Sluzobne zbrane - bakalarska praca. Pomozte mi prosim.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pablo9mm

Služobné zbrane - bakalárska práca. Pomôžte mi prosím.

Příspěvek od pablo9mm » 17 pro 2006 20:49

Píšem prácu na tému: Porovnanie kalibrov a výber vhodného druhu munície pre služobnú zbraň. Mám porovnať jednotlivé kalibre z hľadiska účinnosti a navrhnúť vhodný druh munície pre služ. zbraň pre PZ. Ak by mi chcel niekto pomôcť môj mail p.skukalek@centrum.sk alebo nejaký odkaz. Budem veľmi vďačný. Naše knižnice nám moc o zbraniach neponúkajú. Potešili by :( ma aj názory profíkov. dík


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 pro 2006 09:23

Z hlediska účinnosti bys musel vybrat jako služební něco jako 44.mag nebo .50AE. :wink:
Ono u výběru služební zbraně jde hlavně o cenu, servis, spolehlivost, ergonomii, výběr doplňků, lobbying a politické důvody.
Účinnost munice nebo kalibr jsou podružné věci, v současnosti existuje prakticky jediná služební ráže - 9mm Luger - tam není co řešit.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 18 pro 2006 09:26

když si pročteš toto forum tak tam už je všechno zodpovězeno,jenom to chce tomu věnovat trochu času a pohledat a číst.Najdeš tu i odkazy na různé weby.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 18 pro 2006 09:43

Pablo, máš nesmírnou výhodu, že můžeš čerpat i z české literatury. Namátkou by něco mohli mít na PAČR - nějaký skripta, dále literatury o střelivu, knižní i časopisecké bude dost a dost. Ze zkušenosti vím, že kolegové spolustudenti často nadávají na nedostatek literatury a zdrojů - ale že by je napadlo zvadnout zadek a obejít knihovny (větší), nebo se vypravit nedejbože někam do jiného města a literaturu si nafotit............. Ono net není jedinej zdroj a psát třeba bakalářku jen z netu... Nevím jestli by školitel byl happy. Fakt myslím, že armádní, nebo policejní knihovny by něco užitečnýho obsahovat mohly, a to klidně i historicky.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 18 pro 2006 12:21

na forum.mujglock.com jsem psal asi 4strankovou zpravu o beznych razich, neco podobneho visi i na www.aegistem.cz - zdroju je hodne... Kdo hleda, najde :-)
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 29 pro 2006 21:29

Hehe, nevím, jestli jsou v tomhle Slováci lepší, ale tady v Čechách vůbec není definována služební zbraň! Jo, jsou definovány speciální zbraně, ale pojem "služební zbraň" není (aspoň nebyl) v zákoně vůbec definován - klíďo píďo to mohla být šavle, či halapartna.
A navíc, mezi speciálními zbraněmi není uveden samopal (který rozhodně nemůže být považován za obvyklou služební zbraň), který je ale přesto PČR používán - dle mého názoru zcela v rozporu se zákonem!
Pokud byste to někdo chtěl rozpracovat, pak porovnejte pojem "míra nezbytně nutná" "chránit život" a vyšetřování, který výstřel už byl při nadbytečný s faktem, že samopal vystřelí dávku - co když už druhá rána v dávce je právě ta nadbytečná!?
A zajímavé je, že samopal je zmíněn až v nějakém Pokynu policejního prezidenta, tedy v sakra hluboce podzákonné normě!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět