pistol na zacatek

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ropan.pc
Příspěvky: 2
Registrován: 11 kvě 2013 10:59

Zbraně a střelivo

Příspěvek od ropan.pc » 25 kvě 2013 21:27

Zajimalo by me kde na Kladne je nejaky dobry obchod se zbranemi a strelivem?(Hledal jsem na netu a nic) Jsem cerstvy drzitel ZP a chci si s manzelkou vyskouset ktera zbran by nam oboum sedla do ruky. Cetl jsem hodne prispevku, me by vyhovovala CZ 75 Shadow Dual tone(je nadherna)ale bojim se ze manzelce nebude vyhovovat jelikoz v praci pouziva CZ 75 Compact.Ja chci zbran na obcasne noseni a na chozeni na strelnici,ale taky na kazdorocni zkousky pro zenu do prace.Co by jste me poradily? Diky za odpovedi.


Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: pistol na začátek

Příspěvek od FTC » 25 kvě 2013 23:50

Já se zeptám jinak. Kdo chce zbraň víc? Ty, nebo tvoje žena, zřejmě policistka zvyklá na compakta od CZ...?
To je jako ptát se, jestli si koupit škoda octavia TSI se sportovním podvozkem, nebo škoda fabia TDI v základu, kdy je na fábku zvyklá žena z práce...
Tenhle přídad srovnání platí zhruba jak pro uvedená auta, tak i pro shadowa a compakta. SP je lepší na soutěže a comp je zase lepší na rekreační střelbu a nošení, i když se s ním dá dosáhnout uspokojivých výsledků. Ve vašem případě bych volil compa, jestli se jeden z vás nezblázní a nezačne střílet soutěže.

Taky bych chtěl říct, že u pistole je vzhled až na posledním místě, důležitá je bezporuchovost, stabilita a přesnost!
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dykmore » 26 kvě 2013 00:47

a taky jako pro housle smyčec, je důležité pro pistoli i vhodné pouzdro 8) s ním se může stát celodenní nošení shadowa požitkem, s nevhodným pak celodenní tahání se s kompaktem peklem na zemi.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
retrros
Příspěvky: 218
Registrován: 01 pro 2007 15:24
Bydliště: Morava

Re: pistol na začátek

Příspěvek od retrros » 26 kvě 2013 09:04

A proč si každý nepořídíte svou?
A taky tvoja má služební, TY by sis měl pořídít něco co sedí tobě, a nvíc jde o to, proč si ji pořizuješ. závody, jen tak si zastřílet nebo chceš mít něco pěkného, starého? Toto si musíš napřed ujasnit
slavia 630,631, tau-6, drulov DU10, markham ''king''single shot, Webley Mk.III , Webley senior, BSA meteor, Diana mark IV a dalsi anglicanky
ropan.pc
Příspěvky: 2
Registrován: 11 kvě 2013 10:59

Re: pistol na začátek

Příspěvek od ropan.pc » 26 kvě 2013 12:20

Zbran chci samozrejme vic ja :) ,koupit dve je opravdu nakladne.Bude to ma prvni zbran tak by jsi chtel udelat radost a koupit neco pekneho a spolehliveho(asi muzska jesitnost).Zena chodi kazdy rok na strelby a uz nekolikrat nenastrilela(Tj.strata penez na 6 mesicu)ale u ni jde o stres(ze bude bez penez) a techniku strelby(strhava).Chodi na strelby jednou rocne a proto jsem si udelal ZP abych mohl chodit s ni strilet.Po precteni dost vlaken jsem se rozhodl pro Shadow nebo pro compact shadow na czub.Nejsem tolik znalej proto se ptam na zkusenosti lidi kteri tomu rozumi.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dykmore » 26 kvě 2013 14:25

Víš, protože máš čerstvě ZP, nacházíš teď se v batolecím věku ohledně uvažování o koupi zbraně :lol: nemyslím to nijak špatně, nezlob se, snad všichni jsme si tím prošli. Píšeš, že koupit dvě je "opravdu nákladné", ale taky píšeš, že máš v merku shadow duotone. Na kolik taková sranda přijde? Třeba pro mě by bylo koupit si shadow duotone OPRAVDU nákladné, ale koupit si dvě solidní pistole na nošení mě bude stát dohromady o třetinu méně než tebe ten jeden shadow. Samozřejmě neuvažuju o fungl nové zbrani - do které bych v případě CZUB ani nešel (to si radši vsadím na Baník :mrgreen:

Stačí mrknout do burzy tady nebo u sousedů na stř.cz. Konkrétní příklad z nedávna - kamarád za 8000 prodal CZ75 v niklu, stav nové zbraně, mimořádně podařený kousek - a nebyl ani výběrový :mrgreen: . Na hunting-shopu v bazaru visel nějakou dobu G19 druhé generace za 8000, tj.16000 plus kydexové pouzdra a jsi na 18000, tedy ani ne cena shadowa. To je příklad sázek na jistotu, že když se něco pokazí, oprava bude za hubičku. Pokud bych kupoval já, mrknul bych i na "exotičtější značky" - v Ostravě teď někdo za 8000 prodává vymazlený SW 5906 v nerezu, na každém rohu se válí proklínané norinco 1911 v cenách od 5500 do 7000kč...
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: pistol na začátek

Příspěvek od PB » 26 kvě 2013 15:01

http://www.czub.cz/cz/pages/431-sleva-p ... lozky.aspx

pouvažuj. můj tip je shadow- střílím s ním závody, ikdyž není můj a v porovnání s kompaktem, taky s ním periodicky střílím, je to velký rozdíl ve prospěch shadowa.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
mmaass
Příspěvky: 74
Registrován: 31 říj 2011 11:33
Kontaktovat uživatele:

Re: pistol na začátek

Příspěvek od mmaass » 26 kvě 2013 18:26

Na Kladne, bohuzel, zadny obchod se zbranema nenajdes :roll: Musis do Prahy. Nejbliz ke Kladnu bude Kentaur (Dejvice u kulataku) nejaky vyber na osahani tam maji a je tam i prijemna obsluha. Nebo BVS (Praha 3 - Slezska, kousek od obchodního soudu) taky super obsluha a je na co se podivat.
Jinak pro zacatek bych asi nic velkeho nevybiral, byl bych v kategorii compactu (hlavne kdyz to chces i pro zenu). Taky jak nekdo z ,,kolegu,, vyse psal, bych se klidne porozhlidnul po bazarech/komise. Casto se prodavaji vyborne kousky za vyborne ceny..a to casto z duvodu, ze novacci si poridi uplne nouvou zbran za plnou cenu a po par stovkach vystrelu zjisti, ze ta zbarn jim nesedi nebo ze vlastne chteji neco ucelove uplne jineho (noseni, zavody atd.).
Makarov 9mmMak, CZ 858 Tactical 4V, G19
http://www.black-hawk.cz
Odpovědět