Volne ulozene dlouhe zbrane a vykradeni

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Beran » 01 úno 2013 10:07

Dle selského rozumu je zbraň "volně ložená" třeba v šatní skříni a nebo v nočním stolku v pohodě zabezpečená pokud jde o vloupačku. Protože k její krádeži musel být překonán zabezpečovací sistém bytu a nebo domu... pokud Ti to někdo lohne při návštěvě, tak je to ovšem jiná.
Osobně si myslím že je blbost mít zbraň v trezoru pokud je jen jedna, protože v případě její potřeby seš namydlenej a než ji stačíš vytáhnout, tak seš dávno odepsanej...
Jasně že uložená zbraň má být bez rohlajzu a vypáskovaná, ale je to furt lepší to mít takto, než v trezoru.
V případě vloupačky, to totiž není "jen" o tom že Ti někdo lohnul zbraň, ale o tom že je to vloupačka...


FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od FIRECRACKER » 01 úno 2013 11:58

co se týče těch zbraní ve skříních tak jsem četl na jiném foru, že když byla VH Gen Lex tak tam mluvila nějaká paní z ministerstva nebo odkud a ta vysvětlila, že pokud je to ve dvou samostatných skříních a v jedné skříni jich není víc jak deset tak že je to ok. Mě jde jen o to, že se mě na ty dvě dlouhé zbraně nechce kupovat nějaká skřín protože se mě nikam do bytu nehodí, na druhou stranu zase nechci být popotahovaný při vykradení bytu, to že by mě to lohla návštěva neřeším, to se nestane.
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Alci » 01 úno 2013 17:48

když na to není žádná rada dobrá. Bude to jako s krádeží ZP. Půlka policajtů ti řekne, že když ti to ukradli, tak to evidentně vhodně zabezpečené nebylo. A dokud se nic nestane, tak by mělo stačit, že je to zamčené v bytě, kam nikdo jiný nesmí.
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Beran » 02 úno 2013 18:34

To je těžký, neznám nic na světě co se nedá ukradnout (viz Jára Cimrman "...důl, jak mi můžou vzít důl? Vždyť je to díra v zemi") V Polsku přez noc někdo ukradl celej most přez řeku a to nebyla nějaká říčka, velikostně asi jako Vltava v Práglu. Pokud by nepomohlo že to bylo ukradeno z zabezpečeného bytu/domu, tak pak už nevím... samo že tam člověk nemůže mít jen normální fabku. Ale je to samo o člověku, každej je svým způsobem humanista a hodně lidí by neublížilo, ale jen do doby než mu někdo sáhne na jeho zdraví a nebo rodinu... a stejný je to s tímhle. Je to jako když slyšíš dopraváky že viník nehody nepřizpůsobil jízdu povaze a stavu vozovky a přitom se na silnici v tu chvíli neudrží ani stojící člověk jak to klouže, ale to mu nezabrání aby tohle řekl/dal do protokolu... a co by dělal on v tom případě? Vznesl se a pokračoval raději jako helikoptéra? Je to jen ignorace podpořená nařízením vrchnosti.
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Alci » 02 úno 2013 23:25

no právě. A proto to jistí skříň. Protože ta je podle zákona dostatečná a nikdo ti nic nemůže, ani když ti ji ukradnou. Problém je jen, když se člověk spolehne na formulaci "dostatečně zabezpečit". Ale pravděpodobnost problému je pořád mizivá. Jestli si ji nechce kupovat, tak nemusí. Proti "náhodné" policejní hlídce to stačit bude. A zrovna krádež zbraní je ta velmi málo pravděpodobná varianta. Já bych je do skříně klidně zavřel.
frajer.bender
Příspěvky: 16
Registrován: 06 bře 2012 16:47

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od frajer.bender » 02 úno 2013 23:51

Alci: Prosimtě, co je to "náhodná" policejní hlídka?
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Artifex » 03 úno 2013 00:07

Policie nemá v domě co dělat pokud nemá výslovné povolení k prohlídce s důvodným podezřením takže asi tak.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
frajer.bender
Příspěvky: 16
Registrován: 06 bře 2012 16:47

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od frajer.bender » 03 úno 2013 00:19

No na to jsem právě narážel :lol:
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Alci » 03 úno 2013 04:22

to je treba, kdyz je tam pozves, nebo kdyz tam nalezou s hasicema, nebo s doktorama, nebo kdyz je zavolaji sousedi, nebo je zavolas ty, at uz ses doma nebo ne, proste vsechny pripady, kdy se policajti nejak dostanou dovnitr. Ja takovy pripady pamatuju 2.
frajer.bender
Příspěvky: 16
Registrován: 06 bře 2012 16:47

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od frajer.bender » 03 úno 2013 10:38

a oni mají při této "návštěvě" nějaké právo prohledávat ti byt? Nebo takhle- copak řadovej plicajt ví, že máš zbraně? Ví kolik jich máš? A bude zjišťovat jejich zabezpečení? :D to snad nemyslíš vážně :)
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Alci » 03 úno 2013 12:10

znovu si přečti téma, to co jsem k NĚMU doopravdy napsal a nestahuj rozhovor ke svým domněnkám
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Piggy » 03 úno 2013 13:32

Alci má pravdu, náhoda je blbec: co když ti třeba někdo vykopne dveře, policajt se tam jde podívat a přerazí se o volně ložený kvér - asi se nebude tváři, že si ho nevšiml?
Beran: v tvém případě má pravdu ten policajt - nepřizpůsobils. Když se neudržíš na nohou, není vhodné vyjíždět vůbec - ať už je to kvůli náledí nebo z jiného důvodu :lol:
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Beran » 03 úno 2013 15:35

Taky se může stát že přijde exekutor a to ani nemusíš nikomu dlužit, bohatě stačí shoda jmen.
A u oprávnění sk. A a vlastnění plného automatu tydle prohlídky choděj namátkově taky a povolení nepotřebují.
S tím udržet se na nohou sem samo myslel náledí :-D ale stává se že vyjedeš za sucha a po pár kylometrech mimo město je to už místo silnice sklo...
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Artifex » 03 úno 2013 17:57

Namátkově rozhodně nechodí, a) předem se ohlásí aby někdo doma byl b) kdo z vás má zbraň kat. A?
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
frajer.bender
Příspěvky: 16
Registrován: 06 bře 2012 16:47

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od frajer.bender » 03 úno 2013 18:32

Alci, ja sem netvrdil, ze mit vic jak 2 zbrane mimo trezor je v poradku. Ale dokavad me nevykradou, tak se o tom nema kdo jak dozvedet. Ikdyby se mi po byte prochazela banda exekutoru, hasicu nebo policajtu.
Jak se jako dozvi kolik mas nekde v supliku hozenejch pistoli? A ikdyby se ti pri nejaky "navsteve" jak pises hrabali v suplikach a zjistilo to- tak jednaji protipravne a vse co zjistili nema zadnou pravni vahu. Protoze kdyz nemas zbran kat.A tak te nema nikdo co chodit kontrolovat.
Takze do doby nez te vykradou jsi v suchu.
Odpovědět