Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od chramst » 20 bře 2013 14:03

Také bych tam nekoukal i když tam neni zápalka a s tou ani náhodou. Teoreticky ten černý prach jde bez problému stlačit, ale dívat se čertu do hrdla nebudu. Raděj oželím plnohodnotný první výstřel.


Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od brezvi » 20 bře 2013 14:58

To Chramst a KajaKliment:
Básník tím chtěl říct, jak má vypadat olovo v hlavni, aby mělo výkon....
Jinak bych chtěl podoknout, že když nabíjíš druhej lauf a v prvním už máš, tak seš na tom stejně, jako když se díváš do hlavně (BEZ NASAZENÉ ZÁPALKY). Prostě si v pozici, kdy ti samovolným zápalem první kulka udělá díru do hlavy, zatím co se snažíš nabít druhou.
S perkusama a křesadlama jsem začínal a podle mě ti maximálně samovolně prach vzplane v tu chvíli, kdy ho tam sypeš (nějaký žhavé nespálené zrníčko). Nepředpokládám, že je někdo tak rychlej aby vznikl diesel efekt. Potom co máš nabito (bez tý zápalky) je to dle mého skromného názoru BLBOST!
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 20 bře 2013 15:09

Bušit do střely tak, až z ní bude placka je hloupost. Chce to najít ogivály typu Maxiball nebo Real, které půjdou nabíjet tak akorát (to je tak, že spodní kroužky vlezou do vývrtu, horní se zaseknou a musí se jim pomoct paličkou), todle odlévat z čistého měkkého olova a v případě krátkých hlavní podsypávat Swiss Pulver Nr 1, nebo 2 v případě větší ráže (.54, možná i ta . 45 podle okolností..). Dají se vyzkoušet i ty "lepší" prachy co má Dave. Lze samozřejmě vyzkoušet i kouli natvrdo, která se ostřihne při nabíjení podobně jako u revolveru.
Prostě do střely nikdy netluču jak datel, nebo hluchej do vrat, paličkou ji narazím do vývrtu, nabijákem usadím na prach a jedním (dvěma) rázem nabijáku ji usadím. Při správné střele, typu a množství prachu to musí stačit.
Když jde vykouzlit plnohodnotný výstřel z hladkohlavňového křesadla bez rozbíjení střely, musí jít i z perkusky , byť má "moderní" drážkování.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od chramst » 20 bře 2013 15:17

Ke zbraním mám respekt a do hlavně se zásadně dívám od nábojové komory, pokud jí to má. Zrovna tak nelezu pod nezajištěné auto na zvedáku. Prostě jsou věci co nestojí za pokus. A črnopraché zbraně mám, tak vím, co se může stát. Jinak si přebijím i pistoli, revolver a pušku. Je mi jasné, že do derringeru to budu muset trochu natlouct poprvé na to aby tam byl odpor v hlavni a jen to neplivlo se spoustou čmoudu. Už se těším jak melej Jarda i když jsem stary chlap na derringa...
KajaKliment
Příspěvky: 71
Registrován: 27 úno 2010 13:08

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od KajaKliment » 20 bře 2013 15:40

brezvi: Jak jsem psal - nic osobního. Co tím básník chtěl říci jsem pochopil, ale zaujalo mě to koukání do laufu. Pár věcí už jsem taky předem ládoval a hlavu nad to nedávám, ani když je to první komora, natož nějaká další. Jak už tu zaznělo, do hlavně je lepší koukat zezadu. Samozřejmě, že při normálním nabíjení je pravděpodobnost náhodného výstřelu minimální, ale nehody se stávají. A radši budu poslouchat, že jsem blbec a udělal jsem díru do stropu, než aby se o mě vyprávělo, že jsem si při nabíjení ustřelil kus hlavy.

Ke zbytku se vyjadřovat nemůžu, protože na nošení mám modernější věci a na díry do papíru nebo na cinkání gongů mi stačí kulička zařízlá v drážkách natvrdo a doražená na prach.
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od brezvi » 20 bře 2013 15:49

Jasný, nic osobně :wink:
Jinak jsem se taky už naučil nabíjet jaksi mimo dráhu...
To Kentan:
Jak jsem napsal, osobně mi GG ogivály nesedí, protože se musí dle mě takhle roztemovat. Používám jiné (homemade) a mám svatej pokoj.
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od inliner » 20 bře 2013 16:04

Ja si leju realy a super i na prvni ranu. Namacim to do roztaveny smesy vceliho vosku s lojem - ten to dotesni a nemusim do toho mlatit.
JendaP
Příspěvky: 23
Registrován: 06 říj 2012 15:23

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od JendaP » 20 bře 2013 16:09

Tak 54 je od včerejška doma, včera jsem ji rozbalil až večer ale řeknu vám, že jen na pohled to jsou teda neskutečný hlavně. To mě už připomnělo spíš uříznutý hlavně z brokovnice :D a je to prostě jedním dechem nádhera. Je to hrozně hezky řemeslně zpracovaný....no, pomalu hodinu jsem si derrika jen prohlížel. Fotky sem dodám jak to půjde. Objednal jsem k tomu i nějaký ogivály a ten pošťák to pomalu ani neunesl :D .
Alea iacta est
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 20 bře 2013 16:48

Brezvi: ogivály GG zřejmě budou mít rozměr, který počítá s tím, že je střela těsněná papírem - tedy v polonáboji a na nabíjení naholo je malá. Místo roztloukání tedy doporučuji střely ovinout jednou vrstvou papíru, v drážkách stahnout nití a celý namočit do mazadla..
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od brezvi » 20 bře 2013 17:53

Jsou z kokily pro PeRe....už používám z homemade koliky...viz příspěvek na této sránce: http://forum.gunshop.cz/derringer-od-fy ... -1350.html
herakleus
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2012 16:48

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od herakleus » 21 bře 2013 16:14

Zdravím vás přátelé už se pomale ,ale jistě ve střelbě s Derrikem lepším střílel jsem z 10 m na terč postavy a z 36 střel 7 trefilo hlavu a jen 4 byly mimo .Kdo jste z Brna a okolí doporučuji střelnici ve Velké Bíteši vlez je tam 100kč na jak dlouho chcete!!! :lol: Ještě se zeptám na jakou největší vzdálenost jste se trefili do terče z Derrikem ??????????Musím ještě dodat že můj derrik ma 3,5palce laufy a cal.45 příště vyzkouším 25m. :twisted:
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od COOK » 21 bře 2013 18:59

Nechápu obavy nad díváním se do nabitýho laufu. Nebo obávat se něčeho při natloukání. Vždyť Číňani používali píšťale s multinabíjením za sebou - podobně jako římský svíce. Asi těžko by to používali, kdyby výstřel první rány odpálil nárazem druhou...
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od chramst » 21 bře 2013 19:12

Nevadí, že to nechápeš, já si třeba prostě nerad lehám na silnici i když zrovna nic nejede a co se týče těch Čínanů, no je jich dost... :lol:
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od PatrikV » 21 bře 2013 19:15

COOK píše: Asi těžko by to používali, kdyby výstřel první rány odpálil nárazem druhou...
Zeptej se těch, kterým vystřelil u perkusního revolveru celý válec najednou.
herakleus
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2012 16:48

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od herakleus » 21 bře 2013 19:17

Jen blázen se dívá do nabitých hlavní ,asi ti neříká nic bezpečná manipulace se zbraní ??????????? :shock: :mrgreen: Potom se můžem divit co se dočteme v černé kronice třeba i o provrtaném znehodnoceném samopalu a jak to dopadlo ! :lol: :twisted:
Odpovědět