Jak upravit nastavitelna miridla?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Jak upravit nastavitelná mířidla?

Příspěvek od tomasek » 20 lis 2006 16:19

Ahoj,
nevíte, kde na internetu prodávají ,,nástřelnou lavici"?
Zkoušel jsem jednu na střelnici, ale rukojeť mé pistole je příliš široká
a proto jsem nedosáhl kvalitního uchycení.

Dík


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 lis 2006 16:26

Pokud jsi schopen s pistolí nastřílet jakýsi soustřel, vezmi jeho střed a podle toho nastav mířidla. Pokud rozumnýho soustřelu nejsi schopen dosáhnout, pak mířidla nastav až se naučíš střílet.

Pevně uchycená pistole nebo i nastřelená někým jiným může střílet jinam než držená v Tvé ruce.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 20 lis 2006 23:09

Zásah na terči je mj. ovlivněn právě držením zbraně (postojem, spouštěním, zrakovou odchylkou atd. samozřejmě taky). :wink:
Tak, jak píše Alfonss - pokud nejsi schopen udělat na terči "chumel", nestarej se o miřidla. Doporučuji podepřít střílející ruku měkkou podložkou (třeba ať se ti kamarád jednou rukou opře o sloupek a ty si opři spodek dlaně střílející ruky o jeho paži), abys vyeliminoval pohyb ruky.
Vše ostatní ale musí být stejné, jako při normální střelbě, zejména přesnost uchopení a pevnost sevření rukojeti prsty - včetně tlaku jednotlivých prstů (palec a malík jen volně přiložen - na držení se nepodílejí) a směru tlaku ukazováku na spoušť (v podélné ose).
Dost pomáhá střílet na otočený terč (záměrný bod uprostřed si najde oko symetrií samo) - soustřel se výrazně zlepší.
"Cvakání" je skutečně až pro střelce, který umí odhlédnout, kam šla rána a rozeznat chyby, kterých se dopustil. A rozhodně ne z "lavice".
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět