Doplnky pazby

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Doplňky pažby

Příspěvek od Silencer » 01 lis 2006 11:22

Jelikož uvažuju o výrobě nové pažby pro větrovku, chtěl jsem se zeptat jestli někdo neví o nějakém krámě, kde by se dali sehnat nějaké pěkné doplňky - stavitelné botky, zakončení rukojeti apod. Konkrétně mám na mysli štelovací botku v kovovým pouzdře jak bylo na fotkách na Sidewinderově foŕu. Bohužel už nemám to foto ani odkaz na něj. Ptal jsem se v puškařstvích, ale nic kloudnýho z nich nevylezlo. Poradí někdo?


troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 01 lis 2006 12:23

jj- nechat vyrobit- pazby na vetrovku co se prave vyrabi budou osazeny zakazkovejma doplnkama..
jinak muzem se domluvit kdyby sis chtel udelat pazbu celou sam ze bych ti prodal spalek dreva se zadlabem na telo vetrovky..a anatomii pazby by sis udelal uz uplne sam podle sveho gusta..
ale pocitej s tim ze to neni nijak levna zalezitost..ale muzu te zase uklidnit ze nez koupit samotnou botku z cz200t (jako ze ti ji stejne neprodaj) tak je skoro levnejsi ji nechat vyrobit zakazkove- a to si nedelam srandu..a o necem to opet svedci...
ja sem se nachal inspirovat a zakazku zadal podle fotek pazeb DaveG-Stocks..jejichz stranky taky momentalne nefunguji...
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 01 lis 2006 12:37

Já měl konkrétně na mysli gumovou botku zasazenou v takovém nerezovém pouzdře a stavitelnou výškově. Vypadala moc pěkně - je to na stránkách Sidewindera v sekci aktuality - výroba nové pažby. Vím že to asi bude drahý. Jinak tu pažbu asi zkusím vyrobit svépomocí a zádlab si nechám udělat od truhláře. Dubová fošna 4cm na 120 na 16 snad nevyjde na majlant :D Tu pažbu chci udělat podle vzoru z těch stránek - jednak mi přijde konstrukčně ne moc složitá a druhak je dělaná pro leváka což mi vyhovuje. Samozřejmě v detailech to chci udělat jinak, ale vcelku z ní chci vycházet :wink:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 01 lis 2006 14:42

tak mnoho stesti:-)
ono udelat ten zadlab neni vubec nic jednoduchyho..a nevimnevim jestli ti to nekdo udela do 4cm tlusty dubovy fosny..ale pokud nekoho takovyho sezenes tak to drevo muzu sehnat za dobrej peniz(cca za 400)..koukal sem v obi maj bukovou fosnu 120x25x4 za 998,- :shock: :shock: :shock: kdyz sem to videl tak mi fakt sel zrak kolem... :cry:
no kazdopadne kdybys chtel s necim pomoct nebo poradit staci rict.. :wink:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 01 lis 2006 16:53

Tak nebudeme chodit okolo horký kaše - kolik bys chtěl za hrubou fošnu s hotovým zádlabem? (koukám budu asi tvůj hlavní odběratel příslušenství všeho druhu, uvažoval jsi o množstevních slevách? :lol: ) Já jsem zatím ve stádiu uvažování. Přece jen flintu mám týden :) Tu pažbu už mám nakreslenou, můžu poslat scan toho hrubýho plánku (nejsem technik, tak si to kreslím ručně na mm papír a ne v AC) - jestli jsi vyděl tu nádhernou pažbu na Sidewinderových stránkých, tak přesně ten styl to bude. Ten zádleb mi zatím moc komplikovaný nepřijde - půlkruhový žlábek a pak pokračování obdélníkem, který se po chvíli zvětší na jednu stranu do šířky aby pojal tu mechaniku (praxe ale asi bude jiná). Mladý strejc je truhlář, tak bych se s ním snad dohod, musím to vysondovat. Každopádně litr za fošnu v Obi je moc. Já tam nakupuju lišty a desky (dělám z toho nějaký věci na doma - nástěnky na TZ, rémečky na obrazy apod. - máme místnost jen s masívním nábytkem a shánět nebo nechat tyhle doplňky dělat je moc drahý) Každopádně truhlář pokud je solidní by stejný materiál měl sehnat minimálně o polovinu levněji. Zajímavý že jsem se ptal na pile a tam převážně borovice a smrk a dál ani ň.

Jinak jestli někdo z ostatních tuší kde by se dala sehnat ta botka...... a za kolik.......
Přílohy
Botka.jpg
Botka.jpg (7.6 KiB) Zobrazeno 6377 x
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 01 lis 2006 17:36

to je ono-truhlari umi udelat rovnou fosnu lepenou ze smrku nebo borovice-na kuchynsky linky atd ale zadlab mi odmitlo udelat asi 10truhlaru v plzni a okoli... na pazbu potrebujes co nejkvalitnejsi drevo aby delalo kvalitni trisku atdatd..proste aby slo obrabet..hele-vem si tu pusku do ruky- to neni jen "obdelnik" na ten zadlab- je to kur_a slozity a musi to byt vsechno na mm presny-na mm presny se zlabem kterej je pul metru od mista kde bude telo sedet..no proste-zapotil sem se jako sv_ne kdyz sem delal vykres toho zadlabu.. :o dalsi vec co jde technicky jen hodne obtizne-jak udelat kvadrovej zadlab s radiusem rohu 1mm..?no proste orisek jak ma byt...
jinak k tej cene..za tresen kterou sem si vybral si rekl truhlar 2400,- za drevo a zadlab podle toho jak to pude...cena slusna-na to ze to je to nejlepsi co existuje...
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 01 lis 2006 18:07

Tak dej vědět jak jsi nakonec dopad, aby si za zádlab neřekl víc jak za to dřevo. Já se na to taky poptám. S kvádrem máš recht, rádius je sviňa, ale jak to dělaj třeba puškaři?
Jinak já to chci dělat jednodílný a nasadit tam flintu zvrchu - tj zádlab na zásobník nemůže být jako u origo pažby zapuštěný, ale musí být půlkruhový a mělčí. Se mrkni na to foto jak o tom pořád melu. Tam je jasno :-) Jedině mě napadá ty radiusy pak pořešit ručně pilkou nebo pilníkem - je to piplačka, ale ruce nic nenahradí. Ten zádlab ale opravdu není aspoň u originálu nic světobornýho - možná v dolní části aby vše dosedlo a lícovalo. To bude problém.
Botsman
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2006 23:37

Příspěvek od Botsman » 01 lis 2006 18:14

Tento hák na pažbu nabízí Varga na svých stránkách. Není sice tak efektní jako výše zobrazená gumová botka, ale funkční bude stejně.
Cena kolem tisícovky.
Přílohy
Pažba-hák.jpg
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 01 lis 2006 18:28

Když tamta botka mě vzala za srdce, zase je to kua z polskýho webu, to tady v Čechách nic podobnýho neroste? :P Kubajzzi nepotkal jsi to někde na tržišti za 2zl. ? :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 lis 2006 09:16

V sobotu se podívám. :lol:

Ty botky má Varga, má tam toho milión typů, akorát je to tam německy, hledej něco jako Elastic Kappe nebo tak nějak.
S tím zádlabem bych spíš hledal když už ne puškaře tak frézaře než truhláře, ti umí tak slepit skříňku, jinak na složitější práci jsou to většinou nemehla (čest výjimkám).

Jinak abych vás naštval, tak já jsem nedávno koupil dubovou fošnu 5cm tlustou a asi 25cm širokou o délce tři metry za 300,-Kč... :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 02 lis 2006 09:35

Bandito, tak se tady nevyjadřuj tajemně a poděl se s náma kde :lol: Vargovi zkusím napsat. jednu jsem našel na střeleckém klubu, ale ta je na hliníkovou pažbu a stojí 2000,- ta cena by nevadila, ale tvar je trochu jiný.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 02 lis 2006 13:17

kubajzi- to se obcas proste zadari :-)
truhlari zadlaby neumi, ten kdo ma frezku na zelezo tak si ji nebude svinit drevenyma pilinama..tohle je prace pro tesare- poctivyho sikovnyho-"ze stary skoly" a musi mit "dlabacku" na drevo...
LEON

Příspěvek od LEON » 02 lis 2006 19:24

Kubajzz píše:
Jinak abych vás naštval, tak já jsem nedávno koupil dubovou fošnu 5cm tlustou a asi 25cm širokou o délce tři metry za 300,-Kč... :wink:

a nechceš mi metr odříznout za 100Kč :lol:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 02 lis 2006 19:34

Kubajzz: děláš dubový pažby? Už jsem jich pár taky udělal, ale s dubem se moc dobře nedělá. Má tendenci se oproti ořechu docela vyštipovat při dlabání a navíc když to vyhladíš a vybrousíš a nalakuješ, tak je to takový hrubý, ořech je krásně hladkej.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 03 lis 2006 06:47

Mám pažbu bukovou z 0,8 cm lepených přířezů mezi které je vložena 1mm palisandrová dýha. Podařilo se zajistit 2 barvy toho buku. Vypadá to dost dobře, jen je ta pažba proti ořechu trochu těžší. Výhodou naopak je, že pažba je naprosto stabilní. Teď se chystám na stejně řešenou pažbu na Haenel 150. Pokud by ale byl dostupný dobrý ořech, dělal bych to z ořechu. Dub bych nevolil v žádným případě, protože se štípe, je těžkej a taky víc tupí nástroje. Na výrobu prahů dobrej, ale na pažbu ee.
Odpovědět