Cenove porovnani CZ x Glock

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 24 říj 2006 21:19

Máš pravdu ta cena pocházela ještě z podnikové prodejny CZUB..


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 25 říj 2006 22:12

Stanislav Lukš píše:S tímhle se nedá než souhlasit. Jenomže mi vysvětli, proč už třetí prodejce zbraní mi poradil, ať si radši než novou ČZ koupím nějakou ,,lepší" z komise. Je to prý dost o materiálu (???) a zpracování. A od známého projektanta strojaře jsem se dozvěděl, že CZ UB sice jede v programu sledování kvality, ale netýká se to na 100% veškerých záležitostí a často to je ve stylu:,,Do předání certifikátu to budeme dělat tak, pak na to ser.m." Tak kde jsme ?
Máš pravdu, CZ Uh. Brod je dost kontroverzní. Já sám nevím, co si o nich myslet. Existujou prakticky jen dva názory: Někdo je vychvaluje do nebes, někdo je k smrti nenávidí. Nějaký rozumný střed pokud vím prakticky neexistuje (což je chyba, protože pravda bude jako obvykle někde uprostřed). Musím ovšem zaklepat, že mám zkušenosti s více čézetami (2x CZ 83, několik CZ 75/85 v různých provedeních) a nikdy jsem nezaznamenal něco vysloveně negativního (pominu-li takové detaily jako špatný chod spouště v SA režimu).
Nesmíme taky zapomínat, že čézet je u nás jak malejch psů, zatímco třeba Glocků přece jenom tolik není, což znamená, že na CZ 75 se nasbírá mnohem víc dobrých zkušeností, ale i těch špatných. Takže to chce sktečně si to spíš vyzkoušet na vlastní kůži než hledat někde refrence.
Nicméně jejich ceny jsou podle mě přiměřené jejich výrobním nákladům.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 25 říj 2006 22:29

Slim Jim píše:Nicméně jejich ceny jsou podle mě přiměřené jejich výrobním nákladům.
Tak to by me jako zakaznika trapilo uplne nejmene, jake ma vyrobce vyrobni naklady. Me jako zakaznika zajima cena, vykon, kvalita. A to bohuzel CZ nesplnuje. Minimalne v pomeru vsech tri mnou jmenovanych bodu. Nicmene kazdy mame vlastni penize a tudiz pokud ma nekdo neprekonatelnou touhu vlastni CZ ci cokoliv jineho, tak at si to pro me za me koupi. Ja to nosit ani platit nebudu.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 25 říj 2006 22:35

Tak v tomhle se zase neshodneme. Mě zajímá nejenom, kolik platím v absolutní hodnotě, ale taky kolik dávám výrobci vydělat. Jinými slovy, za stejnou cenu si radši koupím relativně výrobně náročnou celoocelovou pistoli, než výrobně jednoduchou umělohmotnou. Vím totiž, že výrobce toho na mě tolik netrhnul a navíc že mám v ruce "poctivější" výrobek, což pro mě taky něco (málo) znamená.
Ovšem prioritní měřítko to pochopitelně není, to zase ne :wink: . U mě je obliba ocelových pistolí daná především tím, že jsem prostě "na klasiku" 8) .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 26 říj 2006 09:12

No nevim no...
Me je fakt jedno, kolik na me vyrobce nebo prodejce vydela, me jde o to, abych za rozumne penize sehnal zbran, ktera svoji presnosti, spolehlivosti, zpracovanim, vydrzi a i vzhledem za ty penize stoji.
A jestli nekdo bude umet vyrobit za 1.000 Kc pistoli, co vydrzi 1.000.000 vystrelu, bude ultra-presna a ultra-kvalitni (a sedne mi), tak ji koupim za 20.000 Kc radsi, nez jinou, ktera mi sice sedne uplne stejne, bude na prvni pohled stejne hezka, vyrobce ji vyrobi za 18.900 a proda za 19.900, ale bude to mit vydrz jenmom 10.000 vystrelu.
A po pravde - neverim, ze by si nekdo radeji koupil tu za 19.900 (pokud pominu to, ze ne kazdymu sedi kazda zbran apod..) jen proto, ze na me vyrobce vydela jen 1.000 Kc.
shai_than

Příspěvek od shai_than » 26 říj 2006 11:22

lidi, ale nějak se nám to zvrtlo, já bych prosil zas nějaký vychytaný graf, aby řeč neplynula špatným směrem. Já už si teďka dělám grafy ouplně na všechno. A začalo to tím grafem czxglock, dík!! Třeba teď smolím v excelu graf na téma: Je 45 parních lokomotiv lepších než ohrada pro žirafu a kdybych to sečetl, kolik stupňů richterovy stupnice mají dohromady? ...
Je to prapodivné téma, uznávám, ale inspirací mi je výše uvedený graf czxglock a doufám, že výsledek vám už brzo dodám. V excelu jde holt všechno. :O)))))))))))))
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 26 říj 2006 21:59

Slim Jim: neuraz se, ale o tvem "nakupnim chovani spotrebitele" nelze hovorit vubec jako o racionalnim. Jenom by me zajimalo, kde beres informace o vyrobnich nakladech a dalsi udaje o vyrobcich, z cehoz potom pocitas zisk a kupujes veci, kde je zisk nejnizsi.

shai_than: tomu rikam aspon konstruktivni pristup k veci :D :D
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Příspěvek od Stanislav Lukš » 27 říj 2006 01:04

To shai_tan: prosímtě, že ty jsi přestal brát ty lentilky, co předepsal pan doktor ?!!!
Ne, konec srandy. Já si doma dělám tabulky ohledně zbraní. Mám prozatím tři kategorie: 1. ,,malé" (např. Walther PPK, CZ 50), 2. ,,cosik mezi" (např. Alfa Defender), 3. ,,veliké a hezké" (např. GAL 6000 nebo CZ 97). V každé kategorii hledám ideál, který si koupím (někdy snad) a ten na smrtelné posteli předám dětem. Teď mám skoro strach to tady probírat, aby mě někdo nestrhal.
Někdo vymastil nějakou tabulku, my jsme to zkritizovali .... pojdmě se posunout zase o kus dál.
Standa
Odpovědět