LOV 21 - fandove a znalci, podelte se zkusenostmi pls.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Anonymní

LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Anonymní » 24 čer 2005 08:17

Nedávno jsem koupil tuto vzduchovku a musím říct, že za tu cenu je to docela solidní hračka. Po krátkém vyladění hledí rozbombarduje desítku a její okolí na 5 m i můj devítiletý syn :D. Razance je vyhovující, náklady na bombičky směšné. Jen jsem se chtěl zeptat, je-li vhodné podniknout nějaké úpravy pro minimalizaci opotřebení nějakého slabšího dílu, případně na jaké závady se připravit. Díky všem za odpovědi.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 čer 2005 09:45

Musím říct, že LOV 21 nepovažuju za příliš šťastnou volbu, i když za ty peníze dejme tomu. S nějakou velkou životností se nedá počítat, protože zbraň je vyvedena v nepříliš kvalitním plastu, který se časem okolo napínacích křidýlek vykloktá tak, že tam vznikne nepříjemná vůle (nenapadá mě, co by se s tím dalo dělat). Jinak si člověk musí pohrát s mířidly, originál jsou moc hrubá (to už jste zřejmě udělal). Taky je dobrý nápad všechna dostupná těsnění (hlavně na propichovací matici) namazat, nejlépe odličovací vazelínou- zvětší to jejich životnost. Je potřeba si dávat pozor na to, aby při napínání nebyl projektil v hlavni- když ty křidýlka člověku vyklouznou, může to vystřelit!!!!! Z bezpečnostního hlediska to vůbec není nijakm ideální- jednou vystřelila, když jsem s ní klepnul o stůl (a to má poměrně tvrdou spoušť). Spoušť není nijak laditelná- možná kdyby byl někdo větší expert než já... No, snad je ta vaše lepší, než ta moje (vypadá to na nějaký šmejd). Tak hodně štěstí!
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 čer 2005 09:53

Zasadni problem je opravdu ve spousti. Jedna se o ohnuty plisek zapadajici do zarezu na bici tyci. Jakmile se zarez opotrebuje.. osoupe... a plisek rovnez... dochazi k tzv. nekontrolovatelne strelbe :-) Ja sam jsem to jiz nekolikrate spravoval... ale pokazde se to opet po nekolika stovkach ran znovu vrati do puvodniho stavu. Moc bezpecne to neni.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 čer 2005 10:37

Tak to bych mohl taky zkusit opravu toho svého křápu (já už se toho bojím dotknout- dokud to fungovalo aspoň trochu, tak to nebyla taková hrůza, ale teď už je to fakt životu nebezpečné), ale nejspíš se na to vykašlu, položím si to do vitrínky a připlatím si za TAUku nebo tak něco (a totéž bych nejspíš dopručil i ostatním).
Návštěvník

LOV21

Příspěvek od Návštěvník » 24 čer 2005 11:08

Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli není nějaký fígl na vypuštění zbytkového obsahu bombičky jinak než vystřílením.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 čer 2005 11:15

Neni. Leda vystrilet na tlak ktery se da prekonat zatlacenim na bici mechanismus, ktery ztlaci ventyl na prepousteci komurce. Do te doby s tim nehnete.
Pepa

Příspěvek od Pepa » 24 čer 2005 14:07

tuto pistoli jsem koupil jak se vyskytla na trhu sice vypadá jako z levného plastu ale nato naco je určen je vynikající (pokud s ní nechcete házet)pravda je že spouštový mechanizmus není moc kvalitní po několika tis. ranách se musí vdycky přibrousit(jinak se z pistole stává velice nebezpečná hračka díky nekontrolovaným výstřelům)atéž dochází k optřebení bicího válečku který tluče na přepouštěcí mechnizmus.jinak ji nedoporučuju moc rozebírat u některých modelu začali šrouby vypadávat.
Co setýká údržby po několika bombičkách jsem nakapal pod bombičku olej a otočenou pistoli nekolikrát vypálil a jinak nic. Teď k přesnosti sice je pistole určena pro zábavnou střelbu ale není problém s ni na 10m honit víčko od petky a to pomalu každou ránou i když mířidla nejsou na velké v zdálenosti postavena tak jsem ji nastřelil i na 25m na pistolový terč s rzptylem asi 16cm(ale to sem musel poštelovat výkon jedna bom bička vydržela jen 20 ran)když se použijou dobré diabolky dá se na těch 10m vystřílet desitka.Teď jsem se dostal k vydrži bombičky je asi kolem 50ran přesných pak už to kolísá.A nakonec je jak dlouho vydrží pistole jako celek při bežné údržbě jsem z ní vystřílel 160000 diabolek k dnešnímu dni
mimo popsaných zabroušení o kterých jsem psal a výměně O kroužků u šroubu co napichuje bombičku ani jediná závada což si myslím že za cenu 900kč za kterou jsem ji koupil se vyplatila i když teď stojí v průměru kolem 1400kč je to rozumná investice což se o některýh podobných produktech říci nedá. Z mého hlediska vřele doporučuji mnoho šťastných ran
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 čer 2005 17:46

No, ..spíše je to silnější "airsoft", nebo jak se to jmenuje ..co jsem se do kamarádů ve 12-ti nastřílel a přežili to .. 8)
ps. Jinak, jasně ..jak píše andy ..souhlas ..a ještě jsem natáhl pružinu ..sice jen 20ran, ale šlo to..
Dawe1
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 lis 2005 15:53

Já myslím, že ta pistole má nejlepší poměr cena výkon v kategorii levných zbraní.
Má ovšem taky řadu chyb.
Mám ještě tu starou verzi, kde jsou obě poloviny těla spojeny vruty přímo do plastu (blee!), takže tam hrozí nebezpečí strženého závitu. Pokud vím tak ta novější verze už to má provrtané naskrz a šroub jde do zalisované matky.
Muška je moc široká (terčová), na zábavnou střelbu na krabičky není příliš vhodná.
Spoušť jde časem příliš lehce a hrozí tedy nebezpečí nechtěného výstřelu.

Za klady považuji hlavně cenu. Kromě toho je lehká a příjemně se drží.
Kdysi jsem z ní hodně střílel a na přesnost jsem si fakt nestěžoval. Rekord byl tuším 97 z 10na10m. Trefovat přes 90 nebyl problém. Která pistole v této cenové hladině to dokáže?
Osobně ji můžu každému, kdo má zájem o levnou pistoli pro relaxační střelbu, jedině doporučit.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 23 lis 2005 16:50

Musim jen potvrdit, mam uz novejsi verzi, kde jsou ty plasty spojeny uz srouby, ikdyz je na ni jeste napsano Made in czechoslovakia :). Akorat to ma hodne sirokou musku, takze na tech >10m to je dost haluz, ale opravdu se da.
troj

Příspěvek od troj » 23 lis 2005 23:52

na lovku nedam dopustit-byla to moje prvni vzduchovka a vystrilel sem s ni desetitisice ran-uz mam v poradi druhou-tu prvni sem prestavel na co2
se kterou strilim doted-na 25 metru do stojanu s vickama od piva a co rana to zasah!jestli mi nekdo poradi jak sem vlozit obrazek tak vam ji ukazu!
a s tim spoustovym mechanismem-drazka ve valecku se po nekolikastech vystrelech osoupe ale pozor- v tech plastovejch kridylkach se da pootocit aby zase byla na ostrym vrubu!a jazycek co do toho vrubu zapada je rovnej-staci ho odnout podle profilu toho zarezu na uderniku a trosicku pilnikem nabrousit!na moji lovpusce po takovehle uprave vydrzela uz 3000 vystrelu a funguje jak ma!!tak co?chcete ji videt?
troj

Příspěvek od troj » 23 lis 2005 23:55

doplnuju predchozi komentar-prestavel sem ji na co2 pusku
mam na ni puskohled ns 6x40 a zvyseny vykon-prepoustakama a bici pruzinkou na 180m/s !mereno na chronu!!sice vydrzi bombicka 10 stejnejch ran ale potom ji vypoustim..
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 24 lis 2005 01:36

troj píše:jestli mi nekdo poradi jak sem vlozit obrazek tak vam ji ukazu!
vložení obrázku viz http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=687 :wink:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 24 lis 2005 11:30

tak sem to snad nejak zdarne udela tak se mrknete jaka peknounka skladaci buchna jde z lovky udelat :)
presnost moc opravdu pekna- na 25 metru rozptyl desitky+devitky
na 20 metru sem s ni sundaval bobule pamelniku i se vcelama:)
na vetsi vzdalenost nez 25 metru uz jde presnost dost dolu-mam udelany na vyskovym tocitku stelovani-proste sem predelal uzavreny tocitka na otevreny!pazbicka je z tresnovyho dreva a sedi fakt perfektne:)
Přílohy
Pict0121.jpg
Pict0123.jpg
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 lis 2005 12:00

Huh, to je teda něco!
Já mám takové kutily hrozně rád. Asi k nim i sám patřím. :wink:

Jak ji natahuješ? Nikde nevidím ta křidýlka.
Odpovědět