Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 18 zář 2013 14:58

však na 634 stačilo len vybrať ten kus plechu a tiež to nebolo moc vhodné pre kašľajúcich :D


bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od bacil » 18 zář 2013 17:57

Zdravím také jsem se se stal majitelem S 634. Vcelku mě překvapil výkon, s porovnáním se S630
je znát rozdíl. Na světlevodná mířidla si snad zvyknu, jediné co mi trošku vadí je ten kovový zvuk při výstřelu... S tím by asi chtělo něco udělat :roll:
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Joezbrna » 18 zář 2013 18:01

Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 18 zář 2013 19:24

ak by to nešlo s fľašou, tak treba použiť plechovku od piva...no jeho životnosť bude nižšia ako keby si použil plast
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od PEPAN » 18 zář 2013 20:04

Plechovku vybírat s magnetem, některý laciný piva jsou v železe :wink:
Nejde!Prostě NNe
vlada
Příspěvky: 107
Registrován: 04 zář 2013 13:07

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od vlada » 18 zář 2013 20:51

Konkrétně třeba pivo "DEEP" z Lídlu, pivo jsem sice musel vylít do hajzlu, ale plechovka je z oceli vynikající kvality :) Kromě toho se podle potisku (pásky) skvěle stříhají ty zoubečky :) . Myslím, že kromě lepší životnosti bude mít (namazaná) ocel vůči pružině i menší tření než hliník, takže i ztráta výkonu po tuningu je minimální.
Přílohy
deep-ok.jpg
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 18 zář 2013 21:23

Ja som po čase prestal aj ten alu tuning robiť. Bolo s tým viac roboty ako úžitku. Buď som mal šťastie na pružiny a streľba bola celkom ok alebo neviem...jedine, čo som robil, tak som pružinu trochu prebehol šmirgľom a potom olejom naolejoval, aby to tak nedrhlo o piest a bol som spokojný
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 18 zář 2013 21:39

a tie zoubečky tam netreba robiť vôbec... mne to tam držalo v pohode vlastným trením... predtým som však jemne plechovku zvonku prešmirgloval dokríža takou 240 a 400 šmirglom... samozrejme ešte ked bola plná aby držala tvar...

a drží to aj v prosportovi ;-)

ale nápad z ocelou sa mi velice zamlúva... idem na nákupy :D :D :D
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od bacil » 19 zář 2013 20:41

No mě by zajímalo, zda je ten kovový zvuk normální a nebo píst na něco naráží??? Ten zvuk mi ani tak nevadí, jde mi o to, aby se to později někde špatně neprojevilo :roll:
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Lori75 » 20 zář 2013 16:15

"...jde mi o to, aby se to později někde špatně neprojevilo"
Keď beriem do úvahy priemernú životnosť Slávky, myslím obavy sú zbytočné.
"...je ten kovový zvuk normální...???"
V podstate hej, lebo naráža kov na kov(rozvybrovaná pružina v pieste). Problém čo sa tu rieši, sa týka skôr tých vybrácií(zníženie hluku je další pozitívum). Názory či PET/Alu tuning je dobrý, sa líšia, a dôvodom sú nepresnosti pri výrobe, a vylisovaná drážka v pieste, čo zdeformuje jeho tvar. Medzi pružinami namerať rozdiel až viac desatín milimetra nie je vynímočné(aby sa to tam dalo vždy vopchať), preto je fuga medzi pružinou a piestom niekedy priveklká, a preto treba hladať tú ideálnu hrúbku materiálu. Ale plast či plech nakolko nie je pevnou súčasťou piestu, niekedy môže mať za následok výkivy. Najlepším riešením je piest vytočené podla rozmerov pružiny, kde aj s náťahom sa dá machynovať, a drážka v pieste nie je lisovaná ale frézovaná.
bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od bacil » 21 zář 2013 15:09

Děkuji za uklidnující odpověd :wink: Slávku nechám zatím tak jak je, hlučnost mi v ničem navadí :wink:
Tigros
Příspěvky: 1
Registrován: 22 zář 2013 12:47

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Tigros » 22 zář 2013 13:35

Ahojte, rozhodol som sa s Vami podeliť o skúsenosti a recenziu, keďže som prešiel fóra a chcel by som pomôcť tým, čo sa rozhodujú pre vstupný level do vzduchoviek.
Hatsan Striker Edge (cca 90-100€) VS Slavia 634 plast (cca 150-180€) VS Hammerli Hunter Force combo 900 (cca 130-180€)
Takže to boli moje základné vzduchovky vo výbere. Keďže zbrane boli v záruke, nemal som záujem ich rozoberať a kontrolovať opracovanie vnútorných častí, to nechám na iných. Ja sa skôr zameriam na úžitkové vlastnosti.
Rozdelím to do dvoch časti – vzhľad a streľba
Vzhľad. Subjektívne ohodnotím dizajn.
Najviac sa mi páčil Hatsan, hlavne pre použitie plastov (mám ich rád ) a dizajn pažby. Taktiež plast na konci hlavne sa mi páči. javí sa mi ako praktický z dôvodu, že kryje hlaveň (ústie hlavne končí cca 1 cm pred plastom), lepšie sa vďaka tomu zalamuje a pôsobí to exoticky (nie som si istý, ako to však pôsobí na stabilitu strely). Plasty sú použité aj na mieridlá s TRU GLO, ktoré sú podľa mňa nepoužiteľné z dôvodu veľkej hrúbky. Celkové spracovanie plastov aj zbrane sa mi páči (čo sa týka kvality). Všetko lícovalo, žiadne otrepy. Čo sa týka „železa“, bolo riadne zakonzervované :D . Zalamovanie hlavne je masívne a nepoužíva poistku, čo mi vyhovovalo. Hlaveň je ukotvená po zaklapnutí pevne, bez nejakých odchýlok. Vzduchovka má príjemnú hmotnosť, je skôr vyvážená dopredu (aj vďaka dierovanej pažbe). Spúšť je kovová. Pažba je zakončená botkou, ktorá je však tvrdá a nemá podľa mňa tlmiacu funkciu.
Hammerli – najmasívnejšia aj najťažšia vzduchovka. Keďže som ju nevybaľoval, ale bola už rozbalená, budem hodnotiť ako na mňa pôsobila. Celkové vonkajšie spracovanie sa mi páčilo najviac. S puškohľadom to bol kus zbrane. Nenašiel som nič, čo by nelícovalo, alebo hrkotalo :D . Úchop pažby má zo všetkých najhrubší a mne sa nedržal moc príjemne. Drevo bolo príjemné, nenašiel som žiadne kazy. Uchytenie puškohľadu je v dvojdielnej montáží (mám pocit že z hliníku), avšak celkovo masívne, myslím, že vydrží. Výhoda je pevná hlaveň, ostatné sú zalamovačky.
Slavia 634 plast grey – oproti predchádzajúcim zbraniam – najľahšia. Keď som ju rozbalil, tak môj pocit oproti predchádzajúcim bol, aby sa sama nezlomila. Bola taká subtílna. Kovové časti tak ako u predchádzajúcich spracovane kvalitne. Hlaveň je po zaklapnutí pevne uchytená, bez vôl. Čo sa týka plastovej pažby, tak na jednej strane vidieť lepidlo od nalepenia šedej gumy. Taktiež v predpažbí, ako sa láme vzduchovka, sa hlaveň a komora dotýka plastu a po pár zlomeniach sa farba na hlavni zodrala. Úchop je však príjemný, aj vďaka zmäkčeným gumovým častiam (tie farebné) a botky pažby, ktorá je mäkká. Mieridlá TRU GLO sú použiteľné, oproti Hatsanovi sú jemné a majú „ostré“ hrany.
Streľba. Po prečítaní fór som sa rozhodol neriešiť Hammerli. Takže som z nej prakticky nestrieľal. Dôvody boli nasledovné – veľa poistiek (nemám moc rád poistky, na Glocku ich tiež nemám :D ), čo ma obťažuje. Taktiež to, že je to „čína“ (nič proti, mám kopec čínskych vecí a sú v pohode) a čítal som veľa o nie moc zodpovedných poistkách. Takže prakticky streľba iba Hatsan a Slavia.
Hatsan – streľba bola zábavná. Hatsan hulákal jak besný, kopal jak malé prasiatko (veľké prasiatko je napr. SVT 7.62x54). Normálne som si dal vatu do uší :D . Priebojnosť hodnotiť nejako špeciálne nebudem, o tom je popísané dosť. Pocitovo sa zbraň oproti Slávii javí ako o dosť silnejšia. Je to cítiť aj pri zalamovaní, kedy treba vyvinúť väčšiu silu (pravdaže záleží aj na prevedení mechanizmu). Problém sa však začala javiť spúšť, ktorá bola veľmi tvrdá. Na uvedenom modeli sa dá nastaviť iba dĺžka chodu, nie odpor. Spúšť bola však problematická aj v tom, že som netušil, kedy príde výstrel. Stávalo sa, že som držal spúšť maximálne zmačknutú a až po jej povoľovaní prišiel výstrel. Toto som riešil a bolo mi povedané, že uvedená spúšť je tvrdá. Dá sa však nastaviť aj tak, že bude strieľať pri povoľovaní (čo mi príde dosť neštandardné, ale možno zaujímavé z dôvodu nestrhávania pri streľbe). Celkovo som však tej spúšti neprišiel na chuť aj z dôvodu zvláštnej dráhy (kto videl tie dlhé spúšte, tak vie o čom hovorím) a uvedeným problémom. Čo sa týka presnosti, ťažko ju budem hodnotiť, keďže som zvyčajne bojoval zo spúšťou. Keď som sa do toho ako tak dostal, tak sústrel bol na 10 pre mňa dostačujúci  vedel som trafiť terč vo veľkosti 5 centovky. Na 20 m to ale už bolo o dosť horšie. Pravdaže to môže byť strelivom – Gamo Pro Hutner (čo nie je žiadna veľká výhra, ale žiadne iné strelivo mi zatiaľ nedorazilo). ale tú streľbu na dlhšie vzdialenosti hodnotím ako zlú, dôvody hlavne ťažká spúšť a veľké kopance. Puškohľad noname nič moc 3-7 som mal problém nastreliť.
Slavia – počiatočná eufória oproti Hatsanovi nijaká veľká. Striela tichšie, bez kopancov (oproti Hatsanovi). Zaujímavejšia je ale spúšť, ktorá je naozaj jemná a ničím neprekvapuje (odpor je staviteľný a funguje). Poistka spúšte je lepšie v dosahu oproti Hatsanovi (ten mal tiež automatickú poistku pri nabití, a nedala sa deaktivovať ako pri iných modeloch). Puškohľad noname nič moc sa dal nastreliť po pár ranách a na 10 m Slavia strieľala tam kam som chcel. Až na pár uletených vplyvom kvality streliva. Ja som dokonalý strelec, takže nemám žiadnu chybu :D . A teda toho, čo uletelo mne :D . Tak isto na 20 m. Tu ale nastáva rozdiel v zábavnosti. U Hatsana som sa bavil na tom, že chcem ho nastrieľať aby som niečo trafil, a každá rana, ktorá bola tam kde som chcel bola výhra, tento level Slavia preskočila. Tak prišlo na strieľanie na 40 m. Tam už výsledky neboli úplne očarujúce, ale bolo to v celku z malej vzorky, cca 30-40 rán. Za vinu to dávam strelivu, a premenlivému vánku, optike bez paralaxy (a trochu na tom má aj strelec). Štatisticky je to ale tak, že pokiaľ je zbraň v poriadku, strelec má podiel na presnosti cca 70%, strelivo 15-20% a zbytok zbraň). Strelba je veľmi príjemná a neviem, prečo túto Sláviu označujú za optikobijku. Noname optika vydržala 250 Hatsan kopancov a 200 Sláviek zatiaľ v pohode.
Záver:
Po uvedených skúsenostiach dávam prednosť Slavii. Dôvod je prozaický – keď chcem strieľať, chcem radšej triafať ako riešiť veľkú prieraznosť a silu. A vždy je dôležitejšie dobre trafiť aj slabšou zbraňou ako netrafiť hoc aj delom. Pocit silnej vzduchovky odznie po chvíľke a keď s ňou nebude žiadny úspech v cieli, tak to omrzí. Týmto nechcem odsudzovať Hammerli alebo Hatsan, záleží na každého preferenciách. Keby napríklad mal Hatsan pohodovejšiu spúšť, určite by sa to odzrkadlilo aj na presnosti. Ja som začal pracovať na upgrade na pohyblivé ciele, aby som si dal vyšší level a ďaľšiu zábavu (nemyslím živé tvory ale systém na pohyb terčov).
Tigros.
dufi
Příspěvky: 3
Registrován: 14 zář 2011 19:41
Bydliště: Praha

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od dufi » 05 říj 2013 13:53

Já jsem koupil 634 minulý týden, spíš jako nostalgii na dětství, aby si můj mladej užil střílení i na polích a mimo střelnice, kam se mnou od mala chodí střílet ze všech možnejch dlouhejch i krátkejch zbraní. Já se vzduchovkou lítal jako malej od rána do večera, nebyl problém vybouchat denně pětistovku diabolek a broků.... :)
Co se týká 634ky, tak už jsme ji párkrát vzali ven, střílení jak na terče, tak plechovky, petky, kaštany....vzdálenosti od 10 do 40 metrů, nastřelil jsem mu to na střed na 20metrů, na Exacty 4.51mm, přesnost plně dostačující, dnes jsme stříleli do novýho lapače na terče na 15metrů, přesnost opět v pohodě, docela jsem koukal, jak to dokáže zdeformovat vnitřní šikmý přepážky v lapači, ovládání i pro mladýho v pohodě....jediný, co mě vadí úplně k nepříčetnosti je ten dlouhej mrtvej krok spouště, to je docela děs a mě se na to špatně zvyká, světlovodný mířidla jsou docela příjemný, i když na terčovku to samozřejmě není. Ještě poslední výtka se týká celkové montáže z výroby, po vybalení vzduchovky a prvním natažení jsem měl pocit, že to celý někam "odjelo", důvod byl ten, že montážník ve výrobě a další na výstupní kontrole bohužel nezjistil, že šrouby co držej dřevo k tělu vzduchovky jsou chycený za kraj závitu a nedotočený o několik mm.... :roll: :roll: Spravil to během minuty šroubovák, ale nač papírky s razítkama o výstupní kontrole kvality???? Já teď přemýšlím o lepší vzduchovce pro sebe a na jaro bych rád pořídil HW 97 KT 4.5mm, myslím, že s ní chybu neudělám... :)
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od dykmore » 17 říj 2013 19:22

Hlásím se do klubu :mrgreen:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od mojedx » 17 říj 2013 23:44

Gratuluji k relativně malé, vcelku lehké, jednoduché - a když víš jak na ni, tak i dost přesné pružinovce. Bude ti skákat sice jako malé štěně, ale postupem času jí přijdeš na chuť, protože střílet z ní přesně, to je umění. Proto je ze začátku lepší s ní střílet tam kam vidíš, jak ti to lítá. Zkus si taky "nasucho" s vytaženou pojistkou párkrát před výstřelem zmáčknout kohoutek a sleduj kam ti bude uhýbat.

Ale ještě z ní moc nestřílej, hned ji rozdělej, ať už je nová, nebo není. Těsnění je tam velice odolné - přežije několik prasklých pružin, no a než ti péro praskne, tak se stejně nestihne moc scvrknout, takže pořád budeš mít kolem 14J. Bývají tam trochu piliny a ostré hrany, taky můžeš trochu vyhladit (vyhladit, ne obrousit!) dotek spouště a pístu, vyndej z pažby ten plíšek, co reguluje sílu spouště. Nevyhlazuj zuby na záskočce hlavně, jenom ať si to pěkně sedne pokaždé na stejný zub.

Povolíš ty 3 šrouby dole, vyndáš železo (bacha na plíšek v pažbě). Vyklepni kolík ze spouště a vyndej kohoutek (bacha na pružinku!). Jeden ze šroubů našroubuješ do toho deklu s pojistkou a povolíš ho, až ti vystřelí do ruky. Jo, to je všecko, seš vevnitř. Sborka jde opačně, jenom bacha na tu pružinku, ať se ti neohne. Dá se to udělat i s nasazeným puškáčem, když je někdo shnilej jako já, ho pak dávat zpátky. Pokud je tam čisto, tak vytři komoru pístu hadrem na vařečce, jinak při sborce píst pobere všecko, co tam zůstalo a bude ti dieselovat.

Má tu někdo na jedné pružině najeto víc než 10.000? Já se ještě nedostal přes 8.000, ale trápím ji za všech klimatických podmínek. Slavia je jako manželka, s jinou si to nedovolím :D
Odpovědět