Walther .22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Walther .22LR

Příspěvek od Návštěvník » 19 říj 2004 22:26

Zdravím,
máte někdo zkušenosti a jaké s pistolemi Walther v rážích .22LR.
Zajímá mě hlavně spolehlivost a případná rozežranost na levný náboje.
Díky za jakýkoli názor.


Návštěvník

re:Walther .22LR

Příspěvek od Návštěvník » 20 říj 2004 17:07

Jo, s P22, je to ten největší šmejd. Nechápu jak mohla taková firma něco podobného vypustit. Mrkněte na inzeráty. Kdo to má - ten prodává. Osobně jsem to zkoušel asi s 5 druhy nábojů, i HV, zasekává se, nepodává, hnus !!!
Návštěvník

re:Walther .22LR

Příspěvek od Návštěvník » 22 říj 2004 19:45

A co takhle Walther PP v razi .22LR? Spolehliva, presna, vsezravec :-)
Rozhodne to je jina kategorie, coz je ale bohuzel videt i podle ceny nove zbrane.
Návštěvník

re:Walther .22LR

Příspěvek od Návštěvník » 24 říj 2004 21:37

Vyzkoušel jsem asi 8 druhů levných nábojů v cenách 1 - 1,50 Kč. Stávalo se běžně, že pistole nepodávala náboje po prvních několika výstřelech, ať už se jednalo o standard nebo HV. Po té co jsem před nabíjením náboje promnul v mastném hadru, nedošlo k jedinému selhání a musím říct, že už jsem jich od té doby pár stovek vystřílel a naprosto bez problémů.
Návštěvník

re:Walther .22LR

Příspěvek od Návštěvník » 25 říj 2004 09:26

Aaa konecne nekdo zminil trik sportovnich strelcu. Vemte si krabicku od diabolek... vycistete od olova, vlozte vykrojenej kus molitanu a nalejte do nej trosku oleje na zbrane. pred plnenim zasobniku si do krabicky patrony nasypejte... pak staci krapet povalet a muzete nebijet. Vysledek je opravdu 100%!
R2

Příspěvek od R2 » 05 pro 2006 11:07

Ano chce to čisté náboje, pěkně mazané :lol:
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 05 pro 2006 11:15

Opět kategorické odsudky jako šmejd, shit a podobně. Moc rád to slyším. Tak já zase naproti tomu mám Walthera P22 z jedné z prvních sérií, střílím bez zásadních problémů a rozhodně neprodávám. Já od té pistole totiž chci jenom to, k čemu byla konstruována. To jest na zábavnou střelbu a základní sportovní výcvik. V USA tomu říkají plinking. A na to ta pistole zcela vyhovuje. A abych se vyhnul generalizaci kterou zde sám kritizuji, mě zcela vyhovuje.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 05 pro 2006 11:38

vito: Musím se přidat. Mám ji už cca 6 let a zatím spokojenost. Nečekám od ní zázraky, ale pro "vyblbnutí" bohatě stačí. Ono obecně 100% spolehlivá pistole v .22 lr je dost problém. Taky neprodávám a ani o tom nepřemýšlím :-)
R2

Re: Re.:

Příspěvek od R2 » 05 pro 2006 11:44

...já zase naproti tomu mám Walthera P22 z jedné z prvních sérií, střílím bez zásadních problémů a rozhodně neprodávám...

Někde jsem narazil na Tvou odpověď co se týka střeliva .22LR pro krátké zbraně:

1/ co používáš do P22?
2/ jaké máš zkušenosti?
3/ co na terč 15m, 25m a co na "obranu"?

jinak P22 moc pěkná a moc prima :P
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 pro 2006 11:53

selag píše:... Ono obecně 100% spolehlivá pistole v .22 lr je dost problém. ... :-)
Existuje - Pav 75 :lol:
Ale jinak máš pravdu, samonabíjecí těžko, ta nespolehlivost je způsobená tím nábojem.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 05 pro 2006 11:57

Tiez mam P22 par rokov a pohoda.Strielam len to najlacnejsie strelivo na slovenskom trhu (CCI Blaser).Na 200-300 vystrelov mam asi 1 nevytiahnutu nabojnicu.Zavady som maval zo zaciatku ked som cistil a mazal WD40 no po zisteni ze po oslahnuti plamenom nakarbonuje a karbon my brzdi zaver som zacal pouzivat Konkor 101.A od vtedy bez problemov.A ani ma nenapadne mazat naboje :wink: P22 je na zabavu skvela.Strielavam na krabicky od nabojov, alebo na napojove plechovky.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 05 pro 2006 14:06

Já jsem také tenkrát psal 100% spolehlivá samonabíjecí pistole v ráži 22 LR...... Popsal jsem také technické důvody, proč tomu tak je. Ve Waltheru P 22 používám, pokud požaduji přiměřenou spolehlivost, HVčka, měl jsem to také napsáno v dodatku k manuálu. Pokud je mi jedno, jestli to občas nepodá náboj ze zásobníku, střílím čímkoliv. Střílet na terč při nepřemrštěných požadavcích je možné docela dobře. Na obranu bych tuto ráži, zcela obecně, při dnešním výběru příliš neuvažoval. To ovšem neznamená, že to není možné.
R2

Re: Re.:

Příspěvek od R2 » 05 pro 2006 16:01

vito píše:...... Popsal jsem také technické důvody, proč tomu tak je.

Ve Waltheru P 22 používám, ..... HVčka....

Na obranu bych tuto ráži, zcela obecně, při dnešním výběru příliš neuvažoval. To ovšem neznamená, že to není možné.
Nemůžeš prosím dát odkaz, kde jsou popsané ty tech.důvody, co píšeš :idea: + jaká HV používáš? :?:
Máš stejnou zkušenost viz.výše s WD40? :?:

Vím :wink: , že .22 a obrana je pro spoustu lidí nepřijatelná :evil: , zatracená :x a pod., ale přeci jen - ten kdo by si .22 bral do kapsy a chtěl se bránit = co nabít??? :?: :P
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 05 pro 2006 20:48

ak sa mi revolver 357m. 4palec nezmesti pod tricko nosim P22 a naboje Magtech pomedene a bez dutinky.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 06 pro 2006 12:48

Já jsem sklerotik a už dávno nevím, kde jsem to napsal. Tedy alespoň dva nejpodstatnější důvody. Za prvé malá mechanická pevnost sestavy nábojnice - střela. Díky tomu snadno dochází při podávání do komory k uvolňování střely, zejména při několikanásobném nabití a vybití. Je to dáno slabou stěnou nábojnice a relativně měkkou střelou. A také celkově malými rozměry náboje. Druhý a podstatnější důvod je existence přečnívajícího okraje nábojnice. Pokud se zbraň zkonstruuje s podobným úhlem rukojeti jako jsou běžné služební zbraně / a to u W 22 je /, dochází při skládání nábojů v zásobníku k naklápění spodních nábojů. A protože zásobník je rovný, dochází k problémům. W 22 to řeší částečně tím, že okraje nábojnic se skládají "cik cak " a tím se problém trochu eliminuje. Pistole, které mají velký úhel pažby to řeší tak, že se okraje skládají za sebe.
Co se týče HV nábojů, na nošení se mi nejlépe osvědčily Remington Viper a Winchester Laser. V této pistoli se s podivem zdají výkonnější než CCI Stinger. Ten je ovšem konstruován primárně pro dlouhou puškovou hlaveň.
Odpovědět