Tak je tu dalsi test vetrovky CZ 200S...... dil III.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Tak je tu další test větrovky CZ 200S...... díl III.

Příspěvek od Návštěvník » 17 čer 2005 13:28

Tak jsem tu s třetím dílem větrovky CZ 200S, jak jsem již v minulých dílech přislíbil.
Rád bych pojal tento díl, jako takovou rekapitulaci všeho, co jsem dokázal doposud zjistit.
Větrovka je podle výrobce založena na stavebnicové koncepci, což podle nich znamená, že by šlo na hlavní díl zbraně tedy těleso závěru s přepouštěcími kanálky namontovat cokoliv co tento stavebnicový systém podporuje. Myšlenka je taková, že když budete chtít měnit ráže, stačí jen mít záložní hlaveň s nabíječem, nebo potřebujete jiný typ pažby, tak ji prostě přehodíte, ale jako všechno u Zbrojovky je to pravda jen tak na půl, tedy ta možnost zde je, ale tyto díly tedy jak pažbu, tak hlaveň Vám samostatně neprodají.
Určitě jste si toho u zbrojováckého popisu všimli...takže žádná stavebnice, ale pevné rozhodnutí co koupit, protože je to „navždy“.
Podle mě nemá smysl ráži 5,5mm kupovat. Lovit budete s větrovkou těžko, navíc to není dovolené a etické už teprvne./mluvím jen za sebe/
Ráže 4,5mm je na zábavu, nebo sport ideální. Velká ráže není vždy výhoda a u větrovky to dle mého názoru platí dvojnásob. Co se týče ceny, je fakt, že větrovka má dost vysoké pořizovací náklady, počítejte se mnou ....puška 9500 kč, bomba 3500kč /bazarová/, puškohled minimálně 2500kč /s montáží/.
Doplňky si musí podle potřeb zvážit každý sám.
Větrovka je jednoranná, jako vzduchovka. Náboj se vkládá do zaváděcího kanálku a nabíjecí tyčkou posléze pak zasunut do hlavně a zaaretován. Je trošku nezvyk, že není přístup ke kanálku shora, protože v tom Vám brání tubus puškohledu. Střela se musí vkládat opatrně z boku. Nesmíte ji otočit sukýnkou vpřed, to by byl malér. Dostává se odtamtut hodně blbě a vystřelit ji nejde..!!
Koupil jsem si i nabíjecí zařízení s posouvacím okýnkem, ale nestojí to podle mě vůbec za tu investici. Mockrát se mi diabola vzpříčila v kanále a musel jsem s tím pracně laborovat, abych ji vytáhl.
Když si to nacvičíte, tak vám nabití diabolky bez nabíječe bude trvat 3-4 vteřiny /můj čas/.
Když jsem u diabolek je nutné přidat ještě několik slov. Diabolky typů Standard, Lux, Gamo a pod. nekupujte. Je to nejhorší brak, jaký se dá koupit. A to pomíjím takovou „drobnost“, že jsou lehké, proti jiným typům.
JSB Bohumín vyrábí levné a velice kvalitní diabolky. Krabička mě stála 76 kč a máte tam 500 ran. Jejich diabolky jsou zkoušeny v tunelu na 50 metrů a opravdu vědí co dělají. Ono stačí si vedle sebe postavit diabolky Standart a Exact pro střelbu na velkou vzdálenost a uvidíte ten rozdíl. Exacty jsou těžší přesně vylisované a čisté. Oproti tomu ty Standard bestie mají deformaci na sukýnce už z výroby, jsou umaštěné od olova a pokud je necháte v almaře v garáži nějaký ten čásek pokvetou zajímavým agresivním povlakem.
Střelivo JSB má neomezenou skladovací dobu a proto není problém jednou za rok objednat u výrobce krabici.
Diabolky od JSB jsou také vyrobeny z tvrdší slitiny a prorazí o poznání víc, než běžný ďábelkový odpad
Když budete mít kvalitní větrovku a dobré střelivo, je váš mířený dostřel nesrovnatelný se zlamovačkou.
Ale tuto problematiku jsem popsal již v předchozích dílech.
Větrovka je na pohled malá, rozhodně menší než jakákoliv klasická vzduchovka. Je to dáno tím, že zadní vstup do hlavně je posunut až ke kličce nabíječe, čímž se zkrátila i celková délka zbraně.
Koncovka se dá vyměnit za delší, ale já bych se na to vybodl, nemá to cenu. U kličky to už je jiná, tam se investice vyplatí.
K větrovce se prodává i pumpa, ale nejsou k ní na trhu díly a myslím, že bude mít na svou cenu neúměrně krátkou životnost. Pokud půjdete pro láhev musíte si ohlídat datum tlakové zkoušky , přeptat se jestli ji ještě znovu dostane a taky na jaký tlak je stavěna. Nabízeli mi i bomby na 100Bar, to bych si pravda moc nezastřílel. Zkouška se dělá na pět let a uteče to jako voda.
To je totiž i největší nevýhoda větrovky, tedy nutnost mít zdroj vysoce stlačeného vzduchu. Běžné kompresory pracují s tlakem nepřesahující 15 Bar, což větrovce ani nestačí na vymetení projektilu z hlavně.
Láhev je poměrně drahá a zacházení s ní vyžaduje určitá pravidla.
Plnění drahé už není, ale plnění trochu zatěžuje, zvlášť, když musíte podniknout k potápěčům dvě cesty.
Pokud vám nebude líto přikoupit druhý zásobník vzduchu budete moci s puškou lehce cestovat ke známým kamarádům, nebo jen tak za zábavou. Jeden zásobník je mimo domov málo. Když jde do nejlepšího, dojde tlak. Já ho nepouštím pod 120 Bar. Podle mě je to spodní hranice střelby.
Veškerá těsnění na zásobníku toho moc nevydrží, ale jsou levná a repase je jednoduchá.
Jinak zásobník vzduchu je speciálním nářadím přístupný na rozborku z obou stran. Jelikož jsou všude použity gumové těsnění, která se i stacionárním tlakem hodně namáhají, je lepší zásobník před delším uskladněním vypustit pomocí speciální vypouštěcí redukce, kterou k pušce dostanete jako příslušenství.
Puškohled..
Pokud půjdete kupovat puškohled pozor ještě na jeden údaj a to je výška a typ montáže, tedy jak bude puškohled od hlavně vysoko a z jakého bude materiálu. Dobrou volbou jsou slitiny oceli a oceli s duralem.
Hliníkové jsou levné, ale podle zkušeností mého kamaráda, mění nástřel a tím pádem na větrovku nepoužitelné.
Pro montáž musíte vědět, že se puškohled nesmí dotýkat hlavně a musí být tak vysoko, aby jste k nabíjecímu kanálku strčily prsty s diabolou.
Dobré obchody na puškohledy jsou taky v Polsku. Dá se tam nakoupit jak v obchodě tak na burze profesionální optika třeba i z Ruska za dobrý peníz .
Asi bych nekoupil na větrovku novou Meoptu, je drahá jako blázen a myslím, že její přednosti vyniknou na jiné vzdálenosti, než na kterou máte s větrovkou. Už sám údaj, že je paralaxa seřízena třeba od 100 metrů mluví sám za sebe.
Z levných bych vzal asi Nico-Sterling buď s pevným zoomem 4 /pokud nejsou peníze/, a když variábl , tak 3-9x40, ale určitě s paralxou za cca 4000kč.
Pokud chcete něco fajnového počítejte spíše přes 5000 kč vč. montáže. a paralaxy.
Bez paralaxy, bych už variábl nevzal a pokud chcete ještě něco víc, tak vemte Mil-Dot. Pod 45 metrů, je ale zbytečný, stačí větrovku nastřelit na 45m, jak ji mám já a bude chodit, tam kam jste ji nastavily.
Pokud větrovku koupíte a bude mít příliš světlou pažbu, není problém ji ručně přebrousit a znovu namořit, jediné co je pak trochu potíž, je krycí průhledný lak, který dělá pažbu i mírně lesklou.
Ten originální se stříká, takže se mu budete jen těžko vyrovnávat štětečkem.
Co se týče skladování, pokud necháváte pušku ve skříni je lepší zásobních vzduchu trošku povolit. Je dotažen k pušce na závit a dotěsněn O kroužkovým těsněním, které se velice snadno vytlačí.
Je to jedno z mnoha míst, kde mám chuť dostat konstruktéra „do pracek“..
K pušce se také dodávají imbusové klíče, na seřízení optiky, nebo pažby, ale jaksi tam opoměli dát mikro imbus na seřízení chodu spouště, což je dost problém. Ten imbus má pod 2mm a než jsem ho sehnal, tak to chvilku trvalo o tom, že jsem musel čekat přes víkend nemluvě.
Cena mizivá, ale dostupnost klíče je velmi špatná.
K větrovce dostanete také redukci k přepouštění z potápěčských lahví, ale je kompatibilní jen s normou DIN...!!!
Staré láhve DIN nemají a nový ventil stojí pálku kolem 1500 kč. Nebo jde objednat u Finexu za cca 550kč.
Jaké střelivo je dobré mít doma....no určitě základem bude JSB Exact 4,50mm + by jste mohli přikoupit krabičku Stratonů. Pokud máte terčové ambice na 10 m zkuste Match pro pušku. Já jsem s nimi měl při střelbě na 15-20 metrů do stonků od pampelišek dobrou zkušenost.
Prodává se i diabolo test, ale nejsou v něj obsaženy Excaty..
Když jsem se v brněnských obchodech poptával po větrovce vychvalovali mi tam do nebe Gamo, jak je to silná puška, lepší než větrovka a kdesi cosi, já bych řekl, že hlavně mají vysokou provizi z prodeje oproti Zbrojovce a v neposlední řadě ji taky jen málo prodavačů vidělo, nebo dokonce z ní střílelo.
Výhody použití... největší výhodou větrovky je, že s ní nemusíte chodit na střelnici. Ona totiž většina střelnic má dráhu jen 50 metrů a to je málo. Větrovkou si zastřílte pěkně na tu vzdálenost i v lomu. Pokud máte velkou ráži jsou 50 metrové střelnice stejně směšné. Jednu chvíli jsem zvažoval Dragunova SVD 63, ale nenašel jsem pro ni prostě uplatnění, a kupovat ji na padesátku je nesmysl. Na 45 metrů si krásně zastřílím z větrovky v lomu a nepotřebuji cestovat autem a platit střelnici. Kdyby byla ve vašem okolí střelnice delší min. 75-100metrů, pak by to bylo na vetší ráži ideální, ale na těch 45 metrů se s větrovkou vyblbnete za pár korun prakticky kdekoliv a kdykoliv. Já chodím do lomu, doma nestřílím, on ten lom má i několik velkých výhod, je tam od lidí klid, lomy jsou často utopeny proti okolnímu terénu a tak tam vládne skoro bezvětří, které mi několikrát umožnilo zásah na velkou vzdálenost. Stejnou trefu mimo lom na poli, jsem už bohužel nezopakoval. Vítr začíná i těžké Exacty po 50 metrech strhávat. Je možný zásah i na 80 metrů, ale není to jistota rány a navíc to musí být poměrně velký předmět. Řekněme 15x15cm.
Já střílím v lomu na mou oblíbenou vzdálenost a to je 44-46 metrů, podle toho jestli ležím, nebo stojím.
Střílím proti štěrkovému svahu v kterém je usazen balvan s hladkým povrchem. Na něj umisťuji různé předměty a terče, do kterých pak střílím. V poslední době jsem si oblílbil jednu prima zábavu.Na ten kámen vzdálený 45 metrů si poskládám deset bílých ucpávek do jeklu 30x30mm a do nich pak střílím, většinou je prostřelím skrz, ale ještě stačí vyletět do výšky a spadnout někam na štěrkový svah. Já je pak jednotlivými výstřely posouvám ještě po svahu. Dá se trefit i když je s půlky skrytá za kamenem a donutit ji „vycestovat“ nějaký ten metr vzhůru po štěrku. Když mi zmizí z dohledu jde na exekuci další.
Radost s takového zásahu je velká. Z 10 vystřelených ran na víčka minu zpravidla jednou až dvakrát, ale je to myslím tím, jak si člověk začne o sobě myslet jakej je střelec a pic hned je z něj plýtvač municí.
Ono se to nezdá, ale i s podpěrnýma nožkama to není žádná sranda trefit se do víčka od Dobré vody, když leží mezi kameny 50 metrů daleko.
Ty víčka mají hodně výhod, jsou kdekoliv zadarmo, dobře jsou vidět v trávě a dělají po zásahu z 45metrů legrační přemety. Víčko je lehké a po „dobrém“ zásahu vyletí i několik metrů do výšky. Taková střelba je pro mě větší balzám, než dobré výsledky v terči. Ten je dobrý na doladění, ale na odreagování to chce něco jiného.
Často se mě lidé ptají kam ta puška dostřelí...
Berte to tak, do 45 metrů vám bude chodit do 15mm kroužku a pak to jde hodně rychle důle.
Třeba velký obal od šamponu sestřelíte i daleko za 60 metrů, ale venku mimo lom , kde je vítr, není na zásah „spolech“.
Opravdu podle mě je ideální dálka 42-46 metrů, tam je to na víčka jako dělaný. Tomu se dá říkat přesná mířená střelba, mockrát jsem zkoušel i 70 metrů , ale má to už velký rozptyl i těch 15 centimetrů.
Samozřejmě zasáhnete na 100 metrů třeba plechový čtyřlitrový kanystr kanystr, ale podaří se to jen občas za úplného bezvětří a hodně ran naslepo. Nicméně možné to rozhodně je a není to náhoda. Podařilo se nám v lomu i na 70 metrů sejmout kartuši od silikonu, ale musel jsem střílet přes mil-dot a bylo to až na čtvrtou ránu.
Co se dá prostřelit...
Některé předměty budí dojem, že jsou odolné,ale je to jen zdání. Nedávno jsem byl překvapen, že i na víc jak 50 metrů se dá prostřelit známá plovoucí laminátová podlaha. Je sice pevná a tvrdá, ale poměrně křehká. Exact ji prorazí zcela hladce a to i když bude mít stěna 8mm. Je to efektní, v předu krásná dírka jak od vrtáku a zezadu tu vyrve obrácený kužel i 3 cm..!!
Také se dobře proráží dřevotřískové lamino, je opět křehké a choulostivé na nárazy.
Naproti tomu silnější plech je pro větrovku nepřekonatelný i když některé zvláště hlubokotažené tenké plechy prostřelit jdou. Diabola vydá svou kinetickou energii na deformaci plechu a sama sebe, ale na proražení silného pozinku to už nestačí. Krabičky z plechu ano, ten plech je tenkostěnný, ale třeba plech na střechy je větrovkou neprostřelitelný. Naděláte na něm důlky, ale to je tak všechno.
Také klasické desky z masivního dřeva dobře diabolku pohltí, podobně jako tlusté pružné plasty, které jsou ještě odolnější než dřevo, nebo i plech. Na kvalitní pevné plastové ploše není po zásahu ani vidu. Plast se po zapružení a odhození střely zase narovná. Ale záleží na typu, taky můžete narazit na plast, který se roztříští jako sklo a budete pak muset po zemi sbírat cucky rozeseté kolem.
V prvním díle jsem naznačil co se dá prostřelit, tak už se o tom nebudu dále rozvádět.
To že si můžete zajít zastřílet navečer nebo před obědem to je obrovská výhoda. Chci, aby jste pochopili , že tyto testy nejsou dělány jako větrovka versus střelná zbraň, jí se nikdy nevyrovná.
Mám zbraně rád a mé další plány do budoucna jsou Margolin 22LR, levoruká malorážka ZKM 453 a pistole PCP. /třebas pak dám další testík/
Koupit větrovku má něco do sebe a hlavně vám to umožní dělat věci, na které musíte z velkou ráží zapomenout.
Já vystřílím mraky munice, možná si vzpomenete, jak jsem tady na nettu sháněl Makarovy po tisících, znáte to, krabička je na střelnici málo, ještě, že se dvá ozvali a já se předzásobil.
Vemte si, že jsem vystřílel z větrovky kolem 3000 ran, kolik bych zaplatil za Lapua 22 LR Standard..? Hmm.. Když hodně střílíte je návratnost investice do větrovky celkem rychlá...
Rád taky chodím na střelnici pálit na ocelové kačeny s pistole na 20m. Je to taky moc pěkný a větrovka to nenahradí, ale je to prostě něco jiného.
Jako mít doma motorku a auto, každé má svoje kouzlo......no né..??
Za pár dní tu dám test č.4 konečně s obrázky, které my teď kamarád upravuje, bude k nim i popis co na nich je, takže budete určitě spokojeni.


Martin Mor. Kras.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 17 čer 2005 14:50

Martin Mor. Kras - Zdravím, ..moc pěkné ..a víš, že máš celkem nadání, fakt se to čte se zájmem. Ještě tam zkus dát výsledky laborace s pružinou.
Dawe1
Návštěvník

Krásný!

Příspěvek od Návštěvník » 17 čer 2005 15:38

Opravdu, pěkně popsáno, opět některé legrační momenty, 2x psané slovo apod., ale to se stane každému.
Jsi opravdu výjimečný typ, pokud opravdu myslíš vážně to "muset po zemi sbírat cucky rozeseté kolem" - to mi nejen na střelnicích dost vadí, že jsou lidi bordeláři (já mám bordel doma, ale v prostoru, který užívá víc lidí, se snažím uklízet!).
Vypadá to, že pracujete se stavebními materiály, suché stavby, plus jste už dávno určil město, tak aby vás podle toho někdo nedohledal až do firmy - debilům může vadit právě to, že jste fajn, tak zkuste prozrazovat méně detailů o sobě, ať pak nelitujete.
Návštěvník

... mezitím jsem cvičně hledal

Příspěvek od Návštěvník » 17 čer 2005 15:39

Při psaní příspěvku jsem hledal na netu, tak se omlouvám za to tykání na začátku a vykání na konci - chybička se vloudila.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20 čer 2005 15:24

Děkuji za upozrnění a kladné ohlasy.
Kamarád Sidewinder mi už dodělává popisky k fotkám, tak během dne, nejpozději asi zítra napíšu adresu a taky poděkování.
Připravuji test 4. Vše dám vědět.
Martin Mor. Kras.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 čer 2005 22:11

Jezis jeste ctvrtej jo? Panenko skakava.... co tam budes psat? Jaky mas dobrej pocit kdyz se trefis na 200m do stodoly? :-)) No parada... uz se tesim.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 20 čer 2005 22:56

Andy píše:Jezis jeste ctvrtej jo? Panenko skakava.... co tam budes psat? Jaky mas dobrej pocit kdyz se trefis na 200m do stodoly? :-)) No parada... uz se tesim.
No Andy, musim rici, ze jsem zklamany .. tesil jsem se na ftipnou kritiku a Ty jen tohle .. nic moc .. musis se vic snazit, sanci budes mit po IV. dile :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 21 čer 2005 06:41

ANDY - A co takhle na těch 200m postavit tebe ..určitě by měl větší radost ze zásahu .. 8) 8)
Dawe1
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 čer 2005 10:15

Mozna by to Martin pak mohl vydat pod nejakym usmevnym heslem. Proc taky ne? Vzdyt i Zemanova kniha se tak zdarne prodava. A pritom je to hromada plku a bonmotu. Ovsem ty tam Martin nema. Musi dodelat! Ze 4. dilu testu vetrovky uz ted dostavam husi kuzi. On to opravdu neni test, ale pohadka pro adolescenty a mirne dospivajici.

Jo a k ty prostreleny "podlaze" na 50m... Martine.. dyk je to naka slaba sracka! Ja si predstavoval krapet neco jineho. Prava plovouci podlaha je cca 3cm tlusta... na hore tvrde drevo a pod tim mekke. Prustrel z vetrovky s E0 16J na 50 by byl zhola nemozny. Vyzkouseno!

Odhaduji, ze v dalsim dile bude jak si Martin udelal terc z alobalu... dale pak jaky dobry pocit z toho mel kdyz ho na 100m trefil (3x3m) a co vic! On byl uplne prostreleny!! :-))
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 čer 2005 10:30

Sidewinder píše:
Andy píše:Jezis jeste ctvrtej jo? Panenko skakava.... co tam budes psat? Jaky mas dobrej pocit kdyz se trefis na 200m do stodoly? :-)) No parada... uz se tesim.
No Andy, musim rici, ze jsem zklamany .. tesil jsem se na ftipnou kritiku a Ty jen tohle .. nic moc .. musis se vic snazit, sanci budes mit po IV. dile :)
Vis ja na to nemam moc cas z toho vybirat ty pravopisne chyby, usmevne a radoby anglicke nazvy viz. "Nico-Sterling" :-))
Pak se hold musis spokojit i s mene vtipnym (mozna i vubec ne vtipnym) lec me vlastnim komentarem. Treba Martin prestane psat romany a napise par strucnych faktu a hotovo. Ovsem dawe1 si rad cte pred spanim pohadky... tak by ho to asi mrzelo.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 21 čer 2005 11:16

Andy píše:Mozna by to Martin pak mohl vydat pod nejakym usmevnym heslem. Proc taky ne? Vzdyt i Zemanova kniha se tak zdarne prodava. A pritom je to hromada plku a bonmotu. Ovsem ty tam Martin nema. Musi dodelat! Ze 4. dilu testu vetrovky uz ted dostavam husi kuzi. On to opravdu neni test, ale pohadka pro adolescenty a mirne dospivajici.

Jo a k ty prostreleny "podlaze" na 50m... Martine.. dyk je to naka slaba sracka! Ja si predstavoval krapet neco jineho. Prava plovouci podlaha je cca 3cm tlusta... na hore tvrde drevo a pod tim mekke. Prustrel z vetrovky s E0 16J na 50 by byl zhola nemozny. Vyzkouseno!

Odhaduji, ze v dalsim dile bude jak si Martin udelal terc z alobalu... dale pak jaky dobry pocit z toho mel kdyz ho na 100m trefil (3x3m) a co vic! On byl uplne prostreleny!! :-))
Tak tohle (a v rámci trohohle tématu bohužel nejenom tohle) je dokonalý příklad opravdu konstruktivní kritiky, která všem pomůže. Pro autora mám jednu radu: Buď přestaň kritizovat, nebo aspoň kritizuj tak, aby to k něčemu bylo! Posmívat se těm, co něco udělali, a nemuset přitom dávat najevo jakékoli schopnosti kromě schopnosti naštvat lidi kolem sebe je ohromně snadná věc, že? Tak snadná, že se až divím, že to těm lidem není ani trochu blbý... Anebo sem napiš něco jako Martin Mor.Kras a pak můžeš poslouchat, jak se ti smějou (ale taky se můžeš právem smát ostatním, ato by ti mohlo stát za to, ne? Jenže smát se jen tak je asi snazší...)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 21 čer 2005 11:23

Jo, to je teda fakt. Andy je sice rejpal, ale měl jsem dojem, že je to aspoň rejpal profesionální, ovšem to, co vyprodukoval do tohohle tématu.. No, možná prostě neměl den, to se stane. Ale zvykl jsem si od něj na lepší a hlavně vkusnější kousky.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 čer 2005 11:28

Asi mate pravdu. Nemam dnes den. Mlceti zlato. Polepsim se.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 21 čer 2005 11:47

Jenom pro přesnost výkladu: nic proti nikomu, jak říkám: rej klidně dál, ale vkusně a konstruktivně.
Návštěvník

Wow

Příspěvek od Návštěvník » 21 čer 2005 11:53

Fakt zírám, taková sebekázeň. Dobrý. Ještě trochu větší rozhled, který podle vlastních příspěvků máte (a ostatní ne), a bude vám jasných věcí, na které tady pořád narážíte.
Třeba ještě pochopit, že lidi, co tady píší "nekonstruktivní kritiku", dost možná taky píšou na jiné weby, možná jsou za to i placeni (posměšky o rychlých prachách prosím vynechat) a pak si uvědomit, že právě proto jsou zvyklí na spisovnou češtinu (v článcích - v komentářích si mohou dovolit obecnou), nebo že jim opravdu může vadit, když už je článek psaný spisovně, tak že v něm jsou gramatické chyby.
Odpovědět