnici :)

Beru to tak, ze kdyz mam z neceho divny pocit, a neni mi to uplne prirozene prijemne, tak i kdyz do toho pujdu v ramci objevovani, tak stejne to nebude ono :twisted:
U zbrani to plati taky, proste jak jsem psal, Glock jen tak moc lidem nesedi, takze bych ho i pres jeho kvality, zase moc nenadnasel :D

Kratkych zbrani jsem otestoval opravdu hodne, hodne jich taky v pruhebu let poridil, mel jsem snad od vetsiny znacek nejaky model, u nekterych i vice modelu a vetsinu jsem po case zase prodal. Nez jsem nasel, co mi opravdu sedi a vyhovuje :) Ovsem tyto zkusenosti jsou neprenositelne :twisted:
lukin81
Příspěvky: 2
Registrován: 17 črc 2014 17:54
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od lukin81 » 16 dub 2020 15:19

Ahoj všem,

podle posledních příspěvků, řešil jsem podobné dilema, protože co člověk, to názor, vesměs nikdo nechce "pohanit" to, co si zakoupil a tak...

U mne je první volba CZ P-10SC, jsem menšího vzrůstu, nosit sebou zřejmě nebudu, nebo jen velmi výjimečně...
Moje druhá volba je Steyr L9-A1....

Viz výše napsané, ČZ jako "dělník", Steyr mazel... 8) :wink:

Glock mne po vyzkoušení, sednutí do ruky, apod, prostě neoslovil, žádné hanění, prostě nesedl... Navíc opticky se mi více líbí ČZ, pro mne nejhezčí je Steyr :roll: :roll: :roll:
AA TX200HC + Optisan HX4-12x40 AO 1/2 MilDot
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od blecha.z » 16 dub 2020 18:12

Dovolím si jen vstoupit mezi dveře a jen několik slov. Zbroják mám už nějakou dobu, pistole mě nezajímaly, jen dlouhá. Ale dostal jsem k narozeninám poukaz na střelnici a možnost zastřílet si asi ze šesti pistolí. Rozhodně nejlepší pro mě byla Shadov2 s rozptylem asi 3 cm. Nesla sice doprava a dolů, ale vynikající kvér. Druhá v pořadí Walter PPQ. Všechno v centru a rozptyl opět asi 3 cm. Třetí byl Glock17. Rozptyl po celé černé ploše, jako když "šel zahradník do zahrady s motykou..." To je celé.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od al.taylor » 16 dub 2020 19:39

Zůstaň mezi dveřmi a doplň 4.-6. místo :D
Sám jsem za více než dvacet let vyzkoušel, koupil a prodal dost pistolí na to abych nakonec zůstal u revolveru.
Pokud jde o ty levnější, tak za mě CZ 75 a její děti. Ale jak bylo uvedeno výše- vlastní zkušenost je v tomto případě nepřenositelná.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od blecha.z » 16 dub 2020 21:32

Nemám 4 až 6 místo. Vyfotil jsem si to a pak vymazal. Nechal jsem si terč jen ze Shadov2. Ten jsem si schoval, protože je fakt parádní, když uvážím stres, neznámá zbraň atd. Ale pak jsem na jiné střelnici koupil 30 ran a vyzkoušel ještě CZ75, protože ta mezi těmi šesti nebyla. Podobá se FN HP 9 mm, ale je hezčí a rozhodně užitkovější. No, ale výsledky byly podobné Glocku. Je to logické, Shadov2 je terčová zbraň, ale pro mě moc drahá. Střílím předovku, ale kdybych někdy šetřil na pistoli, tak na Shadov2
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od al.taylor » 17 dub 2020 20:02

Zdeňku, Shadov 2 to je skvělá pistole. Bohužel není ani levná ( ale za ty prachy hodně muziky ) ani příliš kompaktní jak chtěl tazatel.
Odpovědět