CZ 858 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 19 pro 2012 08:19

2:mmaass
GP jsem zkoušel, určitě je jeho funkčnost znát, ale Zendl má podle mýho výrazně lepší redukci zdvihu(cca 40%). Vše co od něho mám, tak je perfektně zpracovaný a skvěle plní svojí funkci. Krom toho vzhledově je GP výrazně horší :wink:
Možná by za zmínku stál i komp HTR od GE, ale s tím bohužel nemám zkušenosti, vzhledově vypadá podobně jako zendl, ale je delší, tady je video, jak ho zkouší a vypadá, že je lauf pořád v rovině...


Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Harquebusier » 19 pro 2012 11:04

HTR mám, ale ze zbraně jsem ho sundal. Ne že by nefungoval, ale dost se s ním změnil bod zásahu (což je asi problém všech kompenzátorů), nastřelení by se muselo upravovat opravdu o dost, tak jsem usoudil, že se bez kompezátoru obejdu a přední konec zbraně mám bez úprav. Jinak nic proti němu, vyroben je velmi slušně.
mmaass
Příspěvky: 74
Registrován: 31 říj 2011 11:33
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od mmaass » 19 pro 2012 11:14

Alci: Moc diky za info.

FTC: hlavne mi jde o zdvid, spetny raz beru jen jako pripadnej bonus. TAk v pripade, ze jsi zkousel oba dva, tak se zas vracim k Zendlove. Na HTR jsem se dival, ale nejak me neoslovil, radeji bych mel o kousek kratsi Zendl.

Harquebusier:
To jsem netusil..je to hodne znat? Dejme tomu na vzdalenost 75m.
Makarov 9mmMak, CZ 858 Tactical 4V, G19
http://www.black-hawk.cz
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Harquebusier » 19 pro 2012 11:16

V mém konkrétním případě to bylo dost. Cm Ti neřeknu, ale po úvaze jsem tehdy korekci mířidel vzdal.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 19 pro 2012 14:52

Nevim jak ostatní kompy, ale pravorukej Zendl ti na 50m nástřel hodí cca 10cm doprava a cca 4cm dolu. Zásadní posun nástřelu je u každýho kompu. Jelikož kosu používám i na terčovou střelbu, tak jsem usoudil, že ho nechám napevno. Po každým sundání by si musel přenášet záměrnej bod, což je pěknej vopruz. Taky se všeobecně ví, že kompy zhoršují soustřel a zrovna u zendla je soustřel v pořádku viz str. 28. Zbytek je rukama a očima.

Určitě koupí zendla chybu neuděláš, otázkou je, jestli ho kvůli nástřelu budeš montovat napevno. Já jsem taky musel zavařit mušku a říznout jí pilníčkem o 3 mm nalevo, protože samotná muška by rozdíl nástřelu nevykryla :wink: To co je v poslední době psáno, tak už se tady řešilo 8)
Naposledy upravil(a) FTC dne 20 pro 2012 19:10, celkem upraveno 1 x.
mmaass
Příspěvky: 74
Registrován: 31 říj 2011 11:33
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od mmaass » 19 pro 2012 16:38

Asi mi neco uniklo..asi jdu cist fora na novo :twisted:
Makarov 9mmMak, CZ 858 Tactical 4V, G19
http://www.black-hawk.cz
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od cherro » 19 pro 2012 17:12

návod na montáž kompíku... :wink:
Kompenzátor na pušku CZ 858 Tactical.pdf
(88.41 KiB) Staženo 299 x
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Smrček
Příspěvky: 60
Registrován: 07 lis 2010 15:02

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Smrček » 20 pro 2012 23:10

Ano, ale někdy to chce porovnat ceny. U Proarms je mají někdy docela navýšený. Já mám bejvalou tchyni na Slovensku, tak jsem to táhl přes ni :? K servisu Zendlu se vyjadřovat nemůžu, ale GP ho má excelentní. Mám jejich pistoli a cokoliv bylo třeba, řešili okamžitě. Proarms se taky snaží ale když byl problém, musel jsem někam za jižní město na kraji Prahy, pro mě z ruky.
Alci píše:zastupce, ktery vozi vsechny pistole i nahradni dily je http://proarms.cz/, takze tam urcite dovezou cokoliv z GP. Normalne zavolat nebo poslat mail.
l.trta
Příspěvky: 141
Registrován: 24 říj 2010 14:19

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od l.trta » 23 pro 2012 03:30

FTC píše:Nevim jak ostatní kompy, ale pravorukej Zendl ti na 50m nástřel hodí cca 10cm doprava a cca 4cm dolu. Zásadní posun nástřelu je u každýho kompu. Jelikož kosu používám i na terčovou střelbu, tak jsem usoudil, že ho nechám napevno. Po každým sundání by si musel přenášet záměrnej bod, což je pěknej vopruz. Taky se všeobecně ví, že kompy zhoršují soustřel a zrovna u zendla je soustřel v pořádku viz str. 28. Zbytek je rukama a očima.

Určitě koupí zendla chybu neuděláš, otázkou je, jestli ho kvůli nástřelu budeš montovat napevno. Já jsem taky musel zavařit mušku a říznout jí pilníčkem o 3 mm nalevo, protože samotná muška by rozdíl nástřelu nevykryla :wink: To co je v poslední době psáno, tak už se tady řešilo 8)
Kdyz pri cisteni sundam kompik (Zendl za 900kc) a zase ho vratim zpet a zajistim kolickem tak se me zmeni nastrel??
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Leeoo » 23 pro 2012 20:57

jak to vidíte s umístěním kolimátoru? máte radši vepředu nebo vzadu? vyzkoušel jsem obě varianty a řekl bych, že ideál je uprostřed kde to bohužel nejde, na ebay jsem našel daleko lepší ceny než tady, ať už eotech nebo jiný známý výrobcí...
jelikož mám plastový předpažbí a nechci dávat velkou sumu za zadní montáž tak mě napadla tadle varianta
http://www.ebay.com/itm/PK-01-V-Red-Dot ... 8209659%26
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 24 pro 2012 07:57

Leeoo píše:jak to vidíte s umístěním kolimátoru? máte radši vepředu nebo vzadu? vyzkoušel jsem obě varianty a řekl bych, že ideál je uprostřed kde to bohužel nejde, na ebay jsem našel daleko lepší ceny než tady, ať už eotech nebo jiný známý výrobcí...
jelikož mám plastový předpažbí a nechci dávat velkou sumu za zadní montáž tak mě napadla tadle varianta
http://www.ebay.com/itm/PK-01-V-Red-Dot ... 8209659%26
Rovnou na to zapomeň, ta montáž je určená pro saigu, vyhodíš zbytečně prachy. Jestli to chceš řešit boční montáží, tak si kup sporter boční montáž, nebo něco podobnýho a přidělej si jí na tělo zbraně. Ale má to svoje mouchy- optika pak bude moc vysoko a střelba bude nepohodlná, takže budeš muset narovnat pažbu a v případě 858 by ti montáž překrývala výr. č.... Jestli budeš chtít mít kosu kvalitně osazenou optikou, aby střelba byla praktická a pohodlná, tak ti nakonec nezbyde nic jinýho, než koupit duralovej kryt závěru GE a optiku vrznout na to. Alě opět tady řešíme starý věci...


2 I.trta: nástřel se nezmění
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Harquebusier » 24 pro 2012 10:45

Leeoo píše:jak to vidíte s umístěním kolimátoru? máte radši vepředu nebo vzadu? vyzkoušel jsem obě varianty a řekl bych, že ideál je uprostřed
Ono je to v praxi asi jedno, protože záměrný obrazec (tečka nebo třeba kroužek s mini tečkou vprostřed u Eotechu...) se při větší vzdálenosti od oka zvětšuje, čili je z hlediska zorného úhlu stejný. Ostrost je také pořád stejná, takže jediným rozdílem je při větší vzdálenosti menší zorné pole v celém okně kolimátoru - což by spíše hovořilo pro umístění blíže oku. Další výhoda umístění blíže oku je pevnost a naprostá absence vůle krytu pružin GE/Zendl (a jsme zase u toho, jak píše FTC...), mám obavu, že při uchycení na předpažbí se nějaký ten "vakl" může objevit. Jeho cena je vysoká, ale užitná hodnota také! :idea:
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 24 pro 2012 16:11

Harquebusier píše:
Leeoo píše:jak to vidíte s umístěním kolimátoru? máte radši vepředu nebo vzadu? vyzkoušel jsem obě varianty a řekl bych, že ideál je uprostřed
Ono je to v praxi asi jedno, protože záměrný obrazec (tečka nebo třeba kroužek s mini tečkou vprostřed u Eotechu...) se při větší vzdálenosti od oka zvětšuje, čili je z hlediska zorného úhlu stejný. Ostrost je také pořád stejná, takže jediným rozdílem je při větší vzdálenosti menší zorné pole v celém okně kolimátoru - což by spíše hovořilo pro umístění blíže oku. Další výhoda umístění blíže oku je pevnost a naprostá absence vůle krytu pružin GE/Zendl (a jsme zase u toho, jak píše FTC...), mám obavu, že při uchycení na předpažbí se nějaký ten "vakl" může objevit. Jeho cena je vysoká, ale užitná hodnota také! :idea:

Kolíka bych narval na kryt závěru už jenom kvůli rozložení váhy. Těžiště se posune blíž k rameni, což za 1. zvětší zorný úhel a za 2. znatelně zpříjemní střelbu. Když máš předpažbí od GE, tak bych se vaklu vůbec nebál, ovšem celou váhu budeš mít na přední ruce :wink: , průměrnej tubusovej kolimátor s montáží má okolo 300 - 400 g, což není málo.
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Leeoo » 24 pro 2012 17:38

to vím, že je to montáž na saigu, svd atd., ale dyť to lidi mají na sa58, de o to jen dát kamen co na to sedí né? měl jsem za to, že tydle boční montáže jsou zaměnitelné...a ruský kolimátor mi přide jako dobrá volba cena/výkon ....zadní montáž jsem vyloučil rovnou a kolimátory na čeksmy trhu za 5k taky, proto ten rus a bočnice se mi líbil, než narvat toliak peněz za upravy sa58 tak to si už radši koupil orejlovanou ar15
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od cherro » 24 pro 2012 18:36

Nejekomičtější varianta je asi dát malý kolimátor přímo na hlaveň. Pokud budeš dávat boční montáž počítej ještě cca 1000 kč za kvalitní kámen, (ne airsoft) + práce + to že pokud máš 858 tak si ještě budeš muset nechat přerazit výr. číslo. A pak jak mnozí zjistíš že kdyby jsi "neexperimentoval", něco málo přidal, tak by jsi měl zadní rail GE s doživotní zárukou a klid... :-)
Přílohy
stacks_image_5754.jpg
stacks_image_5754.jpg (48.57 KiB) Zobrazeno 1724 x
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Odpovědět