Malorazka ZKM 453LUX Uhersky Brod

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
stanislav
Příspěvky: 2
Registrován: 13 led 2013 10:10

Malorážka ZKM 453LUX Uherský Brod

Příspěvek od stanislav » 13 led 2013 10:35

Měl bych dotaz k francouzkému napínáčku u malorážky typ 453LUX, jedná se o novou zbraň. Při napnutí napínáčku a jeho následném spouštění dojde opakovaně k tomu, že napínáček cvakne, ale úderník zůstane natažený, k výstřelu nedojde.Stříleli jsme tři střelci, z toho jeden levák, takže mačká spoušť z druhé strany a všem se tato závada projevila. Telefonoval jsem do UB puškaři, který je uveden na internetových stránkách zbrojovky a ten mně tvrdí, že špatně mačkám spoušť!!! Prý musí být kolmý tlak na spoušť, jinak se napínáček sesmekne??!! Namítl jsem, že by tam tedy neměla být taková vůle, ale prý je to normální??!! Nemáte s tím někdo zkušenost? Princip fungování napínáčku neznám, ale odpověď puškaře se mně jeví jako nesmysl. Mám ještě jednu malorážku s německým napínáčkem, která funguje stoprocentně a nikdy jsem podobný problém neměl.
Předem dík za každou odpověd. Stanislav


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Malorážka ZKM 453LUX Uherský Brod

Příspěvek od PB » 13 led 2013 12:19

Tak tohle bych jim hodil na hlavu, buď něco funguje a nebo ne. Ne že tlačím na spoušť rovně nebo ze strany.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Malorážka ZKM 453LUX Uherský Brod

Příspěvek od Alci » 13 led 2013 12:39

vytáhni to z paždy (tři šrouby kolem lučíku) a malým šroubováčkem zkus poladit jeden z těch nastavovacích šroubů (myslím že podle návodu to bylo B - dráha před odpálením, možná A). Když se vytočil moc, tak napínáček sice reagoval na vítr, ale ten šroub mu bránil spustit normální mechanismus, bylo to z toho vidět. Takže když jsem zjemňoval, tak jsem to dostal do stejnýho stavu, kterej popisuješ, že spustil jen napínáček a ne úderník. Tak jsem to kousek vrátil, aby to vypouštělo úderník na 100% a pořád to reaguje na dotek, takže v tomhle spokojenost.
stanislav
Příspěvky: 2
Registrován: 13 led 2013 10:10

Re: Malorážka ZKM 453LUX Uherský Brod

Příspěvek od stanislav » 13 led 2013 16:36

Alci píše:vytáhni to z paždy (tři šrouby kolem lučíku) a malým šroubováčkem zkus poladit jeden z těch nastavovacích šroubů (myslím že podle návodu to bylo B - dráha před odpálením, možná A). Když se vytočil moc, tak napínáček sice reagoval na vítr, ale ten šroub mu bránil spustit normální mechanismus, bylo to z toho vidět. Takže když jsem zjemňoval, tak jsem to dostal do stejnýho stavu, kterej popisuješ, že spustil jen napínáček a ne úderník. Tak jsem to kousek vrátil, aby to vypouštělo úderník na 100% a pořád to reaguje na dotek, takže v tomhle spokojenost.
Dík za návod, zatím jsem to poslal do Uh. Brodu jako reklamaci, je to nové, tak jsem se v tom nechtěl vrtat, ale odpvěď puškaře z firmy, kterého mají uvedeného na svých stránkách mě lehce šokovala. Pátral jsem tedy jestli s tím má někdo stejnou zkušenost a slyšel podobné zdůvodnění. Tak uvidím až se to vrátí.
Odpovědět