Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Batistuta
Příspěvky: 42
Registrován: 03 črc 2011 23:13
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od Batistuta » 25 čer 2013 18:11

Tak to je možný,že tam přišel nějakej kokos s perkusem a předváděl "neuvěřitelný" věci,to pak jo,ale jdu tam s kamarádem,který má ZP a bude střílet z 9mm,takže nevidím problém,nicméně je to jedno,pojedeme do toho Újezda a cestou domů se stavíme pro vysvětlení v Byšici,ono na živo se bude líp povídat,třeba tam pak nějaká dohoda dopadne,když uvidí,že jsem normální :mrgreen: :mrgreen: .


chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Předovky

Příspěvek od chramst » 25 čer 2013 20:43

Kdo se ptá, moc se dozví a to i to co slyšet nechce. Dojeď tam a potom vybal co máš, pokud nemáš krytou střelnici, tak naděláš méně hluku a rozruchu jako s devítkou...
armex
Příspěvky: 74
Registrován: 26 říj 2010 18:29
Bydliště: Praha 9

Re: Předovky

Příspěvek od armex » 26 čer 2013 08:37

Byl jsem tam cca před měsícem a klasický problém-někdo v okolí se stal potížistou a museli udělat úpravy na snížení hlučnosti a to s předovkou nedáš...Střílí se ze stavební buňky přes ocelovou zakopanou rouru do lehce krytého dopadiště(cca 30m) a jestli jsi trpělivej a počkáš až ten ventilátorek to vyžene...:-) Já bych asi raději zajel na Chloumek a máš tam i delší tratě...
Batistuta
Příspěvky: 42
Registrován: 03 črc 2011 23:13
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od Batistuta » 26 čer 2013 09:23

Aha,takže klasika,nějakej dědek se nemohl odpoledne vyspat,tak si stěžoval. To je jen na zkoušku,chtěli jsme si vyzkoušet obě střelnice,pro mne je to z Prahy stejně daleko,takže budu jezdit na Suchdol,chtěl jsem to spíš jako nějakou zálohu,protože Suchdol bude těd skoro 3 týdny zavřenej a mě přijde perkus flinta.Pak je tu ještě kapslovna,ale proč lézt do tunelu,když je léto.
Batistuta
Příspěvky: 42
Registrován: 03 črc 2011 23:13
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od Batistuta » 28 čer 2013 00:28

Tak jsem si byl zastřílet v Malém Újezdě a jsem spokojenej,velká pohoda,skoro nikdo tam nebyl,pán ochotnej. Střílel jsem jenom z Derringera Philadelphia ,stihnul jsem vystřílet za 2 hodiny 40 ran a v hodně pohodovém tempu,nástřel na 12m teda nic moc,ale bylo to poprvé s derikem (byl úplně novej) a pak bude to chtít dodělat ty mířidla,jak jsem se někde dočetl a naučit se držet pevně ruku a nestrhávat,pak to bude určitě lepší.Střílel jsem 1g Vesuvit + 11,35 kule + flastr mazaný LMX .Jinak do 35 rány šel nabíjet derik pořád v pohodě,pak už to šlo trochu hůř,ale neměl jsem s sebou čištění,což už příště bude,nicméně ty 2 hodinky krásně stačily,parádní relax,už se těším,až bude inlinka. Kolega mě nechal párkrát vystřelit z devítky a taky pěknej zážitek :) .
rik26
Příspěvky: 102
Registrován: 10 zář 2011 06:50
Bydliště: Blava

Re: Předovky

Příspěvek od rik26 » 06 črc 2013 11:28

Takže po dlhšej dobe a pár výjazdoch na strelnicu mám nové skúsenosti s mojou Smith carabine. Najskôr som používal ogiváli 501 od áresu no tie sa ťažko lisovali do nábojníc a stávalo sa že strela sa zle zlisovala no teda málo a po vložení do komory nešlo zavrieť záver.Potom som prešiel na gule 504 obalené vo falastríku a nalisované do nábojnice.Fajn no človek musel dávať presné a malé návažky no bolo to použiteľné.No pri návšteve kamaráta mi ukázal celo-plášte 501 od firmy HaN že nech vyskúšam.Po príchode domov som ich vyskúšal,do nábojnice išli ľahko tak som ich ešte ovinul mastený papierikom a krásne sadli.Vybral som sa teda na strelnicu a ono žiadny problém počas streľby a puška aj krásne triafala nepravým že samé 10 no bolo to asi zatial najlepšie.To som nečakal.Takže na strelectvý.cz majú pravdu ona to neni zlá puška len to chce najst jej kombináciu ktorá jej chutná.No a presústružiť nábojnice no ono keď to ináč nejde no ja som to už vyriešil bez tohoto.Ináč neviete či sú u nás neni nejaké preteky pre tieto perkusné zadovky?Predovky som strieľal a bolo to super no tie som už predal a nechce sa mi kupovať zas nejakú.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 07 črc 2013 15:33

Ahoj chlapi...Uvažuju o koupi Howdah huntera od Pedersoliho,i když mě cena omračuje..Mám dilema jestli koupit brokovou 20/20,nebo kulovou pistoli 58/58 :roll: ...Mám to spíše jako home defence zbraň a na destrukční střelbu do 25 metrů..Nečekám žádnou zázračnou přesnost,hlavně v brokovém provedení..Na 10-15metrů s většími broky čekám rozptyl kolem 20cm..Je to reálný?Jaký rozptyl se dá čekat pří použití slugu na vzdálenost 25m?
Pokud zvolím kulovou variantu 58/58,jaký je soustřel na 25m při použití vhodného ogiválu?A o kolik se zvětší rozptyl při střelbou brokama na cca na 10metrů oproti lupaře s hladkým laufem?
Díky za info...
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Batistuta
Příspěvky: 42
Registrován: 03 črc 2011 23:13
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od Batistuta » 07 črc 2013 19:49

Taky jsem očumoval Howdah u Brymový,ale peněz dost,bohužel,tak jsme začali s kámošem přemýšlet nad výrobou nečeho vlastního v tom stylu,uvidíme,až bude v zimě nuda,co se urodí na ponku :D . Jinak ta přibližná přesnost by mě také zajímala,snad se někdo podělí.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Předovky

Příspěvek od duffioso » 08 črc 2013 10:04

Co koupit obojetnici?Kulova hlaven na blbnuti na strelnici a brokova na home defence.Na 25m to pujde udrzet v cernym na mezinarodnim pistolaku.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 08 črc 2013 17:55

to duffi: To víš,že jsem zvažoval i kombo,ale dělaji ho pouze ve 20/50..Vypadá to strašne nesymetricky.Velká a malá díra vedle sebe..Ještě kdyby to byla koza s hlavněma nad sebou,tak možná jooo..Asi jsem přehnanej estét,ale na pohled je to pořádná a pěkná pistole,tak budu volit symetrii...S tím pistolákem na 25m jsi mě docela potěšil,to je skoro víc než jsem čekal..
Ještě jeden dotaz...Slug v hladké hlavni asi tolik netěsní jako ogivál v drážkované,co?O kolik se může lišit výkon,nebo průraznost mezi hladkou a drážkovanou...zhruba? :roll:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Předovky

Příspěvek od duffioso » 09 črc 2013 08:32

Slugy se strili i z kodiaka .72 a nelita to spatne.Pokud chces symetrii,tak tedy 16/16 a krmit to slugama,na strelnici a priborama,sroubama a kaminkama doma :-) Nevim ale jak je na tom prodej 16 ga slugu.

Jo a vykon se lisit bude,to urcite.Hladka bude vzdycky slabsi vykonove.Ale mluvime tu o zachodovych trubkach,takze to nebude nic dramatickyho.Vaha strely to vykompenzuje.Laufy jsou taky delsi,nez bezna pistole.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 09 črc 2013 17:53

to duffioso:Jasně,16 by byla ok,ale bohužel ji nedělají.Potom má Pedersoli v nabídce klasické perkusní brokovnice s delšíma a dlouhejma laufama a to už jsou 12-ky.Cena se pohybuje mírně nad dvacet...A to už je fakt ranec a navíc je to neskladný.Jedna z těch dlouhejch dvanáctek má v názvu slug...,takže dvanáctkový slugy podle všeho jsou..Jestli je na fóru nějaký westerňák,kterej střílí z perkusní brokovnice,rád bych znal dojmy ze střelby,jak brokama,tak slugama...No a snad má někdo i howdaha,tak prosím ať se podělí o dojmy..Díkes
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 09 črc 2013 21:48

Trochu jsem brouzdal na zahraničních fórech a největší oblibě se těšil kulový howdah 58/58.Jako knedliky se nejvíc používaly maxi-bally..Na 25 yardů bez problému všechno v černém,ale ne jednoruč..píšou s opěrou o bag..Byla zmínka i o střelbě na 50-ku,ale zásahy víceméně náhodné..
Jen se nikde nemůžu dopátrat,jak moc by to rozhazovalo hrubé broky z drážkovanýho laufu :roll:
Pro ten pocit z pořádné rány se více přikláním ke kulové variantě a funkci home defence zbraně by to splnilo taky,ale u soudu by nejspíš mluvil jen jeden,což v našem právním systému vidím spíš jako výhodu :wink:
Mno....stejně ještě podumám :|
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od kentan » 09 črc 2013 22:50

na Howdaha se vybodni, je to na nic, jestli toužíš po něčem takovým, tak správná varianta je následující (sprostě okopírováno z Dave) dá se s tím i regulerně mířit..... :
S.651 COACH GUN Shotgun = jednospoušťová perkusní brokovnice v cal..12 .
Model inspirovaný Americkou občanskou válkou.
Délka hlavně: 510mm (20") .
Celková délka: 925mm (36") .
Váha zbraně: 3kg. .
Povrchová úprava: hnědý brynýr, kalené mramorované zámky,
pažba americký ořech.
Cena: 21.850,-kč.
S.708 BAKER CAVALRY Shotgun = jednospoušťová perkusní brokovnice v cal..20 .
Délka hlavně: 285mm (11") .
Celková délka: 700mm (27") .
Váha zbraně: 2,6kg. .
Povrchová úprava: černý lesklý brynýr, kalené mramorované zámky,
pažba americký ořech.
Cena: 20.900,-kč .


Více zde: http://www.zbrane-dave.cz/katalog-zbran ... pedersoli/
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 10 črc 2013 04:58

to Kentan:Jj..To jsou přesně ty perkusní brokárny o kterejch jsem psal vejš..To víš že mě lákaj,hlavně ta kratší kvůli skladnosti,ale ta má ty samé hlavně jako Howdah,jen puškovou pažbu navíc,takže ta přesnost bude jen v pevnějším úchopu...Do katalogu Dave čumím každej den a slintám,slevy jsem prošvihnul :cry:
Ale pět ticek navrch je pro mě docela dost..
Dlouho jsem přemýšlel na inlajnkou od Ardesy,právě kvůli přesné střelbě do papíru,sice mám mnohem radši dřevo než plast,ale u té inlajny to nijak nevadí a velkou výhodu vidím v pohodlném čištění..
U Howdaha hraje roli cena(ikdyž je to taky paleta),skladnost,oproti inlajnce je dvouranej..ovšem mínus je přesnost..Ale na na destrukci na kratší vzdálenost je ideální...Teď si jen srovnat priority....Jinak díky za názor,mít víc peněz,asi bych vzal Coache :roll:

edit:Asi jsem úplnej tatar,ale jednospoušťová znamená co?To,že jedním zmáčknutím odpálím naráz obě hlavně,nebo musím spouš zmáčknout opakovaně?Sorry za debilní dotaz,ale fakt to nevím :oops:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Odpovědět