Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jaju.79
Příspěvky: 39
Registrován: 08 úno 2011 09:49
Bydliště: nitriansky kraj

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od jaju.79 » 16 lis 2012 23:13

Bob9 skús tú svoju slávku zaťažiť o 1000g a uvidíš ten rozdiel aspom 500g na hlaven


HW 97K Optisan Viper 10x44IRS. AA TX 200 HC Hawke eclipse 6-24x50.
jamall
Příspěvky: 63
Registrován: 13 dub 2010 17:04

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od jamall » 28 lis 2012 17:53

Tak flinta je zpět od reklamačky a podle měření je šína v normě tak zkusím o 0,5mm zbrousit montáže třeba sou špatné ony.
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 30 lis 2012 17:27

Zdravím,
bol by niekto ochotný mi vyrobiť/predať kovový nástavec v podobe tlmiča? Váha cca pol kila. Chcem to ako závažie...samozrejme, zaplatil by som
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od jama » 09 pro 2012 12:15

Ahoj, stojím před rozhodnutím co dál s S634, kterou mám 5 let a funguje bez chyb. Hodlám pořídit lepší třídu - Air Arms Pro Sport. AAPS bude cal.177, slávka je totéž. Asi bych si ji chtěl ponechat, protože za pár let syn povyroste a bude s ní moci pod dozorem střílet. Jen zvažuji, zda jí nedat hlaveň cal.22, aby nebyly doma 2 stejné ráže. Jaké jsou Vaše zkušenosti s oběma rážemi u Slavie 634? Díky.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od jofny » 09 pro 2012 12:57

Ja by som na 14J slavku nedaval 5,5-ku.
Pokial nechces do 10-15m strielat skodnu (kvoli ranivosti).
Ak to bude pre syna, nechal by som tam tu 4,5-ku, kvoli nadsadzaniu na vedsie vzdialenosti (nebude tak padat diabolka kvoli vahe).
Ked tak si radsej kup pro sporta v 5,5-ke + pruzina (cca 20J), aj tak je to malo ale lepsie ako slavka v 5,5-ke.
:wink:
SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od PEPAN » 09 pro 2012 23:58

5,5 je ve slávce fajn dokud na to nedáš optiku. samo že v tomhle výkonu je 5,5 nejlepší v COčku, ale já bych svoji S634 5,5 za 4,5 taky neměnil, přestože výkon je stejný.
Ani u pušek co na to mají mě příliš neláká tuning,5,5 v těch 16j stačí do 50m úplně v pohodě! do petek střílíme i na 70m a nikdo nemá problém..
Nejde!Prostě NNe
Marcela
Příspěvky: 200
Registrován: 25 říj 2010 12:16

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Marcela » 10 pro 2012 20:58

Věc názoru, já bych zase nikdy nestřílela s pružinovkou v 5,5ce, i když do sbírky by mi docela stačila :D
Tak nějak vlastně ani tuhle ráži (5,5 mm) u S634 nechápu :?
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od PEPAN » 10 pro 2012 21:14

no nejdřív by stačila do sbírky, a za chvíli na ni nedáš dopustit- když se ji věnuješ.. to mam taky tak.
Nejde!Prostě NNe
Marcela
Příspěvky: 200
Registrován: 25 říj 2010 12:16

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Marcela » 10 pro 2012 21:18

No Pepane, to já nedám dopustit takřka na žádnou, co mám ve sbírce :wink:
Ale jak říkám, mám prostě zařitou ráži 4,5 mm, a u pružinovky je to holt klasika...
Uživatelský avatar
RomaX
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2010 23:31
Bydliště: Senica-SVK/České Budějovice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od RomaX » 21 pro 2012 12:33

Slavka je doma z reklamacie. Co som letmo precital na reklamacnom protokole, bol opravovany zaistovaci mechanizmus hlavne, zaskocka - narazka, prebrusenie...Oprava rozhodne pomohla!

Moj nazor na presnost/rozptyl: cca 2cm na 15m s oporou, co sice nie je nic moc oproti poslednej HW97K, ale ta je s cenou a kvalitou daleko vpred.
Horsi rozptyl som na zaciatku prisudzoval Diabolu standard (v CB nemali JSB :roll: ), ale ani s JSB MATCH middle weight (zlte) to to nebolo zas o tolko lepsie (1.5cm). JSB mi na 15m u HW97K lietali snad tou istou dierou:)
Dalej som obvinoval samotneho strelca, zbran je celkom lahka (oproti HW97/77) a nejak som nedokazal uplne presne udrzat kriz na tom istom mieste....
Po par vystreloch som si spomenul, ze ani s HW77 (ta bola este pred 97K) to nebolo nijak ruzove a viditelne lepsie vysledky som dosiahol znzenim odporu spuste.Tu som u Slavky robil za tmy, takze som vcera nestihol vyskusat...ale myslim si, ze to bude lepsie.

Výkon/penetrácia: v porovnaní s HW97K/77 je Slavka citelne slabsia. Ono asi tych 220m.s-1 bude pravda, ale nemam chronometer, takze to neviem potvdit. HW97K malo cez hradla namerane 270m/s-1 s JSB exact 0.52g a ten rozdiel je celkom citit.

Celkovo je 634 za tu cenu slusna vzduchovka na zabavu a "plinking". Rozhodne lepsia ako cinske kopie typu Ruger, hammerli a pod, kde po par vystreloch dochazda k uvolnovaniu skrutiek...
Ak chce niekto viacej, rozhodne by som odporucil Weihrauch 97K (bola o malicko lepsia ako HW77) alebo nieco od Air Arms.
Present: GP K100 Mk6 9x19, Slavia 634 (2012)+Hawke 3-9x40, Slavka 630 (1976)
History: .177 Ruger Air Hawk set, Umarex H&K USP CO2, .22 Hatsan 125TH FAC 40J, .177 Weihrauch HW77 + Walther 3-9x40 CI, .177 Weihrauch HW97K+ZoS 3-9x50, .22LR Walther P22
Bob9
Příspěvky: 199
Registrován: 17 pro 2008 10:09

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Bob9 » 21 pro 2012 15:23

Vrátím se k té ráži 4.5 vs 5.5,a zcela se připojím k názoru Pepana.Vzduchovky mám tři,5.5mm jsem si koupil jen tak-kvůli změně ráže,abych zkrátka měl taky 5.5mm.No a když jdu střílet tak sáhnu skoro jen po 5.5mm.Zacházení s většíma diabolama je luxusní,a ty řeči o balistice a padání nějak neprožívám-střílím většinou do 30m,a je to stejné,když jdu na 50m a více,je to sice o něco pomalejší,ale že by bylo třeba nějak drasticky nadsazovat to ne.
A pokud to jde a je možnost úpravy,a nemusí to být nějaký extrem,tak bych také znovu volil 5.5mm
Tot můj názor,abych také přispěl troškou do mlýna :wink:
Slavia 634 4.5mm + Nikko Stirling Air King 4x32 AO Gold Crown
Hatsan Ranger 99 5.5mm + Walther 6x42 AO
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od S634 » 03 led 2013 01:43

Tak jsme dostali od ježíška tuhle vzduchovku i s vybavením. Tohle vlákno jsem přečetl celé (fakt) a udělal jsem si z něho výpisky a postahoval co šlo (škoda, spousta odkazů je už mrtvých a není ani v archive.org): un*as.at*h.c*x/vzduchovka/ (vyhoďte z odkazu hvězdičky a je to v tom DOC souboru, názvy souborů se ještě můžou měnit).

Pokud používám diabolky (boxer), zůstává po nich v hlavni "bordel", když používám broky, tak je hlaveň celá lesklá. Vyčištění hlavně po diabolkách je tak na 4-8 výstřelů brokama, než je aspoň trochu jak předtím (ale pořád ke konci laufu něco jakoby zavazelo). Na 5m s oporou to jde do jedné díry, víc s oporou teď střílet nemůžu (venku je bláto). Před mým zásahem to vonělo jakoby po ricinovém oleji (zřejmě ballistol, kterým byla hned na začátku preventivně promazána hlaveň a tou dírečkou i pracovní válec a píst).

Broky se mi podstatně líp berou do prstů i zastrčí do hlavně a dělají krásné ostré díry v terči (vypadá to jakoby ten papír byl od nich popálený). Terče mám na papundeklové krabici na dveřích od staré lednice, tak možná jak se o ten papundekl zpomalí a třou, tak to ten papír opálí.

Kostka hlavně je jakoby leštěná, evidentně záměrně nerovná, po natažení se kvedlá do stran, ale po zacvaknutí se díky těm nerovnostem sevře a drží.

Včera jsem slávku kuchnul, promazal, vyměnil těsnění (byly v něm malé špony), trochu roztáhl pružinu (myslel jsem že je už o centimetr kratší ale ani po té osmistovce nebyla, špatně jsem si to totiž zapamatoval), no a teď je slyšet jenom taková krátká rána, je podstatně klidnější, naprosto žádné pazvuky, jenom puf a pic.

Takže jak jsem mazal já, ale podotýkám, vedla mě k tomuto pro vás nepochopitelného mazání logika:

Komoru jsem čistil naftou (= wd40 bez parfému) na vatovém válečku až tam nezbylo nic, pak vytřel nasucho, pak několikrát silikonovým olejem (pořád válečky na špejli), malým kousek vaty jsem prostrčil i tou foukací dírkou, vytřel jsem i ten zápich ve válci (moc to nešlo, ale byly tam vidět kovové třísky). Nakonec jsem tam stříknul Ballistol. Píst i všechno ostatní jsem taky zbavil mazutu a špon.

Těsnění tam nechtělo naskočit, musel jsem ho dát na chvilku ohřát na zářivku, pak to šlo bez nářadí jen prsty.

Při zastrkování pístu jsem ho zvenčí okolo mazal, mazal a mazal, opatlal jsem ho vazelínou LV2-3 (jinou doma nemám), nakonec jsem tam ještě do volného prostoru stříknul litiovou vazelínu ve spreji. Těsnění mělo tendenci zadrhávat o konce děr na válci (musel jsem mu pomáhat plochým šroubovákem, přechod přes závit byl taky problémový), při příští rozborce aspoň ty hrany zbrousím, aby nebyly ostré.

Pružinu jsem před zasunutím taky bohatě namazal LV2-3, zasunul a ještě ji "nakrmil" škvírou ve válci a pístu.

Okolí spouště jsem namazal taky LV2-3, litiovou ve spreji a pojistku ballistolem.

První natažení "zabublalo", tak 20x jsem natáhl a "odtáhl" aby se vazelína rovnoměrně rozptýlila a pak vystřelením naprázdno následovala rána jako skoro z děla a hnědý mastný flek cca 7cm (z 20cm). Návod říká 4 naprázdno, tak další 3 výstřely se zmenšovaly, až poslední měl velikost tak 1-2cm.

První 2 rány s broky udělaly 0,5cm průhyb dolíku plechu dveří od ledničky (vyřazená komunistická calexka, terče chytám na vnitřní plast, tedy musí prorazit plast, projít přes skelnou vatu a pak narazí na plech).

Další rány sice působí dým v hlavni, ale čoudí stabilně stejně, vydává jenom ránu, žádné drnčení ani jiné "lahvové" pazvuky a "kope" podstatně méně (opravdu velmi velký rozdíl, syn žasnul), než před tímto nánosem vazelíny. Po asi 100 výstřelech bylo v místnosti mírně čmoudno, ale opravdu jenom mírně a byl cítit ve vzduchu jakoby vosk ze svíček. V hlavni je stále trochu nahnědlého kouře (při pohledu do hlavně), po vyfouknutí je bílý.

Když dám delší pauzu mezi výstřely nebo vyfouknu kouř, tak někdy (z 1/4) zadieseluje (rána jde mimo, opora nepomůže - kouř se odvětrá a válec nasaje kyslík), ale jak nenechám vyvětrat kouř, tak je klidná jak nikdy předtím a střílí stejně. Toto dieselování dá broku asi tak o polovinu až 2x vyšší energii, než když nedieseluje (podle dolíku v plechu). Dieselování však nastává pouze v případě když vznikne zápalná směs - to u nízkých (kouř ve válci) nebo naopak vysokých (málo oleje) koncentrací kyslíku nevznikne.

3-5 broků do jedné díry stačí na prostřelení toho plechu (podle toho jak moc se trefím přesně). Diabolky (Boxer) mají zhruba poloviční až třetinovou sílu co broky (podle dolíků a oprýskané barvě na tom plechu). Střílet do jedné díry mě moc nebaví, takže jsem s diabolkama ještě neměl tu trpělivost ten plech prostřelit, taky s nimi nerad střílím. Za dveřma je zeď, v porothermu jsou už taky díry jak od vrtačky.

Před tímto promazáním ani 5 broků neudělalo díru skrz, ale bylo to už blízko protržení.

Spoušť jde podstatně lehčeji (samozřejmě ji mám na minimum a ještě jsem trochu, ale jenom trochu, odtlačil ten plíšek co reguluje její sílu), předtím jakoby "drhla" a vůbec nebylo snadné zastavit těsně před posledním milimetrem, což teď jde.

Takže na závěr, moje podivná logika tohoto pro vás asi divokého mazání byla, nahradit veškerý ALU/PET tuning něčím co dobře klouže a nedrolí se, utlumit vibrace pružiny a trochu omezit zpětný chod pístu. Což se tímto úspěšně stalo.

Je z toho teď prostě úplně jiná vzduchovka - o třídu lepší.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
Wema
Příspěvky: 205
Registrován: 13 pro 2012 22:38
Bydliště: Prostějov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Wema » 03 led 2013 13:06

Pánové, mám jeden dotaz .... je všeobecně známo, že na modelech CZ 630 (pokud obsahuje šínu) a CZ 631 jsou rybiny široké 13mm a dlouhé POUZE 97mm ... tím pádem na ně neexistuje jednodílná montáž, která by na pušku sedla bez úprav .... to je ale věc vedlejší

Zajímá mě věc jiná - jakou rybinuSlavia 634 ? Jaké jsou její rozměry - délka a šířka .... jsou na všech typech CZ 634 rybiny stejné, nebo se dělá vice variant (ve standardu, ne zakázkové) ? Prosím o názory především lidi, kteří tuto zbraň mají

Díky Vojta Prostějov
Slavia CZ 630 Cal.177 rv."03 + zakázková montáž KZK + Delta Optical Entry 4x32AO

Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - n.p. Strakonice 64953
Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - Zbrojovka Brno 10120
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 03 led 2013 13:08

ja mám tu krátku, ale vraj aj na S634 sa už robia dlhšie
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od ViTTek » 03 led 2013 13:54

Já měl 634, (rok ta 09, teď nevím přesně, ale neměla ještě světlovodné vlákna)
Šína byla krátká a měla 11mm.
Odpovědět