Cenove porovnani CZ x Glock

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

gewarosse
Příspěvky: 42
Registrován: 11 dub 2006 11:55
Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » 19 říj 2006 14:55

Myslíš holou jetou černou plastovou Feldu? 8)


qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 19 říj 2006 16:47

Mně tady zaujalo kolik Vás je schopno se svěřovat manželkám či přítelkyním o cenách zbraní? Ženy většinou nemají pochopení pro naše hoby, proto pokládám za zbytečné až nebezpečné o tom v jejich přítomnosti tlachat. Nezadaní, mějte tuto radu napaměti!
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 19 říj 2006 16:50

gewarosse píše:Myslíš holou jetou černou plastovou Feldu? 8)
Leda by CZUB zacala delat kvery z plastu (jako ze uz pomalu jo).

Proste funkcionalita zbrani z CZUB ve srovnani s "mlockem" je jinde. U "mlocka"se nic neladi... fuguje to od zacatku. 8)
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 19 říj 2006 17:11

qwer: za zasadně řikal pulku ceny a mam klidek :lol:
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 19 říj 2006 17:16

Kubajzz: Myslím, že by se mělo srovnávat srovnatelné, jak tu napsal již cmk. Když se na to kouknu z pohledu střelce ,,akčních" disciplín, tak mi ČZ vychází podstatně dražší. G 17 je v Tvojí tabulce za 17530,-, SP 01 podle ceníku CZUB stojí 21000,-. Glocka vezmu, vymením stojinu spouště za cca 200,- a můžu jít závodit. Mám jistotu, že na několik sezon mám konkurenceschopnou zbraň. U SPéčka si musím připočítat nemalou částku za doladění zbraně ( někde jsem zaregistroval, že p. Rezek to dělá za cca 3000,- ) , a nemám jistotu, jak dlouho se na ni budu moci spolehnout, u klasických 75 byla pomalu nutnost mít ve střeleckém kufru náhradní záchyt závěru a vyhazovač. Už z tohohle pohledu mi ten tvůj graf přijde jako scestný.
.45 ACP je pádný argument :)))
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 říj 2006 17:29

MARKONY píše:qwer: za zasadně řikal pulku ceny a mam klidek :lol:
JJ, rozhodně nerozvíjet téma cena/výkon. :lol:

2Vláďa:
To je pravda.
V otázce čistě sebeobranné zbraně pro někoho kdo nevystřílí tisíce nábojů ročně, by se zase daly najít opačné příklady.
Šlo o celkovou cenovou hladinu.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 19 říj 2006 17:38

Kubajzz: záleží na tom, čemu říkáš čistě sebeobranná zbraň. Když vezmu v potaz, že bych měl použít zbraň v sebeobranně, myslím s velkou šancí na svojí úspěšnou obranu, nemůžu jí mít jen v šuplíku, nebo na pásku v pouzdře, ale musím střílet opravdu hodně, abych dostal veškeré techniky do krve a dokázal je použít i automaticky ve stresu během ozbrojeného střetnutí. Když vezmu v potaz problématickou životnost a proměnlivou kvalitu ČZ, sáhnul bych opět po Glocku,protože práce puškaře při doladění, cena náhradních dílů a životnost zbraní mi ten nevelký rozdíl v ceně bohatě vyrovná. A to nemluvím o příslušenství, ať už je to možnost použití podvěsné svítilny, nebo škála vhodných pouzder, to vše mi opět mluví pro G .
Pořizovací cena zbraně je jen jedna položka při rozhodování, a v tomhle případě myslím, že ne ta nejpodstatnější...
.45 ACP je pádný argument :)))
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 říj 2006 09:48

Souhlasím, vždycky je to kompromis mezi mnoha faktory. Kdyby šlo jen o spolehlivost, kvalitu, životnost a přesnost, tak mi z toho nejlíp vychází třeba STI. Kdyby šlo jen o hmotnost, tak třeba Glock. A kdyby šlo jen o peníze tak třeba nějaká CZ.
A červenou nití tohoto threadu jsou ty peníze.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 říj 2006 11:50

Kdyby slo o penize tak jsou jeste levnejsi zbrane nez CZ. Proste uz ses na te svoji argumentaci davno uvaril :twisted: tak se v tom nepitvej. Mrtvej thread.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 říj 2006 12:02

Tos zas objevil Ameriku. :roll: Jo to jsou, proto tam píšu "třeba".
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 20 říj 2006 16:45

Stanislav Lukš píše:Já mám z toho dojem, že CZ je prostě krapínek předražená. Dejme si do kupy Glock: materiál + výrobní technologie + náklady výroby + navazující náklady. To samé udělejte u CZ. Prostě vám z toho vyjde, že CZ by mohla slevnit.
Já bych řekl, že je to přesně naopak. Vem si, že máš-li pistoli s plastovým rámem, tak vezmeš formu, roztavíš polypropylen, uděláš FRK a rám máš hotový. Sice se na něm musí leccos dodělávat, ale to už je vcelku detail (dneska se dokonce i ocel poměrně často lije prakticky "nahotovo", u Rugerů by o tom mohli vyprávět). Zatímco CZ s ocelovými nebo slitinovými těly- to je o něčem úplně jiném. Tam to FRK máš taky, ale podstatně náročnější (protože ty rámy jsou pokud vím v základu odlitky), a pak nastupuje třískové obrábění, což je na dnešní dobu neuvěřitelně drahá a náročná technologie. Ocelové díly má Glock taky výrobně jednodušší (i když vcelku nepatrně- možná ani nemá, nevím, nejsem frézař, abych si vedle sebe položil dva závěry a z hlavy řekl, na kterém je kolik a jakých operací). Rozhodně ocelové díly Glocka jsou přinejmenším stejně náročné jako CZ. Přidej si k tomu povrchovou úpravu, kterou Glock potřebuje jenom někde, zatímco CZ všude, a vyjde ti, že pokud jde o čistě technologické hledisko, tak CZ by logicky měla být dražší než Glock, a to dokonce i když vezmu v úvahu takové detaily, jako že Glock bude pravděpodobně z kvalitnější oceli atp.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Příspěvek od Stanislav Lukš » 23 říj 2006 19:42

S tímhle se nedá než souhlasit. Jenomže mi vysvětli, proč už třetí prodejce zbraní mi poradil, ať si radši než novou ČZ koupím nějakou ,,lepší" z komise. Je to prý dost o materiálu (???) a zpracování. A od známého projektanta strojaře jsem se dozvěděl, že CZ UB sice jede v programu sledování kvality, ale netýká se to na 100% veškerých záležitostí a často to je ve stylu:,,Do předání certifikátu to budeme dělat tak, pak na to ser.m." Tak kde jsme ?
Standa
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 24 říj 2006 17:48

v ceske republice bohuzel :roll:
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 24 říj 2006 21:10

Nedávno jsem si koupil v komisi u Brymové CZ 75 semicompact v saténu za nějakých 9500,- Kč. Po drobných úpravách jsem naprosto spokojen a zamiloval jsem se do ní. :oops:
Když jsem se však podíval co chtějí za novou, tak jsem dospěl k názoru, že to jsou blázni...
Vůle závěru vůči tělu jsou neuvěřitelně velké oproti zbraním co jsem doposavaď měl v ruce(glock, beretta,cz, astra, armscore apd..)
Tím jsem chtěl říct, že je sice pěkná a usínám s ní každý večer, ale nějakých 16 000 bych za ní opravdu nedal..
Myslím, že se na tomhle asi všichni shodneme, ne? Mluvím teď o tomto typu CZ. Za CZ 97 bych ty peníze klidně i dal.. ale stejně mi ty CZ připadají hodně drahý. Na to, že se to vyrábí u nás a ze zahraničí se to nedováží... :!:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 24 říj 2006 21:15

Zrovna u Brymový bys to nový koupil za 14 000,- tak nevím kde jsi sebral 16 000. Možná na stránkách Zbrojovky, ale ty už dávno beru s rezervou.
Odpovědět