Vyber puskohledu na vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Tomayo » 09 lis 2012 00:08

vsak je to v cechach nesmysl ty ceny bushnellu

tady je ta desitka http://www.militaria.pl/bushnell/luneta ... ml?cat=183 cena je lepsi jak u nas.... jak jinak :) ale taky vyjde na 8tis


Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od kesi » 09 lis 2012 12:28

Tomayo píše:Tak jsme dnes porovnavali Viper 10x44, Sightron 10x42 a Bushnell 10x40 a zcela nezaujate musim rict, ze sklo ma o maly kousek lepsi Bushnell...je to,ale poznat jen na maximalni a minimalni vzdalenost 40m a 7metru (to pricitam pouze tomu ze bushnel je pevna 10tka a nema stelovatelnou paralaxu). Svetelnost velice podobna, chyba uhlu pohledu je u obou temer stejna (tezko porovnatelna). Po nahlednuti do Viper je jasne, ze se s Bushnellem a Sigtronem neda vubec porovnavat, rozdil je jeste vice viditelny za horsich svetelnych podminek. Pro Sigtron hraje prim stelovatelna paralaxa , pro Bushnell jeho cena (1/2 oproti Sightronu), mozna velikost a vaha.

Tak asi prehodnotim prodej bushnellu a prodam vipera :)
Odolával jsem, ale neodolal.
Prosím tě, nech si na křídový papír vytisknout test rozlišení, případně drapni alepoň obyčejné noviny a na rozumnou vzdálenost, třeba kolem 20 m zjisti rozdíl ve čtení malých písmen. Nejlépe ať testují alespoň tři lidé! Další věc je kontrast, ten se dá také vypozorovat, věrné podání barev už nemusí být důležité.
Další stejný test bych provedl za šera.
Ono jako že jedna optika má třeba větší hloubku ostrosti (nebo podle kýho čerta jsi usuzoval o lepší kvalitě) ještě nemusí nutně znamenat, že má lepší obraz, někdy 10x nemusí být přesně 10x a 40 mm objektiv nemusí být 40 mm ve skutečnosti.

Velmi silně pochybuju, že má S3 horší sklo než BE3200. S3 je hodnoceno stejně nebo výše jak BE4200/6500, Conquest nebo VX3, samo záleží na jednotlivých puškohledech (rozsahu, objektivu), nastaveném zvětšení a věci, na které se oko pozorovatele upne.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Hellboy » 09 lis 2012 17:19

ted nez byla tma jsem jeste hodimu sedel na posteli a koukal na komin 35m
paralaxa na cca 19m jako na HFT u techto tri optik zvetseni 10x

Delta Titanium 6-24x42 Mildot
Sightron III 10x42 MMD
Hawke Sidewinder 30 Tactical 8,5-25x42 1/2M

a mam tento poznatek ....
pokud bylo dobre videt vcelku vse podobne Hawke obecne mel po celou dobu sera trochu nadech sedeho zavoje paradoxne zezacatku sera do delalo dojem vetsi svetelnosti... Delta oproti Hawke bez zavoje a vyraznejsi barvy.......SIII ani jedno respektive vyrazne barvy a bez zavoje.....postupem casu se zavoj menil v "tmu",ale doty byli stale nejvyraznejsi ze vsech tri asi jedine plus,ale to si myslim je diky one sede barve na pozadi co tam byt nema .-))....Delta podobna "tma" jako Hawke,ale bez zavoje doty nic moc videt.....
SIII bez zavoje "tma" taky byla,ale stale jsem videl vybrany bod na kominu ktery uz s temi dvemi nebyl k nalezeni....doty spatne citelne...ale to uz byla skoro tma

takze :
1. nejlepsi svetelnost SIII - jemny kriz coz je za tmy trochu nevyhoda
2. Delta neco mezi SIII a Hawke
3.Hawke jako delta + sedy zavoj,ale pomerne citelny kriz i za spatneho svetla,ale
k cemu je mi videt kriz kdyz nevidim tam kam strilim :-)))

Dalsi zkusenosti dam po zavode v Polsku
Naposledy upravil(a) Hellboy dne 09 lis 2012 18:14, celkem upraveno 1 x.
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od 67. » 09 lis 2012 17:45

Dnes podvečer,keď sa trocha zošerilo som pozeral do Vipera 10X44 a aj do NSGC air king 3-9X42 a ako pozerám,tak pozerám svetelnosť jasne na strane NS.Povie mi niekto jediný argument,prečo nevymeniť Vipera za NS na svoju primárnu zbraň-TX200HC?
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Hellboy » 09 lis 2012 17:49

leda SCB kriz a 10x zvetseni ....:-)) jinak Nikko za ty penize co stoji v low end v tride je dobre
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od deef » 09 lis 2012 18:06

2 Kesi: To nemá cenu, já už to vzdal :wink:

2 67.: Pokud střílíš se vzduchovkou hlavně v noci a neva, že se případně rozsype, tak vyměnit.
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od 67. » 09 lis 2012 18:11

Nestrieľam v noci, ale v hustom lese pri HFT je niekedy celkom šero,a "rozsype"?Myslel som,že Air King by mal niečo vydržať...
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od deef » 09 lis 2012 18:42

Možná by bylo lepší tohle téma rozdělit nebo založit nová - něco jako výběr puškohledu na lámačku do 5tis, výběr puškohledu na větrovku, výběr puškohledu pro HFT, výběr puškohledu pro FT atd... Protože ne každý kdo hledá vhodnou optiku ji automaticky chce na HFT a po přečtení tohodle threadu se dozví akorát to, že nejlepší puškohled na vzduchovku je momentálně Bushnell 3200 10x42 (lepší než Sightron SIII, snad Shivu netrefí až si to přečte :-)) bez paralaxy, který se u nás nedá ani pořádně sehnat.
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Hellboy » 09 lis 2012 18:43

rekl bych ze mas i pravdu cece to rozdeleni neni od veci at si kazdy hleda tam kde potrebuje jinak se to tu bude placat jedno pres druhe... - zalozeno...
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Tomayo » 09 lis 2012 23:27

Shivu muze klidne trefit to mi je uplne jedno - navic kdyz je dovazi :-)....ja do nich koukal stejne jako hellboy a myslim ,ze se celkem schodneme. Takze kesi pokud chces hodnotit neco do ceho si nekoukal tak good luck :-) az to udelas tak budu tvuj nazor respektovat nebo ti reknu ze si slepa vrana :-) Ne oba puskohledy jsou k dispozici takze temer kdykoliv si je muzes porovnat
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od kesi » 10 lis 2012 10:56

Tomayo píše:Shivu muze klidne trefit to mi je uplne jedno - navic kdyz je dovazi :-)....ja do nich koukal stejne jako hellboy a myslim ,ze se celkem schodneme. Takze kesi pokud chces hodnotit neco do ceho si nekoukal tak good luck :-) az to udelas tak budu tvuj nazor respektovat nebo ti reknu ze si slepa vrana :-) Ne oba puskohledy jsou k dispozici takze temer kdykoliv si je muzes porovnat
Měl jsem možnost porovnávat only BE3200 5-15x40 (Prosport), BE3200 10x40 (Airking) a DT 6-24x42 (Prosport) na jednom fleku. S3 jsem měl, i když 16x.
Jak jsem psal, udělej pořádný test a ať je u toho alespoň pár lidí a na čem se shodnete sem potom napiš! To budu respektovat.

Taky good luck optiku! :lol:

Edit: osobně bych to viděl následovně. Tak jako je patrný rozdíl mezi BE3200 a BE4200, bude podobný rozdíl i mezi BE3200 a S3.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od undead » 13 lis 2012 20:05

poradí niekto puškohľad na pcpčko asi s klasickým hrubým loveckým krížom alebo niečo čo je dobre viditeľne v tme (hm, red bod je ako na tom v noci? ) a naj ľahký(nemám rad "kilove" puškohľady). chcem to na potkany na asi 20m, na terče mam niečo ine čo v noci nevyhovuje..., zväčšenie aspoň 6x aby som ho videl a trafil,môže byť aj variabil, priemer kvôli svetlosti asi 50, . proste potrebujem dobre vidieť v noci na tie mrchy. a lacné je to predsa na potkany, ,stačí aj nejaka airsoft vecička.. čo používate na streľbu v noci, čo sa vám osvedčilo?
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Warthog » 15 lis 2012 12:19

Bushnell Banner 4-16 x 40 - má takový skoro-duplex s přisvícením, ale i na minimum je to dost jasné. Pak je ještě řada Bushnell Elite Tactical, kde je třeba model 6-24 x 50 mm s přisvíceným mildotem. Ale to už leze do peněz trochu víc.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od undead » 15 lis 2012 18:15

dik :) , ten Banner 4-16 x 40 sa mi pozdáva, moc sa mi páči že je ľahký, taky šikovný. puškohľady 6-24 x 50 bez ohľadu na cenu nemajú dobrú svetelnosť, mám taky, cez den je super ale večer nanič., ked pozrieš cez klasický binokulár 7x50 v noci tak vidiš parádne, kukneš do puškohladu a vidíš všeličo len nie terč...
rozmýšlan nad
7x50mm LEADER RS, síce klasický skôr pre polovníkov ako na vzduchovku, ale svetelnoť musí mať super, aj záruka 10let poteší, ale ešte sa uvidí čo kúpim.
inač baterka a červený filter je super vec, aj ked nevidno dobre cieľ ale oči vido parádne, tak brutálne satansky červené, už sa len trafiť medzi ne :D
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Tomayo » 15 lis 2012 19:46

kesi píše: Měl jsem možnost porovnávat only BE3200 5-15x40 (Prosport), BE3200 10x40 (Airking) a DT 6-24x42 (Prosport) na jednom fleku. S3 jsem měl, i když 16x.
Jak jsem psal, udělej pořádný test a ať je u toho alespoň pár lidí a na čem se shodnete sem potom napiš! To budu respektovat.

Taky good luck optiku! :lol:

Edit: osobně bych to viděl následovně. Tak jako je patrný rozdíl mezi BE3200 a BE4200, bude podobný rozdíl i mezi BE3200 a S3.
No jen hadas Kesi. Ja doufam, ze sem k tomu Libor neco napise a alespon trochu ma slova potvrdi...minimalne schodu. Doufam :) My dnes pul dne s Hellboyem testovali bushnell 10x40, S3 10x40, Hawke 6,5-25x a tvuj S3 16x42 a uprime ja z neho nadseny moc nejsem. Ten mildot je nepovedeny, sice je asi true pri 10x, ale ty doty jsou jak delove koule, nevim proc ho v Sighronu nepredelali na uroven te desitky, merit se s nim nic neda na 75m je to +-20-25m, prstenec paralaxy jde celkem tezko. Sklo ma pekne, ale delta stoji pulku a sklo ma hodne podobne...navic je 6-24 a meri paradne i pri 16x. Dlouho jsem o nem premyslel a jsem rad, ze jsem ho nevzal, byl bych zklamany. Samozrejme pro me ucely, kazdy chceme neco jineho! To k S3 16x42

S3 10x42 ma pekny halfmildot (pro me na HFT uz dost tenky, pri pohledu do tmy nebo na kratkou vzalenost dost spatne citelny ) klikani pekne, sklo je pekne, stejne jako svetelnost - porovnatelne s Bushnellem (pro me o je Bush o maly kousek lepsi v rozlisovaci schopnosti a taky ze je s nim videt cisteji dal, ale opravdu o kousek) S3 ma samozrejme vyhodu ve stelovatelne paralaxe pokud ho pouzivate i k jinym ucelum nez k HFT ci lovu....nicmene s nim take vubec nic nezmerite. Cil na 75m je ostry jak pri nastaveni paralaxy na 45m tak na 100m. Co je vsak nejvice potreba pri pevnem nastaveni paralaxy - divat se do nej opravdu hodne rovne :!: :!: :!: :!: Hellboy by o tom mohl po dnesku myslim vypravet

Bushnell co mam ja je vhodny bud pro HFT nebo lov a jeste lepe pro lov kulovnici. Paralaxa se da velice snadno prenastavit a v puskohledu je videt ostre ve velkem rozsahu. Samozrejme neni to na tercovou strelbu s promenlivou vzdalenosti. Mildot je pekny - ani tenky ani silny, klikani pekne.....po dnesnim testovani jsem se rozhodl si ho zatim nechat nez me uchvati neco jineho :)
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Odpovědět