Mazani a konzervace Glock

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

ikar

Mazani a konzervace Glock

Příspěvek od ikar » 22 čer 2005 14:10

Zdravim,
zajimalo by me cim a jake casti glocka mazete a konzervujete a v jakych intervalech.
Je mi jasne ze lauf se cisti po kazdem ukonceni strileni, me jde hlavne o ty ostatni casti jako kolejnicky v zaveru vodici listy v ramu atd.

Diky

IkaR


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 22 čer 2005 14:20

K tomuto dotazu bych se připojil: Slyšel jsem, že nové Glocky jsou ošetřeny nějakou brusnou pastou (???), která se má nechat působit a nemá se odstraňovat při čištění. Víte o tom někdo něco, nebo si ze mne udělal švagr legraci?
ikar

Příspěvek od ikar » 22 čer 2005 14:37

K te paste ti odpovim :)
Je to pravda alespon do vystrileni min. naboju (nekdo udava 100 nekdo 500) takze kdyz to zprumeruju tak to je 300 :)
Ale ta pasta je pouze v kolejnicce na zaveru ale jine casti timto pripravkem nejsou osetrene tudiz se musi osetrit.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 22 čer 2005 14:52

Dokial tam máš zbytky tej pasty tak to tam nechaj a nepridávaj tam ani kvapku oleja (na miestach kde s nej už nič neni kvapku daj). Tá vrstva spoľahlivo vydrží nanesená oveľa viac ako len 300 výstrelov. Po 500 si to skontroluj a ak jej tam uz bude málo tak ho od nej vyčisti a ošetri to novým prípravkom alebo si ju tam daj znovu naniesť (vraj sa to dá zohnať -...........počul som)

Samozrejme dodržuj len mazacie body - nepreolejuj si ho! :wink:
ikar

Příspěvek od ikar » 22 čer 2005 15:25

Ok a co ostatni veci cim osetrit ...lauf a cim mazat ty body ?
WD 40 ? Ballistol nebo Break Free ... co na co ?

Diky

IkaR
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 22 čer 2005 19:14

WDčko je v pohode. 8) Škoda len že vyschne a potom sa zdá, že tam nič neostalo (no v skutočnosti zostáva naviazaný jemný mazací film na povrchu materiálu takže to je OK) Dobrý je aj Konkor - ten zostáva stále pekne viditeľný na povrchu. (S BreakFree nemám skúsenosti a Ballistol zasa ani nepoznám :( )

Tieto prípravky môžeš použiť na mazacie body - ALE S MIEROU! (len kvapky)
Navlhčenou handričkou môžeš pretrieť strunu i hlaveň (na ploche ktorá je pri streľbe v kontakte s otvorom v závere) ale nieje to nutné.
Na hlaveň (vnútro) si osobne myslím je lepšie WDčko, pretože lepšie čistí (ale je to len subjektívny názor s použitia u iných značiek = Glock sa tak nezaserie ani pri olove)

Inak ak tam máš stále tú pôvodnú tekutú meď v hojnom množstve tak to ani nemaž a nechaj to zabehnúť. Neskôr to celé prečisti a potom môžeš aplikovať tie prípravky.
ikar

Příspěvek od ikar » 22 čer 2005 21:07

Jj ta med tam je ale prece jenom jsem kdyz jsem to uz cistil poprve po 300 vystrelech tak jsem na ty zadni zalisovane packy v ramu dal jednu kapku WD a to same na prostredek laufu a na zaver kde pod nej zajizdi komora doufam ze jsem neudelal zadnou blbost ?

IkaR
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 22 čer 2005 22:02

Nie, neboj :arrow: nič sa nestalo.

Ja len že keď to tam bolo tak si to ani nemusel mazať toť vsjo
joot

Pasta

Příspěvek od joot » 23 čer 2005 08:20

ikar píše:K te paste ti odpovim :)
Je to pravda alespon do vystrileni min. naboju (nekdo udava 100 nekdo 500) takze kdyz to zprumeruju tak to je 300 :)
Ale ta pasta je pouze v kolejnicce na zaveru ale jine casti timto pripravkem nejsou osetrene tudiz se musi osetrit.
Originál pastu jsem tam měl ještě po 800 výstřelech. Pak mi to jeden známý namazal nějakým teflonovým mazadlem - něco s konzistencí vazelíny.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 23 čer 2005 09:34

Ktore su mazacie body na G?
Doteraz som mal CZ o G nemam vela informacii.
Návštěvník

Debilové debilové odborníci

Příspěvek od Návštěvník » 23 čer 2005 09:46

Musím se strašně smát. To "originální ošetření" není žádná brusná pasta. Jediné, co to má společného s pastou, je to, že je to suspenze mědi v mazacím tuku. Kupte si v mototechně tuk na ložiska kol, je to stejná "zlatá" (ve skutečnosti měděná) břečka, vydrží to mazat za fakt extrémních teplot i tlaků, ale když to tam nedáte, taky se nic nestane.
WD40 nemaže skoro vůbec a proti korozi taky není nic moc. Pokud chcete, aby vám pistole (péro... :-) voněla, kupte si Brunox, k sehnání úplně všude, vyhodíte 160 Kč za to, co jste v podobě smradlavého Konkoru z Parama mohli mít za 40 Kč. Konkor je nejlepší na čištění i mazání, jen bacha na to, že ocelové díly potahuje slabou nažloutlou vrstvou, což vůbec nevadí, jen to blbě vypadá. Vy všichni, co musíte mít hlavně naleštěná péra, Konkor pomluvíte, ale poměr cena/výkon je rozhodně nejlepší.
Návštěvník

Re: Debilové debilové odborníci

Příspěvek od Návštěvník » 23 čer 2005 10:13

Anonymous píše:Musím se strašně smát. To "originální ošetření" není žádná brusná pasta. Jediné, co to má společného s pastou, je to, že je to suspenze mědi v mazacím tuku. Kupte si v mototechně tuk na ložiska kol, je to stejná "zlatá" (ve skutečnosti měděná) břečka, vydrží to mazat za fakt extrémních teplot i tlaků, ale když to tam nedáte, taky se nic nestane.
WD40 nemaže skoro vůbec a proti korozi taky není nic moc. Pokud chcete, aby vám pistole (péro... :-) voněla, kupte si Brunox, k sehnání úplně všude, vyhodíte 160 Kč za to, co jste v podobě smradlavého Konkoru z Parama mohli mít za 40 Kč. Konkor je nejlepší na čištění i mazání, jen bacha na to, že ocelové díly potahuje slabou nažloutlou vrstvou, což vůbec nevadí, jen to blbě vypadá. Vy všichni, co musíte mít hlavně naleštěná péra, Konkor pomluvíte, ale poměr cena/výkon je rozhodně nejlepší.

Ja som tu ani netvrdil, že je to "brúsna" pasta ! Len mi to konzistenciou pripomína pastu a doplnil som, že ide o záležitosť s rozpustenou meďou ! Fakt je, že pokiaľ tam je toho dostatok tak sa to tak mazať nemusí. :!: Ak je už viac preč tak je to dobré odstrániť úplne a používať iba mazadlo poprípade si to tam dať znovu. :wink: Čo sa týka WDčka tak ten naozaj tak nemaže (viditeľne) ale tenký mazací film poňom zostáva. Je to ideálny prípravok na použitie u pištolí používaných v prostredí s nízkou teplotou (ak chodíte pravidelne strielať i v zime na otvorené strelnice - nemá totiž medzi rámom, laufom a záverom čom stuhnúť ako je to vo výnimočných prípadoch u Konkoru - je síce pravda, že Glock má veľké vôle, aby spĺňal všetky požiadavky 100% funkčnosti takže u neho je to asi jedno 8) ).
Ja osobne používam i Konkor i WDčko - WDčko čisto na čistenie hlavne (pokiaľ nemám zimnú sezónu na otvorených strelniciach) Konkor na ostatné časti.

A čo sa týka antikorózivnych vlastností WDčka: milý pane prečítajte si názov fóra: Mazanie a konzervácia pištolí GLOCK! Povedzte mi čo by asi tak mohlo na Glocku chytiť líšku??? :shock: Jedine tak ten malý čap čo je na spúšti - s Glockom nemusí nikoho antikorozívny účinok používaného mazadla zaujímať!!!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 23 čer 2005 10:35

Anonymous píše:Ktore su mazacie body na G?
Doteraz som mal CZ o G nemam vela informacii.
Glock má cca 6 predpísaných mazacích bodov a potom ešte 1 bonusový :lol: (je totiž mimo ne dobré trochu pretrieť i pružinu)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 23 čer 2005 10:38

Kde by som si mohol zistit, ktore body to su?
Najlepsie vizualne.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 čer 2005 10:57

Nejdulezitelsi bod na Glocku je tzv. bod G! :-) Kdo ho najde bude nalezite odmenen. A ted hura pustte se do toho. Mazalove...
Odpovědět