puska mauser r.22lr

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pepa

puška mauser r.22lr

Příspěvek od Pepa » 14 čer 2005 22:31

viděl jsem u kamaráda pusku mauser v r.22lr v pažbě má olověné závaži průměr hlavně je asi 20mm nejsou na ni žádné znaky jen mauser 22lr podle vzhledu je to poválečná produkce nemá zasobnik náboj se vkládá do žlábku vpod závěrem muška je pevná hledi je posuvné temeř po 1/3 pušky jeden mistni mi řekl že se používala k výcviku wernachtu . Proto prosín nevite v jakém období se tyto zbraně vyráběli a k čemu se užívaly?


Návštěvník

Povílečná?

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 19:33

Pokud je poválečná, nemohl ji používat Wehrmacht.
Jinak už před válkou se vyráběla kopie kar.98 v ráži 6mm Flobert, takže existuje spousta takových hraček, vojenské pušky z vojenské zbrojovky v naprosto nevojenské ráži. Odborníci na staré zbraně dodají řadu příkladů.
Pepa

Příspěvek od Pepa » 15 čer 2005 20:18

tak jsme ji důkladně ohledali a našli nápis MAUSER-WERKE A-.G. OBERNDORF A.N jinak nic kromě předchozího nápisu a čisla co už jsem psal
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16 čer 2005 06:52

Zkuste se zeptat na www.hoba.cz Ban Balcar, nebo někdo jiný na tom serveru Vám poradí. Registrace je zdarma.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 22 dub 2007 21:51

ahoj!
tedka jsem renovoval kamaradovi tuhle pusku (aspon myslim ze to davam do spravneho vlakna) a potreboval bych nejake informace o ni- na jaky je to delany strelivo a hlavne potom jak se rozebira zaver- zkouseli jsme do toho naladovat .22 lr co ma qwin do malorazky a nevystreli to- pouze cvakne- ma to okrajovy zapal ale zda se mi ze ten udernik tukne na nabojnici jenom strasne malinko takze neaktivuje zapalku takze jediny co mi napada rozebrat ten zaver a zkusit to trosku vymaknout aby to strlilelo..prosim pokud nekdo mate zkusenosti poradte- uvitam i jakekoliv jine info o tehle zbrani- kamos ji ma po dedovi a je na ni strasne vysazenej:-)
Přílohy
PICT0023.JPG
PICT0024.JPG
PICT0026.JPG
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 22 dub 2007 21:52

pokracovani fotek
Přílohy
PICT0027.JPG
PICT0028.JPG
PICT0029.JPG
kovák
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2007 12:28
Bydliště: někde u Mariánek

Příspěvek od kovák » 23 dub 2007 07:32

Nějaké mauserovky jsou tady, možná tam tu svou najdeš. K tomu úderníku, jediné co mě napadá je opravdu měkká pružina, maximálně ještě bordel v závěru pod úderníkem ale spíš pružina.
Tyhle obrázky jsou z roku 1935-36
ofocení se bohužel moc nepovedlo,,,,, pro ilustraci snad postačí
Přílohy
DSC01593.JPG
DSC01594.JPG
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 02 čer 2007 16:15

Tyhle mauserovky jsme měli když jsem dělal na Mělníku mysliveckou adepturu. Je to přesně ta kterou popisuješ. nebyla poválečná ale předválečná po válce byla zbrojní výroba v Německu téměř zastavena. Měla téměř totožnou hmotnost jako M 98 používala se k výcviku kadetů. Je to jednoranovka a je překvapivě přesná i s těmi otevřenými mířidly.Přesně si to nepamatuju,ale myslím,že ani nemá rybinu na optiku.
Aquila non captat muscas
Odpovědět