CZ200S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Marc
Příspěvky: 132
Registrován: 20 črc 2006 13:53

Příspěvek od Marc » 16 lis 2006 16:48

Sidewinder píše:Tlumic stejne jako laser je zakazany, a na cem bude pouzit nehraje roli .. po cele Evrope to tak neni, napriklad Polsko nebo Anglie maji tlumice povoleny.. slysel jsem dokonce o Finsku, ze jsou tam tlumice i pro palne zbrane povoleny, a navic i prikazany pri pouzivani tam, kde by hluk nekoho obtezoval .. co je na tom pravdy nevim..
Nechci polemizovat o tom kde jsou či nejsou tlumiče povolené, ale myslím že Polsko ani Velká Británie k nim nepatří. na militaria.pl to prostě "okecávají" takto: Tłumik, dzięki rozrzucaniu gazów powstałych w momencie oddania strzału, zwiększa celność wiatrówki. Dodatkową zaletą jest tłumienie odgłosu wystrzału.
Z toho lze dovodit, že tlumení zvuku je druhotný, ale v podstatě nechtěný důsledek primární vlastnosti. Pravděpodobně to k elegantnímu obejití zákona stačí a to nejen v Polsku, ale prodává se to (pomineme již jmenovanou GB) i například ve Španělsku a Itálii. Vyjádření našich úřadů na Tvůj dotaz jsem samozřejmě četl, ale nemohu se ubránit dojmu, že otázka nebyla správně položena :wink: Ale příští čtvrtek sem přijde někdo z úseku zbraní a střeliva, tak to s ním zkusím probrat.


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 16 lis 2006 21:32

Tak to jsem zvedavy .. kazdopadne v Polsku stejne jako v Anglii se tlumiky beztrestne prodavaji .. a u nas ne .. to vidim jako hlavni rozdil .. jak to kdo dela je druhotne..
masmen

Příspěvek od masmen » 18 lis 2006 22:45

řešení by bylo koupit sousedovi flašku a dokonce to výjde i levněji než tlumič :D

nééé sorry chlapy - jde přece o image
Oňarb
Příspěvky: 280
Registrován: 11 lis 2006 18:37
Bydliště: Bánov - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oňarb » 21 lis 2006 12:10

Prisiel som na jednu zaujimavu a jednoduchu aplikaciu tlmenia hluku pri vystrele z vetrovky. Kto chce nech skusi. Navlecte na plastovu koncovku, ktora je na vzduchovke pet flasu a vystrelte /alebo si spodok najprv prevrtajte/. Najlepsie 0.5l az 1l - podla vysky montaze puskohladu. Koncovka a pet flasa maju idealny priemer a celkom presne do seba pasuju. Zvuk sa dostatocne stlmi a kto sa s tym este pohra, moze v pohode strielat a trenovat aj v byte, tak ako ja 8) Mozno to vypada uplne laicky, ale moj problem sa tymto vyriesil :?
Treba sa aj teraz zamyslat nad tym, ci je to nepovolene ozbrojovanie sa zakazanymi doplnkami? :oops:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 21 lis 2006 12:28

No víte tak dlouho jsem šťouchal do tý hromady bordelu, až se mi na ten nástavec napíchla ta petflaška :-) Nedovolený ozbrojování, ale jděte :D Každopádně je to dobrej tip, na podobným principu fungují klasický tlumiče (přepážky, výplně...., tady je to spíš o objemu). Pro legraci to vyzkouším :wink:
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od mikiki » 22 lis 2006 20:20

Ahoj větrovkáři, nedávno jsem rozšířil Vaše řady, nechci stále otravovat SZ "troje" a proto se zeptám tady: 1) tlakový zásobník - když si zastřílíte v sobotu a chcete třeba i v neděli, tak jej úplně vypustíte, nebo tam necháte do druhého dne zbytek vzduchu(cca 120), pak doplníte na cca 190 a pokračujete ve střelbě? Někde na tomto fóru bylo řečeno, že je lepší vypustit všechen vzduch vzhledem k těsnění - co mi doporučíte? 2) máte někdo zkušenosti se stojanem na upnutí větrovky? Vím, že nejlepší je svěrák - ale je mi nějak líto upnout do něj větrovku (abych ji nepoškodil) a hlavně jak dostat velký ponk (v dílně již stojí mnoho let) na zahradu :D Díky za odpovědi miki
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10825
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pet flaska

Příspěvek od Alexxxus » 22 lis 2006 20:42

pet flaska je jak znamo tlumic chudiny ted i muj, pasuje to perfektne prisel jsem na to hned druhej den, ale vymazlenost je udelat si zavit na treba z kusu mosazi nebo duralu a do toho tu pet flasku sroubovat, vzdycky kdyz si jdu zastrilet tak si beru " COLU " :oops:
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
LEON

Re: Pet flaska

Příspěvek od LEON » 22 lis 2006 20:56

Alexxxus píše:pet flaska je jak znamo tlumic chudiny ted i muj, pasuje to perfektne prisel jsem na to hned druhej den, ale vymazlenost je udelat si zavit na treba z kusu mosazi nebo duralu a do toho tu pet flasku sroubovat, vzdycky kdyz si jdu zastrilet tak si beru " COLU " :oops:
a to tam mas puskohled???
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10825
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pet flaska

Příspěvek od Alexxxus » 23 lis 2006 05:12

mam s vysokou montazi ale tu mam kvuli bubinkovemu mechanizmu, samozrejmne ze pouzivam jen pulitrove lahve nebo od detskejch 250 ml treba od Jupi :shock:
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10825
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Určitě to není povolené

Příspěvek od Alexxxus » 23 lis 2006 06:33

Určitě to neni povolené ale na střelbu v bytě je to super hodina dřiny na soustruhu, akorat příště to udělam z duralu. Spidermann je hustej :P
Kdyžtak to admin smaže
Přílohy
Mosazna matka.jpg
Jupik v mosazi.jpg
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Marc
Příspěvky: 132
Registrován: 20 črc 2006 13:53

Příspěvek od Marc » 23 lis 2006 17:17

Sidewinder píše:Tak to jsem zvedavy .. kazdopadne v Polsku stejne jako v Anglii se tlumiky beztrestne prodavaji .. a u nas ne .. to vidim jako hlavni rozdil .. jak to kdo dela je druhotne..
Tak mi bylo řečeno očekávané. U zbraní nepodléhajících registraci, air softu a dětských pistolek to nikdo neřeší, nikdy neřešil a řešit zřejmě nebude. Pokud chce mít prý dušička opravdu klid, tak si mám nechat napsat na účet že je to kompenzátor. A já jsem prý vůl, že se vůbec takhle blbě ptám :oops:
Rozhodně to ale není pobídka, aby to jeli všichni koupit :wink:
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 23 lis 2006 18:05

mikiki píše:Ahoj větrovkáři, ...
Ahoj, ohledne zasobniku: tesneni nejvice trpi velkou rychlou zmenou tlaku .. tedy vypoustenim a opetovnym napoustenim zasobniku se tesneni rozhodne neusetri.. i zbrojovka doporucuje skladovani zasobniku pod tlakem - a to take proto, ze pres ventil, ktery nebude pod tlakem, se muze do zasobniku dostat vlhkost..

A ke sveraku: o dost lepsi je pouzit nejaky stojan na bazi BenchRestu - myslim, ze postaci pouziti nejake opory nejen vpredu, ale i pod pazbu vzadu .. treba nejaky bag (pytlik s piskem napriklad)
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 24 lis 2006 18:25

ahoj!taky se pridam k odpovedi..plyn nevypoustim-a je mi celkem jedno jestli tam mam 50 nebo 150..jednim si totiz byt jisti muzete-drive ci pozdeji vam plyn kolem manometru unikat bude(zmozene tesneni)..mistr konstrukter od nas ze strojni VS, kdyz jsem mu ukazoval tesneni ktere je tam pouzito, mi odpovedel takto-
krasny priklad toho,kdy je tesneni casovane na urcitou zivotnost (z me zkusenosti 2roky pokud strilite dost)..vyrobce si tim zajistuje jistotu prijmu z naslednych oprav..
ale nemusite to resit-oprava je totiz jednoducha a nahrada za tesneni ktere bude "naveky" taktez..
co se tyce BR...naprosto postaci bipod a podlozka pod botku pazby(tu muze nahradit ruka-viz sniperska strelecka poloha vleze)
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 24 lis 2006 19:59

Přiznám se, že se mi nechce pročítat tolik stránek, tak se ptám. Jaký je rozptyl téhle větrovky na 10 metrů?
.45 ACP je pádný argument :)))
dajda4603
Příspěvky: 47
Registrován: 04 črc 2005 21:58
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od dajda4603 » 24 lis 2006 20:14

Vláďa píše:Přiznám se, že se mi nechce pročítat tolik stránek, tak se ptám. Jaký je rozptyl téhle větrovky na 10 metrů?
Žádný 8), je naprosto přesná, a to na podstatně větší vzdálenost :!:
JdC: Budoucnost patří aluminiu !
Odpovědět