Svycarsko, Dubaj a trvaly pobyt

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sandy
Příspěvky: 2
Registrován: 04 lis 2013 12:52

Švýcarsko, Dubaj a trvalý pobyt

Příspěvek od sandy » 04 lis 2013 12:58

dobrý den, mám dotaz, mám zbrojní průkaz vyrobený zde v ČR, ale měním trvalý pobyt na Dubaj či Švýcarsko. Co se stane s platností mého průkazu zde v ČR, až tento úkon provedu? A jak mohu mít průkaz platný tady i tam? Moc děkuji!!!!!!!!!


Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Švýcarsko, Dubaj a trvalý pobyt

Příspěvek od Piggy » 04 lis 2013 22:43

Nemůžeš :(

§ 26
Zánik platnosti zbrojního průkazu
(2) O zániku platnosti zbrojního průkazu rozhoduje příslušný útvar policie, jestliže
d) jeho držitel ukončil pobyt na území České republiky

Jak je to tam, si musíš najít v tamních zákonech :?
mercedes777
Příspěvky: 17
Registrován: 11 kvě 2012 21:37

Re: Švýcarsko, Dubaj a trvalý pobyt

Příspěvek od mercedes777 » 05 lis 2013 19:55

Ja mam dve obcanstvi, ceske i nemecke a mazlicky si beru sebou do nemecka, jelikoz jsem se prihlasil do nemeckeho streleckeho klubu. Takze chodim strilet na strelnici v nemecku. Mam CZ evropsky ZP a karticku clena nemeckeho klubu. Jen noseni neni mozne. Bydliste mam momentalne v CZ, ale kdybych mel v D nebyl by asi taky zadny problem.
Byt tebou nechal bych si i cesky trvaly pobyt, jelikoz v kazdem state muzes mit trvaly pobyt, neuzes mit trvaly pobyt v CZ a prechodny v CH nebo D atd..
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Švýcarsko, Dubaj a trvalý pobyt

Příspěvek od Queeg 512 » 05 lis 2013 20:25

Piggy píše:Nemůžeš :(

§ 26
Zánik platnosti zbrojního průkazu
(2) O zániku platnosti zbrojního průkazu rozhoduje příslušný útvar policie, jestliže
d) jeho držitel ukončil pobyt na území České republiky
Neušíte někdo, jak toto funguje v praxi? Zákon pouze říká, že policie rozhoduje, v tomto případě už ale výjmečně neříká jak. Konkrétně by mne zajímalo, jak to funguje v případě, kdy našinec zruší trvalý pobyt bez toho, aby se někam přestěhoval, prostě jen odevzdá občanku a dál zde bude fungovat pouze s pasem.
sandy
Příspěvky: 2
Registrován: 04 lis 2013 12:52

Re: Švýcarsko, Dubaj a trvalý pobyt

Příspěvek od sandy » 06 lis 2013 09:03

Já jsem volala na Policii a bylo mi řečeno, že každý takovýto případ se posuzuje individuálně....:/ no comment.
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Švýcarsko, Dubaj a trvalý pobyt

Příspěvek od Piggy » 06 lis 2013 09:11

mercedes777 píše:v kazdem state muzes mit trvaly pobyt, nemuzes mit trvaly pobyt v CZ a prechodny v CH nebo D atd..
Řekl bych, že je to právě naopak - alespoň v rámci EU.
Navíc trvalý pobyt na sebe váže řadu daňových a podobných povinností :(
Odpovědět