Strelecka Revue Special o VZDUCHOVKACH

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Strelecká Revué Speciál o VZDUCHOVKACH

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 19 pro 2006 15:12

Strelecka revue vydala special o vzduchovkach.
Mrzi ma to, ale toto cislo je stylu zbrane a naboje, vela fotiek, ale faktov velmi malo.
Dobre je tam akurat meranie ustovej rychlosti Slavii 631 v štatnom ustave pre meranie....

s pozdravom
baretta@pobox.sk


Kocik

Příspěvek od Kocik » 19 pro 2006 17:53

jj taky mi to přišlo spíš jako katalog nějakýho prodejce...
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 19 pro 2006 18:00

SR speciál byla pro mě jednoznačné zklamání. Čekal jsem více podrobných recenzí, ne pouze krátká preview. Fotografie pěkné, ale kvůli nim jsem si časopis nekoupil. Nabízí se říct - vyhozené peníze.

Pokud by se někdo chtěl přesvědčit na vlastní oči, můžu SR speciál ofotit a nahrát na web.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 19 pro 2006 18:23

No ona mne strelecka revue special pripominala spis casopis do kadernictvi ( styl Elle a podobne ) nastesti nebyly uvedeny ceny jak v katalogu. A to mozna je skoda rad bych vedel za kolik se da lecos sehnat, zadne odkazy a kdyz uz byla reklama jak prase ... Posledni stranka DIANA tak jsem se do firmy dovolal a chtel si koupit vzdusu tak jsem se dozvedel ze jeste nic nevozi :idea: tak z toho jsem byl opravdu uneseny. Tak odflaklou historii ceskych firem jsem fakt dlouho nevidel.
Vim ze je snadne kritizovat ale na to ze jsem se na tenhle special opravdu tesil a byl desne zklamany.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 19 pro 2006 20:05

Očekával jsem spíš popisy jak moderních, tak i "historických" zbraní.
Vřele doporučuji spíš sešit z SR 8/2003, nazvaný Československé vzduchovky.
Objednal jsem si ho v SR, poslali mi ho z vrácené remitendy zdarma.
Tomu říkám přístup. :P
Krtek

Příspěvek od Krtek » 20 pro 2006 17:50

Docela rad bych se na to kouknul hodte to nekdo na web pls.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

sr

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 21 pro 2006 16:06

Ja viem, kritizovat by sme mali deprva po tom ak sme spravili lepsiu pracu...
Dobry bol ten clanok o vzduchovkovej lodi a merania Vo pri 631, inač bieda. Čisty katalog...

Alexxxus - suhlas

Ak to preslo redakcnou radou, a bolo to schvalene, tak zrejme sa s tym SR a SM stotoznuju.

Ze mame my ine naroky, to je zrejme nas problem. Mozno bol Special urceny neakej inej cieloovej skupine. (citatelia Zbrane a naboje).

Ale co uz, radšej za peniaze za predplatne, teraz uz dost drahej kombinacie SM SR radsej priplatim a kupim drahsiu knihu s cudziny .

Ozaj, tym ze si nepredplacam na 2007 SR SM, tak som si objednal :
experimente mit elektric Guns - , a Airgun form triger to target ,

ps: SM bol najlepsi casopis, aky kedy vychadzal, pozn. Mohol byt aj podrobnejsi.


Alivederči
BAretta@pobox.sk
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 22 pro 2006 07:00

2 Svata, Svato naskenuj comuzes a vyloz to nekde na web treba na EDISK a dej sem link to by mne zajimalo tahle Revue mne nejak minula. Diky Ales
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 pro 2006 22:57

Tak jsem to zvláštní vydání tři týdny sháněl, nikde to neměli, většinou se na mě dívali, co že to jako chci, případně říkali něco ve smyslu, že dostali dva výtisky, ale ty byly hned pryč, ptal jsem se asi ve dvaceti trafikách po celé republice, až dneska jsem úplně náhodou konečně narazil na zastrčený poslední výtisk v trafice na Zličíně, zběžně jsem ho prolistoval a ......... zase jsem ho zastrčil zpátky. :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 23 pro 2006 13:07

..............
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 01:55, celkem upraveno 1 x.
3022

Příspěvek od 3022 » 23 pro 2006 13:24

Ja myslim ze se na ten vytvor SR divate prilis kriticky. Je pravda, ze treba pokud jde o tu ceskou vetrovku, tak na tomto foru, nebo na jiste www strance je o ni daleko vic daleko hodnotnejsich informaci. Je taky pravda, ze nektery clanky v tom spec. vydani jsou vylozene opajcly a jen lehce upraveny veci ktery tam ci onde uz vysly driv, nebo jsou napr. na internetu (viz. treba ten clanek vzduchovkach a myslivcich - ten je zde: http://www.myslivost.cz/media/clankyDet ... DR=&TypR=1 ).

Ale na druhou stranu sem se po precteni toho 80-korunovyho platku dozvedel i par veci na ktery jsem nenarazil v nekolika daleko sirsich a drazsich knihach ktery se vzduchovkama nejak trosku vic zabejvaly, coz myslim neni spatnej vysledek. Treba napriklad to info o vzniku a princupu funkce strel Diabolo, nebo co to vlastne znamena zkratka TAU (nepochybuju ze se tu ozve nejakej chtrej machr kterej rekne ze to samozrejme vsechno vedel - a ja mu to neberu). Takze celkove to nehodnotim az tak spatne, ackoliv, pravda je, ze nejaky 3/4 z obsahu je jen vata.

Pokud jde o popisy zbrani v "katalogovym" stylu, myslim ze neuvedeni cen byla naopak velka chyba - precejen, je to hodne o penezich, stejne nemuzu hodnotit neco co snad stoji 2 tisice a co 20 tisic. A taky bych uvital daleko vic konkretnejsich informaci a min obecnych tlachu typu firma xy vyrabi model A,B,C kdy se A lisi od B prostrednictvim X a B od C prostrednictvim Y. Nicmene treba o te TAU-8 jsem se dozvedel take prave jen z tohoto, takze, take bych to az tak nekritizoval.

Cily, kdyby tohle spec. vydani bylo v bezny cene a ne za temer dvojnasobek, vsema deseti bych to vsem (vyjma napr. konstrukteru vzduchovek apod. :-) ) doporucil. Takhle... no, pokud nevite co udelat s 80 korunama... je to rozhodne lepsi investice nez do treba do krabicky cigaret. Hloupejsi po precteni nebudete.
Naposledy upravil(a) 3022 dne 23 pro 2006 13:46, celkem upraveno 4 x.
3022

Příspěvek od 3022 » 23 pro 2006 13:42

milius píše:V článku vzduchovky a zákon je věta:Ze vzduchovky s výkonem do 16J může osoba starší 18ti let střílet prakticky kdekoliv,kde neohrozí život,zdraví nebo majetek.-To znamená nikde.
Zapoměli totiž na mysliveckou stráž,která vás chytne pod krkem,když půjdete na louku,nebo do lesa kde nikdo není.Mimo místa kde by se mohlo něco stát je totiž všude honitba.
Jestli má mít myslivec práva veřejného činitele,tak by podle mě měl být v zákoně o tomhle dodatek.Normální smrtelník si koupí vzduchovku a jde si střílet na pole do plechovek a nimrod už vidí pytláka.
Nezlob se, nevim presne proc, ale tohle to co rikas ve me velmi mirne "vzbuzuje velmi negativni asociace" - nebo-li me to s odpustenim pekne sere. Ten tvuj pravni vyklad podle me nestoji za nic a v takovem pripade by myslim bylo lepsi mlcet, nez si tu hrat na pravnika. Uvazuj prosimte rozumne, jako clovek a divej se kolem sebe jak veci fungujou.

Myslivecka straz neni panbuh. Kdyz te nekde chyti se vzduchovkou, jak strilis do plechovek, laryfary te vyzve abys jim vydal zbran, nebo bude chtit nejakou podobnou ptakovinu a ty to odmitnes, co ti asi tak udelaji? Zastreli te? Mysli prosimte hlavou. Presny zneni zakona je jedna vec, jeho vyklad druha a prakticka vynutitelnost nebo aplykace zas uplne jina. Cilem toho zakona je, aby te policajti mohly nejak zastavit kdyz budes bezohlednou strelbou ze vzduchovky napr. znepokojovat souseda apod. (a on je fakt, ze spousta lidi ma vzduchovku za hracku, nikoliv za zbran a temhle prasatum bych ji mnohdy sebral z fleku). Kdyz nikde nikomu nebudes nic delat ani ho ohrozovat (at uz skutecne nebo domele), kazdej se na te vykasle a necha te na pokoji.

Jinak podle ty tvy "chytry" argumentace by taky napr. letecti RC modelari nesmely letat nikde jinde nez nad specialnimi modelarskymi letisti ktere by jeste musely byt oploceny tak, aby tam verejnost nemela pristup. A to je pochopitelne hovadina - lita se nad kdejakym polem, proste to chce jen trochu ohledu na to okoli a zodpovednosti, protoze to zkratka neni hracka pro deti do 3 let veku, ktera nikomu nemuze ublizit.

Cily: budte slusni a ohleduplni, mejte respekt ke zbrani, nezavdavejte nikomu pricinu k obavam ani podnety ke stiznostem a vyjma parku, detskych hrist, nebo mestske zastavby apod. si podle me budete moct strilet temer kdekoliv aniz by jste melyproblemy se zakonem. S nejakymi tresty a tak podobne je celkem dost papirovani a nase policie ma dost jinych veci na praci a sama to dobre vi, takze fakt pochybuju ze by vas nekdo chtel nekde popotahovat pokud vidi, ze nedelate nic proti nikomu ani se tim nikdo neciti dotcen. Samozrejme blb se najde vsude, ale fakt pochybuju ze pokud treba nekoho vylozene nepostrelite by vam i v tom nejhorsim pripade nekdo dal vic nez jen par stovek pokuty. Nejspis by to skoncilo ustni domluvou, nebo podminenym zastavenim vysetrovani.

Jinak mimochodem, z paintballove zbrane se podle zakona take muze strilet jen "kdekoliv, kde neohrozí život,zdraví nebo majetek", paitball se hraje vsude mozne a nepamatuju se, ze by tu za poslednich 15 let s tim mel z hlediska zakona nekdo nejaky potize a jestli snad jo, tak se vsadim o svych 16 paitnballovych flint, ze to bylo nejake nezodpovedne hovado, ktere jednak porusilo zakladni bezpecnosti pravidla a druhak se i jako clovek chovalo velmi bezohledne.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 23 pro 2006 13:58

3022 to rekl moc hezky- akorat mam jednu vytku- paintbalovka a vzduchovka do 16ti J je stejne vnimana podle zakona ale zkus se strelit do stehna paintbalovkou a treba cz 200s serizenou na 16 J rozdil bude vice nez znacny :D takze s paint. nebyvaji problemy protoze i kdyz se staly pripady zasahu nezucastnenych osob nebo jine nehody jako nechteny vystrel... tak se nic zvlastniho nestalo a nebyl duvod to resit pres cajty ale u silne vzduchovky je to rozdil! :!:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
3022

Příspěvek od 3022 » 23 pro 2006 14:10

PB píše:3022 to rekl moc hezky- akorat mam jednu vytku- paintbalovka a vzduchovka do 16ti J je stejne vnimana podle zakona ale zkus se strelit do stehna paintbalovkou a treba cz 200s serizenou na 16 J rozdil bude vice nez znacny :D takze s paint. nebyvaji problemy protoze i kdyz se staly pripady zasahu nezucastnenych osob nebo jine nehody jako nechteny vystrel... tak se nic zvlastniho nestalo a nebyl duvod to resit pres cajty ale u silne vzduchovky je to rozdil! :!:
Hmm... nebudu polemizovat s tim, ze CZ200 je potencionalne daleko nebezpecnejsi. Ale na druhou stranu citim potrebu upozornit, ze ono je to predevsim o tom, jak je ta paintballka serizena. Pokud se nejaky s odpustenym nezodpovedny hovado vysere na bezpecnostni limit rychlosti 300 fps (~90 m/s), pokud na ni provede urcity zmeny a prenastavy rychlost a pokud by by napriklad jeste pouzil ty gumovy projektily (Reball) co se bezne prodavaj (a se kteryma nevidim duvod proc to nevyhnat treba na 600 fps - pri hmotnosti strely 3.2g)... jinak osobne znam pripad, kdy zasah z "lehce pretuneny" paintballky do stehna vedl k vytvoreni krevni srazeniny ktera si vynutila chirurgicky zasah jinak by hrozila amputace koncetiny. Ale to je jediny o cem jsem slysel, tykalo se to hrace a zadnou pravni dohru to nemelo. Ze by nekdo zasahl nezucastnenou osobu o tom nevim - vetsinou je problem trefit i toho s kym hrajete :-).

Chci zkratka jen rict, ze stejne jako v pripade tech vzduchovek, i paintballu jsou bohuzel individua nevalneho intelektu ktere si diky sve diletanci neuvedomuji ze "paintball marker" NENI hracka, ale ZBRAN, byt treba "nesmrtici". Respekt, ohledy na ostatni a zodpovednost. Dyt sme lidi.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 23 pro 2006 15:19

.............
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 01:55, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět