brokovnice z Turecka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Milan

brokovnice z Turecka

Příspěvek od Milan » 15 čer 2005 11:45

prosím o informace z praxe při používání brokových kozlic KHAN nebo jiných turecké výroby


Návštěvník

U pumpy praská předpažbí

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 19:31

Není to kozlice, to uznávám, ale konstruktér a dělník u pásu je stejný - já bych to proto nechtěl.
J.J.

Re:

Příspěvek od J.J. » 16 čer 2005 10:51

S tureckými brokovnicemi mám dobré zkušenostmi, sám v současné době vlastním tureckou kozlici Huglu, a nemužu si ji vynachválit, poměr výkon/cena je jedinečný, tvrdochromované hlavně, opracování solidní, přesnost taktéž, výměnné choke, nádherná rytina. Jediné menší mínus je poněkud vyšší hmotnost.
Plesnivák

Příspěvek od Plesnivák » 17 čer 2005 08:00

Já osobně vlastním pumpu Hatsan a nemůžu si na ní stěžovat. Mám k ní tři hlavně, pevnou pažbu, sklopku, pistolovou rukojeť a prodloužení zásobníku o dvě rány. Zpracování solidní a použité materiály jsou lepší než je obvyklé u výrobců zvučných jmen, no a cena celkem ujde. Funkčnost naprosto bezchybná, kapacita zásobníku 8, s nástavcem 10 ran... Na druhou stranu je pravda že na pumpě se toho moc zkazit nedá, ale zpracování působí tak solidně že bych se nákupu jakéhokoli modelu této značky nebál.
Návštěvník

Předpažbí

Příspěvek od Návštěvník » 17 čer 2005 09:16

Právě u té jsem viděl prasklé předpažbí, tak si zkuste střelit při teplotě kolem nuly a uvidíte.
Plesnivák

Re: Předpažbí

Příspěvek od Plesnivák » 17 čer 2005 09:38

Anonymous píše:Právě u té jsem viděl prasklé předpažbí, tak si zkuste střelit při teplotě kolem nuly a uvidíte.
Nevím jak se bude zbraň chovat zrovna kolem nuly, ale v minusových teplotách už jsem s ní střílel a nezaznamenal jsem sebemenší problém… Navíc předpažbí není při výstřelu zrovna ta nejvíce namáhaná část zbraně, takže je to trochu podezřelé. Spíš se jednalo o nějakou výrobní vadu a nebo mám zkrátka štěstí a nic se mi až dosud nestalo. Já jen psal svoje zkušenosti, věřím že ostatní můžou mít jiné… Když si můj otec kupoval Audi, taky každý tvrdil že je to spolehlivé auto a něco vydrží a zkuste se ho zeptat po dvou letech na jeho názor…
Návštěvník

Takovou odpověd beru

Příspěvek od Návštěvník » 17 čer 2005 10:38

... sice jsem to nepotřeboval vědět, ale kamarád, který to tu taky čte, bude rád, že to druhé předpažbí by už prasknout nemělo.
Je fakt, že když to rozeberete, tak ten titěrný ocelový kolíček zaražený v plastu o tloušťce pár mm nebudí důvěru. Na druhou stranu na Mossbergu mi prasklo dřevěné předpažbí, držené matkou o průměru 32 mm po celé obvodu, takže podle mě je to dost namáhaná součást zbraně.
Peter

Příspěvek od Peter » 17 čer 2005 20:59

Zdravím, ja som tiež kupoval nedávno brokovú pumpu Gazelle Kral, mám vystrelených niekoľko sto rán zatiaľ okrem zlomeného úderníka všetko OK
Odpovědět