Britva

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Britva

Příspěvek od Smékal Petr » 14 črc 2010 09:43

Ahoj Hujerwagen,
vítám Tě mezi Břitevníky i když jsi nositelem plnovousu a neholíš se.
O to víc je zajímavé, jak si Tě Břitva našla.
Jestli máš možnost, tak Břitvu vyfoť otevřenou a přidej sem pár fotek.
Je docela možné, že jsi se stal majitelem zajímavého kousku.
Rádi se s Tebou podělíme o své znalosti a zkusíme Ti dát o Tvé Břitvě co nejvíce informací.
Zdravím, Petr. 8)


Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Britva

Příspěvek od Smékal Petr » 15 bře 2011 22:38

Ahoj kolegové ve zbrani a Břitvě.
Dovoluji si Vás pozvat na jarní setkání letošního roku 2011 do Uherského Ostrohu v termínu 13.5. - 15.5. 2011.
Zde jsou podrobné informace ohledně setkání a věcí s tím spojených.

:idea: http://forum.britva.cz/viewtopic.php?f=24&t=732 :idea:

Srdečně Vás tímto všechny zvu a přeji Vám stále dobré ostří a vždy pevnou ruku jak při střelbě, tak i při holení.
Zdravím, Petr.
8)
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Britva

Příspěvek od Fandaks » 14 lis 2011 21:24

Zdravím všechny příznivce břitvy a prosím o radu. Na půdě jsem našel břitvu mého dědy a nic o ní nevím. Ví někdo z vás co to je za břitvu a k čemu ji používali? Já pro její velikost a mohutnost jsem ji nazval "břitva amputační". :) Na držadle má nápis AESCULAP a u jednoho nýtu číslici 41. Je poněkud napadena korozí.

břitva 001.jpg
břitva 002.jpg
břitva 003.jpg
Naposledy upravil(a) Fandaks dne 14 lis 2011 21:27, celkem upraveno 1 x.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Britva

Příspěvek od Fandaks » 14 lis 2011 21:25

pokračování
břitva 004.jpg
břitva 005.jpg
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Britva

Příspěvek od Smékal Petr » 14 lis 2011 21:42

Ahoj Fandaks,
gratuluji ke krásné lékařské Břitvě. Podobný styl lékařských Břitev vyráběl náš Mikov / Sandrik a též mají stejné použití polské Wapienice. Podle typu výbrusu, by se též mohlo jednat o Mikrotomový nůž. Tyto Břitvy byly brány jako "nerezky" a to že je chycená rzí, jen potvrzuje, že i nerezovky reznou. A to nejen historické, ale i moderní. Když tuto krásku vystavíš na
http://forum.britva.cz/
tak Ti kolegové přidají mnohem podrobnější popis.
Zdravím, Petr.
8)
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Britva

Příspěvek od Fandaks » 14 lis 2011 23:36

Moc děkuju Petře za tvou informaci. Já už ji chtěl na vašem fóru ukázat, ale nějak mě odradil požadavek na nutnost registrace. No ale snad se to podá. :)
Fanda
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Britva

Příspěvek od Smékal Petr » 14 lis 2011 23:50

Ta registrace je proto, že nám tam začali spameři páchat škodu.
Tak když se tam regneš, tak to bude fajn. Též proto, že té Tvojí krásce by to tam moc slušelo.
Zdravím, Petr.
8)
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Britva

Příspěvek od Smékal Petr » 22 pro 2011 00:51

Milé dámy a kolegové gentlemani BŘITEVNÍCI a přátelé ve zbrani.
Přejeme Vám pohodové prožití svátků Vánočních, hojné dárky pod stromečkem a spoustu nádherných chvil strávených ve společnosti Vašich blízkých.
Stejně tak Vám přejeme vše nejlepší do Nového roku.
Štěstí, zdraví a lásku, stále dobré ostří a vždy pevnou ruku a to nejen při holení.
Srdečně Vás všechny zdravíme, Jituš a Petr :P 8-)
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Kohout
Příspěvky: 115
Registrován: 27 led 2011 11:12
Bydliště: Olomoucko

Re: Britva

Příspěvek od Kohout » 30 pro 2011 10:03

Po přečtení o břitvách tady na foru jsem se zeptal svého tchána jestli po strejdovy který byl holič nezůstala po něm jeho brašna která pro něj byla chlouba a hrdost na své řemeslo.Dokonce si ji vzal i do nemocnice odkud se již nevrátil živý,byl vdovec a bezdětný ,zemřel v 82 letech a až do 81 let chodil holit a stříhat svoje známé.Každý jeho kunčoft měl v kožené plachetce svoji břitvu ,zachovalo se jich pět kusů z devíti čtyři si vyzvedli rodiny kunčoftů.Na každé je nečím ostrým vyryto jméno ale ještě nějaká čtyřmístná čísla jako by evidenční od berňáku snad ,živost mu byla zrušena násilně a za zvláštních okolností po převratě byl rehabilitován a odškodněn. Tak jsem od vánoc majitel dědictví 4* Solingen a jeden Sandrik +obrahovací řemen látka+kůže.Až budu mít čas tak vložím fota.Jak tady někdo psal že se ostří časem samo odupý jen Sandrik je ve vynikájící kondici lehkým zahem na sucho bere ochlupení na ruce.Holit se samozdřejmě budu dodnes se holím klasickou žiletkou ASTRA Jevíčko.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Britva

Příspěvek od edelweiss » 30 pro 2011 12:13

tak to gratuluju, to je zábava napořád ,-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Britva

Příspěvek od Smékal Petr » 30 pro 2011 13:56

Ahoj Kohoute,
GRATULUJI K RODINNÉMU STŘÍBRU.
Dokonce Tvoje holičská sestava má pro Tebe známou historii a dotýkaly se jí ruce Tvého dědy. Určitě se teď nahoře usmívá a je spokojený, že si Tě jeho Břitvy našly. Pro mně jako brusiče Břitev by byla velice zajímavé mít možnost se podívat jakým stylem byly tyto profesionální Břitvy broušeny a udržovaná jejich ostrost. Dnes už takto klasicky a "postaru" udržované Krásky nejsou. Obvykle už bývají nově "nabroušené" a tak o jejich původním stylu vytváření ostrosti nic nevypovídají.
Jak píše kolega Edelweiss - opravdu jak zjistíš výhody holení Břitvou, tak je to minimálně nafurt. Tvůj děda je toho perfektním důkazem.
Zkus se podívat na Břitevnické forum


http://forum.britva.cz/

tam najdeš velikou spoustu perfektních informací a zajímavých poznatků od kolegů kteří s Břitvami nenjen začínají ale i je delší dobu používají.
Zdravím, Petr.
8)
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Kohout
Příspěvky: 115
Registrován: 27 led 2011 11:12
Bydliště: Olomoucko

Re: Britva

Příspěvek od Kohout » 02 led 2012 21:09

Včera jsem dostal od spolužačky holičky celonerezovou břitvu MIKOV czechoslovakia P-1 která je trochu zašedlá,dnes když jsem drhl nerezový hrnec CIFEM tak mě napadlo jestli by nešel použít i na tu břitvu.Hrnce Tescoma jsou zrcadlového lesku a po použití CIFU zůstávají stále lesklé,možná můj postřeh je hloupost co vy na to.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Britva

Příspěvek od Artifex » 02 led 2012 21:51

Hloupost to není, je to naopak známá věc, jsou ale šetrnější prostředky použitelné na břitvy, cif zanechává relativně hluboké rýhy.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
mdok1
Příspěvky: 1
Registrován: 15 dub 2012 17:19

Re: Britva

Příspěvek od mdok1 » 15 dub 2012 17:33

Pozdravujem Ťa, je to britva od výrobcu lekárskych nástrojov Aesculap, mimochodom ten vyrába doteraz. Tieto britvy boli určené pre nemeckých vojenských lekárov, teda pre Wehrmacht. Znak 41 znamená rok výroby, teda 1941. Sú masívne, asi najmasívnejšie spomedzi nemeckých výrobcov, teda Aesculap, Shwecht, Martin...vyrobené z nerezovej ocele, keďže ide primárne o lekársky inštrument s potrebou opakovanej sterilizácie. Ceň si tú britvu, ak ju máš len jednu, nepredávaj. Po vojne boli veci po Wehrmachte takmer všetky zničené, teda máš nástroj, ktorého v rámci svete už nie je veľa. Sám mám 2 v rámci svojej kolekcie. Mám ich ale nepoužité, nové, z roku 1940. Britvu zver profesionálovi, p. Smékal Ti určite rád pomže. Prajem krásny deň.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Britva

Příspěvek od Smékal Petr » 07 lis 2012 16:38

Historické Břitvy (a nejen ony) si zaslouží citlivý přístup aby se co nejméně změnila jejich původní tvář. Je to sice náročnější na práci a čas, ale za ten výsledek to pak stojí.
Zdravím, Petr.
8)
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Odpovědět