[Dotaz] Detsky lekar a osvedceni o zdravotni zpusobilosti

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Scratch
Příspěvky: 1
Registrován: 13 lis 2012 20:07

[Dotaz] Dětský lékař a osvědčení o zdravotní způsobilosti

Příspěvek od Scratch » 13 lis 2012 20:46

Zdravím,

Je mi 18 a pár měsíců a od nového roku nejpozději bych si chtěl udělat zbrojní průkaz skupiny B. Teoretické ani praktické zkoušky se nebojím - legislativu a testové otázky průběžně se učím už od září a se zbraní taky umím zacházet.
Co by mě ale velice zajímalo je, zdali mi může osvědčení o zdravotní způsobilosti napsat i dětská lékařka (jsem u ní veden až do 19ti), nebo je s tím nějaký problém.

Taky bych se, když už jsem v tom psaní dotazů, rád přiučil více o nošení zbraně. Vím, že je potřeba mít ZB skupiny E (plánuji A, E přidat v 21 letech) a že samotná žádost o nošení se podává společně (je na to samostatný formulář nebo je to v nákupce ?) s nákupkou a poté vám na policii na nový ZB napíšou onu kouzelnou větu: "Oprávněn nosit zbraň kategorie B". Co by mě však zajímalo je, jestli se ono "oprávnění k nošení" vztahuje pouze na konkrétní zbraň, na kterou jsem podával nákupku s žádostí o nošení, nebo na jakoukoliv zbraň kategorie B, kterou vlastním. To samé - pokud si po získání ZB koupím krátkou zbraň kategorie B a na nákupku napíšu do důvodu žádosti "uskutečňování sportovní činnosti", můžu tu samou zbraň používat k ochraně života zdraví a majetku poté, co si v 21 letech dodělám skupinu E a nošení ? (opět by mě k němu zajímalo jestli se dá podat i samostatně nebo jen s nákupkou).

Děkuji všem za odpovědi.


Lukas273
Příspěvky: 1
Registrován: 19 čer 2012 14:37

Re: [Dotaz] Dětský lékař a osvědčení o zdravotní způsobilost

Příspěvek od Lukas273 » 02 pro 2012 23:12

Není s tím problém.

Sám jsem dělal ZP kat. B dva měsíce po mých osmnáctinách a žádný problém.
Odpovědět