Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
prowmen
Příspěvky: 39
Registrován: 13 kvě 2012 22:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od prowmen » 31 led 2013 21:09

Zdravim. Koupil jsem si pro radost kimar 75 a jako zvídavý člověk jsem pochopitelně vyšrouboval sroub z hlavně který je tam patrně jako prostředek pro opětovné natažení po výstřelu. bohužel nemám čas někde střílet desítky nábojů a něco seřizovat po každém výstřelu, proto se ptám, nemá někdo na kimaru 75 změřený správný odstup šroubu od konce hlavně? Asi chci mnoho, ale každopádně mě to trochu zaskočilo tahleta vychytávka, která musí zákonitě zabrzdit výlet sebeobranné látky z hlavně. Dle mě už by bylo lepší mít ho uplně venku a vystřelit jen jednou proti útočníkovi bez zúžení, než používat odhadem min. 40 procent síly náboje aby zbraň natáhla znovu. Ale zkušení mě jistě poučí jak to vlastně je. Děkuji Vám za odpovědi. Omluvte mě, zada-li jste to již probírali, téma je obsáhlé a ve vyhledávání jsem nebyl uspokojen.


duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Plynové pistole

Příspěvek od duffioso » 31 led 2013 21:20

Plyn pri vystrelu ma takovou rychlost,ze prepazku v hlavni obtece a k zadnemu vyraznemu zbrzdeni nedojde.Nebo dokonce k zachyceni nejakeho vyznamneho mnozstvi ucinne latky.Hlavni funkce je opravdu zabeypeceni semiautomatickeho rezimu pistole.Az druhy vyznam je zabraneni vystreleni projektilu.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
prowmen
Příspěvky: 39
Registrován: 13 kvě 2012 22:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od prowmen » 31 led 2013 23:09

Měl jsem zato, že např. u pepřového náboje z hlavně vyletí i jakési "krystaly" či "střepiny" steré se během metru zplynují. Tudíž by se mohly zastavovat o šroub se zúžením. Nicméně může mít šroub vliv byť jen o závit špatně dotažený/nedotažený na případné nenatažení kohoutku? hlaveň má jakýsi doraz šroubu kde závit končí a při jemném šroubování dál nejde, ale i přesto má vůle a při střelbě se může povolovat. Nechápu tento nedůmyslný systém výrobce. Proč neudělal nějaký "odzkoušený doraz".... Teoreticky když šroub "dorvu" dozadu bude tlak z nábojnice uzávěr kopat do kohoutku velkou silou a pistoli zničím....?
prowmen
Příspěvky: 39
Registrován: 13 kvě 2012 22:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od prowmen » 02 úno 2013 22:25

takže při dotažení uplně vzad na pomyslný doraz pistole natahuje ale při vystřelení poslední nábojnice, uzávěr nezůstane zachycen asi dostává moc velké kopance.... při povolení už ano, ale už jsem nevyzkoušel zda-li natáhne pokaždé.
Uživatelský avatar
Wema
Příspěvky: 205
Registrován: 13 pro 2012 22:38
Bydliště: Prostějov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Wema » 03 úno 2013 14:58

Ahoj kluci.

Mám asi plynovou pistoli RECK Perfecta 8mm FBI .... střílím minimálně .... používám více méně jen akustické náboje. Pistol jsem v prosinci kompletně rozebral, vyčistil a namazal .... vše vypadá perfektně ale má to vadu na kráse ..... někdy se mi stane (po celou dobu co ji mám - je z druhé ruky), že naplním zásobník třeba 5-ti náboji, natáhnu, zmáčku spoušť, úderník cvakne, ale pistol nevystřelí.

Když vytáhnu náboj, je zápalnice naražená ...... musím to opakovat několikrát, třeba až na počtvrté vystřelí. Včera se mi to třeba stalo 3x z 10-ti nábojů. Sváděl jsem to na střelivo, ale zkusil jsem již 3 druhy střeliva - včera kupříkladu střelivo Walther. Střelivem to tedy není, protože čas od času se mi to stane u jakéhokoliv náboje.

Jednoduše to svádím na unavenou prižinu úderníku .... jinak si to nedovedu vysvětlit.

Stává se mi také, že se občas kousne poslední, nebo předposlední noboj v závěru ... to zase svádím na unavenou pružinu v zásobníku. Nevím jak se s pistolí zacházelo, nebo jak byla používaná ..... každopádně zbraň vypadá velice slušně ... poslední dva roky ji skladuji se dvěma náboji v zásobníku .... první akustický, druhý plynový.

Poradíte, jak závady odstranit (především tu, že náboj nevysřelí), nebo kde nakoupit náhradní díly ?

Díky
Vojta Prostějov
Přílohy
images.jpg
images.jpg (6.38 KiB) Zobrazeno 1636 x
Slavia CZ 630 Cal.177 rv."03 + zakázková montáž KZK + Delta Optical Entry 4x32AO

Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - n.p. Strakonice 64953
Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - Zbrojovka Brno 10120
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 03 úno 2013 15:30

Může být unavená pružina úderníku,natáhni jí o kousek.
Mám odzkoušeno, že na odpálení náboje stačí pružinka z propisky. Vyráběl jsem nový úderník ( to byla tedy pakárna :!: ).
I když závěrem volně propadával,bez zaleštění jemným smirkem při výstřelu zadrhával,vytrácel rychlost a zápalku jen poškrábal.

Nedávno jsem pistol rozebral do šroubku.Přikládám fotku drápku.Porovnej ho se svým,může to být příčina zasekávání.
Na jiné pistoli mám pružinu v zásobníku už hodně unavenou,ale pistole funguje splehlivě.
Když podává a vytahuje náboje spolehlivě při ručním tahání za závěr,při výstřelu to bude už jen lepší.
Přílohy
P1070006.jpg
Uživatelský avatar
Wema
Příspěvky: 205
Registrován: 13 pro 2012 22:38
Bydliště: Prostějov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Wema » 03 úno 2013 17:39

Přikládám foto jak nábojnic - je vidět, že je pistole, resp. úderník trefí dostatečně ....

Dále je na pořadí foto "drápku" .... je fakt, že ten jsem vyčištěný nikdy neměl ... vypadl z toho trochu binec .... dnes ještě jednou pistoli rozeberu, možná zaleštím úderník a suvnou část v závěru, ve které chodí ..... třeba a snad .... to pomůže :)
Přílohy
Fotografie-0279.jpg
Fotografie-0278.jpg
Slavia CZ 630 Cal.177 rv."03 + zakázková montáž KZK + Delta Optical Entry 4x32AO

Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - n.p. Strakonice 64953
Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - Zbrojovka Brno 10120
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 03 úno 2013 20:13

Otisk na zápalce vypadá hluboce,to je záhada.

Drápek se zdá v pořádku.Jeho pružinku zkus o dva milimetry povytáhnout. Vím že je titěrná a vrátí se,ale na zkoušku doma to bude stačit.
Prosím,v závěru nelešti hrubým smirkem. Úderník se dá vyrobit nový doma(uff,to byla makačka),ale nový závěr ne.
Byla by škoda ho vzít 400kou smirkem a vybrousit v okamžiku v závěru díru jako vrata. Ta slitina rychle ubývá.
Uživatelský avatar
Wema
Příspěvky: 205
Registrován: 13 pro 2012 22:38
Bydliště: Prostějov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Wema » 03 úno 2013 20:33

Tak jsem vše rozebral, vyčistil, vypláchl, namazal ... zaleštil úderník, ovšem já blbec jsem všechno namazal, složil a zapoměl jsem natáhnout důležité pružinky .... osobně si ale myslím, že v drápku problém nebyl ... dopadal vždy spolehlivě do drážky patrony. Vždy patronu vytáhl .... patrona se mi sekla většinou v závěru "na plocho" .... příčinu jsem nikdy nechopil.

Spíš a mnohem víc mě štve to, že někdy náboj prostě nevystřelí. Když jsem dnes drápek vyndal a vytáhl závěr všiml jsem si, že v místě drápk je závěr zespoda docela dost prošoupaný .... viz foto (na jedné fotce sjem to výrazně zviditelnil a označil) ...... je fakt, že v tom místě je to velice zůžené ... jako papír. nevím, zda tam má být otvor a je jen špatně opracovaní, nebo se to jednoduše prošoupalo. Nevím .... ale je to v méstě, kde chodí úderník a je fakt, že by tím mohla být kinetická energie o něco zpomalená ... ovšem vzhledem k hlubokým jamkám na zápalkách to nechápu ....
Přílohy
Závěr.JPG
Fotografie-0276.jpg
Slavia CZ 630 Cal.177 rv."03 + zakázková montáž KZK + Delta Optical Entry 4x32AO

Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - n.p. Strakonice 64953
Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - Zbrojovka Brno 10120
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Plynové pistole

Příspěvek od duffioso » 03 úno 2013 20:37

Nenatahuj pruzinu,ale podloz to.Staci pul milimetru az milimetr.To sekani posledniho naboje v okne dela urcite unavena pruzina supliku.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 03 úno 2013 20:40

Stejný otvor,který vypadá jako prošoupaný,tam mám taky.Zítra hodím foto.
Jeho účel neznám,možná blbá forma,možná blbě opracované,možná účel.....
Uživatelský avatar
Wema
Příspěvky: 205
Registrován: 13 pro 2012 22:38
Bydliště: Prostějov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Wema » 03 úno 2013 20:45

Jako je zcela evidentní, že ten prošoupaná otvor by měl mít tvar obdelníku (podle půdorysu na závěru), ale je to takový patvar s otřepy, které ale ničemu nezavazí .... chtěl jsem to propilovat do toho obdelníku, ale zaprvé je tam na <i> přístup a zadruhé bych to mohl ještě víc dodrbat. "Příroda" si tam udělala svoji cestu. Každopádně nevím proč co a jak ... ale je to tak

Mimochodem duffioso ..... co myslíš pojmem "šuplík" ..... zásobník ? Ten jsem zhodnotil jako nerozebiratelný ....
Slavia CZ 630 Cal.177 rv."03 + zakázková montáž KZK + Delta Optical Entry 4x32AO

Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - n.p. Strakonice 64953
Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - Zbrojovka Brno 10120
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Plynové pistole

Příspěvek od duffioso » 03 úno 2013 21:10

Jj zasobnik.Dej fotku dna zasobniku.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Wema
Příspěvky: 205
Registrován: 13 pro 2012 22:38
Bydliště: Prostějov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Wema » 03 úno 2013 21:26

Můj zásobník .... je zalisovaný na čtyřech bodech (dva na každé straně) .... je to vidět dole na spojené kov/plast
Přílohy
Fotografie-0278.jpg
Fotografie-0277.jpg
Fotografie-0276.jpg
Slavia CZ 630 Cal.177 rv."03 + zakázková montáž KZK + Delta Optical Entry 4x32AO

Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - n.p. Strakonice 64953
Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - Zbrojovka Brno 10120
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Plynové pistole

Příspěvek od duffioso » 03 úno 2013 21:42

Detail jenom dna.Jde to?
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Odpovědět